0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ако става въпрос за имунологична биопсия - моята струваше 165 лв. През август мисля я правих.
Добро утро, момичета! Аз в момента съм в стимулация по дълъг протокол при д-р Персенска, днес ми е 9-ти ден, стимулират ме с Пурегон и сега с Менопур. В понеделник се очертава пункцията. Питането ми е - разбрах че трябва да платя в деня на пункцията 350 лева, ами после нещо не ми стана ясно - аз съм на стимулиран цикъл, момичето от регистратура ми обясняваше че в зависимост от това колко яйцеклетки са оплодили цената ще е различна, а иначе пакета бил 1750 лева. С една дума не можах да се ориентирам колко ще платя накрая. Може ли някой да ми обясни, знам че сте писали преди, но някаква по-актуална информация за цените. Предварително благодаря.
става дума за имунологични изследвания и биопсия на лигавицата на матката,защото имаме 1 неуспешно ин витро на ЕЦ
*
marchiana самофинансирате ли се?
В тази клиника съм правила стимулирани опити по къс и дълъг протокол, но финансирани по ФАР. Правила съм и опити с лека стимулация и без такава и тогава заплащах по 250 лева на яйцеклетка без значение колко яйцеклетки са се оплодили на финала, т.е. според броя на яйцеклетките подложени на оплождане.
Мисля, че при стимулиран опит би трябвало да плащате пакетни цени.
Здравей, Disi22. Да, самофинансиран опит. Аз точно затова се обърках - като попитах на регистратура ми казаха първо плаща се пункция 350 лева и после 1750 лева за оплождане и трансфер, и после момичето ми изкара един ценоразпис и започна да ми чете като за оплождане имаше различни цени в зависимост от броя - запомних най-високата за 5 броя 1600 лева. Другата седмица ми предстои пункция най-вероятно в понеделник, утре пак съм на преглед и ще разбера вече с по-голяма сигурност, и исках да се приготвя с парите. Никак не са малко все пак. Имам други два опита по къс протокол, но в АГ Варна и там си беше по ценоразпис определена сума, без да се смятат броя на оплодените яйцеклетки. Смятам да попитам утре д-р Персенска, че започнах да се притеснявам с тия пари.
*
Аз също смятам, че е най-добре да попиташ док.
При предходния ми опит, който беше с т.нар. лека стимулация извадиха 6 яйцеклетки, от които оплодиха 5 по метода ИКСИ и съответно заплатих по 250 лева на яйцеклетка или общо 1250 лева. Т.к. ние събирахме ембриони, един от ембрионите отпадна непосредствено преди замразяването. Плащането се извършваше по процедури. Обясниха ми, че трябва до трансфера да погася всички задължения. Между пункцията и трансфера имах около четири месеца, така, че успях да платя на няколко вноски. Когато започнах да плащам бях много изненадана, т.к. като теб се бях запознала с различните ценоразписи, които са доста объркващи. При прегледите за проследяване, дори и леките стимулации, се водят стимулирани опити, а после не можеш да ползваш пакетна цена. Дават различни, често объркващи отговори на въпросите ни. За това, мисля, че е по-добре да питаш док, макар, че допускам, че ще те препрати към администрацията. Успех на пункцията.
Здравейте при моя опит септември месец платих за пункция-350лв.Извадиха 6Я. Оплодиха ги ИКСИ. От тях 2 върнахме и 2 замразихме.В деня на трансфера платих 1750лв. не съм плащала оплождане. Платих и 450лв. за замразяването.
Patryssia какво включваше като разценка таксата ти от 1750 лева, която си платила?? тъй като аз вадя по 1 Я на лека стимулация и нейното оплождане и трансфер биха ми излязли 250 + 600 лева трансфер общо 850 лева, защо трябва да се заплаща определената им такса по ценоразпис от 1700-1800 лева за икси се чудя ако има само една извадена яйцеклетка, което намаля тази такса наполовина???
« Последна редакция: Януари 19, 2015, 11:41:13 am от Amelia31 »
*
Amelia31, мисля, че в сумата от 600 лева влиза оплождане на една яйцеклетка и трансфер на пресен ембрион /250 + 350 лева/.
Аз бях с размразен трансфер /ЗЕТ/ и цената беше 450 лева.
Доколкото си спомням комбинирания трансфер беше 800 лева.
Да си призная честно, много ме объркват различните ценоразписи, а се имам за средно интелигентен човек. :( Да не говорим, че периодично се променят цените и начина на плащане. :(
Здравейте,
Днес бях на ЗЕТ (мислех, че струва 450 лв.), но платих 600 лв. Обясниха ми, че вече има такса за размразяване 250 лв. и самия трансфер е 350 лв.
Не мога да ти отговоря на 100%.На бележката която ни дадоха пишеше ЕТ+Стимулация-1750лв.Това е нещо като пакетна цена.Когато си на ЕЦ  е така както е писала disi22.Това е друго незнам
*
Здравейте,
Днес бях на ЗЕТ (мислех, че струва 450 лв.), но платих 600 лв. Обясниха ми, че вече има такса за размразяване 250 лв. и самия трансфер е 350 лв.
Отново неприятна новина. По този начин напълно се обезсмисля събирането на яйцеклетки и ембриони и мечтаните бебета се отдалечават все повече от нас.... От година на година Инвитро процедурите стават все по-скъпоструващи, а ние се превръщаме в бездънни касички....
Извинете ме за коментара, но аз съм в този център от 2011год. и за това време съм свидетел на какви ли не промени в цените /особено след построяването на новата клиника/. За сметка на това качеството непрекъснато спада. Дори не искам да коментирам последния си трансфер.... И не само при мен беше така....
*
Не мога да ти отговоря на 100%.На бележката която ни дадоха пишеше ЕТ+Стимулация-1750лв.Това е нещо като пакетна цена.Когато си на ЕЦ  е така както е писала disi22.Това е друго незнам
Какво трябва да се разбира под "Стимулация" - лекарства, фоликуметрия? А за оплождане?
Лекарствата си ги плащах отделно.Предполагам че когато си със стимулация се образуват примерно 8Я  ако за всяка трябва да платиш по 250лв.+трансфера 450 това са 2000лв,а така с тази пакетна цена излиза по-евтино.Поне аз така си мисля,но честно казано не ги питах какво точно влючва.Те ми се обадиха на 2 ден за ЕТ аз се притесних,като ми казаха и на касата сумата 8O 8O и даже им се помолих да ме качат за трансфера докато мъжа ми донесе пари
*
С лека стимулация се образуват по-малко яйцеклетки, но в твоя случай действително нещата са се плоучили добре.
По-важен е резултата.
Честит празник на всички, работещи в клиниката! Бъдете здрави!
ако може някой да сподели : след стимулация с клостил имало ли е при някой ситуация като при мен да не идва менструация. след пункцията на 14 ден дойде и оттогава не идва, имам и два големи задържани фоликули. но пък доктор персенска ми каза, че не мога да взимам повече лекарства.......
*
ако може някой да сподели : след стимулация с клостил имало ли е при някой ситуация като при мен да не идва менструация. след пункцията на 14 ден дойде и оттогава не идва, имам и два големи задържани фоликули. но пък доктор персенска ми каза, че не мога да взимам повече лекарства.......
Нещо не мога да разбера, стимулирана си с клостил, после си имала пункция, после сле 14 дни цикъл, но сега не идва следващия така ли?
да следващ не идва имам задържани фоликули задебелена лигавица, но не идва менструация, като се има предвид, че след като дойде след пункцията на 14 ден, започнах да пия дуфастон от 16-ти ден, но същинско изкървяване няма. някой подобен проблем имал ли е и как се е процедирало??
*
да следващ не идва имам задържани фоликули задебелена лигавица, но не идва менструация, като се има предвид, че след като дойде след пункцията на 14 ден, започнах да пия дуфастон от 16-ти ден, но същинско изкървяване няма. някой подобен проблем имал ли е и как се е процедирало??
Аз имах подобен случай, макар че не съм имала задържани фоликули. Стимулирана бях с клостилбегит, после уж имаше овулация, след това пих 14 дни утрогестан, но цикъл не дойде. Направих кръвен тест, нямаше и бременност. На видеозона не се видя проблем, лекарката ми ме посъветва да изчакам без да пия лекарства и след около още десетина дни ми дойде. Щом д-р Персенска е казала, че не трябва да пиеш други лекарства, изчакай.