0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #60 -: Май 10, 2014, 04:48:59 am »
към taifun:
Ние сме с неизяснен стерилите от мноого години и с много неуспешни опити. Правих ЕРА тест преди около 10 месеца. След него опит не сме правили по лични причини, но плануваме живот и здраве за месец юни.
В месеца, в който  вземат материал за изследване се проследяват хормони (мисля, че веднъж  или два) и овулация.
Докторът преценява на кой ден след овулация да вземе материал. Не е болезнено изобщо - колкото изследване на цитонамазка.
След около месец ми стана готов резултата.

Ако мога да съм полезна с повече информация, ще се  радвам да помагам.   

На вас предложили ли са ви?
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #61 -: Май 10, 2014, 09:46:17 am »
    Правих ЕРА януари. Следи се овулацията и деня в който взимат материал е предполагаемия момент на  рецептивност. Така разбрах. Моя резултат излезе за половин месец. Мен ме боля много, нищо общо с цитонамазка. Не умрях де :-D и в името на основната цел съм готова на всичко.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #62 -: Май 10, 2014, 22:35:02 pm »
Момичета, да ви попитам нещо, че малко се притесних.

Имам насрочена пункция за Понеделник сутринта.Преди малко си бих инжекция Овитрел.Когато изкарах иглата излезе 1 капка кръв.Досега не ми се е случвало такова нещо след инжекция.Бих си я в корема, по средата.В инструкциите пише да не се бие във вена.Притеснява ме да не съм уцелила вена.Трябва ли да имам повод за притеснение, моля кажете ми.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #63 -: Май 11, 2014, 09:04:35 am »
Златен дъжд, по всяка вероятност си улучила капиляр, а не вена - не е страшно, но все пак ще ти стане синьо около мястото на поставяне на инжекцията. Не се притеснявай и успех. osi_9
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #64 -: Май 11, 2014, 09:25:15 am »
Успех  Златен дъжд,няма нищо не се притеснявай, както е казала Гарден само малко синичко ще ти остане  :).Чакаме добри новини в Понеделник  :wink:

Heaven_New какво става прит теб стартирахте ли?  :crossfingers:

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #65 -: Май 11, 2014, 16:16:00 pm »
Аз от днес съм на примолут нор за 20 дена и казаха към средата на юни пункция.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #66 -: Май 11, 2014, 18:07:45 pm »

Heaven_New какво става прит теб стартирахте ли?  :crossfingers:

Имам си цикъл и утре би трябвало да е първият ден от стимулацията. Дано нещата ми се получат в новата клиника.
Честита радост, Аманда!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #67 -: Май 11, 2014, 21:15:01 pm »
Благодаря ти ! И на теб да ти се случи такава радост  :D.Успех утре и ще следя какво се случва с теб  :wink:
« Последна редакция: Май 11, 2014, 22:43:22 pm от amanda »

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #68 -: Май 12, 2014, 21:06:30 pm »
Heaven_New, по повод, че имах подобен случай с моя цикъл, би ли споделила при теб наложи ли се допълнителен прием на лекарства, за да се провокира цикълът?

Желая ти успешна процедура!  :)

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #69 -: Май 13, 2014, 14:04:14 pm »
Marsi, не се наложи допълнителен прием. Но аз бях пила преди това 5 дни Примолут нор и всъщност цикълът си дойде на осми ден от спирането. Малко бавно, ама...
Стартирахме вчера с 375 Фостимон и Неупоген през ден. Това ми е първият дълъг протокол и съм много шашната - нямам нищо от обичайните усещания за къс протокол. Особено се изнервям от липсата на силни болки в яйчниците, което ме кара да мисля, че не образувам фоликули. Предполагам, че нещата при дългия протокол се случват различно, но пак се изнервям.
 
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #70 -: Май 13, 2014, 20:37:58 pm »
Здравейте, момичета !

Вчера беше моята пункция.Извадиха ми 17 яйцеклетки, от които има 3 незрели (култивират ги с надеждата да узреят и дано стане, в такъв случай ще ги подложат и тях на оплождане).От останалите 14 има 10 оплодени.Надявам се да се развиват добре и да има поне 5-6 за замразяване.Вчера ми прималя и имах силни болки, правиха ми вливания.Имах болки вечерта и през нощта (дори дишането ми беше болезнено, както и всякакво напрежение в областта на корема).Днес сутринта ходих на вливания.Като чели по-добре се чувствам, макар болката да не е изчезнала.Утре пак ще ходя, може евентуално пак да ми правят вливания.Дано се възстановя до Събота на 5-ти ден, когато евентуално ще ми е трансфера.На Фраксипарин 0.3 съм от днес, по 1 инжекция всеки ден.Надявам се с общи усилия да правилната терапия, този път бебчетата да се имплантират и да развиват 9 месеца.Вече знаем проблема, този път мисля че сме взели мерки за възможните рискове.Смятам поне 1 седмица да пазя леглото и да се увещаваме с ембриончетата да се имплантират.Миналия път им говорих колко много ги обичам и ги молех всеки ден по няколко пъти да се имплантират и те миличките ме бяха послушали.Жалко само, че не знаехме за мутацията, но този път вече знаем.С вяра, спокойствие и много любов вярвам силно, че ще сбъднем мечтата си.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #71 -: Май 13, 2014, 21:15:55 pm »
Дъждче, много късмет!!!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #72 -: Май 14, 2014, 06:50:48 am »
Здравейте бъдещи мамите :)

Златен дъжд, късмети ти желая, много ми харесва как мислиш :) Вярвам че всичко ще е наред:)
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #73 -: Май 14, 2014, 09:47:34 am »
Златен дъжд,добре си "поляла реколтата".
 Мирише ми "да поникнат" и този път двечки или поне едничко в краен случай. Оптимист съм за тебе. Бъди и ти!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #74 -: Май 14, 2014, 10:58:29 am »
Златен дъжд и отмен имаш много стиснати палчета и вяра че този път поне едно бебче ще бъде за 9 месеца с тебе  :bighug:

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #75 -: Май 14, 2014, 11:05:11 am »
 :goodluck: :crossfingers:


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #76 -: Май 14, 2014, 15:21:24 pm »
Здравейте, аз съм нова. Записвам се да следя темата.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #77 -: Май 14, 2014, 15:32:46 pm »

Heaven_New какво става прит теб стартирахте ли?  :crossfingers:

Имам си цикъл и утре би трябвало да е първият ден от стимулацията. Дано нещата ми се получат в новата клиника.
Честита радост, Аманда!
Аз започнах стимулацията с блокаж  по дълъг протокол на 21 ден, цикълът ми закъсня и направихме хормонални изследвания включително Пролактин- беше се качил, свалихме го и... цикълът дойде, но въпреки всичко блокажа продължи и стимулацията си почна преди цикъла. И аз се обърках без цикъл да не започвам с първата инжекция, но явно лекарят знаеше какво прави и не му се случваше за пръв път. Така че, каквото и да се случва- звъни му и питай, едва ли ще откаже да ти отговори- по-добре да знае какво се случва, отколкото да разчита, че ти имаш някакъв опит и нещата вървят нормално. Блокажът го държахме малко по-дълго, за да узреят повечко яйцеклетки, защото съм с изчерпан яйчников резерв. Нещата се получиха и мисля даже доста сполучливо стана. Така че, каквато и да се случва момичета- звънете на гинеколозите си. Не знам за вашите, но моя си приема в събота и неделя, щом се налага...
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #78 -: Май 14, 2014, 16:18:52 pm »
Добре дошла Иа. Не мисля, че Heaven_New не знае какво да прави, просто споделя. На мен също ми казаха, че ще започнем стимулация от втори ден на МЦ. Упех на теб и много късмет. :)


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #79 -: Май 14, 2014, 18:47:47 pm »
Днес също ми правиха вливания, 4 часа изкарах докато свършат, че този път по-бавно  го бяха пуснали.Понеже не бях яла, като станах ми прималя и едва се прибрах, нямах сили да ходя, та се разбрах с мъжа ми да ме изчака и заедно се прибрахме, половината път си го спестих.После хапнах и се поосвестих.Ембриончетата като цяло всички вървят добре, има 4 които са с около 10 % фрагментации.Другите 6 са супер.За Събота съм сигурност остава трансфера, според ембриолозите ще има и ембриончета за замразяване.Мисля, че положението ми се подобри, все още ми е малко подут корема, но мисля, че утре ще съм по-добре.Четох, че повече течности помагат и гледам да пия повече, макар и таратор, пак е течност.Пия си хапчетата и си чакам трансфера.Абоката не ми го махнаха, стои от Понеделник, но утре може и да го махнат вече.Малко имам проблем с инжекциите Фраксипарин - сякаш иглата е тъпа, трудно влиза, не е като оргалутрана.