0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Аз също пътувам от далече - в рамките на едни ден /отиване и връщане/ изминавам около 700 км, но винаги когато са ме викали за преглед било за проследяване или коментар съм се явявала. Вярно, че с времето почти бях наясно с отговора на док. за поредния неуспех, но винаги е имало смисъл от коментара, защото сме обсъждали по-спокойно ситуацията и евентуалните начини за преодоляване на проблемите. Неудобствата от пътуването и отсъствието от работа са били за моя сметка, но имаме ли някакъв избор....
Момичета, колко време преди пункцията се правят изследванията за СПИН, Сифилис,Хепатити и задължително ли е да са направени в клиниката?
На 02.02 съм на преглед на 21-ден и  блокираща инжекция, когато бях на преглед на 11-ти ден, д-р Шефкетова каза да не бързам с изследванията.
Момичета, колко време преди пункцията се правят изследванията за СПИН, Сифилис,Хепатити и задължително ли е да са направени в клиниката?
На 02.02 съм на преглед на 21-ден и  блокираща инжекция, когато бях на преглед на 11-ти ден, д-р Шефкетова каза да не бързам с изследванията.

Важат 3 месеца, така че ги пусни точно преди пункцията (два-три дни преди нея, де, не в същия ден). След това ще ти важат и за първия триместър на бременността.
Можеш да ги направиш където прецениш и ти е удобно, аз никога не съм ги пускала в клиниката.
*
veli36, не е задължително вирусологията да се прави в клиниката. Случвало ми се е да давам кръв в деня , сутринта преди пункция, но в клиниката. В последния момент пусках това изследване когато съм била поредни месеци на ЕЦ, за да може да е валидно (изследването ) и за следващата пункция. Голяма дивотия този срок на валидност. Мъж ми също е давал кръв непосредствено преди да даде материал.
Особено пък с блокаж може да прескочиш срока, около 60 лв е все пак, а и х2..
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Когато правиш вирусология в клиниката, можеш да обединиш изследването с тестовете на хормони, които стават най-бързо там. Така ти бодат вената веднъж за няколко изследвания и си щадиш кръвоносните съдове.
Благодаря ви момичета, ще се възползвам от вашата отзивчивост, за да ви попитам още нещо, което не ми е ясно.Д- Р Шефкетова ми каза, че след блокиращата инжекция на 21 ден, 14- 15 дни нищо няма да се прави, а после започва стимулацията. Не ми е ясно- 15 дена след блокиращата инжекция ли ще имам цикъл или по-рано. Обикновено цикълът ми идва от 27 до 29 ден. Стимулацията не почваше ли от 2 ден на цикъла? osi_10 osi_13
*
След блокажа първия цикъл си идва както обикновено. По принцип стимулацията започвана 2-3 ден, но когато си "блокирана"  може и малко по-късно. 
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Благодаря, ти Avallon! Понеже докторката ми каза, че стимулацията ще започне 14-15 дни след блокиращата инжекция, а за това време цикълът ми ще дойде и ще свърши, затова се обърках.  :ask:
Пункциите вече са 350 лв., независимо дали сме с упойка или не. Според мен е правилно, защото анестезиолог има и при двата случая и това е важното, а не стойността на самата упойка (която е далеч под 50 лв.).
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА, обръщам се към тези от Вас които имат повече от един опит ин витро. не ми е ясно колко големи фоликули като размер трябва да имам за да ги извадят и да са годни яйцеклетките, интересува ме размера на фоликулите какъв трябва да е 2-3 сантима или повече??
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА, обръщам се към тези от Вас които имат повече от един опит ин витро. не ми е ясно колко големи фоликули като размер трябва да имам за да ги извадят и да са годни яйцеклетките, интересува ме размера на фоликулите какъв трябва да е 2-3 сантима или повече??

Здравей!
В деня на прегнила (хориомон, овитрел) или предния ден фоликулите трябва да са 14-18 мм.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА, обръщам се към тези от Вас които имат повече от един опит ин витро. не ми е ясно колко големи фоликули като размер трябва да имам за да ги извадят и да са годни яйцеклетките, интересува ме размера на фоликулите какъв трябва да е 2-3 сантима или повече??

Здравей!
В деня на прегнила (хориомон, овитрел) или предния ден фоликулите трябва да са 14-18 мм.
Според мен, този размер на фоликулите около 18 мм, трябва да бъде в деня в който ти назначават кога да бъде пункцията, т.е. два дни преди пункцията!Разбира се има значение нивата на Е2!
момичета не ме разбрахте знам, че в деня на определяне кога ще е пункцията трябва да са в този размер имах предвид максимално достигнат размер на фоликул в деня на пункцията от 2-3 санта надежден ли е или както ми твърдят тук от пловдив трябва фоликула да е над 4 до 6 сантиметра и аз бях много учудена, тъй като не съм чувала за подобни големи размери........ 8O :P
*
Amelia,  отиди в секция библиотека тук в сайта и прочети  за нарастване на фоликулите. Пиша от телефона и няма как да потърся.  Има стари теми  видими при пускане на търсачката.  3-4 - 5  санта   :) такова животно нЕма, освен  ако е киста
Здравейте, относно прегнила и размера на фоликулите, не трябва ли дозата на прегнила да бъде съобразена с броя на фоликулите, за да могат да узреят всички, питам понеже в други клиники при повече фоликули са ми давали 2*5 000 прегнил?
При мен се получи следното, стимулация - къс протокол, в деня на прегнила /1*5 000/ 7-8 броя с размери 18-19мм и 3-4 броя 12-13 мм, естрадиол 2 900. На пункцията извадени само 3 яйцеклетки - незрели.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
здравейте момичета интересуваме актуални цени  , на пункция-оплождане и замразяване на един ембрион,за болница надежда.Благодаря
много!!
*
Пункция -350; оплождане -250; замразяване -450 (на всеки следващ е по-ниска цената)- инфото ми е съвсем актуално.
По слънчевата страна на улицата
*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Пункция -350; оплождане -250; замразяване -450 (на всеки следващ е по-ниска цената)- инфото ми е съвсем актуално.
Благодаря!!Лека вечер!!
нещо друго да попитам, което живо ме интересува, престои до 2-3 месеца да си получа заповедта по фонда. Задължително ли е двамата да я получим на място или не, тъй като мъжа ми има вероятност да заминава скоро на постоянна работа в чужбина?? и ако отсъства той в тези случаи дали някой знае как се процедира пред фонда??
нещо друго да попитам, което живо ме интересува, престои до 2-3 месеца да си получа заповедта по фонда. Задължително ли е двамата да я получим на място или не, тъй като мъжа ми има вероятност да заминава скоро на постоянна работа в чужбина?? и ако отсъства той в тези случаи дали някой знае как се процедира пред фонда??

Само единия от съпрузите е необходим. Нашите три заповеди ги получаваше все моя съпруг, а аз бях на работа.