0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте момичета, утре ми предстои първата пункция за яйцеклетки, имам засега отпреди 3 дни инфо два фоликула, дано да са и годни за замразяване. Имам въпрос при положение, че ми предстои догодина за първи път ин витро/икси и едно оплождане на яйцеклетка е 250 лева в клиниката, а ко имам 5 яйцеклетки за оплождане кое се поема от мен и кое от фонда??
Момичета,моля ви ако някой от вас има мейла на Петя Каменова ( отговаря за общинските програми) ,да ми го изпрати на лични.
Нещо съм объркала когато съм го писала .
Благодаря ви предварително !

здравейте момичета, утре ми предстои първата пункция за яйцеклетки, имам засега отпреди 3 дни инфо два фоликула, дано да са и годни за замразяване. Имам въпрос при положение, че ми предстои догодина за първи път ин витро/икси и едно оплождане на яйцеклетка е 250 лева в клиниката, а ко имам 5 яйцеклетки за оплождане кое се поема от мен и кое от фонда??
Поема се изцяло от фонда ,освен ако няма някакви сорошни промени по този въпрос .Успех !
*
Момичета знаете ли как ще почива клиниката по Коледните и Новогодишни празници?
Здравейте момичета,днес съм с отрицателен тест,на кой телефон трябва да звъна да кажа и евентуално  да запиша час за коментар.
*
Съжалявам за резултата!
 :bighug: :bighug: :bighug:
Обади се на спешния телефон!
Здравей, disi22. Бях на преглед на 21-ви ноември, и доколкото разбрах от регистратурата в болницата ще почиват от 24.12. до 06.01.2015 г.
момичета моля за помощ - който е правил инвитро на естествен цикъл ако може да ми разясни: при положение че имам една извадена и оплодена яйцеклетка и на третия ден ми  се обадят , че е налице ембрион, мога ли да направя трансфер при положение, че не съм правила нито имунологични , генетични изследвания и биопсия , които предхождат ин витрото по фонда???или и в тези случаи трябва да мина през тези изследвания
*
Тези изследвания се назначават от лекуващия лекар, при необходимост. Те не са в пакета от задължителни изследвания преди АРТ процедури.
някой ако знае може ли да ми разясни цената от 1750 лева в клиника надежда за ИКСИ какво включва??
*
« Последна редакция: Декември 02, 2014, 13:57:24 pm от marsi »

някой ако знае може ли да ми разясни цената от 1750 лева в клиника надежда за ИКСИ какво включва??

Това вероятно е икси на естествен цикъл или с лека стимулация. Стандартната цена за иски със стандартна стимулация е 2100 лв.
Мога само да предполагам, но все пак пункция 350, оплождане по 250 на яйцеклетка, трансфер 450 лв. Ако има допълнителни неща, като ИМСИ, МАКС, килим - за селектиране на сперматозоидите, трябва да се добавят към цената.

Кажи какво са ти правили, за да смятаме заедно :)
2100 ли? Защо толкова много. И аз ще правя ИКСИ на спонтанен цикъл, ама си го смятам около 1500 с трансфера максимум. Лелееее дано не ми сервират тази сума...
2100 ли? Защо толкова много. И аз ще правя ИКСИ на спонтанен цикъл, ама си го смятам около 1500 с трансфера максимум. Лелееее дано не ми сервират тази сума...

Много? Виж цените в другите клиники  :?
Това е цена със стимулация, включва повече яйцеклетки за оплождане. Иначе ако смяташ всяко нещо по отделно, ще излезе по-голяма сума.
Е така съм съгласна. Аз съм на спонтанен цикъл и нямам никакви стимулации. Доколкото разбрах - 350 пункция, 350 - оплождане и 400 трансфер и някакви сума за хормони (около 50лв).
Здравейте, момичета. Много съм разочарована и моля за бърз отговор на по-опитните от вас. Имах инсеминация и реинсеминация със стимулация на 21 и 22 ноември. Днес, на 11-ти ден от процедурите реших да направя кръвен тест за бременност и резултата ми е 0.448. Сигурно ли е, че е отрицателен? Дали да спра лекарствата, както ме посъветваха от клиниката или да изчакам и да повторя след два дни? Благодаря предварително за отговорите ви.
*
Здравейте, момичета. Много съм разочарована и моля за бърз отговор на по-опитните от вас. Имах инсеминация и реинсеминация със стимулация на 21 и 22 ноември. Днес, на 11-ти ден от процедурите реших да направя кръвен тест за бременност и резултата ми е 0.448. Сигурно ли е, че е отрицателен? Дали да спра лекарствата, както ме посъветваха от клиниката или да изчакам и да повторя след два дни? Благодаря предварително за отговорите ви.
Здравей, ако искаш изчакай, но за съжаление много вероятно е да не се е получил бебчо. По принцип инсеминациите са с малък процент на успех.
Ако имаш съмнения, не ги спирай. Ако е тръгнал цикъл, нищо не може да го спре.
Благодаря момичета, за малката надежда, която ми вдъхнахте. Пропуснах да отбележа, че датата за цикъла ми е на 8-ми декември, а изследването не е правено в лабораторията на "Надежда". Може би ще изчакам още малко и ще повторя теста. Още веднъж ви благодаря и стискам палци на всички, чакащи коледното чудо. :P :lol: :D
попитах в клиниката за ин витро на естествен цикъл си плащам леката стимулацияу пункция 300 лева без упойка за 1 яйцеклетка и оплождане 250 лева със икси и после трансфер 600 лева не е толкова много. цената от 1750 лева е ако се прави нормална стимулация с цел повече фоликули. а някой интересувал ли се е или знае ли какви са шансовете за зачеване при ин витро на естествен цикъл с лека стимулация?????????имаме ли надежда?? 8O
То с лека стимулация, ако всичко ти е наред, ще имаш 2-3 фоликула. Има много успешни случаи, даже с 1-2 фоликула. Разбира се, че с два ембриона, ако са добри, имаш шанс. Трябва ти поне 1 да оцелее след трансфер. Каквато и да е вероятността, ако средата на ендометриума след трансфера е благоприятна и ембрионът е качествен, имаш добър шанс.
« Последна редакция: Декември 06, 2014, 21:44:45 pm от mammita2012 »