0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #500 -: Февруари 18, 2015, 17:17:45 pm »
Мерси, задължително ще пробвам всичко. Ходи на ясла. На обяд или хапва филия с нещо (каквото е имало за закуска, защото той закусва вкъщи) или хапва десерта, който невинаги е крем, но нещо подобно. Следобед хапва пак кремчето и това е. Изключително рядко успяват да му дадат 3 лъжици супа. Не знам за вашите деца, но моите са страшно упорити и двамата, макар че по различен начин изразяват упоритостта си. Възпитателките в яслата казват, че не са имали друг път такова дете, дето толкова дълго време да отказва да яде. седял си, гледал как другите ядат, може да се порови в купичката, да нарони малко хляб, но не желаел да хапне и това си е. Сам се храни вече, в много редки случаи ми дава аз да го храня. Ако не му дам нищо от нещата, които яде, по-скоро ще стои гладен, отколкото да хапне друго. Вкъщи го слагам да се храни заедно със сестра си, която има завиден апетит, но той не проявява никакъв интерес. Може да вземе от храната, но тръгва да я  храни нея или мен, но не и себе си. Единственият шанс засега е наистина да сложа където каквото мога в храните, които яде.

Мешко, още една идея. Знам, че е неправилно, но с Дара, която беше доста злояда до към 4 г, ми помагаше. Понякога и при Калоян.
Пробва ли да се храните, докато гледа нещо по ТВто, някое детско рисувано филмче например. Той вече би трябвало да се заглежда.
както казах при Дара го прилагахме доста време този метод, тя зяпа, аз храня...
Е, няма проблеми сега, т. е. не е привикнала, отдавна си се храни сама и с ТВ и без ТВ

Пробвай докато мине този период. Щом казваш че детето не се храни пълноценно и има отклонения в кръвните изследвания
O,  да пробвали сме. Не даде резултат, за съжаление. Засега онова, което мога да вмъкна незабелязано е или картоф в качамака, или малко месо в пасиран вид, онзи ден сложих 2 лъжили от пюре с броколи пак в качамака, настърган морков в попарата -ей такива странни комбинации. Не е достатъчно, но определено е по-добре от нищо.
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #501 -: Февруари 23, 2015, 09:40:16 am »
Момичета малко странен въпрос но сигурно имате представа:баткото се разболя от вирус с температура и кашлица суха няма сополи,с малкия ни предстои влизане в болница за изследвания и операция.Страх ме е да не се зарази от баткото,влизаме след две седмици,а трябва да е бил здрав 10дни преди постъпване иначе ни отлагат.Колко дни да го следя дали и той е хванал вируса?За колко дни може да се покажат симптомите при него ако е хванал от баткото?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #502 -: Февруари 23, 2015, 09:54:12 am »
До 2-3 максимум мисля аз.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #503 -: Февруари 23, 2015, 10:07:22 am »
оо вирус може и до 7 дни да се прояви.Дано го пропусне!
<br />
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #504 -: Февруари 25, 2015, 16:04:02 pm »
 Моля ви за съвет за моята дъщеря която е на три години и половина.Проблема е,че получава тежки пристъпи на задух,когато е болна,при който обилните секрети предизвикват задушаваща кашлица,нерядко стигаща до повръщане.Прекарала е вече четири  вирусни пневмонии като първата беше на година и три месеца при лечението в болницата получи алергия към антибиотиците който и давахА. Склонна е към чести,остри респиратор ни заболявания,който винаги са придружени от хрипове и се налага лечение с инхалации с  (Пулмикорт) и антибиотици. Според лекуващият лекар това са признаци на астма и вече шести месец пием Монтелукаст има подобрение ,но може ли да ме посъветвате какво трябва да предприема като  лечение и какви изследвания трябва да се направят .Аз съм от Бургас  знаете ли добри специалисти

Предварително ви благодаря за отговора.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #505 -: Февруари 25, 2015, 19:59:33 pm »
Това е сериозно и е за специалист. Не можем тук да те посъветваме как да лекуваш астма, но със сигурност ако е астма, нямаше да сте само на пулмикорт при пристъпи, понеже той е стероид. За бързо отпускане на бронхите има нужда и от брохнодилататор, т.е. нещо от рода на вентолина. Обикновено се дават и двете при по-тежки пристъпи. Но кога, колко и дали точно това - това са въпроси за специалиста.
Единственото, което ще ти препоръчам, с уговорката, че е просто за помощ, а не за астма, е когато детето започне да има секрети,да даваш сироп за отхрачване, понеже помага да се изкашлят секретите и да не се задържат.   

При положение, че се получава при болест и секрети, шанса е, че ще го израстне след някоя и друга година, понеже това вероятно не е алергична астма. Знам колко е трудно за майка да го гледа това, понеже и моята дъщеря беше така, аз знам колко безсънни нощи съм изкарала давайки инхалации. Но имай търпение, ще се оправи детето. Сега важното е да намерите адекватно лечение за пристъпите и ако не са ви дали вентолин, а детето прави астматични простъпи, трябва да сте при друг лекар. 
Нядявам се някоя мама тук да знае кой лекар да ви препоръча. За Бургас не знам, но мими26 е от Варна и нейните дечица имаха някакви подобни проблеми, може би знае специалисти наблизо. Надявам се да се включи или и пиши на лични.
« Последна редакция: Февруари 25, 2015, 20:01:54 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #506 -: Февруари 26, 2015, 23:53:04 pm »
Здравейте благодаря Ви много за отговора.Ползваме и Вентолин с инхалатора пропуснах го пием сироп Dimex когато боледува тежко изписани по предписание от лекарката.Пристъпите са САМО когато е болна и има секрети преди не ги получаваше.Сега пак е болна от вчера и вече повръща   :oops:  .Профилактично  прави към месец с пулмикорт инхалации пихме и  кетотефин 4 месеца а сега сме на монтелукас вече 6 месеца.Има алергии към АБ и е прекарала четири пневмонии.Докторката каза да изчакаме до пролет и да и направим кръвни изследвания. Не бих лекувала детето си без  лекар по- скоро се надявам някоя мама тук да знае това достатъчно ли е или да се обърна към пулмолог и алерголог.Благодаря ви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #507 -: Февруари 27, 2015, 16:36:57 pm »
Здравейте благодаря Ви много за отговора.Ползваме и Вентолин с инхалатора пропуснах го пием сироп Dimex когато боледува тежко изписани по предписание от лекарката.Пристъпите са САМО когато е болна и има секрети преди не ги получаваше.Сега пак е болна от вчера и вече повръща   :oops:  .Профилактично  прави към месец с пулмикорт инхалации пихме и  кетотефин 4 месеца а сега сме на монтелукас вече 6 месеца.Има алергии към АБ и е прекарала четири пневмонии.Докторката каза да изчакаме до пролет и да и направим кръвни изследвания. Не бих лекувала детето си без  лекар по- скоро се надявам някоя мама тук да знае това достатъчно ли е или да се обърна към пулмолог и алерголог.Благодаря ви!

Моя съвет е консулт с алерголог!!!
Моя син беше така и се оказа "Бронхиална астма". Заболяването е на алергична основа, но защото е свързано с бронхите се води астма. До момента на поставяне на диагноза все го лекуваха с АБ, които освен че не помагат но са и противопоказни. Имайки предвид че си от Бургас, покрай морето е влажно, аз съм от Варна. С правилното лечение, имуностимолиращи медикаменти през есенно-зимния период, каляване, планина (задължително), израстихме заболяването до 8г.възраст. Сега сме  ОК :) Много съм преживяла до финалния резултат и съм половин специалист вече ;-) Ако излезе тази диагноза и имаш нужда от моя опит и съвет, пиши! Успех
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #508 -: Февруари 27, 2015, 18:58:49 pm »
Да ужас е влага мъгли мръсен въздух и най-лошото  липсата на специалисти в града ни.Може ли да ми препоръчате добър лекар във Варна защото тук съм я водила за алергиите и към АБ и освен ми тя е много малка друго нищо не се разбра :( Благодаря ви  предварително   
« Последна редакция: Февруари 27, 2015, 19:02:30 pm от стела кузманова »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #509 -: Март 31, 2015, 18:49:17 pm »
Стела, едното ми момиче беше така известно време. От най-малката настинка с обилни секрети правеше бронхоспазъм, който лекувахме с инхалации с вентолин.
Консултирахме се с пулмолог, който ни изписа Сингулар за зимата и преходните сезони. Първата година го пихме 6 месеца  (януари-юни), втората 8 месеца (октомври-май) - като тук пробвахме да видим може ли без лекарства, но още с първата настинка направи спазъм. Детето е било между 1,8 години и 3,2. Едновременно с това е хубаво да се калява детето - ходехме на Сандански всяка пролет за по седмица, лятото боса и гола при баба й на село, на море по 7-10 дни. Давах разни хранителни добавки за подсилване на имунитета - омега мазнини, коластра. На алерголог не сме ходили, преди навършване на 5 годинки няма смисъл, а според нашата педиатърка и на 5 не си струва риска ако не е наложително. На пулмолог ходехме през 3 месеца за да я следят. Важното е да не прави пристъпи или да ги прави рядко, за да не хронифицира, да имат време да се възстановят дробчетата.
На 3 и половина пак пробвахме без Сингулар, тогава удържа 2 месеца есента преди да направи спазъм и то лек. Решихме да не почваме веднага Сингулар, а ако повтори спазъма, тогава. Е, нямаше повече. Оттогава не е правила. Но продължаваме да ходим на Сандански, на море, записах я на плуване.
Ако нямате инхалатор, купи си. Спасявал ме е много пъти. С времето се научих да познавам спазъма още преди да се задълбочи. С няколко навременни инхалации не се стига да задух и Вентолин.
Вие сте на морето, може би при вас Велинград и планината са вариант... Лекар не мога да ти препоръчам в района.
« Последна редакция: Март 31, 2015, 18:52:20 pm от Жабче »
  09.11.2007
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #510 -: Април 02, 2015, 21:28:29 pm »
Жабче,вие при кой лекар я водите?Никола ми е същият -всяко сополче води до спазъм и това е всеки месец.Водих го при Филчев и той ни изписа Сингулар,но не съм сигурна все още и не съм давала.Похвалиха ми много и една лекарка от Правителствена- пак детски пулмолог (Таня Стоева) и мисля да видим и тя какво ще каже.
<br />
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #511 -: Април 03, 2015, 10:51:33 am »
Аз водя малкия при Стоева-доволна съм
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #512 -: Април 03, 2015, 15:45:28 pm »
Нашата се пенсионира преди 2 години, тъкмо като престанахме да се водим по лекари... И оттогава не ми се е налагало да ходим на пулмолог. Иначе в Женерали-Закрила ходехме.
  09.11.2007
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #513 -: Април 09, 2015, 11:22:22 am »
Моля, майчета, споделете опит - как вземате стерилна урина на детенце /момиченце/ на 3 г?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #514 -: Април 10, 2015, 20:47:35 pm »
На 3 би трябвало вече да е лесно... :? Като се събуди, измивам я, подсушавам с нещо съвсем чисто и пишка в чашката, първо малко навън. Ако има кой да държи чашката - най-добре, ако не - слагам я на пода в банята и целя със струйката  :). Сутрин толкова много материал има, че няма начин да пропуснеш  :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #515 -: Април 12, 2015, 22:22:44 pm »
Здравейте, извинявам се ако съм на грешно място, понеже съм нова.Ще ви помоля за съвет.Имам момиченце на 4 години, ходим на градина и много често боледуваме и в момента сме на АБ Аугментин 400/57/ 5  по 8 мл.на 12 часа за 17 кг., дали е добре тази дозировка, че ми идва много, та ние го свършихме за няма и 4 дена и сега незнам дали да продължа, че и до вторника има още два дена за консултацията, купих втори за утре сутринта за всеки случай.диагноза кашлица с единични сухи хрипчета.Ще съм благодарна, ако споделите как засилвате имунитета на вашите мъничета.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #516 -: Април 12, 2015, 22:43:38 pm »
Здравейте, извинявам се ако съм на грешно място, понеже съм нова.Ще ви помоля за съвет.Имам момиченце на 4 години, ходим на градина и много често боледуваме и в момента сме на АБ Аугментин 400/57/ 5  по 8 мл.на 12 часа за 17 кг., дали е добре тази дозировка, че ми идва много, та ние го свършихме за няма и 4 дена и сега незнам дали да продължа, че и до вторника има още два дена за консултацията, купих втори за утре сутринта за всеки случай.диагноза кашлица с единични сухи хрипчета.Ще съм благодарна, ако споделите как засилвате имунитета на вашите мъничета.
Мисля, че е ок дозата, от 25 до 45мг дневно я дават за деца под 40кг. Каква трябва да е продължителността на лечението може да ви каже лекарят, свържете се по телефона ако трябва.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #517 -: Април 12, 2015, 23:02:33 pm »
Благодаря Ви за отговора!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #518 -: Април 20, 2015, 17:33:55 pm »
Здравейте. Има ли някой опит или мнение с  даването на растежен хормон на дете?  Синът ми др. месец навършва 3 г. и е 92 см, та педиатърът ни каза, че ако до 10 месеца да речем, не улучи ръста си с еди колко си, трябва да се даде такъв хормон. И аз и баща му сме ниски, а и се ужасявам какви странични ефекти могат да имат тези хормони...
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #519 -: Април 20, 2015, 17:58:43 pm »
Само височината ли е причина да бъде препоръчан разтежен хормон? За възраст 3 г. (36 м.) СЗО дава граници 84,6 - 107,5 см. и средна височина 96,08 см. Детето ти е в нормите. Намирате се в 15-я персентил, под средната височина е, но не е аномалия. Потърси консултация, тези терапии не са безобидни.