0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хайде на училище
« Отговор #40 -: Септември 10, 2014, 17:26:47 pm »
Джаме, все с добро ще те споменавам, да знаеш. Откога търся магазин и страница на Капчица?!

За училището - ами, ние още не сме почнали, т.е. детето, де, но другия месец е записването и си е хамалогия. Как няма да ме тресе треска?!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Хайде на училище
« Отговор #41 -: Септември 10, 2014, 19:53:08 pm »
Джаме, как така? В Петрич децата ги оставях на занималня и ги взимах 4-4.30, защото те така искаха, беше им по-лесно с учителката да си пишат домашните. Но нищо не сме плащали..

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #42 -: Септември 10, 2014, 20:05:21 pm »
Попова, все още ме напушва искрено на смях, когато някое "младо яре" с видим ужас в погледа и потрес в гласа ми каже: "Ама ти ДОБРОВОЛНО си се прибрала от София да живееш в Стара Загора?!" (явно яко ми хлопа нещо налЕ). Те още не знаят горките, че като мине студентският животец, дето само клубовете им най-важни, пък мама и тати кихат "за всичко това" - ще ги питам като дойде работа, деца и разходи на кинти и време дали в София ще им се живее баш ;)

За таксата - това е по инфо отпреди няколко години, не съм питала за актуалната сега (ако е променена), ама... пак няма да е 3000 годишно. А и да е - пак е по-добре от София, като това ти е цена за занималнята само. Когато на Дани му дойде ред за училище - трябва вече и плувният им басейн да е готов (ако не и преди това). Да сме живи и здрави само. :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Хайде на училище
« Отговор #43 -: Септември 10, 2014, 23:39:06 pm »
Емче, в претъпканата София и училищата са претъпкани - особено по-търсените. В нашето квартално училище, имащо нещастието да се води най-доброто в квартала, просто няма достатъчно стаи, за да осигурят безплатна държавна занималня за всички желаещи, въпреки, че са длъжни по закон.
Ако искам да ходи на безплатна държавна занималня, трябва да ходи с още 35 деца в една група с един учител.

Затова плащам на частна занималня.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Хайде на училище
« Отговор #44 -: Септември 10, 2014, 23:58:45 pm »
За раницата-съгласна със Стефи.Детето ме послуша и избра на gabol с хубав гръб,удобна и стабилна,макар да се изкушаваше от разни шарении с анимац. герои.А аз дори бях склонна да му задоволя прищявката,д идеята,че първи клас едва ли ще я носи сам на гърба.Той обаче разбра,че другата е по-удобна и качествена и така се сдобихме с нещо,което си заслужава и ще изкара дълго.
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #45 -: Септември 11, 2014, 09:39:51 am »
хоупче, да и здравината беше също критерии, защото колкото майки, включително и племеницата ми, която ще е 7 клас вече, питах колко време им издържат раниците на децата, за които все пак дават по 30-40 лв., не по 10 лв. Ами отговора беше максимум 1 г.
Нашата след като я изпрах е като чисто нова :lol:
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #46 -: Септември 11, 2014, 10:16:28 am »
Не е задължително раницата да е инвестиция, ако си склонен на компромиси.  :)

Аз взех втора ръка комплект раница, сак за спорт и несесер Скаут от немския ибей. След изпирането е като нова. Само пластмасата е надраскана на места, но това не ми е проблем.
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #47 -: Септември 11, 2014, 10:37:52 am »
Е това имах предвид, нашата е Лего, не струва милиони :wink: Купих я от немския ибей на намаленията. Под инвестиция имах предвид хубава раница, а не скъпа непременно :)

за да няма повече недоразумения, мисля че трябва да уточня. в Бг тези 3-4 марки които предлагат добри, анатомични, леки и здрави раница са безбожно скъпи, струват по 200 и нагоре лева. Аз лично не бих дала никога толкова пари за раница, затова казвам, че е по-добре от по-раничко да се оглеждате по сайтове и разпродажби, за да купите хубава раница на добра цена. Това беше целта на включването ми :) Защото както и сия е писала, тези раници са пълен комплект - пълен несесер, помощна раничка за маратонки или анцунг, бутилка за вода, кутия за храна, която аз лично използвах цяла година, защото си иманещо като хладилно джобче, т.е. облицовано е отвътре и си е точно за кутията. И това удоволствие, ако не се лъжа ми излезе някъде към 100-на лв. А сега както казах купих херлитц за Ели, която струваше 38 евро, със същия комплект, само без бутилка за вода, която така или иначе рядко използвахме, слагах такива за еднократна употреба.
« Последна редакция: Септември 11, 2014, 10:44:23 am от StefiZ »
Re: Хайде на училище
« Отговор #48 -: Септември 11, 2014, 11:26:25 am »
Да се включа и аз за раниците и столовете.

Аз купих на моята племенничка раница от Orange на Esprit. За две години не е мръднала грам. Сега ще си я ползва трета (сега ще е в 7-ми клас). Скъпа е обаче - към 100 лв. Лятото имаха промоция и всички раници бяха намалени с 50%, но вече мисля, че не са.
Тя си избра ето този модел:


Взехме стол от Икеа. Алекс пробва 5-6 стола и си избра този. http://ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=84373 С това стаята е завършена. Само остана да го сглобим.
2 пъти сме купували този стол (за подарък на майка ми и за обзавеждането на една квартира). Много е сполучлив. А и цената е супер.
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #49 -: Септември 11, 2014, 14:00:01 pm »
да, и нашия е нещо подобно, само че не е от Икея. основно се използва да се въртят на него :lol:
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #50 -: Септември 12, 2014, 00:30:52 am »
Как може да има такива цени на раници,в Америка масово са по 8-10 долара и са много хубави,предполагам има и маркови скъпи,но не виждам смисъл да се дават толко пари за раница,важното е да е удобна.
« Последна редакция: Септември 12, 2014, 00:33:21 am от asi73 »
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #51 -: Септември 12, 2014, 09:09:07 am »
Ако някой още не е пазарувал за учениците, в Джъмбо има почти всичко, и на много добри цени.

Взех оттам и от пликчетата с копчета за учебниците - всякакви цветове за организиране на учебниците.
СтефиЗ, мерси за идеята  :)

Re: Хайде на училище
« Отговор #52 -: Септември 12, 2014, 09:17:00 am »
Ако някой още не е пазарувал за учениците, в Джъмбо има почти всичко, и на много добри цени.
Сестра ми препоръчва да не се купуват найлонови облекла за учебниците и тетрадките, а найлоново фолио за обличане (продава се точно в Джъмбо). Поставя се лесно (разграфено е на квадратчета на гърба), става за всякакви формати и излиза по-евтино от облеклата.
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #53 -: Септември 12, 2014, 09:57:30 am »
Ако някой още не е пазарувал за учениците, в Джъмбо има почти всичко, и на много добри цени.
Сестра ми препоръчва да не се купуват найлонови облекла за учебниците и тетрадките, а найлоново фолио за обличане (продава се точно в Джъмбо). Поставя се лесно (разграфено е на квадратчета на гърба), става за всякакви формати и излиза по-евтино от облеклата.

 И от него взех :)
Re: Хайде на училище
« Отговор #54 -: Септември 12, 2014, 09:59:42 am »
Смайли, не се препоръчва това фолио,защото учебниците от втори клас трябва да се върнат в училището и госпожите се карат,фолиото става само за първолаците мисля,че те не си връщаха учебниците и остават за тях инак и аз основно пазарувам от Джъмбо,но тази година от Метро,защото ни искаха много канцеларски материали като папки,класьори и копирна хартия...
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #55 -: Септември 12, 2014, 10:03:42 am »
Вчера ходих до Джъмбо за някои джунджурии за дома, и за да се вкарам в графика с цеденето реших да отида с отварянето на магазина (10ч). Пристигнах в 9:45-50 и вече имаше 10-ина човека чакащи пред магазина и продължаваха да прииждат 8O И се чуех какъв е този интерес - а то явно заради началото на учебната година ;)
Re: Хайде на училище
« Отговор #56 -: Септември 12, 2014, 10:07:05 am »
Смайли, не се препоръчва това фолио,защото учебниците от втори клас трябва да се върнат в училището и госпожите се карат,фолиото става само за първолаците мисля,че те не си връщаха учебниците и остават за тях
Не знаех, но сестра ми не е споделила да има проблем. Каза, че залепя етикетите върху фолиото и после нямало проблем да се отлепят.
Поне за тетрадки и помагала към учебниците би трябвало да няма проблем тогава.
« Последна редакция: Септември 12, 2014, 10:09:06 am от 47 Smiles »
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #57 -: Септември 12, 2014, 10:12:50 am »
вижте сега, с фолио, с найлонова безцветна облечка, цветна и т.н., няма значение, има всякакви размери облекла вече, важното е да се запази учебника или тетрадката, а не да станат на баница :wink:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Хайде на училище
« Отговор #58 -: Септември 15, 2014, 06:49:16 am »
Честит Празник на всички Първолаци,
които днес за първи път ще прекрачат прага на училището!
Бъдете здрави и вдъхновени, скъпи Деца!
Ние ви обичаме и ще бъдем до вас!



На добър час!



.... Едно намигване от преди седем години :photo:
« Последна редакция: Септември 15, 2014, 14:16:37 pm от Елфи »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Хайде на училище
« Отговор #59 -: Септември 15, 2014, 07:50:03 am »
Успешен старт на всички набори от количките и на всички малки и големи ученици :)

Мише, такива спомени нахлуха. И като се сетя, че даже не сме всички на снимката   :heartbeat: