0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #240 -: Февруари 15, 2010, 17:11:14 pm »
Искам съвет. Правиха ми хидротубация-тръбите пропускат свободно. Но сега имам съмнение за хидросалпинг, тъй като на ехограф се вижда някакво образование от 15мм, което не е фоликул и не расте, не се маха. От две места получих мнение, че това може да е удебеление на тръбата т.е чисто хидросапинк.
Въобще с хидротубация улавяли се такъв проблем като хидросалпинга?
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #241 -: Февруари 15, 2010, 22:39:17 pm »
Искам съвет. Правиха ми хидротубация-тръбите пропускат свободно. Но сега имам съмнение за хидросалпинг, тъй като на ехограф се вижда някакво образование от 15мм, което не е фоликул и не расте, не се маха. От две места получих мнение, че това може да е удебеление на тръбата т.е чисто хидросапинк.
Въобще с хидротубация улавяли се такъв проблем като хидросалпинга?
потърси ище едно мнение и ако се докаже, го махай задължително. иначе с ЦС ще разбереш какво е.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #242 -: Февруари 15, 2010, 23:16:24 pm »
Може да се види на хидротубация, но все пак зависи от лекаря. Ако има съмнение за хидросалпинкс, е добре да се направи лапароскопия.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #243 -: Февруари 26, 2010, 14:53:29 pm »
Здравейте момичета,
Прочетох по - голямата част от темата. На мен ми предстои хидритубация на 2.03.2010. Разбрах, че всичко е индивидулано с болката. Питах и на рецепция момичетата трябва ли да се пият медикаменти. Те ми отговориха да си взема аулин и но-шпа. Само не разбрах да ги пия ли преди процедурата, ако да - колко преди нея или след процедурата.
Друг интересен момент за мен. Всички вие говорите за вещество, което се "впръсква" в матката. Моя въпрос е :това вещество "източва" (съжалявам за думата, но за друга не се сещам сега) ли се след това или се оставя да се резорбира от организма?
След изследването задължително ли се изписват АБ или това е по преценка на лекаря?

Предварително Ви благодаря. Успех на всички! :)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #244 -: Февруари 26, 2010, 16:22:09 pm »
орхидея хубаво е обезболяващите лекарства да се пият преди снимката. В Малинов изписват свещички, които се слагат вечерта преди снимката, сутринта на същия ден и 5 минути преди самата снимка или хидротубация.
Течността изтича сама, спокойно. Носи си превръщица, защото има и леко зацапване или може и леко кървене.

В Малинов антибиотик не изписват.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #245 -: Февруари 26, 2010, 16:33:12 pm »
Част от течността остава в организма и се резорбира, на мен от това ми бяха болките 2-3 дена. Корема ми беше и леко подут. Обезболяващо взех 2-3 часа след процедурата. Изписаха ми АБ за да се избегнат инфекции.
Успех и дано се похвалиш с проходими тръбички  :)

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #246 -: Февруари 26, 2010, 22:30:59 pm »
Аз също имах не силни, а ужасяващи, нечовешки болки. Вдигнах и висока темп. от болката, но това се дължеше на проблема с колита ми. А самата процедура не е страшна. Неприятна да, болезнена... силно казано. Абе относително е наистина, затова най-добре си пий нещо предварително, за да се подсигуриш  :D Успех на процедурата
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #247 -: Март 02, 2010, 09:03:21 am »
Благодаря ви момичета!!!
Днес е деня в 13ч. Ще докладвам при първа възможност.
Стискайте палци!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #248 -: Март 02, 2010, 09:11:49 am »
Успех Орхидейче,дано всичко мине мн леко и накрая и резултата да е добър  :wink:
 Аз чакам към 13.03.2010 цикъл и после ще съм на ЦС  :? :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #249 -: Март 02, 2010, 17:27:50 pm »
Ето ме и мен. Преди 1-2 час се прибрахме. Резултат - ПРОХОДИМИ! :))))
А сега наред! 
Успех и на вас момичета!!! 
За всички тези, които като мен се притесняват:  не боли повече от болезнен цикъл. Вземете си обезболяващи. В момента лежа, защото все още ме наболява и ми подут корема, но си взимам обезболяващи.
НЕ е страшно, страха е по-страшен!!! :)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #250 -: Март 02, 2010, 17:55:34 pm »
Браво радвам се за резултата,нооооо за стотен път ще кажа,не дейте да казвате че не болииии моля ви има си различни случай,споделете че вас не ви е боляло,ама да казватеее че не болииииии амиии .........пак ще кажа аз щях да умра от болка  8O
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #251 -: Март 02, 2010, 18:24:30 pm »
Здравей Monkey,
Много ти благодаря за подкрепата и наистина съжалявам, че те е боляло толкова много. За съжаление явно има и такива случаи.
Аз споделих как е било при мен. Вярвам, че всеки говори от личен опит. Мненията са най-различни.
Мисълта какво ми предстоеше ме плашеше повече от самото изследване, а това не е добър съветник.
Стискам ти палци на теб за ЦС, дано този път мине безболезнено и да се похвалиш с хубав резултат:)))
Успех! 
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #252 -: Март 02, 2010, 19:07:07 pm »
Орхидейче благодаря,с най топли чуства съмм писала,,дано не съм те обидила  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #253 -: Март 18, 2010, 14:56:52 pm »
Аз искам да попитам след като ми е правена лапароскопия през 2004г., и не са установени проблеми, може ли в течение на времето да са възникнали промени.
Лекаря при когото ходя не ме е карал да правя отново проверка за проходимист на тръби и състоянието на матката. На преглед с УЗИ ми казват, че нищо ми няма, но ми предстои ИКСИ и четейки форума почвам да се раздвоявам в мислите си за или против отново да правя такива изследвания.
По принцип нямам никакви болки или течение извън цикъла, дори цикъла ми е доста кратък. Единствените ми болки са 1-2-ри ден на цикъла, но с 1 спазмалгон ми минава.
Забелязяла съм обаче, че на 3-ден обикновено вече ми е почти чисто, а на 4-я отново се появява малко кръв и на 5-6 ден вече няма.
От лапароскопията през 2004г. за тръбите пише, че пропускат забавено контрастното вещество, издължени са със запазен фимбриален апарат, хипопрастични.
За матката също пише хипоплазия и нормална топика.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #254 -: Март 18, 2010, 17:06:29 pm »
Аз мисля, че е задължително преди процедура да се проверят тръбите, дано да няма проблем, но ако има ще се избегнат доста проблеми!
Успех!

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #255 -: Март 18, 2010, 22:06:05 pm »
А може ли при преглед на скенер да се установи дали тръбите имат проблем и има ли полип в матката? :ask:
Може да ми е малко тъп въпроса, но сега ме осени тази идея. osi_17
Тези мисли ми се появиха, защото се чудя дали да се прегледам на скенер заради Мениеровия синдром и явния проблем с вестибуларния апарат и евентуално тогава да прегледам и тръбите и матката.
Вие как мислите? osi_10
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #256 -: Март 19, 2010, 09:45:42 am »
kartiche, според мен не може.
Направи си ЦС, само така ще знаеш дали имаш проходими тръби.
Иначе това, което описваш за цикъла си и на мен ми се случва почти всеки път (тече 2 дни, почти спира и почва пак тръгва) - питала съм много гинеколози и те не намират това за обезпокоително.


Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #257 -: Юли 23, 2010, 13:15:11 pm »
Здравейте
и аз за пръв път ще мина през хидротубация. Моята лекарка ми обясни, че това било по-несигурно изследване от ЦС, но същевременно и по-малко болезнено.
Тя каза, че няма смисъл да се започва директно с ЦС.
Смятате ли, че правилно ме е посъветвала? Става въпрос за клиниката на Щерев.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #258 -: Юли 23, 2010, 15:56:26 pm »
Аз съм правила хидротубация, но ЦС не съм. Доколкото ми е известно е едно и също, разликата е в това, че от ЦС си имаш и снимка - за спомен ;)
Неприятно е, но се преживява.
Вземи си обезболяващи преди процедурата и след нея.
Успех!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #259 -: Юли 23, 2010, 16:23:09 pm »
Здравейте
и аз за пръв път ще мина през хидротубация. Моята лекарка ми обясни, че това било по-несигурно изследване от ЦС, но същевременно и по-малко болезнено.
Тя каза, че няма смисъл да се започва директно с ЦС.
Смятате ли, че правилно ме е посъветвала? Става въпрос за клиниката на Щерев.
На мен са ми правили хидротубация и цветна снимка,ако ме питаш и при двете манипулации болката е една и съща,хидрото ми беше преди лапарото,хидрото показа,че тръбите ми са наред,след това лапаро,при което се оказа,че едната ми тръба е запушена,другата със сраствания. След това правих и ЦС преди инвитро процедура,която потвърди резултата от лапарото. Според мен започни направо с ЦС,по-достоверна е.
« Последна редакция: Юли 23, 2010, 16:41:05 pm от pepssi »