0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хайде на училище
« Отговор #240 -: Август 22, 2015, 19:12:44 pm »
Имам въпрос към майките на по-големите ученици. Какви тетрадки ще са необходими за втори клас по БЕЛ и математика? Дали пак с тесни и широки редове, и дали с малки или големи квадратчета. Ние няма да имаме родителска среща и чак на първия учебен ден сме щели да разберем какво е необходимо :?, а аз не искам да чакам първия учебен ден.
Благодаря!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #241 -: Август 22, 2015, 19:27:22 pm »
Каси, в началото на 2 клас децата продължават да пишат на тесните и широки редове и големите квадратчета. Постепенно се прави преход към широки. Всеки учител преценя на кои деца кога да позволи, но до Нова година всички вече са преминали към широките редове и малките квадратчета.
Вземи и от двата вида тетрадки, като тези с тесни и широки редове и големи квадрати да са в по-малък брой. Ако се забави преходът,винаги може да купиш още.
« Последна редакция: Август 22, 2015, 19:30:12 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #242 -: Август 22, 2015, 22:38:07 pm »
При нас госпожата поиска първите тетрадки да са с тесни и широки редове и съответно с големи квадратчета, след като ги изписаха за около месец преминаха на широки редове и малки квадратчета.
Re: Хайде на училище
« Отговор #243 -: Август 22, 2015, 23:26:51 pm »
Каси и при нас бе така...така,че вземи и от двата вида тетрадки :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Хайде на училище
« Отговор #244 -: Август 23, 2015, 09:44:26 am »
Много благодаря на всички за отговорите! Успешна година на всички ученици!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #245 -: Март 22, 2018, 10:33:29 am »
Здравейте, виждам ,че темата е стара, но все пак ще я продължа.
Много моля за мнения за училищата в Младост / София /за първи клас и Подготвителна група.
Ако някой има нова информация за условия, учители и всичко, което би могло да бъде полезно, нека сподели.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Хайде на училище
« Отговор #246 -: Март 22, 2018, 10:38:45 am »
Здравей, ara! Отдавна не съм те "виждала" тук, добре дошла отново!

Училищата в Младост не са малко, а и Младост е огромен по площ район. За къде по-конкретно се интересуваш?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Хайде на училище
« Отговор #247 -: Март 22, 2018, 10:59:46 am »
 :D Добре заварила.
Сложено е jam. Ние сме в Младост 2 , но съпругът ми работи на граждански договор в 125 у-ще.
В 125 няма Подготвителни групи. Най-близо ни е 39-то, но то пък е далеч от 125-то, а по принцип децата ги обслужва баща им. Трябва ми да има и помощен екип - ресурсен, логопед, психолог. Ситуацията е объркана, но искам да съм информирана, за да знам на къде да се ориентирам.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Хайде на училище
« Отговор #248 -: Април 05, 2018, 16:51:14 pm »
ara, моето дете беше подготвителна група в 10 СУ. То е близо до 125 СУ и има логопед и ресурсен. Предполагам вие имате някакъв документ, с който логопедката да ви обърне внимание. На мен ми хареса логопеда - според мен наистина може, стига да иска. Но е по-добре да й се обадиш преди края на май, за да ви планира за догодина.
Що се отнася за подготвителните групи - хлапето попадна на много добра учителка, но тя напусна. Сегашната не я познавам. Но като цяло децата в нормалните подготвителни групи (не Луис Карол, Шилер и подобни) са наистина много толерантни. И при големия и при малкия е имало деца със СОП, които са приемани нормално.
Големият беше в 144 СУ подготвителна. Също бях много доволна. На детенцето със СОП позволиха да ходи с баба на училище. В подготвителната група ходеше само, но от първи клас вече се наложи с баба. Там децата със СОП ги записват с предимство за тренировки в басейна и им обръщат специално внимание. Не зная какво е положението с логопед и ресурсен, но може да се попита по телефона - мили са и отговарят.
И двете ми деца от първи клас са учили в 125 СУ, така че ако имаш други въпроси, питай.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.