0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

и на мен доктор персенска ми каза да изчакам, но вече минаха точно 2 седмици откакто бях на лекар и не идва, отделно от разбутавите ми хормони от 2 дни на моменти ми е зле и имам пренапрежение в организма, не спя и добре от напрежението........
*
и на мен доктор персенска ми каза да изчакам, но вече минаха точно 2 седмици откакто бях на лекар и не идва, отделно от разбутавите ми хормони от 2 дни на моменти ми е зле и имам пренапрежение в организма, не спя и добре от напрежението........
След като толкова време вече закъснява и имаш други неприятни усещания, аз бих те посъветвала отново да отидеш на лекар. Много е мъчително това състояние. Аз много се бях изнервила. А между временно исках стимулациите ми да продължат и това стоене без да знаеш какво се случва, направо е ужасно. Но понякога организмът се обърква и лекарите предпочитат сам да се пренастрои, вместо допълнително да го стресират с лекарства.
Както писах вече аз също съм пациент на д-р Шефкетова.
Реших да Ви напиша как мина моето ин витро на ЕЦ месец Октомври 2014г./ по точно цените/.
Дано да съм полезна на някого.
- 2 бр. прегледи х 10,00 лв.=20,00/ гледа се размера на доминантния фоликул/
-капки КА-ВИТ                     -11,10/ пият се преди пункцията/
-хориомон                            -18,50/мускулна инжекция точно определено преди пункция/
-изследвания на жената       -81,00
-пункция                              - 300,00 без упойка/ с 350,00/
-хапчета след пункцията        -22,80
-изследвания на мъжа           - 55,00
- оплождане + трансфер        - 600,00 /на 1 ембрион/
-хапчета след трансфер         - 80,00/за 14 дни/
може да се добави и около 15,00 кръвен тест за бременност и пътни разходи
ivanaivanova, леко коригирах, за да е по-ясно  :D

-2 бр. прегледи х 10,00 лв.=20,00 (гледа се размера на доминантния фоликул)
-капки КА-ВИТ                     -11,10 (пият се преди пункцията, съхраняват се в хладилник и може да се
                                              ползват и при следващ опит)
-хориомон                           -18,50 (вместо Прегнил)
-изследвания на жената    -81,00 (хормони по 18 лв. всеки, вирусология 52, ПКК+кръвосъсирване 16,
                                              3 лв. всяко вземане на кръв)
-пункция                             - 300,00 без упойка (с упойка 350,00)
-хапчета след пункцията   -22,80 (варират, по предписание)
-изследвания на мъжа        - 55,00 (вирусология)
-оплождане + трансфер    - 600,00 (оплождането е по 250 лв. на ембрион,   
                                              трансфер 450, независимо от броя на ембрионите)
-хапчета след трансфер    - 80,00 (за 14 дни) - може и повече да струват, по предписание

може да се добави и 18 лв. (+3 за взимане на кръв) кръвен тест за бременност, отделно пътни разходи и разходи за престой
*
на мен ми казаха миналата седмица 350лв трансфер, и по 250 за всяка яйцеклетка, с която е работено, дори и да не се е развила.
и за таксата размразяване питах, има си я и нея вече, така че зет става 600лв.
Вчера платих пункция без упойка 350 лв. (но на касата не знаеха каква е), тези дни ще се опитам да си върна 50 (т.е. да ми ги приспаднат от предстоящата такса оплождане).
*
значи да разбирам, че грубо около 1000 лева е ЕЦ всичко?
По слънчевата страна на улицата
Благодаря ти little_rabbit за уточненията :)
При моята пункция отначало също платих 350,00,но когато се качихме горе нямаше анестезиолог и се наложи/ е първо ме питаха де/ пункцията да е без упойка.Лекарката ми каза/както се оказа и на другите момичета/ да отидем на касата да ни върнат по 50,00.Те се бяха обадили и си взехме парите.
Faith& на мен ми излезе около 1200,00 лв.
Здравейте! Мина и моето инвитро - накратко ще разкажа какво стана. Изкараха 5 яйцеклетки, всичките се оплодиха, за съжаление накрая остана 1 качествена и 2 със забавено развитие, върнаха ми 1 бр. на 4 ден. Платих за 5 броя х 250 лева и за трансфера още 350 лева. Трансфера ми беше на 24.01., след две седмици тест. Дано това ембрионче се окаже упорито и се захване. Успех на всички в процедура.
При мен на спонтанен цикъл съвсем случайно извадиха 2 яйцеклетки. И двете се оплодиха, едната на 3 ти ден спря развитие, другата я изчакахме до 5 ден и ми я трансферираха. Ката отидох на трансфер, ми беше приготвено картончето на регистратурата и на него пишеше 600 лв, толкова и платих. След това многократно съм ходила за какво ли не и не са ми казвали, че дължа още 250 лв. за тази, която спря развитие. Та, малко странно е това с цените. Това беше през декември.
А при първото ми ин витро на ЕЦ през октомври, извадиха Я, не се оплоди, но пък после ми искаха да платя 250 лв. за нея, нищо, че не се беше оплодила и не стигнахме до трансфер.
Момичета какво представлява този коментар след неуспешен трансфер? Исках да си запазя час за проследяване и пункция, но от клиниката ми казаха, че не може преди да съм минала през коментар с док. Изпуснах си овулацията и сега се чудя да отивам ли на коментар или да чакам другия месец цикъла и пак да се пробвам да запазя час за пункция. Не ми се бият 700 км. за 2-минутен разговор (не знам защо, но ми се струва, че знам какво ще си кажем на този коментар и колко ще продължи)?
Момичета какво представлява този коментар след неуспешен трансфер? Исках да си запазя час за проследяване и пункция, но от клиниката ми казаха, че не може преди да съм минала през коментар с док. Изпуснах си овулацията и сега се чудя да отивам ли на коментар или да чакам другия месец цикъла и пак да се пробвам да запазя час за пункция. Не ми се бият 700 км. за 2-минутен разговор (не знам защо, но ми се струва, че знам какво ще си кажем на този коментар и колко ще продължи)?

Точно това трябва да направиш - да проведеш разговор с лекаря, за да решите как продължавате. Опитай по телефона, ако не можеш да дойдеш.
Иначе на момичетата от регистратурата такива инструкции са им дали - след неуспешен опит да не записват час за нищо друго, освен за коментар. Ако успееш да съчетаеш часа с конкретен ден от цикъла ти, за да продължите с това, което си наумила - ще е идеално.
 Точно това направих. Говорих с док по телефона и тя ми каза да идвам направо за пункция. Он регистратурата обаче ми дадоха по-късна дата, обвиниха ме че лъжа и не съм говорила с никого и така си изпуснах овуто. Утре ми е часа за коментар, но нямам възможност да отида.


Точно това направих. Говорих с док по телефона и тя ми каза да идвам направо за пункция. Он регистратурата обаче ми дадоха по-късна дата, обвиниха ме че лъжа и не съм говорила с никого и така си изпуснах овуто. Утре ми е часа за коментар, но нямам възможност да отида.

Обади им се, да знаят и да не те чакат.
Жалко за изпуснатия цикъл :(
*
Говорих с док по телефона и тя ми каза да идвам направо за пункция.
Какво означава "направо за пункция", има преглед/и преди това.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
нещо тук има объркване в комуникацията ми се струва
Феичка, опитай щом ти дойде цикъл, веднага за  втори ден запиши час за проследяване, кажи, че така сте се разбрали с доктора, те нека си говорят, ти си настоявай.
Никаква логика няма да биеш километри и да ти кажат "ела за проследяване".
Дали си на изцяло ЕЦ или леко стимулиран, не можеш да отидеш направо за пункция.
 
Миналата година често правих пункции - втори ден МЦ -  преглед, втори преглед - хормони и прегнил, след два дни -  пункция
 

Какво означава "направо за пункция", има преглед/и преди това.
   - точно, ако е изцяло на ЕЦ има.  Тя е притеснена и объркана, явно затова не може да се справи с регистратурата.
Имах предвид за проследяване, не пункция. Както и да е. Докторката ми каза да отивам за проследяване, но от регистратурата не разрешиха и ми дадоха час за след овулацията. Нямало свободни по-рано. Както се казва царя дава, падаря не дава. Някаква ми се навика и каза, че не съм говорила с никаква докторка. Така се притесних, че загубих ума и дума, после си викам защо не й поисках аз имената на тази, да й тегля една жалба.  Ще изчакам да ми дойде и ще се опитам да запазя час на 8-ми - 9-ти ден.
*
така, вместо да губиш ума и дума, следващия път искай имената и напомни кой и плаща заплата т.е. такива като теб
Аз също бях за коментар след неуспешното ин витро.Наистина мина много бързо./ и ние пътуваме от далече/.
От ембриолозите имаше нещо като становище как е минало оплождането и дали да се правят и др. изследвания.
Каза ни какви допълнителни изследвания да направим и след като види резултатите ще видим как ще продължаваме.
Хубаво е да се иди,но за тези като нас,които пътуват от далече е много натоварващо.