0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #480 -: Февруари 12, 2015, 10:15:00 am »
Мами благодаря.
Аз имам продукт от Канада , Швеция, на които дозата е в микрограмове.
jasmin_veni иска ми се да яде и хляб, и месо, и риба и яйце. Оставам с искането.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #481 -: Февруари 12, 2015, 22:58:20 pm »
Мами благодаря.
Аз имам продукт от Канада , Швеция, на които дозата е в микрограмове.
jasmin_veni иска ми се да яде и хляб, и месо, и риба и яйце. Оставам с искането.
Ето ти ги еквивалентите

•2.5 mcg (micrograms) = 100 IU.
•5 mcg = 200 IU.
•10 mcg = 400 IU.
•15 mcg = 600 IU.
•20 mcg = 800 IU.
http://www.medscape.com/viewarticle/589256_8

Според това излиза, че тези 5 микрограма нищо не са. И без това по препоръки би трябвало зимата 4 пъти повече да приема, така че не се притеснявай, няма да се предозира.
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 23:00:52 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #482 -: Февруари 13, 2015, 10:02:47 am »
Bobbie, благодаря ти
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #483 -: Февруари 14, 2015, 15:31:46 pm »
Привет!
От доста време дъщеря ми се оплаква от болки в свивката зад коляното. На моменти я хващах, че се преструва, за да получи това, което иска, но вече започна да се буди нощем и да плаче от болки. Боли я също и под мишниците, но най-вече зад колената. Няма подутини, нито синини. Тъй като е с чести гнойни ангини, мислехме, че е отражение от болните сливици, но проф. Бобев разсея съмненията ни. Каза да мажем с Волтарен. Мажем, не помага. Ходихме при детски д-р УНГ - Улевинов, който каза за болките да давам нурофен, когато има оплаквания. Детето обаче не спира да се оплаква, че го боли. Въпроса ми е, имали ли сте подобен проблем, и знаете ли към кой добър лекар да се обърна?
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #484 -: Февруари 14, 2015, 16:44:08 pm »
Kremkaramel,

защо не заведеш детето и на ортопед? по кое време се появяват болките - сутрин, през деня, нощем?

моят син понякога се оплаква от болки в стъпалото на крака, отдолу. най-вече нощем, кратка, остра болка, която го кара да плаче. водих на ортопед, на рентген, казаха - вероятно болка на растежа.
вашето е на друго място, но по останалите признаци напомня. консултирай се с д-р Алексиев, детския ортопед.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #485 -: Февруари 14, 2015, 16:49:08 pm »
jam, точно за него си мислех и аз, но не бях сигурна дали е за ортопед.  Иначе го познавам, той преглежда и двете ми деца, когато бяха на 2 м. Ще му се обадя още в понеделник.
А болките на Йоана вече са през целия ден и нощем се буди понякога и плаче.
Благодаря ти!
« Последна редакция: Февруари 14, 2015, 16:51:00 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #486 -: Февруари 14, 2015, 16:52:09 pm »
Кремкарамел,освен на ортопед не е лошо и ревматолог да я види с тези чести ангини и пуснете изследвания кръвни и гърлен секрет
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #487 -: Февруари 14, 2015, 16:58:10 pm »
Алекс 77, ще пуснем AST и още нещо беше, личната ни ги написа.  А гърлен секрет правихме, нямаше нищо там.
Благодаря ти!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #488 -: Февруари 14, 2015, 17:55:02 pm »
Kremkaramel, и аз съм да я види ревматолог. И след него евентуално кардиолог. Аз страдах от т.нар. детски ревматизъм и започнах да правя шум на сърцето. Точно от чести ангини. За това и ми извадиха сливиците. Ревматизма просто го израснах, а шума ... и него.
Как ѝ се отразява топлото на болките?
Но така или иначе първо на лекар и вече ако каже нещо ревматично тогава ще затопляш. Ти си знаеш де.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #489 -: Февруари 14, 2015, 18:41:15 pm »
Кремкарамел,браво на личната ви явно и тя като мен се съмнява за ревматизъм :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #490 -: Февруари 14, 2015, 20:24:08 pm »
Сега остава да ми кажете име на добър ревматолог.:) Ще я заведа след ортопеда.
Иначе за вадене на сливиците всички лекари казаха да изчакаме да навърши 5 г. Надяват се да го израсте. Но тя е генетично обременена и от двете страни - и двамата с мъжа ми сме били постоянно с гнойни ангини и сме с извадени сливици. Лошото е, че се отрази на бъбреците.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #491 -: Февруари 14, 2015, 22:02:20 pm »
Уф тя наистина е мъничка още. Моите ги извадиха във втори клас. А брат ми го израсна това с ангините.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #492 -: Февруари 15, 2015, 00:15:41 am »
При нас над 3 г.ги вадят.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #493 -: Февруари 15, 2015, 09:24:43 am »
За София препоръчвам за УНГд-р Златанов от ВМА.
Той оперира точно преди година Александра. Само третата беше проблемът при нас. Отношението към нея, и към другото дете в стаята беше невероятно.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #494 -: Февруари 15, 2015, 09:58:32 am »
Кремкарамел,след ден два ще ти кажа име на ревматолог приятелката ми от Лондон си идва довечера и ще я питам при кого води дъщеря си,че тя е с ревматизъм :) иначе за УНГ д-р Кюлев от Токуда :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #495 -: Февруари 15, 2015, 18:13:39 pm »
Благодаря ви, момичета!
За д-р Кюлев знам, ходили сме при него. Допадна ми и д-р Улевинов от детската белодробна болница, тази до Майчин дом. И двамата са на едно мнение за сливиците, така че чакаме и се молим да го израсте.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #496 -: Февруари 16, 2015, 23:39:20 pm »
Преди повече от 12 г. на мен ми помогна доц. Стоилов - ревматолог /може и ревмокардиолог да е, но не съм сигурна, обикновено са/ в клиниката по ревматология http://www.rilski.com/Clinics4.aspx?type=drink . Аз бях над 20 годишна и не знам дали е удачен избор за дете. Аз съм с автоимунно заболяване, отразяващо се на ставите и не само, но при мен беше мн тежко, инвалидизиращо и след като др лекари в болници и не само не успяха да диагностицират и съответно лекуват, именно горепосочения лекар ме вдигна на крака и това че го намерих все пак навреме позволи днес да се чувствам нормално, с малки изключения. М/у др и за други лекари от линка съм чувала добри отзиви. Дано не е автоимунно, а и да е, дано просто е някаква реактивност в момента и отшуми скоро!
« Последна редакция: Февруари 16, 2015, 23:45:43 pm от kkk29 »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #497 -: Февруари 17, 2015, 13:21:09 pm »
 kkk29, благодаря ти! Ще изчакам прегледа при ортопеда, да чуя какво ще каже и ще отидем след това при ревматолог.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #498 -: Февруари 17, 2015, 13:59:59 pm »
Кремкарамел,доц.Стефанов се казва ревматолога и работи в педиатрията до военна болница :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #499 -: Февруари 17, 2015, 16:10:39 pm »
Алекс77, благодаря! :)
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!