0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #520 -: Април 20, 2015, 18:17:11 pm »
Знам, че не са безобидни, и  не си и го помислям.  Малкият е 13 кг.  Но от  половин година не е качил и сантиметър. В нормите бил но на най- долна граница. Следвали изследвания на костна маса и на китката някакво изследване и малко съм притеснена.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #521 -: Април 21, 2015, 22:43:41 pm »
Аз бих си сменила педиатъра. Честно. Този хормон не се дава просто ей така, щото някое дете е ниско, а ако има наистина проблем т.е. доста други изследвания се правят, за да се установи това, не е само заради височината. Дава се при деца, които имат недостиг на този хормон.
 Голямата ми дъщеря е много по-ниска от другите деца. Не беше мръднала и тя близо  6-7 месеца, но не е имало някаква тревога. Ние с  мъжа ми сме ниски, би било странно, ако тя беше висока, а не обратното. Впрочем, в момента е 14.5 кг, а скоро ще става на 5 годинки. Тя расте на пориви, а не равномерно, Сега в последният месец се скъсва да яде, а по принцип е злояда. Но когато започне така да се храни и знам, че значи, че расте.  И наистина, в последният месец е станала доста по-висока.  Пак си е много по-ниска от другите деца на нейната възраст, ама това си и е гена явно. Мисълта ми е, че може и при вас да е така.  Така че не се вкарвай предварително във филми, не избързвай да мислиш за хормони и тем подобни само защото не бил пораснал за 6 месеца.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #522 -: Април 21, 2015, 23:23:02 pm »
Много ти благодаря Боби, за отговора, и понеже и синът ми е нещо повече от злояд  :x  и феретинът му е  на граница, че и под нея, та и това ме притеснява. Не се спира по цял ден, от къде тази енергия незнам. Та въпросният педиатър, ги спомена тези хормони, като че ли ставаше въпрос за бонбони  :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #523 -: Април 22, 2015, 00:48:10 am »
Роси, яде ли животински продукти детето?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #524 -: Април 22, 2015, 01:07:50 am »
Без месо, всичко останало по принцип предлагам ( риба, млечни, яйца) но както споменах в предния ми пост, е доста злояд, та и месо да му тикнем в устата не можеш да го накараш да яде. Набляга на хляба и това е  :x
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #525 -: Април 22, 2015, 20:59:19 pm »
Не е важно да е месо, а просто да присъстват животински продукти заради аминокиселините.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #526 -: Май 01, 2015, 20:13:09 pm »
Здравейте! Нова съм във форума и силно се надявам да ми дадете някакъв съвет. От понеделник дъщеричката ми, която е на 4 г и 9 м, е с температура и подути лимфни възли от двете страни на вратлето. В продължение на 3 дена поддържаше температура, която успявахме да свалим до 38 градуса единствено след едновременен прием на Панадол и Нурофен. Започнахме с Изопринозин в понеделник, във вторник продължихме  с Аугментин ЕS, по 7,5 мл на 12 часа. Дозата е висока, тя тежи 20 кг, но това е решение на педиатърката ни. Причината беше, че показателят CRP беше 128. В сряда й направиха снимка и заключението е, че има "Рентгенови данни за Пневмония интерст.дек.". В четвъртък повторихме изследванията, но за моя изненада CRP беше вече 182. Днес е петък, продължава да вдига температура, но през по–големи интервали от време и днес вече CRP беше 159.3.Педиатърката в Токуда е на мнение, че трябва да минем на Ксимебак и че няма причина за хоспитализация Другите показатели са леко завишени, но не е нищо притеснително по думите на лекарите. Моля Ви, дайте някакъв съвет
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #527 -: Май 01, 2015, 20:46:27 pm »
Да спазваш препоръките на Педиатъра, защото никой от нас няма медицинско образование примерно?!
Може би е било вирусно, но щом е слязло надолу без АБ няма как да мине, лошото е, че го налучквате, но вероятно със смяната ще се покрият останалите варианти.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #528 -: Май 01, 2015, 22:31:02 pm »
Разбира се, че спазвам препоръките на педиатъра. Лошото е, че моята педиатърка има различно мнение от тази, която ни прегледа днес в Токуда. Имам доверие на личната си лекарка, тя твърдо отстоява продължаване на лечението с Аугментин–а. Просто исках да попитам дали някой се е сблъсквал с подобна ситуация. Педиатърката ни е учудена от ситуацията, просто този показател е необяснимо висок на фона на цялата кръвна картина и сега търсим причини, но наистина се налага да налучкваме, защото нито гърлото е червено, нито има хрема, нито кашля, дишането е абсолютно чисто. Но факт е, че детето продължава да вдига температура Преди около 40 дена се наложи да пие Зинат и сега затова трябва да сменим групата на приемания антибиотик
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #529 -: Май 02, 2015, 08:08:48 am »
От вторник до петък давате Аугментин(4 дни) и все още има повишаване на Т, ако АБ действа, това мисля че не е нормално.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #530 -: Май 04, 2015, 01:34:44 am »
Причината беше, че показателят CRP беше 128.
В България се смята, че CRP можe да покаже дали инфекцията е вирусна или бактериална,два ли не със сигурност,  а всъщност процентът на грешки с този показател е много висок и можe да има увеличен CRP и при вирусни инфекции.  В случая не казвам, че не е така, просто, че е възможно този тест да бърка.

 Ако 4 дена взимате антибиотик и температурата не спада, той със сигурност не действа на това, което имате. Може да има 2 причини - а) антибиотика е грешен ,  б) не е бактериална инфекция.
Аз бих послушала тази, която вие  прегледала в Токуда. Желанието на вашата педиатърка да продължите лечението с нещо, което очевидно не ви действа, е учудващо, защото прекалено дълго сте вече на този антибиотик, че да не ви подейства, ако наиситна работеше.
« Последна редакция: Май 04, 2015, 01:42:50 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #531 -: Май 04, 2015, 13:12:11 pm »
Причината беше, че показателят CRP беше 128.
В България се смята, че CRP можe да покаже дали инфекцията е вирусна или бактериална,два ли не със сигурност,  а всъщност процентът на грешки с този показател е много висок и можe да има увеличен CRP и при вирусни инфекции.  В случая не казвам, че не е така, просто, че е възможно този тест да бърка.

 Ако 4 дена взимате антибиотик и температурата не спада, той със сигурност не действа на това, което имате. Може да има 2 причини - а) антибиотика е грешен ,  б) не е бактериална инфекция.
Аз бих послушала тази, която вие  прегледала в Токуда. Желанието на вашата педиатърка да продължите лечението с нещо, което очевидно не ви действа, е учудващо, защото прекалено дълго сте вече на този антибиотик, че да не ви подейства, ако наиситна работеше.

Подкрепям мнението на Боби по въпроса, не само защото е медицински обосновано. В същата ситуация изпаднах аз самата в началото на февруари. Лепнах някакъв вирус, 2-3 дни Парацетамол, гърч и чакам да мине, ама не минава. Изписаха ми Аугментин, 1000мг, на 8 часа прием... Пих го 4 дни, но продължих да се влошавам, не свалях изобщо температурата без Парацетамол, ама и с него - за час-два да поспадне и пак се вдигаше в диапазона 39, че и нагоре. Не кашлях към момента, на 5-я ден прием на този АБ - стана ми кристално ясно, че не действа. Отидох да си направя снимка - хубава пневмония в ляво, едва тогава започна и кашлицата вече... Със снимката отидох на пулмолог и варианта беше, или болница, абокатче и венозен АБ (друг разбира се), или да пробваме с два други, орални, в комбинация. Лекарката прецени, че нещата са поправими с оралните, започнах ги, на 36-я час някъде - вече се чувствах добре. Споделям го подробно, като илюстрация, че ако е точният АБ за дадено състояние - подобрението се усеща след първите няколко приема още, или да кажем максимум до 48-я час от започването му. След този "срок", ако ситуацията е без промяна - явно не се провежда правилното лечение и следва да се сменят медикаментите.
Особено когато става дума за дете - лично аз, при 4 и нагори дни прием на даден АБ, като виждам, че няма промяна - ще търся консултация с друг специалист, ако трябва и двама, трима, докато не се постави точната диагноза и да се предприеме адекватно лечение.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #532 -: Май 18, 2015, 13:42:09 pm »
bebeta2010, за инфекциозна мононуклеоза ставало ли е въпрос? Подутите лимфни възли и температура, въпреки АБ ме карат да мисля за това. Обсъди и този вариант с лекарите.

Сега видях, че дискусията е от преди 15 дни  :D. Дано детето да е оздравяло вече.
« Последна редакция: Май 18, 2015, 13:44:12 pm от dani_ j »
     
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #533 -: Юли 25, 2015, 14:33:24 pm »
Да и попитам, че нещо ми се губи. osi_10 При висока детето се разсъблича, стои се на по-хладно място, правят се хладни компреси и т.н. Какво правим обаче ако трепери и го тресе? Пак ли същото или трябва да се облече/завие? Не мисля, че Т е повече от 39, но заспа и не можах да я измеря.
От сутринта на 2 пъти вдига, към 38,5, не кашля, хърка  с носа нещо, но хрема няма.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #534 -: Юли 25, 2015, 16:48:40 pm »
Детето трепери докато се повишава Т, тогава е момент за завиване наистина. Слагай капки на носа, може би заради Т не тече нищо още. Накрая намажи с белтък и сол и предполагам, че ще падне Т. Всъщност дори когато е висока Т не се предприемат някакви супер студени мерки, трябва охлаждане, но да е комфортно за тялото примерно слагаш го в леген, водата да е 1-2градуса надолу.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #535 -: Юли 26, 2015, 00:03:39 am »
Ами ако му е студено, завий го да не го мъчиш. Изключение прави вече опасно висока температура, над доближаваща 41 градуса, тогава не бих го завила независимо дали трепери, докато не падне. Капките в носа са безсмислени, дори и да имаше нещо в него, освен ако не е запушен и за отпушване.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #536 -: Октомври 14, 2015, 14:41:49 pm »
И аз имам  въпрос. Синът ми е на 1, 3 месеца. Кръвна картина в норма, Урина седминет - всичко е ок. Няма темпераатура, няма неразположения, яде си , играе си. ЦрП - 13,6 при норма 6. Тук трябва да кажа, че преди около десетина дена беше забелен. Наложи се, защото пишкаше трудно с напъване и на капчици. Другата алтернатива беше обрязване с пълна упойка.Имаше съмнение и за уроинфекция, но при пускане на стерилна урина, всеки път излизаше различна бактерия в ниски концентрации. От време на време пак прокървява и у дома, когато продърпваме кожичката, след баня. Въпроса е това ЦРП - инфекция ли е задължително някаква.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #537 -: Октомври 14, 2015, 15:02:01 pm »
iskambebche, Миналия месец ни се наложи да посетим спешното на Токуда и там ни пуснаха изследвания. На фона на една прекрасна кръвна картина и при нас излезе по-високо ЦРП. Обясниха ми, че при децата било нормално да е по-високо и при положение, че няма данни за други проблеми, да не се притесняваме. Нормата била по-широка при малките деца.
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #538 -: Ноември 04, 2016, 15:10:01 pm »
Здравейте никой не е писал тук от много време. Сега видях, че едно от последните мнения е мое, но ще пробвам пак. Синът ми тръгна на ясла, разболя се температура един ден и задна хрема. Капах антибиотични капки (4 дена) и коларголови (4 дена) пи два сиропа, за имунитета пи. Почна и аериус за 20 дни, но щом заспи и започва кашлица. Тя намаля значително и го пуснах на ясла и след 4 дни отново беше болен. Пак така температура за два дни. После пак задна хрема и кашлица силна. Отидохме на УНГ изписа му кетотифен и инхалации с физ. разтвор. Притеснява ме дозата на кетотифена. В листовката пише 2 мл два пъти на ден, а аз му давам по 5 мл два пъти на ден. Но има подобрение детето, пие го вече 5 дена, ако някой друг има опит с този препарат моля да сподели. Той е на 2 години и два месеца.
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 15:15:31 pm от iskambebche »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #539 -: Ноември 05, 2016, 22:33:04 pm »
Ако нямате доверие на лекаря, потърсете второ мнение. Предполагам лекарството се изписва според килограмите на детето и не може майките да ви дават мнение по въпроса.