0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #860 -: Октомври 17, 2017, 13:09:55 pm »
marsi стресът пак си каза думата - предстои ми изследване на ТСХ, ФТ4 и ФТ4 като за начало но може ли да ме информиарш, има ли значение, денят от цикъла, дали на гладно или не. На 2 пъти амй съм правила ТСХ бил е в норма, нямах пролеми със щитовидната жлеза миналата година, когато ходих на едни безплатни прегледи.
Според мен освен хормоните TSH, FT3 и FT4, е добре да изследваш и антителата (ТАТ и МАТ).
Изискванията: сутрин на гладно, без кафе, кола и др. кофеин съдържащи продукти и медикаменти.
Относно деня на цикъла, не са ми казвали такова условие преди изследването, както и не съм го срещала като изискване в лаборатория, освен някои коментари на потребители в интернет. Но за твое спокойствие, може да го обсъдиш с лекаря.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #861 -: Декември 14, 2017, 11:10:58 am »
Здравейте!
Бих се радвала, ако отделите време за разчитане и на моите резултати. Направени са на 3-ти ден от МЦ. Предварително благодаря за отделеното време, а ето ги и резултатите:
TSH ( Тиреотропен Хормон ) 3.750 mIU/l 0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин ) 215.30 mIU/l 125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон ) 5.25 IU/l
фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут.
1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH ( Фоликул Стим. Хормон ) 7.33 IU/l
Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5,
Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #862 -: Декември 14, 2017, 11:22:54 am »
Здравейте, това което виждам на пръв поглед е завишеното ТСХ хубаво е да е под 2.Ще трябва да се консултирате с ендокринолог и да проверите и останалите хормони на щитовидната.
Съотношението ФСХ/ЛХ трябва да е 1:1 при вас не е точно така.Да имате поликистоза или други проблеми?

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #863 -: Декември 14, 2017, 11:54:13 am »
Благодаря много за бързия отговор! Попринцип имам  редовен цикъл 26-28 дни, до сега не ми е поставяна никаква диагноза и никой лекар не е откривал нещо притеснително. От всичко изчетено до момента, разбирам че има някакъв проблем с хормоните, запазих и час за ендокринолог още за днес следобяд... Отново благодаря за отговора!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #864 -: Февруари 04, 2018, 19:50:50 pm »
Здравейте,
Аз четох,четох и тотално се обърках.
Искам да си изследвам прогестерон и тестостерон.Едното заради мисед в 9та седмица,другото заради страхотен косопад.Правих си изследване и на щитовидната-TSH към горната граница 3.41 при горна граница 4.21 според лабораторията.
Сега съм тотално объркана.Не знам кога да пусна прогестерон и тестостерон.Един лекар ми казва 3-5 ден от МЦ, друг ми казва 5-11 ден , в нета чета,че прогестерона се пуска на 21-23ти ден от МЦ  8O
На предния МЦ пусках само прогестерон на 5ти ден от МЦ и беше със стойност 0.56 при долна граница 0.64 от лабораторията.въпроса ми е,ако отида да пусна прогестерон на 21ви ден от МЦ, мога ли с едно боцкане да пусна и тестостерон?
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #865 -: Февруари 04, 2018, 20:30:28 pm »
На мен за тестостерон не са ми казвали изисквания, но прогестерон се изследва във втората фаза на цикъла 7 дена след доказана овулация. TSH-то е добре да го бутнеш до 2, препоръчва се да е максимум 2 за забременяване. Но ако мисед-ът е бил скоро, може хормоните още да са леко побъркани.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #866 -: Февруари 04, 2018, 21:01:42 pm »
За ТСХ-то ендокриноложката ми каза „ако беше на 50години щях да ти се зарадвам,но за жена в детеродна възраст не е добре”. Та сега си пия еуритокс 25 и така.Миседа беше Ноември, пуснах изследванията януари т.е. на втория ми месечен цикъл.Значи да разбирам,че и прогестерон и тестостерон мога да ги пусна във втората фаза.Тогава искам да си пусна и ПКК + желязо та на веднъж да свърша всичко.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #867 -: Февруари 04, 2018, 21:17:38 pm »
Аз поне така знам и в интернет не намирам друга информация. Но за прогестерона е задължително да е след доказана овулация. Доказана ще рече проследена на фоликуметрия. Стойностите на прогестерон на 7 ден след овулация, което не винаги е на 21ви ден. Тук е описано добре http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27125.msg391050#msg391050
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Здравейте, може ли коментар за тази изследвания, правени на 3ден от цикъл. Виждам, че ЛХ:ФСХ е добро, но защо са толкова високи? и Е2 сякаш е нисък... Възможно ли да показват  ЗФ/киста?
http://prikachi.com/images.php?images/578/9285578e.jpg
Здравейте момичета! Може ли малко инфо... Днес си пуснах прогестерон и резултата е 30.2 на 21 дем от цикъла. Какво трябва да значи това. Благодаря предварително.
*
Здравейте момичета! Може ли малко инфо... Днес си пуснах прогестерон и резултата е 30.2 на 21 дем от цикъла. Какво трябва да значи това. Благодаря предварително.
Здрваей, Mitovska! Какви са референтните граници? Ако можеш копирай всички стойности от изследването или с прикачен файл.
Принципно, за да е коректно изследването, нивото на прогестерона трябва да се изследва на 7-ми ден след доказана овулация. На 21 ден е, когато О. е на 14-ти ден от цикъла. Но ако овулацията е в друг ден (по-рано или по-късно от 14-ти), то изследването на прогестерона не би трябвало да е на 21-ви ден, а съответно по-рано или по-късно в зависимост от дните за овулация.
Правено ли е ехографско проследяване в този цикъл, за да се уточни вероятният ден за овулация, или с тестове за О. евентуално? При теб каква е продължителността на месечния цикъл?

Всеки месец е различно. Според док. няамам О но не е проследявал О с ехограф.
*
Всеки месец е различно. Според док. няамам О но не е проследявал О с ехограф.
Тази стойност е нисичка сама по себе си, но няма никаква информативна стойност след като не е уточнен вероятният ден за овулация.
Пробвай в следващ цикъл с УЗ проследяване или в краен случай с овулационни тестове, след което изследването на прогестерон да е около 7 дни след предполагаемия ден за овулация.
Макар че, след като цикълът е нередовен и с предположение за липсваща овулация, най-добре е да се консултираш с репродуктивен специалист и да бъдат направени обстойни изследвания.

*
Марси, и аз да си задам въпрос за хормон, така и така си започнала да разчиташ :)
На 7ми ден след доказана овулация с фоликулометрия прогестеронът ми е 17.5 при реф.ст 1.5 - 27. Доколкото съм успяла да прочета над 14 се води, че е имало О. Та 17 е клони към "бива, ама може и по-добре" или е добре?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Марси, и аз да си задам въпрос за хормон, така и така си започнала да разчиташ :)
На 7ми ден след доказана овулация с фоликулометрия прогестеронът ми е 17.5 при реф.ст 1.5 - 27. Доколкото съм успяла да прочета над 14 се води, че е имало О. Та 17 е клони към "бива, ама може и по-добре" или е добре?

Тери, при тези референтни стойности  17.5 е добре.

*
Благодаря, Марси  :bighug:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Според вас има ли значение при изследване на TSH дали е по време на МЦ или не?
*
Милена,
няма значение.ТSH няма отношение към Мц.Само на гладно и жадно да е.Успех!
*
И ендокриоложка ми потвърди, че няма отношение към деня от цикъла. При мен отношение оказа прием на антибиотик.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Здравейте,
ето и моите резултати от изследване на хормони. Правени са на 5-ти ден от цикъла.
FSH - 6.5             /3.5 - 12.5/
Estradiol - 76.53  /12.5 - 166/
Тези хормони ми ги пусна гинеколога заради оскъден цикъл в последните няколко месеца. Нямам кисти.
Пуснах си и хормоните за щитовидната жлеза да видя и там какво е положението и ще ходя на ендокринолог.
TSH - 2.52                    /0.27 - 4.20/
Free T4 /ft4/ - 12.4       /9.30 - 17.00/
Free T3 /ft3/ - 2.49       /2 - 4.40/
TAT /Tg At/ - 14.89       /0 - 115/
A-TRO /MAT/ - 20.64     /0 - 34/

Изследванията са правени в Бодимед.