0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #280 -: Май 26, 2014, 22:09:50 pm »
здравейте,мили дами:)
изпълнихте ме с хубаво настроение,като ви чета:)
аз звъня вече на 3 АГ за жк и ме отсвирват... Не мога да разбера какво става.периметърът ми е дружба,младост та чак до театър софия..накрая ще пратя мъжа ми да обиколи поликлиниките и да намери,който и да е аг .
Моля се до 14 седмица да не ми личи корема,че ще съобщавам след феталната в работата

Рафаила,

Мога да ти дам координатите на лекарката, която следеше моята бременност. Може да опиташ при нея. Мисля, че ще те вземе. Намира се в 17-то ДКЦ, до Малък градски театър. Ако ти е удобно там, ще ти изпратя координатите на лични съобщения.

Поздрави и успех :)
благодаря ти,Лари,за отзивчивостта:)
аз успях да си запиша час в Софиямед за тази седмица-в токуда имаше чак след 3:)
засега всичко е ок -тъкмо хващам 1 триместър:)
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #281 -: Май 27, 2014, 07:00:39 am »
Черешите ги почнах ,незнаех че имат желязо :wink:
Hope-love,мерси за съветите :bighug:
Има,има. И в броколите също,ако ги обичаш -леко задушени в масълце или сварени на пара. Лека храна са и мисля,че ще се понесат и при стомашни неразположения.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #282 -: Май 27, 2014, 07:22:23 am »
Извинявайте че нахлувам в темата ви, но прочетох че се готвите да ядете много череши, та да ви предупредя да не прекалявате защото страшно подуват корема и може да си докарате контракции от преяждане с череши. Така че хапвайте с мярка и да ви е сладко.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #283 -: Май 27, 2014, 08:22:21 am »
Честит рожден ден на galia_77  :balk_19:
Бъди здрава и много щастлива с най-хубавият подарък, който предстои да си получиш!
Весел празник и слънчево настроение! 
 


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #284 -: Май 27, 2014, 08:55:26 am »
Извинявайте че нахлувам в темата ви, но прочетох че се готвите да ядете много череши, та да ви предупредя да не прекалявате защото страшно подуват корема и може да си докарате контракции от преяждане с череши. Така че хапвайте с мярка и да ви е сладко.

В тази връзка и аз да допълня - желязо има в ядките. Има и един билков препарат - Флорадикс (растителна кръв), който е много подходящ за бременни. В България е два пъти по-скъп, отколкото в Германия, но прави чудеса.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #285 -: Май 27, 2014, 10:44:01 am »
Мих, на мен ми казаха вместо желязо на таблетки, че много добре действали водорасли някакви...ама какви бяха, днес ще питам и ще ти пиша :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    teddy_music

  • **
  • 86
  • Благодаря Ви д-р Минев!
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #286 -: Май 27, 2014, 12:56:19 pm »
Здравейте, коремчета!
Благодаря ви за пожеланията за леко раждане, още не сме тръгнали.
Да честитя специално рождения ден на Галя 77  :balk_20: :balk_12: и дано устиска до секциото си. Стискам ти палци Галя и да гушнеш съкровището си скоро!
Е, shanoar, и аз си хапвам череши, но ако знаех, още повече щях да ям  :wink: Може да помогне да излезем!

„Ако искам да видя пеперуди, трябва да изтърпя две-три гъсеници“
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #287 -: Май 27, 2014, 14:21:55 pm »
Това за черешите и аз не го знаех, но ми харесва идеята ;) Иначе аз знам за броколи, спанак, ядки и кайсии също :)
И като говорим за преяждане с череши - кое според вас е "порция" череши, че аз попринцип не ям, но тази година нещо имам апетит :oops:, но онзи де изядох половин килограм и уж не се надух, ама нещо ми беше зле после та се чудя от това ли е :)
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #288 -: Май 27, 2014, 17:34:16 pm »
Здравейте, коремчета!
Благодаря ви за пожеланията за леко раждане, още не сме тръгнали.
Да честитя специално рождения ден на Галя 77  :balk_20: :balk_12: и дано устиска до секциото си. Стискам ти палци Галя и да гушнеш съкровището си скоро!
Е, shanoar, и аз си хапвам череши, но ако знаех, още повече щях да ям  :wink: Може да помогне да излезем!
Искрено ме усмихна обаче освен с контракции може да се обзаведеш и с други екстри, та не е много препоръчително при излизането :D
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #289 -: Май 27, 2014, 21:23:42 pm »
Знаете ли за изследването за албумин в урината дали трябва задължително да бъде първата сутрешна урина.
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #290 -: Май 27, 2014, 23:18:25 pm »
Не Хоупче,не е задължително да е първата,албумина е белтък в урината,който го има само ако имаш възпаление на бъбреци,пикочен мехур,пикочопровод и т.н. така,че ти ако си имаш възпаление то ще си излезе и във втората и във всяка следваща... :lol:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #291 -: Май 28, 2014, 06:34:43 am »
Момичета, благодаря ви за пожеланията и нека всички успеем да прегърнем съкровищата си, защото няма по-прекрасен подарък от това. Вчера беше най-страхотния ми рожден ден за последните 10 години очакване на бебе.
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #292 -: Май 28, 2014, 10:24:23 am »
Как сте,момичета :hello:

Аз днес сее обзаведох с малко болки в гърлото 8O
Как се справяте на който му се е случвало :?
*
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #293 -: Май 28, 2014, 10:47:08 am »
 Здравейте момичета,  с голямо съжаление влизам само и единствено за сега да се отпиша от темичката. Може би ще ви следя и тайничко ще ви завиждам, но когато имам сили ще обясня подробно. За сега само ще кажа че моето така желано съкровище ме напусна и сега съм в очакване на абразио. Душата ми е съкрушена
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #294 -: Май 28, 2014, 10:50:31 am »
mel_76 :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #295 -: Май 28, 2014, 10:51:44 am »
Михче,може да си направиш гаргара с елудрил или листерин това са води за уста,пий чай с мед,смучи лукчета и ще те пооблекчи  :)
Гледам "На кафе" рубриката Моето мечтано бебе и ми стана интересно,че в Щерев им правят премедикация преди трансфера,а в Надежда само но-шпа правят  :D
Мел,съжалявам мила :bighug:
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #296 -: Май 28, 2014, 11:07:58 am »
Mel  :bighug: :bighug: :bighug:

Михче, вземи една чаена лъжица мед и я смеси с една ванилия. Бъркай докато се получи хомогенна смес. После го смучиш като бонбон. Достатъчно е да го правиш 1-2 пъти на ден.
Другата рецепта е мед с джинжифил, но тя е по-скоро ако имаш полепи .

Момичета днес влизам в 14 седмица. Бебо го усещам от близо 5 дена, като в последните съм сигурна, че не са червата. Дори вчера мъжът ми си сложи ръката и усети няколко шута. Дали е нормално толкова рано да го усещам? Каката я усетих кум края на 5месец. А също,  корема ми порасна буквално за 3 дена. Досега изглеждах просто напълняла, сега си е точно бременно коремче. А реално не съм качила и кило, имам си само коремче


Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #297 -: Май 28, 2014, 11:16:48 am »
Мел, ужасно съжалявам. Когато искаш - разкажи какво се е случило. Знаеш, че от нас винаги ще получиш разбиране, съчувствие и ако е възможно - и утеха и кураж за в бъдеще.
Мих, аз смучех билкови таблетки за гърло. Казват се "Прополки" и тези с шипка и малина не съдържат нищо, което може да навреди при бременност. Разбира се, ако се съмняваш можеш да се консултираш с личния лекар или следящия те гинеколог. Препоръчвам ги, защото на мене много ми помогнаха, а и бяха доста приятни за смучене. Не ми предизвикваха гадене и пр.
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #298 -: Май 28, 2014, 11:27:22 am »
Jerita - честити ти ритничета :) Аз усетих пепрудките точно на Гергьовден, а онзи ден на 26,05 си усетих и ритничета. Въпреки, че и аз очаквах по-рано. При втора бременност е абсолютно в реда на нещата да усетиш бебока в по-ранните седмици. При мен предната плацента забави нещата. Сега вече съм спокойна. Имам си ритничета редовно вечерно време вече 2 дни.
Мел..........съжалявам за загубата ти.
Михче, както са ти написали по-долу, горещ чай с мед. Аз лукчетата ги слагам в него да се разтворят - по-сладичко ми е така :)

Re: Тема на бременните No. 91
« Отговор #299 -: Май 28, 2014, 11:38:19 am »
Мел, прегръщам те.Надявам се близките около теб да ти дарят  утеха и подкрепа.С теб съм.