0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хайде на училище
« Отговор #200 -: Август 14, 2015, 11:45:52 am »
Браво на теб!
А децата, с които контактува също ли са не получават  пари?

Аз говоря малко наизуст, защото не съм в ситуацията още, просто отстрани погледнато...
Re: Хайде на училище
« Отговор #201 -: Август 14, 2015, 11:49:36 am »
Стефи, много дисциплинирани твоите деца! А в ситуациите, когато някой черпи-рожден ден или някакъв друг повод?

*
Re: Хайде на училище
« Отговор #202 -: Август 14, 2015, 11:54:27 am »
е когато черпят ядат разбира се, ти пък :lol
просто аз не купувам в къщи и не предлагам, лоша майка съм и това е, не за друго, а защото и аз не ям сладко, та щом оцеляла до сега значи и те могат :lol:
ела ги виж как муат сладолед всеки ден :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Хайде на училище
« Отговор #203 -: Август 14, 2015, 12:11:01 pm »
На моя приятелка  първокласничката   ,   опитала и  кафе от училищния автомат   :lol: и май до там беше  отиването с пари в  училище .

.. обядва в малко ресторантче,

...честно да ви кажа, голямо изкуство е това с носенето на храна от дома и единственото по-безрисково от към безопасност нещо са сандвичите с трудноразвалящи се храни.
Чудесно  е ,че наблизо има подходящо място за обяд.
Аз самата и мъжа ми си носим обяд в кутия най-често  - домашна храна  , и аз понякога си омацвам торбата с кутията  , какво остава за дете в  раницата :)  да носи  подобна гозба.


Re: Хайде на училище
« Отговор #204 -: Август 14, 2015, 12:16:37 pm »
е когато черпят ядат разбира се, ти пък :lol
просто аз не купувам в къщи и не предлагам, лоша майка съм и това е, не за друго, а защото и аз не ям сладко, та щом оцеляла до сега значи и те могат :lol:
ела ги виж как муат сладолед всеки ден :lol:
Oх, успокоих се!  :lol:
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #205 -: Август 14, 2015, 13:06:24 pm »
Аз не мога да си представя да трябва детето ми да обядва от лавката или някакъв буламач, ще видим като му дойде ред. Сигурна съм, че има какво да се сложи в кутия, че да става за ядене. Има си и термо кутии, не е такава жега целогодишно, та ще измислим начин надявам се.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Хайде на училище
« Отговор #206 -: Август 14, 2015, 13:08:35 pm »
alia, то си е до дете - моят не е капризен, не е мрънчо, другите деца и да купуват, той ако няма пари - няма да купува и няма да иска. по едно време давах левче за всеки случай, ако свърши водата. имахме два вида ситуации - или левчето си седеше със седмици непипнато, или пък изчезваше всеки ден, защото еди кой си го накарал да си купят солети от лавката с нашите пари, защото на еди кой си му се ядяло. обяснявахме защо това е неправилно, като не вдяна 3 пъти и спрях режийните.

nimika,

да, оценявам наличието на това място много високо, макар че и там едва ли храната е много качествена. но поне се яде на чиста маса, с прибори и салфетка, с първо и второ. водят ги там от частната занималня и госпожата следи като орел да няма неизядено.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Хайде на училище
« Отговор #207 -: Август 14, 2015, 13:13:35 pm »
Джаме, какво значи, че следи да няма неизядено? Ако не иска детето да яде, тя какво ще направи?

*
Re: Хайде на училище
« Отговор #208 -: Август 14, 2015, 14:37:13 pm »
Един винен кебап се върна в насипно състояние, защото Алекс не е успяла да завие хубаво капачка. Отворила и не й харесал студен.
В стола им готвят добре и доста си поговорихме, че е по-добре да яде по малко от топлата храна от колкото да яде сандвич.
Тя е голям каприз, не яде всичко, но при нас има опция за комбиниране на две менюта. Та успявам да подбера така купоните, че поне едно да изяде.
Джобни още се чудя дали да давам, защото се подвежда по другите деца и иска да си купува боклуци.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Хайде на училище
« Отговор #209 -: Август 14, 2015, 16:55:43 pm »
Джаме, какво значи, че следи да няма неизядено? Ако не иска детето да яде, тя какво ще направи?

агитация и пропаганда :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Хайде на училище
« Отговор #210 -: Август 14, 2015, 18:37:21 pm »
Да взема да й пратя малката освен?  :lol:

*
Re: Хайде на училище
« Отговор #211 -: Август 14, 2015, 21:33:50 pm »
Ели яде в училищния стол. И Стефан там ще яде. Толкова са капризни, че в къщи за вечеря едвам им измислям какво да ядът, че остава и за обяд. Ели което не и харесва на стола, просто не го яде. Пращам в кутийка ябълка или банан. По едно време взе да се връща с разни соленки или сладки, разменяла си ябълка с едно от децата. А донесеното си го делеше с брат си. Пари и давах всеки понеделник за купони и до към края на годината нямаше проблем. После един път беше загубила купоните и аз и дадох пари само за един купон на следващия ден, а тя се върна с цели 3 купона. Питали я за цялата ли седмица иска и тя казала "да" и те и дали за 2.50 - 3 купона  :lol:. След това, взех да правя като всички майки в понеделник, аз да купувам купоните и да и давам по един на ден. Пари за лавка не и давам, госпожата им е казала, че там не пускат първокласниците и тя, слуша и изпълнява (но не всички слушат). Иначе много добре, знае кое са "боклуци", но знае и че все пак понякога може да изядеш и нещо в шарена и шумулкаща опаковка ;). Да не говорим, че ми се връщаше редовно с намерени стотинки в двора, не случайно хвана портомонето на прощапулника си ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Хайде на училище
« Отговор #212 -: Август 14, 2015, 21:55:58 pm »
Да взема да й пратя малката освен?  :lol:

ако не си я "развалила" непоправимо - прати я, ще я оправи. гусжата е на 79 - стара школа... и мен ме е учила.  на тия никакви номера не им минават.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Хайде на училище
« Отговор #213 -: Август 14, 2015, 22:52:11 pm »
Е, джаме, как ще съм я развалила?!  :lol: Просто си имам едно ящно и едно злоядо дете. Всички ядем едно и също. Не готвя по 50 манджи, за да угодя на всички. Просто не ги насилвам да изяждат всичко. Имат свободата да ядат каквото искат и колкото искат (от това, което е на масата).

*
Re: Хайде на училище
« Отговор #214 -: Август 16, 2015, 07:37:17 am »
Блу(аз яко извън темата, извинете ме), а ако не се е наяла не търси ли после нещо за похапване? Моят почва с искам бисквитка, бонбон и накрая се налочва с мляко, че то е достъпно  :lol:
Re: Хайде на училище
« Отговор #215 -: Август 16, 2015, 21:08:34 pm »
На мен досега един път са ми връщали кутията омазана.
Всъщност то е мека кутия, този тип:
https://www.google.ca/search?q=lunch+box+dollarama&espv=2&biw=1366&bih=677&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI6bfJxpeuxwIVxTs-Ch144gEa#imgrc=7B-oPhagopfxFM%3A

А вътре обяда седи в такъв тип кутии:
https://www.google.ca/search?q=lunch+box+dollarama&espv=2&biw=1366&bih=677&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI6bfJxpeuxwIVxTs-Ch144gEa#tbm=isch&q=+box+dollarama&imgrc=CREatsSZRfOTzM%3A

Но във всяко училище има хладилници като тези, в които се държи колата и другите напитки по магазините и поне една микровълнова.
Сутрин децата влизат и слагат обяда в големи пластмасови контейнери, всяко си има група. В 9 часа ги носят в хладилника и в 11:30 докато единия от сервиз дьо гарда строява децата за измиване на ръце, другия топли обядите. Децата сами си подреждат салона с масички и столчета за обяд, после пак сами си чистят.

Не би трябвало да е голяма инвестиция един голям хладилник и една-две микровълнови в едно училище, нали?
[/url][/url]
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #216 -: Август 16, 2015, 22:47:32 pm »
М-и, не, не търси после да яде. Синът ми го прави този номер. Явно не се наяжда достатъчно на закуска и към 11 ч. почва да мрънка, че е гладен.

*
Re: Хайде на училище
« Отговор #217 -: Август 17, 2015, 09:17:40 am »
Не съвсем по темата, но да ви кажа че тази седмица от днес в Лидл има по 4.50 лв. кутии. На брошурата поне изглеждаха много добре, има в комплект по 2-4-6 бр. в зависимост от размера. :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Хайде на училище
« Отговор #218 -: Август 17, 2015, 10:59:44 am »
Аз точно за кутиите щях да пиша , макар предполагам повечето от нас  знаят  , но  напомням -не купувайте кутии от магазин тип левче или разни китайски с несигурен произход на пластмасата . Пластмасата   може да бъде токсична  , да има отлагания ,проникващи в храната . За това е важно  кутиите да са качествени.


Re: Хайде на училище
« Отговор #219 -: Август 17, 2015, 11:02:17 am »
Не съвсем по темата, но да ви кажа че тази седмица от днес в Лидл има по 4.50 лв. кутии. На брошурата поне изглеждаха много добре, има в комплект по 2-4-6 бр. в зависимост от размера. :)
Има и разни ученически пособия тази седмица.
А от 27 август ще има раници по 50 лв. Не знам дали са им качествени, но ако съдя по другите им неща, трябва да са  :lol: