0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #200 -: Декември 18, 2014, 09:04:58 am »
Мих, много е вероятно беба да е хранена с шише с голяяяяяяяяяяяяма дупка в болницата. osi_4Чест похват в неонатологичните отделения, за да спестят време. :x Сега с по-малката дупка й е трудно, гълта повече въздух от усилието и оттам идват колики, а понякога и рефлукс. Единствено гушкането и допира до теб ще й помогне.
Малкото наакани памперси говорят за недостатъчно изпито мляко. Ако искаш, опитай да смениш биберона с по-голяма дупка. И храни при всеки сигнал за глад - въртене на главичката, примляскване, бутане на ръчичка в устата. Режим на 3 ч. е удобен за теб, но несвойствен за толкова малко бебе. Не си мисли, че в болницата й е било добре на такъв режим. Просто не е имала избор. :(
Сега в къщи за нея всичко сега е ново, миризми, шумове, хора, режим. Трябва й време да свикне.
Май имаш и малко нужда да промениш нагласата си към новата за теб обстановка. Спящите и ядящи бебета са по-скоро рядкост. :) Изискват цялото ти време, внимание и любов. При това са непреклонни в желанията си. Ноктите остави за друг път. :wink: Сега имаш доста по-належащи задачи. Тези мигове само след година-две-три ужасно ще ти липсват.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #201 -: Декември 18, 2014, 09:38:47 am »
Мих, от всичко най-важно е да се успокоиш. Коликите са ужасно нещо, но си повтаряй, че ще отминат. При дъщеря ми бяха много страшни. Дори майка ми, отгледала 3 деца, се беше стресирала от силата на коликите. Стана на 3 месеца и изведнъж спряха, сякаш нищо не е било, а иначе сменяхме капки, използвах много сешуарче, но при най-силните нищо не помагаше. Тя като цяло беше страшно ревлива, от сутрин до вечер не спираше. Успявах да отпия първата си глътка кафе в 4 следобед, при все че първите седмици и майка ми помагаше. И досега си е кисела, вечно недоволна, много изтощителна. Явор в другата крайност -едно много усмихнато, ведро, позитивно бебенце. Той е това, което повечето хора си представят, когато мечтаят за дете, както казва баща му.  :)И макар, че той спеше много малко,  имахме и кака в първи клас и не спрях да работя през цялото време, някакси умората не я усещах. Всичко беше много по-различно.  Може би защото бях безумно щастлива и много, много по-спокойна от първия път. Изпробвай всякакви техники за успокоение, дори нещо да ти се струва странно, може да помогне. Яворчо имаше само 2 седмици колики, и много се успокояваше от масажче по гръбчето. При него зъбите бяха кошмарни, обикновено излизаха по 2 наведнъж.  С бебетата е така, ако не е едно, ще е друго, но нещата отминават.
<br />[link=http:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #202 -: Декември 18, 2014, 10:06:53 am »
Мих, за ноктите ако не можеш да ги изрежиш, слагай бебешки ръкавички. За коликите нищо по-различно не мога да те посъветвам, може би малко шише пълно с топла вода на коремчето,  ако нямаш възглваничка/и. Помисли и се консултирай за смяна на млякото. С две ръце препоръчвам Лактана био, млякото е с пробиотици. И на мен в болницата ми казаха да храня с Фризолак, но не ги послушах.
Най важното от всичко обаче според мен е твоята майчина нагласа. Спокойтвие и увереност, че ще се справиш и че всичко това е временно.  Ще се справиш, просто няма друго положение. Ако ти си нервна и напрегната и децата ти ще са нервни, помни това, усещат всичкоо.  И най-важното - довери се на интуицията си, нета е пълен с информация,  но понякога вреди това подвеждане във всякакви експерименти на база прочетено.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #203 -: Декември 18, 2014, 10:16:12 am »
Mih, White е казала нещо интересно за дупката на шишето... Не знам как е било в първа градска, но в МД дупките на бибероните наистина бяха огромни 8O И аз хранех с Авент Натуралните (широките биберони) и Матей отказа тотално 1-цата и сме се хранили направо с биберон 2-ка ;) Та ако храниш с 1-ца опитай с 2-ка :)
Също от опит ще подкрепя avallon - дори когато някой е наоколо да ми "помага" но ме напряга нещо и Матей веднага става нервен и той. Като сме сами и е много спокоен, дори да не успея веднага да му обърна внимание... та каче подходи философски и се опитай да приемеш нещата така за да не се доядосваш!
И накрая лек път днес и успех с прибирането на Боби :)
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #204 -: Декември 18, 2014, 14:07:17 pm »
 Днес бях на консултация. бебочка. Е не е качила нито грам, даже е 190 гр по-малко, увеличила е ръста с 2см. И направо аъм притеснена, тя се храни 5 пъти, за целият ден не и се събира 800 мл. Сложиха и 6 валентната ваксина, макар да не бях съгласна, понеже на 25 ноември биха за менингит (нали нямаше за тях ваксини, та сложиха 4 валентна, за хепатит и менигит), т. е.  няма месец време но...... Казаха, докато не направи пълни 6 месеца никакво захранване и после да започва с картоф и т. н. Тя плаче много, особено като я приспивам. Не знам много ми е свито на душата, тя реве до посиняване и аз само да чуя че плаче и вече треперя цялата и като я приспя не мога да спра да плача от нерви. Основно ми пимага майв, но тя милата е на 73 години и аз поемам детето. Мъжът ми е вечно уморен и не помага с абсолютно нищо, дори и хляб не купува.
Как мислите за килограмите проблем ли е, не мога да я накарам да яде повече.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #205 -: Декември 18, 2014, 14:19:07 pm »
stoeka71, колко килограма е малката? Като се замисля, моят син също ядеше 800-900 гр. на ден, когато беше на 5 месеца (5-6 пъти на ден х 150 мл). Имай предвид, че с всеки изминал месец, децата наддават все по-малко. Понякога може да има застой или в килограмите, или в ръста. Последния месец синът ми също е назад с килограмите - с 300 гр. Но обяснението на лекарката е, че е или от зъбите, или затова, че започва да се движи повече. Мария е по-мъничка, но за нея също може би важат същите неща.
« Последна редакция: Декември 18, 2014, 14:25:01 pm от Lary75 »
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #206 -: Декември 18, 2014, 15:00:44 pm »
Стоека, как сте с напишканите и наакани памперси? Под час ли храниш? За 6 м. бебе 190 гр. назад не са малко. Да няма рефлукс?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #207 -: Декември 18, 2014, 15:24:07 pm »
Stoeka само вечер ли плаче като заспива,да не би нещо да се е стреснала? А не може ли да       слагаш бисквитка в млякото,може пък така да й хареса и да яде повече знам ли :?
Аз захраних на 5м. и 20 дни някъде,но тя имаше голям интерес към другите храни ,които ние приемаме и всичко прие добре.Междо другото и не на тази възраст се храним 5 пъти през 3 часа и половина или 4 часа.
« Последна редакция: Декември 18, 2014, 15:27:28 pm от amanda »

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #208 -: Декември 18, 2014, 15:33:24 pm »
Стоека, имаш ли кантар в къщи?Ако можеш я мери всеки ден да видиш качва ли.Повръща ли много, диагностициран рефлукс има ли?Казваш че реве вечер преди заспиване, само вечер ли реве?Да не би да има още колики да не са отшумели?Даваш ли и още пробиотици или друго за коликите?Как заспива през деня?Може ли някой друг да я приспива вечер, защото ако ти си изнервена детето усеща и започва още по-слино да реве.

За захранването виж в темата за захранване на бебета и малки деца кой как е почнал и защо така.А мъжът ти, аз лично до сега да съм го изгонила.Гледането на дете е работа 24/7, ти не седиш със скръстени ръце.В къщи имаше период дето карахме на аламинути или само моя мъж готвеше.Поговори с него, защото по-нататък става по-отговорно.

Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #209 -: Декември 18, 2014, 15:37:27 pm »
  Stoeka, успокой се мила и дай малко повече инфо. Колко кг. е бебето и колко сантиметра? Моят син наддава изключително малко, имаше месеци, в които нищо не наддаваше. С лекарката ни се шегувахме, че другите деца на неговата възраст с 4 хранения наддаваха по 1 кг., а той с 10 едвам по 200-300 грама (беше кърмено бебе). Но като цяло имаше доста наакани и напишкани памперси, изключително жизнен и много малко спящ, та реално никой не се притесняваше за слабото или почти никакво наддаване. Ако смяташ, че плаче от глад вечер, увеличи й млякото или сложи бисквитка на плазмон, наистина. Иначе общото количество мляко ми се вижда съвсем добро за възрастта ви.
<br />[link=http:
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #210 -: Декември 18, 2014, 16:03:36 pm »
Мих, струва ми се, че даваш доста капки. Ако се извива на дъга като плаче по време на хранене може да е рефлукс, аз бих пробвала с АР.

Стоека, вода даваш ли? Чувала съм, че има АМ за злояди бебета и от него ядат повече или качват по-добре не знам. Съмнявам се решението да е в захранването де.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #211 -: Декември 18, 2014, 16:35:49 pm »
Сложиха и 6 валентната ваксина, макар да не бях съгласна...
Мооооля? И как точно стана, след като не си съгласна??? Заради всичко написано в поста ти: Стоека, смени си педиатърката. Ти каква си за нея, щом не уважава мнението ти като майка? Отделно детето плаче, сваля тегло, може би има и друго, а тя гледа само да си бие ваксината, че има план да изпълнява. ВЪПРЕКИ твоето несъгласие! Поне прегледа ли ви - гърди, гърло? Миличка, сигурна съм че си я избирала внимателно, но пак помисли.

Като за начало: колко ви е коригираната възраст? При едни и същи условия ли е измерено детето преди месец и сега? В рамките на нормите за възрастта ли е? Как е развитието на главичката и гърдичките? Активно и жизнено ли е бебето? Спокойна ли е сутрин, обед? Някакви изменения в лайфстайла на беба - по-активна, колко и как спи, колко будува? Повръщате ли повечко (според мен не). Ака ли нормално - количество, качество, честота?
Към колко приспиваш вечер бебка? Опитай (при нас работи) един час по-рано да лягаш с нея или да я приспиваш. Аз я слагам да полегне и чета приказка. Явно не съм добра в това, защото скоро заспива.

Момичета, благодаря ви за коментарите за събуждането на Калина. Аз няколко пъти ви писах, писах, но все нещо става и не мога да публикувам. Последно снощи в три, че изядох една тава чийзкейк и никак не ми се спеше. Но изглежда сървъра беше паднал и...
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #212 -: Декември 18, 2014, 17:46:32 pm »
В момента тежи 5,970 преди беше 6,160. Обиколка на главата 41 см, на гърдите 40 см.
Ака всеки ден, по много. Сякаш напишканите са малко максимум 4 броя, пие по 60 ml на ден вода. Вечер слагам памперс, а сутринта е почти сух, тя спи по 10 часа. Храни се точно на три часа - 8
30, 11.30, 14.30, 17.30 и 20.30  Между храненията спи по 45 минути. Всички заспивания са със рев, блъскане на крака, нося я изправена. Не дава настрани да я приспивам. Днес я прегледаха обстойно гърло,уши, слушаха със слушалка, коремче и т.н. Тя постоянно блъсна ръчички в устата, давам прахчета за зъби, но педиатъра казва,че било рано за зъби. Иначе е много активна, бърбори, гука.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #213 -: Декември 18, 2014, 21:14:53 pm »
В момента тежи 5,970 преди беше 6,160. Обиколка на главата 41 см, на гърдите 40 см.
Ака всеки ден, по много. Сякаш напишканите са малко максимум 4 броя, пие по 60 ml на ден вода. Вечер слагам памперс, а сутринта е почти сух, тя спи по 10 часа. Храни се точно на три часа - 8
30, 11.30, 14.30, 17.30 и 20.30  Между храненията спи по 45 минути. Всички заспивания са със рев, блъскане на крака, нося я изправена. Не дава настрани да я приспивам. Днес я прегледаха обстойно гърло,уши, слушаха със слушалка, коремче и т.н. Тя постоянно блъсна ръчички в устата, давам прахчета за зъби, но педиатъра казва,че било рано за зъби. Иначе е много активна, бърбори, гука.

Не вие никак рано за зъбки и нас ни почнаха, горе-долу, по това време :( Смени си педиатъра, как може да се държи така, неадекватно :x
За зъбките мажи ги с гелче, давай дентокинд хомеопатични са, но действат с натрупване :lol: Как я блъскаш на крака, неразбрах само 8O Колкото и да ти е трудно и болно за малката принцеска не я свиквай на ръце, аз имам един брой такъв гушкан, който като се събуди :x няма значение, кое време на ноща или деня е, реве само и иска да го гушка мама :o

Мих прочетох те, в ДМ има едни възглавнички с черешови костилки, затоплят се в МВ и се слагат на коремчето, на нас ни помагаха донякъде, ккато и капките ... ау, забравих, кои бяха 8O Трудно е с две -да! Аз моите си ги гледах абсолютно сама до 6 месец вкл :? После, изтрещях!!! Те искаха да стават, сега вече и да ходят и всяка поема в различна посока, взех си помощник и се родих! Но, не е  е, като да ти помага, мама ... уви, искам неща, които няма, как да се случат вече ...


*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #214 -: Декември 18, 2014, 21:38:35 pm »
Стоека, кога даваш водата, да не би тя да й убива апетита?  По часовник ли я храниш или Мария огладнява точно в тези часове?  А педиатъра какво казва по въпроса с храненето освен, че не препоръчва захранване, какъв е аргумента. При захранване с каша много бързо ще навакса, между другото не са далече 6те месеца.
Възможно ли е през деня да не й се спи всеки път между храненията и за това да се нерви като я приспиваш. Моята ако не й се спи, а аз я хоризонтирам в обичайната поза за заспиване,  се нерви много, реве  и рита, рита..., това се случва ако през деня е спала повечко. Иначе мога да я "натисна" по всяко време, с малко рев и ритници заспива - точно както ти описваш. Това се е случвало когато си променя режима и мрънкането не е било защото й се спи, но аз не съм я разбрала правилно.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #215 -: Декември 18, 2014, 22:54:48 pm »
В момента тежи 5,970 преди беше 6,160. Обиколка на главата 41 см, на гърдите 40 см.
Ака всеки ден, по много. Сякаш напишканите са малко максимум 4 броя, пие по 60 ml на ден вода. Вечер слагам памперс, а сутринта е почти сух, тя спи по 10 часа. Храни се точно на три часа - 8
30, 11.30, 14.30, 17.30 и 20.30  Между храненията спи по 45 минути. Всички заспивания са със рев, блъскане на крака, нося я изправена. Не дава настрани да я приспивам. Днес я прегледаха обстойно гърло,уши, слушаха със слушалка, коремче и т.н. Тя постоянно блъсна ръчички в устата, давам прахчета за зъби, но педиатъра казва,че било рано за зъби. Иначе е много активна, бърбори, гука.
Нааканите пелени имат ли обилно акано или е по-скоро оцветена водичка с немного акано? Възможно ли е да имате разстройство и дехидратация? Пиши в гугъл 'бебе акане' и сравни с картинките от небезизвестната страничка на Слави. Защото дори да бяхте само на ам пак щяхте да имате повече напишвания, а вие даже пиете вода. Иначе част от бебетата не пишкат докато спят, но в будно състояние си наваксват.
Аз съм 'за' носенето на ръце, когато бебето показва силно нежелание да е легнало. Това би могло да е тих рефлукс или друг проблем, причиняващ му дискомфорт в легнало състояние. Бебета под 4-5-6 месеца рядко плачат неудържимо поради инат. Вероятно има дискомфорт и е хубаво да се проследи, поискайте си направление за гастроентеролог (дори ако вече сте посетили през първите месеци, идете отново на друг)
Също така, имате ли слуз в аканото? Може да е добра идея ако при гастрото всичко е наред да посетите и алерголог.
Вероятно нямате проблем с ушетата, щом са ви ги прегледали.
Нещо важно: оригвай я колкото можеш повече във всеки удобен момент. Помагай и да пръцка, прави масаж на стомахчето ако ти позволява, карайте колело с крачетата. Пиши има ли подобрение.

Стоека, мисля че си страхотна и всеотдайна майка и с малко помощ от добри специалисти всичко ще си дойде на мястото.

Момичета, нали не бъркам, че препоръките за бебета на ам са за по-ранно захранване?
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #216 -: Декември 18, 2014, 22:57:34 pm »
Моника на възрастта на Мария спеше по 3 пъти на ден, не повече.Така че ако я пробвах повече да спи ревеше.Води се по детето, играй с нея обръщай и внимание.Къщата и манджата могат да почакат.На 5 месеца тя беше много любопитна(не че сега не е), разнасях я из къщата, показвах и разни неща, слагах я на активната гимнастика, пеех и песни, излизахме на разходки при всяка възможност.На 5 месеца вече бяхме с 2 зъба :) пробиха точно в 5-ти месец, та не е рано.

Лили, пак е според детето захранването, независимо дали е на АМ или на кърма.Аз съм срещала препоръка за ранно захранване само на бебе с нисък хемоглобин, тогава се вкарва ранно захранване и се дава по-рано жълтък.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #217 -: Декември 18, 2014, 23:05:57 pm »
Лили, и аз не знам да има разлика в препоръките за захранване.

Стоека, на мен ми се струва, че много се тормозиш с домакинската работа. Сигурно майка ти ти помага, но все пак не е нужно всичко да е идеално подредено, изчистено, напазарувано, наготвено. Няма да давам за пример моя мъж, с когото работата у дома се дели, защото е от друга националност и култура. Но какво значи непрекъснато уморен?! А ти не си ли уморена, като се грижиш за бебе и къща? Или жената няма право да е уморена?! Гледай да си почиваш и ти, когато бебето спи вместо да почваш да домакинстваш.

*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #218 -: Декември 18, 2014, 23:18:22 pm »
Ака си стабилно детето, чак препълва памперса, спазва си и час винаги около 15 часа, след храненето в 14.30
Аз нали съм все да проверям и като гледам отесняват дрешките, се изтеглих с нея на домашния кантар, разлика 7 кг., после я теглих заедно с кошницата за колата с друг специален кантар, разлика 7,200. А сега кажете колко тежи детето? Та утре отивам до Еконт, до нас е офиса ще се теглим на техния кантар. Макар,че тази вечер пак яде само 120 мл.
Лили тя се оригва често, понеже е основно на ръце и се разхождаме из всички стаи да гледа. В количката не иска да седи и пищи, взема ли я на ръце, гледа и аз бутам количка и нося бебе.

Така е Блу, обаче не можем да се разберем, взима детето когато много силно плаче за около 10 мин (че много го заболявал кръста), но я взимс, защото не можел да търпи как викала и го заболявала главата. Два пъти вече, обясних,че ако не си преосмисли поведението да си събира багажа. А парите основно аз ги изкарвам и дори сега работя по втоеия си граждански договор от вкъщи.
« Последна редакция: Декември 18, 2014, 23:24:45 pm от stoeka71 »
*
Re: Декемврийска тема за най-малките
« Отговор #219 -: Декември 18, 2014, 23:29:30 pm »
Мих, въоръжи се с търпение! Свикни с мисълта, че бебетата плачат и се опитай да реагираш адекватно, но без паника. Наистина бебетата усещат нервната майка. Нашият опит с коликите показа, че нищо не помага ефективно :). Все пак най-добре се отразяваше леко масажиране на коремчето. Разнасяли сме се, гушкали сме се. Добре, че двамата не страдаха еднакво от коликите.

Аз също си гледам близнаците сама през деня от прибирането ни вкъщи. Създаваш си организация и лека-полека нещата се наместват. Едва след шестия месец майка ми има възожност да идва за по няколко часа, но гледам на това по-скоро като на гостуване, отколкото на споделяне на грижи. Хубавото е, че или случих на кротки бебета, или взаимно си вдъхваме спокойствие.

stoeka71, на първо четене ми се струва, че детето ти си е в норма за възрастта. Случва се да има периоди, когато не наддават много. Ако имаш притеснения, заведи я на специалист. А захранването зависи от готовността на бебето - дали проявява интерес към вашата храна, дали седи стабилно, дали има признаци, че млякото не достига и пр.
И аз като Дес да кажа, не я свиквай на ръце! Намери някакви трикове, които да помогнат. Понякога дори опитай да я оставиш да реве известно време и излез от стаята, току-виж се успокоила. Аз понякога правех така. Като чуя рев, влизам, успокоявам и излизам. Ако пак ревне, не бързам да се показвам. Постепенно разбраха, че мама е у дома и без да е в стаята.