0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Позволявам си да пусна нова тема тъй като виждам ,че още никой не е пуснал  :)

Има ли някой в момента  с процедури?

На всички които им предстои или в момента правят опит пожелавам много успех и само положителни резултати и преместване в най-хубавата тема "бременната"  :D



Линк към старата тема-http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50126.600

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #1 -: Април 15, 2014, 11:26:53 am »
Аманда, благодаря за новата тема!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #2 -: Април 15, 2014, 15:18:24 pm »
Аманда,благодаря за новата тема.След ЗЕТ съм на 2 ембриона,днес ми е 4 ден,теста ми е след 1 седмица във вторник.Късмет на всички момичета в процедура!  :bighug:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=p en p][/url]
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #3 -: Април 15, 2014, 16:11:22 pm »
Пожелавам да получите една прекрасна новина след Великден!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #4 -: Април 15, 2014, 18:43:33 pm »
Аманда,благодаря за новата тема.След ЗЕТ съм на 2 ембриона,днес ми е 4 ден,теста ми е след 1 седмица във вторник.Късмет на всички момичета в процедура!  :bighug:
Напоследък ЗЕТ се оказаха много успешни пожелавам ти и ти след 1 седмица да видиш най-хубавия резутат  :)

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #5 -: Април 15, 2014, 19:11:37 pm »
Успех,  p en p,  имам голяма надежда в ЗЕТ! Късмет! yahoo_17

И аз се подготвям за ЗЕТ от доста време, надявам се да успея да го направя в рамките на тази тема  :)

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #6 -: Април 15, 2014, 20:02:32 pm »
P en p, пожелавам ти положителен резултат.
Късмет на всички в процедура.

Момичета, имам един въпрос.
Вчера, след първия ми преглед след положителен тест, доктора ми предписа Прегнил еднократно.
Някой знае ли каква му е функцията на този етап? Попитах акушерката и отговора беше много лаконичен - за бременността е.


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #7 -: Април 15, 2014, 20:14:40 pm »
Записвам се и аз! След неуспешен първи опит инвитро, на 11.04. мина моят ЗЕТ на 1 ембрион на 5-ти ден. Тест на 20.04 - Великден. :wink: Успех на всички!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #8 -: Април 15, 2014, 20:26:15 pm »
Късмет, Iris30, желая ти най- прекрасния подарък за празника!  yahoo_17

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #9 -: Април 15, 2014, 23:41:04 pm »
Здравейте !
Аз също да се включа.След загубата на 2-те ни бебчета през Август миналата година, в началото на следващия месец почваме втория ни опит.Направихме доста изследвания, установи ми се тромбофилия, имам дефект в  МТНFR гена.Сигурно ще ми правят вливания, ако теста е положителен.Надявам се всичко да е наред.Излязоха резултатите от предварителните изследвания, всичко е отрицателно.  :D Следващия месец имам рожден ден, дано подаръка ми да е положителен тест.  :D
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #10 -: Април 16, 2014, 07:00:55 am »
Аманда,благодаря за новата тема.

Запис и от мен.
И аз се нареждам в стартиращите, неспуканият фоликул е изчезнал и от днес започвам на лимитиран цикъл. На преглед съм на 22.04.
Успех на всички.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #11 -: Април 16, 2014, 10:02:39 am »
hope-love,amanda,marsi,mgstra-благодаря ви за подкрепата момичета.Iris30 и моят ЗЕТ беше на 11.04-дано това да е нашият успешен опит!marsi-стискам палци ,Златен дъжд-желая ти да получиш своя подарък,rtfrtf-успешна процедура! :thankyousign:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=p en p][/url]
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #12 -: Април 16, 2014, 13:53:39 pm »
mgstra и тук да ти кажа,че ного се радвам за положителния тест и вярвам,че всико този път ще бъде наред до финала  :D.А за Прегнила не знам  :?

Момичета успех и да получитен най-хубавите Великденски подаръци  :)

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #13 -: Април 16, 2014, 15:20:44 pm »
Здравейте! Не знам дали е правилно да пиша в тази тема, но имам един въпрос. Тъй като в клиниката, в която започнах моята процедура ще почиват от 18-ти - до 21-ви април трябва да си намеря къде да ми сложат вечерната мускулна инжекция (за стимулацията), ако някой има представа, моля да ми препоръча клиника, работеща през празничните дни. Търсих доста в нета, но всички работят от понеделник до петък. Предварително много благодаря! :)
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #14 -: Април 16, 2014, 15:26:29 pm »

Провери в т.нар ДКЦ /поликлиниките/ - обикновено в тях има дежурна манипулационна. Другият вариант е да се сетиш за някой съсед, приятел познат, който би могъл да постави инжекция - лекар или мед. сестра.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #15 -: Април 16, 2014, 15:39:50 pm »
Благодаря много! Проверих точно в ДКЦ-тата, около Дианабад и района, но няма да работят тогава, а иначе изрично ме предупредиха да е мед. лице. Ужас направо - вкараха ме в приключение!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #16 -: Април 16, 2014, 16:00:56 pm »
в Токуда има спешно отделение , пробвай там .
Успех!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #17 -: Април 16, 2014, 16:05:51 pm »
има една болница наблизо, софиамед, там може да пробваш, има спешен кабинет, всякакви такива дребни работи правят.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #18 -: Април 16, 2014, 17:56:52 pm »
Много ви благодаря! Успех на всички и приятни празници :)
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #19 -: Април 17, 2014, 01:00:08 am »
mgstra и тук да ти кажа,че ного се радвам за положителния тест и вярвам,че всико този път ще бъде наред до финала  :D.А за Прегнила не знам  :?

Момичета успех и да получитен най-хубавите Великденски подаръци  :)

Благодаря ти! Аз също се надявам този опит да го докарам до финал.
За Прегнила четох, че го прилагат при кървене по време на бременност. Аз нямам кървене или зацапване, но доктора може да се застрахова, знам ли.


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #20 -: Април 17, 2014, 09:01:56 am »
И на мен ще ми предстои ИКСИ, но най рано август. Надявам се да е успешно. Нямам търпение вече. Успех и на всички.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #21 -: Април 17, 2014, 13:08:22 pm »
Момичета, заповядайте, заедно с ваши приятели, да отпразнуваме 10-тата годишнина на Зачатие!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50335.0
« Последна редакция: Април 17, 2014, 13:11:00 pm от Ники »

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #22 -: Април 17, 2014, 17:13:27 pm »
И по Великден стават чудеса... preggo :goodluck:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #23 -: Април 17, 2014, 21:40:36 pm »
Момичета, заповядайте, заедно с ваши приятели, да отпразнуваме 10-тата годишнина на Зачатие!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50335.0

Ники, благодаря за поканата. Ще направя всичко възможно да присъствам. Желание не ми липсва, надявам се да успея да се организирам  :)


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #24 -: Април 22, 2014, 17:30:01 pm »
Здравейте, имам да слагам подкожно Хориомон (еквивалент на Прегнил е, но поисках подкожна инжекция заради късния/ранния час на поставяне). Инструктираха ме в манипулационната как да процедирам, но моля, да ми пуснете клипче за поставяне на подкожни инжекции от разтворител и прахче. Имам спринцовка и игли за смесването и боцкането.
И още нещо да не се объркам, тая нощ (ден 1) слагам таймиращата инжекция, после беше почивен ден (ден 2) и пункцията е чак на ден 3.
А да, и дано всичко да е както трябва,  :D
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #25 -: Април 22, 2014, 17:56:05 pm »
И аз се настанявам тук, защото се надявам да започна през май следващия си опит. Дано всичко е наред и резултатът е положителен, но този път за девет месеца, придружен със здраво бебе !
mgstra, много се радвам да прочета, че си бременна  :bighug: :bighug: Късмет и лека бременност!
rtfrtf, аз си слагах хориомон и не беше трудно, но трябва да потърся клипче. На втория ти въпрос - да, на третия ден е пункцията. Успех!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #26 -: Април 22, 2014, 18:03:05 pm »
rtfrtf, това е клипче как се слага подкожна инжекция. Тук се инжектира готов разтвор, но с прахчетата се процедира като разтворителя се изтегля с инжекцията и се вкарва в шишенцето с прахчето и като се смеси добре се изтегля и се бие инжекцията.

http://www.youtube.com/watch?v=o_AgLYBvYx8

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #27 -: Април 22, 2014, 19:08:18 pm »
rtfrtf, ето клипче за смесването
http://www.youtube.com/watch?v=Rb7BoL7g-QE
Тук е показано със смяна на спринцовките, аз съм го правила с една спринцовка, но сменях иглите.
С дебелата игла прехвърлих разтворителя при сухата съставка, разклащане и изтеглих съдържанието. След това смених дебелата игла с къса, тънка за подкожна инжекция.
Правилно е, не се притеснявай за пункцията, тя е около 36ч. след поставянето на Хориомон (Прегнил). 
Успех! :)
« Последна редакция: Април 22, 2014, 19:33:02 pm от marsi »

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #28 -: Април 22, 2014, 19:21:00 pm »
Здравейте,момичета,
Да се запиша и аз в тази темичка.Тя ще е и моята успешна темичка.Вярвам!
Чакам си заповедта и ще е въпрос на 1-2 дни дали ще успеем да стартираме с майския ми цикъл или ще се наложи да изчакаме до юни.Втори опит ще ни е.Много вода изтече от първия,много проблеми изскочиха,отстранихме ги,надявам се,вярвам че всичко ще е наред този път!!!
Тия със скорошните тестчета,започвайте да влачите крачета и да ръсите прашеч,щото ми писна вече ааааа :lol:
mgstra,Прегнила го бият един вид за задържане на ембриончето.С допълнителното  ЧХГ стимулират организЪма  ни да си го гушка още повече  :wink:
Мислех си да ви питам,тези с предстоящите скоро процедури,мислите ли да пиете нещо специално или да промените нещо в ежедневието си,подготвяйки се за процедурата.
Аз по предписание на док пия ДХЕА-Б и Неоксид,и фолиевата разбира се.Но ми се върти ,че съм чела преди нещо за Алое Вера и Фурми.
При първия опит не промених по никакъв начин ежедневието си,мисля този път да експериментирам повече  :D
Идеи?
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #29 -: Април 22, 2014, 19:32:53 pm »
ВиЛиЛи, важно е да не променяш драстично храненето и ежедневието си. Това е препоръката, коят най-редовно дават лекарите преди процедура.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #30 -: Април 22, 2014, 21:20:22 pm »
Благодаря много за обясненията. Знаех си аз, че докато пътувам от работата до нас, ще ми намерите клипчета. Изгледах ги. А изтрещелите въпроси за дните са заради часа на слагане - тази нощ в 24:45 (или 00:45 на 23.04.) и дните ми се припокриха. Не че си нямам записани инструкциите на лист.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #31 -: Април 22, 2014, 21:50:30 pm »
Catcat, ВиЛиЛи, благодаря ви  :)
Днес бях на преглед и видяхме сърдечни пулсации.
Ще влача мнооооого крака, за да ме последвате всички в бременната тема.
Успех на всички в процедура и очакващите да започнат!


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #32 -: Април 22, 2014, 21:54:17 pm »
Аз например пиех много безалкохолни.Спрях ги преди месец, сега съм на сокове и домашни компоти.Опитвам да ми е по-здравословно храненето.Сега съм на Примолут Нор до 26-ти Април и после трябва към 28-29-ти Април да ми дойде и да стартираме.Малко ме притесняват почивните дни.Дано не ми изиграе лоша шега.Ако трябва ще плащаме пътя на докторите, само и само да идват до клиниката през почивните дни за прегледите по план.Аз онзи ден се подхлъзнах мокър под вкъщи, та малко си контузих кръста и съм в болнични до 5-ти Май.Тъкмо се припокрива с този които ще ми дадат от клиниката.Дано дотогава ми мине болката в кръста.Вчера се измъчих в работата.
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #33 -: Април 23, 2014, 11:38:09 am »
Днес бях на преглед и видяхме сърдечни пулсации.
Ще влача мнооооого крака, за да ме последвате всички в бременната тема.
Успех на всички в процедура и очакващите да започнат!
Браво  :) ,честито сърчице   :heartbeat:

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #34 -: Април 23, 2014, 13:23:37 pm »
Catcat, ВиЛиЛи, благодаря ви  :)
Днес бях на преглед и видяхме сърдечни пулсации.
Ще влача мнооооого крака, за да ме последвате всички в бременната тема.
Успех на всички в процедура и очакващите да започнат!
Честито сърчице! Стискам палци и щастлив финал!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #35 -: Април 23, 2014, 13:46:30 pm »
Оп, хайде и аз да се намърдам тук  :) След отрицателния тест от инвитро на ЕЦ /м.март/, ми предстои поправка през май...

На себе си и на всички в процедура и започващи такава, пожелавам това да ни е за последно и само   :bfp:

На бременните- честито!!!  От тук нататък само хубави емоции и сладки  :babyflips:  :babyflips: на финал  yahoo_17
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #36 -: Април 28, 2014, 21:02:18 pm »
Опитвам и аз да се присъединя към края на тази тема. Преди това желая много успех на всички в процедури и голямо честито на mgstra.  Живот и здраве, докато стане време да се включа да е пълно с положителни тестове.
Момичета, през март приключи вторият ми опит ICSI. Нормален цикъл първия месец, но вторият ми цикъл закъснява вече 10 дни. Мислите ли, че има място за притеснение?   
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #37 -: Април 28, 2014, 22:14:31 pm »
Кити, тръби имаш ли? Ако да, не изключвай чудесата. Случват се. Чакам резултат от теста ти ( може и уринен).
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #38 -: Април 28, 2014, 23:26:10 pm »
При мен след стимулацията и за съжаление неуспешен опит цикълът ми се обърка и няколко пъти ми идваше през 2 месеца.Сега все още е нередовен и закъснява различно всеки месец.Сега се ядосвам малко, че го чакам да дойде да почваме процедура, а него никакъв го няма.Дано дойде до 1-2 дни, че ме притесняват почивните дни.Не знам дали ще има някой в клиниката през това време.
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #39 -: Април 29, 2014, 19:22:35 pm »
Благодаря за надеждата little rabbit! Още сутринта се затичах за тест, за съжаление отрицателен :(
Час по-късно ми дойде. Очевидно моето чудо е на път. Знам обаче, че някой ден то ще се случи. :D
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #40 -: Април 29, 2014, 22:55:31 pm »
И аз се присъединявам към темата. Май почваме стимулация и юни- юли ще стискаме палци. Успех на всички.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #41 -: Април 30, 2014, 06:12:33 am »
Благодаря за надеждата little rabbit! Още сутринта се затичах за тест, за съжаление отрицателен :(
Час по-късно ми дойде. Очевидно моето чудо е на път. Знам обаче, че някой ден то ще се случи. :D

Кити, вярвам, че твоето чудо ще се случи скоро  :bighug:

Много късмет на всички  :goodluck:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #42 -: Април 30, 2014, 13:17:29 pm »
Здравейте момичета нова съм тук и искам да споделя моите притеснение. В събота ми предстои кръвен теск за бременост. Искам да питам трябва ли да имам преди това зацапване не или не и ако нямам това означава ли че не съм бременна, защото много ми де иска да съм. Помогнете ми моля Ви
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #43 -: Април 30, 2014, 13:31:46 pm »
Роза, "зацапването" не е задължително. Може да няма такова и пак теста за бременност да е положителен  :P.
Аз и при двете си бременности не съм имала такова зацапване, като цяло нямах никакви признаци за бременност.
Ето това са подфоромите където споделят момичетата, които правят АРТ процедури.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=40.0
Дано теста да е +  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #44 -: Април 30, 2014, 13:34:08 pm »
благодаря ти за отговора това ме успокоява много
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #45 -: Май 01, 2014, 15:09:10 pm »
Здравейте,престой ми инвитро след 2 дни трансфер ,а след още 3 ембрио.Много се притеснявам и се надявам да се получи + резултат.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #46 -: Май 01, 2014, 15:15:54 pm »
Да не е след 2 дни пункция, а след още 3 ембриотрансфер?

Каквото и да е много късмет и  :bfp:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #47 -: Май 01, 2014, 19:03:38 pm »
 И аз да се запиша тук след 2-дни трансфер , а след още 3-дни ембрио дано всичко мине добре и накрая теста да покаже+.Желая успех на всичките ни  и на мен дето чакаме да видим   :bfp1: preggo :babbycarrage:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #48 -: Май 07, 2014, 11:50:59 am »
Момичета, моля ви за малко акъл!
Имам три опита по къс протокол и един замразен трансфер - все неуспешни. Смених клиниката и в новата ме подхванаха по дълъг. На 21-ви ден от цикъла ми поставиха блокажна инжекция - Декапептил депо. И, понеже моят цикъл не е от най-редовните, започнах да пия Примолут нор, 5 дни 3 х1, за да се застраховам, че ще дойде навреме. Спрях го преди 5 дни, но цикъл няма, няма и симптоми за такъв, с Примолут ми идва на трети ден след спиране. А след 4 дни трябва да стартираме.

За да не ви обърквам, ето как излглеждат нещата времево. Блокажната инжекция беше на 28, тогава стартирах и Примолут нор, който спрях на 2.5. Стимулация трябва да започнем на 12.5
Какво да правя? Утре, разбира се, ще се обадя на лекаря си, но какво правим, ако не дойде до 12-ти?

Извинявайте и много благодаря, ако някой се отзове на въпроса ми.
Успех на всички, сега се връщам да ви чета и да се запозная с вас.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #49 -: Май 07, 2014, 13:45:28 pm »
Записвам се и аз при вас със ЗЕТ на 2 бластоцистчета на 5 ден. !Днес ми е 6 ден от ЕТ. Дано всички да успеем!

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #50 -: Май 07, 2014, 15:47:54 pm »
Heaven_New, на мен един път ми се случи след Дуфастон да ми дойде на 7-я ден след спирането му. Но най-добре е да обсъдиш ситуацията с лекаря си.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #51 -: Май 07, 2014, 16:19:15 pm »
Heaven_New, моята успешна процедура също беше със стимулация по дълъг протокол. Блокаж по времето, което описваш, и после на предполагаемия втори или трети ден от новия цикъл още нямах менструация. Това изобщо не беше проблем - нивата на хормоните бяха, както се очакваше, и си започнах стимулацията. Обясниха ми, че не гледат има ли кръвотечение, а как са хормоните.

Успех!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #52 -: Май 08, 2014, 07:48:24 am »
Благодаря ви много! Мен специално ме предупредиха, че трябва да съм прокървила, за да стартираме стимулация, още днес звъня на лекарката ми. Успех на всички в стимулация!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #53 -: Май 08, 2014, 10:10:37 am »
 Нас ни водят стерилитет с неизяснен произход .Аз завърших моят първи инвитро опит, с неуспех извадиха 7я и ми казаха на другия  ден след пункцията ,че от тези 7я само два са почнали да се оплождат ,като от тях само един бил с добри показатели и щели само единия да ми върнат,да ама не това ми го казаха на другия ден след пункцията и ми казаха трансфер на третия ден тоест 06.05.14 г.,да ама не  аз отивам знам,че ще има трансфер ,а то уви няма да има защото и този дето се развивал уж добре спрял деленето.Та, аз питам да ли този отговор и снимките дето ми дадоха са реални, истински?Защо тогава не ми се обадиха на другия ден или в деня за ембриотр. през деня да не се разкаравам до клиниката  вечерта за да чуя лошия отговор.На мен лично нещо ме навежда за други мисли,но не знам какво да си мисля къде е истината?Винаги ще има едно съмнение от мен в поведението на клиниката и на ЛЛ. Лично мнение.Гледат ни като банкомати  без право да се свършват финансите в тези клиники, а и те никнат  като гъби ,ако всеки опит е  :bfp1: кой ще ги издържа ,та те ще фалират бързо,ако няма такива като мен с неуспехи в четирите инсеминации и първото си инвитро.Успех Ви желая на тези дето Ви предстоят процедури ,да но стане от първия Ви опит. :bighug:
« Последна редакция: Май 08, 2014, 10:20:41 am от taifun »
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #54 -: Май 08, 2014, 10:21:44 am »
:( тайфун ще стискаме палци за следващия път. Защо не смениш клиниката и доктора ако му нямаш доверие. Много кофти непрекъснато да се съмняваш. Аз също смених доста лекари докато попадна на някой, при който се чувствам комфортно.
« Последна редакция: Май 08, 2014, 10:26:08 am от alexxxa »


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #55 -: Май 08, 2014, 13:52:02 pm »
Тайфун, клиниката, в която си, още е сравнително нова. Може би специалистите не са се обучили още добре. Смени клиниката, ако имаш съмнения! Няма смисъл да правиш процедури, ако не вярваш на лекаря си и екипа му.

Не ми се иска да вярвам, че има репродуктивна клиника, която се интересува само от парите. Ти не правиш ли опит по фонда?

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #56 -: Май 08, 2014, 14:04:34 pm »
taifun,

Моята лична нагласа е, че за по-емоционален човек успеха много зависи от спокойствието и вярата в доктора. Аз лично на твое място сигурно щях също да се съмнявам, ако не бях получила своевременна информация. Не разбрах в коя клиника си, но според мен си е и до хората, не до опита.... моята клиника също е сравнително нова, но в това отношение са наложили страхотен стандарт на отношение и информираност. Не е казано, че ще стане от първи, втори и т.н. опит - упсеваемоста не зависи само от едни цифри, а и от причините за стерилитета, но поне да имаш вярата и силата да се бориш, а не да тънеш в съмнения в труден и без това за теб момент. По прочети старите теми и темите на клиниките, проследи историите на 1-2 момичета и сама ще усетиш коя е твоята клиника.... на мен това поне ми действаше много мотивиращо и успокоително :)

blue_sky,

И на мен ми е кофти да го приема, че се интересуват от парите само :( На моменти обаче ми се струва, че има за съжаление клиники, където дори и да правят всичко по учебник, те го правят защото им е работа, а не защото искат да ти помогнат, а репродуктивната медицина поне според мен е много специфична и при толкова неизвестни за решаването на проблема личният подход е много важен...
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #57 -: Май 08, 2014, 18:54:31 pm »
Тайфун, най-напред трябва да имаш доверие в клиниката / доктора, иначе няма смисъл, съмнения винаги и от всичко могат да се породят. Мисля,  че дори са ти спестили пари като не са ти направили трансфер. Или поне в моята клиника беше така. Напълно е възможно ембрион да тръгне добре и после да спре с деленето. На мен лично ми се е случвало да "загубя" всичките си 8. И сега като се замисля какъв им е бил проблема да ми трансферират 1-2 и да ми вземат парите и оставят с надеждата - никакъв.
За съжаление успеха от първия опит е по-скоро късмет и по-рядко се случва, а не закономерност ( ако не лъжат статистиката и личните ми впечатления). А когато има неустановен стерилитет дори е по-трудно.
На мен също ми се е случвало да се почувствам като ... банкомат, но повярвай не навсякъде е така. Меркантилността бързо и лесно се усеща и на подобни места макар и бавно настъпва отлива на пациенти- клиенти.
Пожелавам ти да си намериш екипа на който да се довериш , успеха ще дойде. 
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #58 -: Май 09, 2014, 07:26:54 am »
Тайфун, клиниката, в която си, още е сравнително нова. Може би специалистите не са се обучили още добре. Смени клиниката, ако имаш съмнения! Няма смисъл да правиш процедури, ако не вярваш на лекаря си и екипа му.

Не ми се иска да вярвам, че има репродуктивна клиника, която се интересува само от парите. Ти не правиш ли опит по фонда?
Правих инсеминации в др.клиника смених я за инвитрото,не не е нова.Да по фонда бях и не знам
,ако трябва да си плащам направо се плаша.
« Последна редакция: Май 09, 2014, 07:36:01 am от taifun »
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #59 -: Май 09, 2014, 20:21:17 pm »
Тайфун, клиниката, в която си, още е сравнително нова. Може би специалистите не са се обучили още добре. Смени клиниката, ако имаш съмнения! Няма смисъл да правиш процедури, ако не вярваш на лекаря си и екипа му.

Не ми се иска да вярвам, че има репродуктивна клиника, която се интересува само от парите. Ти не правиш ли опит по фонда?
Правих инсеминации в др.клиника смених я за инвитрото,не не е нова.Да по фонда бях и не знам
,ако трябва да си плащам направо се плаша.
Момичета да Ви питам някоя от вас да ли са и предлагали и дали е правила ERA тест.Благодаря.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #60 -: Май 10, 2014, 04:48:59 am »
към taifun:
Ние сме с неизяснен стерилите от мноого години и с много неуспешни опити. Правих ЕРА тест преди около 10 месеца. След него опит не сме правили по лични причини, но плануваме живот и здраве за месец юни.
В месеца, в който  вземат материал за изследване се проследяват хормони (мисля, че веднъж  или два) и овулация.
Докторът преценява на кой ден след овулация да вземе материал. Не е болезнено изобщо - колкото изследване на цитонамазка.
След около месец ми стана готов резултата.

Ако мога да съм полезна с повече информация, ще се  радвам да помагам.   

На вас предложили ли са ви?
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #61 -: Май 10, 2014, 09:46:17 am »
    Правих ЕРА януари. Следи се овулацията и деня в който взимат материал е предполагаемия момент на  рецептивност. Така разбрах. Моя резултат излезе за половин месец. Мен ме боля много, нищо общо с цитонамазка. Не умрях де :-D и в името на основната цел съм готова на всичко.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #62 -: Май 10, 2014, 22:35:02 pm »
Момичета, да ви попитам нещо, че малко се притесних.

Имам насрочена пункция за Понеделник сутринта.Преди малко си бих инжекция Овитрел.Когато изкарах иглата излезе 1 капка кръв.Досега не ми се е случвало такова нещо след инжекция.Бих си я в корема, по средата.В инструкциите пише да не се бие във вена.Притеснява ме да не съм уцелила вена.Трябва ли да имам повод за притеснение, моля кажете ми.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #63 -: Май 11, 2014, 09:04:35 am »
Златен дъжд, по всяка вероятност си улучила капиляр, а не вена - не е страшно, но все пак ще ти стане синьо около мястото на поставяне на инжекцията. Не се притеснявай и успех. osi_9
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #64 -: Май 11, 2014, 09:25:15 am »
Успех  Златен дъжд,няма нищо не се притеснявай, както е казала Гарден само малко синичко ще ти остане  :).Чакаме добри новини в Понеделник  :wink:

Heaven_New какво става прит теб стартирахте ли?  :crossfingers:

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #65 -: Май 11, 2014, 16:16:00 pm »
Аз от днес съм на примолут нор за 20 дена и казаха към средата на юни пункция.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #66 -: Май 11, 2014, 18:07:45 pm »

Heaven_New какво става прит теб стартирахте ли?  :crossfingers:

Имам си цикъл и утре би трябвало да е първият ден от стимулацията. Дано нещата ми се получат в новата клиника.
Честита радост, Аманда!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #67 -: Май 11, 2014, 21:15:01 pm »
Благодаря ти ! И на теб да ти се случи такава радост  :D.Успех утре и ще следя какво се случва с теб  :wink:
« Последна редакция: Май 11, 2014, 22:43:22 pm от amanda »

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #68 -: Май 12, 2014, 21:06:30 pm »
Heaven_New, по повод, че имах подобен случай с моя цикъл, би ли споделила при теб наложи ли се допълнителен прием на лекарства, за да се провокира цикълът?

Желая ти успешна процедура!  :)

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #69 -: Май 13, 2014, 14:04:14 pm »
Marsi, не се наложи допълнителен прием. Но аз бях пила преди това 5 дни Примолут нор и всъщност цикълът си дойде на осми ден от спирането. Малко бавно, ама...
Стартирахме вчера с 375 Фостимон и Неупоген през ден. Това ми е първият дълъг протокол и съм много шашната - нямам нищо от обичайните усещания за къс протокол. Особено се изнервям от липсата на силни болки в яйчниците, което ме кара да мисля, че не образувам фоликули. Предполагам, че нещата при дългия протокол се случват различно, но пак се изнервям.
 
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #70 -: Май 13, 2014, 20:37:58 pm »
Здравейте, момичета !

Вчера беше моята пункция.Извадиха ми 17 яйцеклетки, от които има 3 незрели (култивират ги с надеждата да узреят и дано стане, в такъв случай ще ги подложат и тях на оплождане).От останалите 14 има 10 оплодени.Надявам се да се развиват добре и да има поне 5-6 за замразяване.Вчера ми прималя и имах силни болки, правиха ми вливания.Имах болки вечерта и през нощта (дори дишането ми беше болезнено, както и всякакво напрежение в областта на корема).Днес сутринта ходих на вливания.Като чели по-добре се чувствам, макар болката да не е изчезнала.Утре пак ще ходя, може евентуално пак да ми правят вливания.Дано се възстановя до Събота на 5-ти ден, когато евентуално ще ми е трансфера.На Фраксипарин 0.3 съм от днес, по 1 инжекция всеки ден.Надявам се с общи усилия да правилната терапия, този път бебчетата да се имплантират и да развиват 9 месеца.Вече знаем проблема, този път мисля че сме взели мерки за възможните рискове.Смятам поне 1 седмица да пазя леглото и да се увещаваме с ембриончетата да се имплантират.Миналия път им говорих колко много ги обичам и ги молех всеки ден по няколко пъти да се имплантират и те миличките ме бяха послушали.Жалко само, че не знаехме за мутацията, но този път вече знаем.С вяра, спокойствие и много любов вярвам силно, че ще сбъднем мечтата си.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #71 -: Май 13, 2014, 21:15:55 pm »
Дъждче, много късмет!!!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #72 -: Май 14, 2014, 06:50:48 am »
Здравейте бъдещи мамите :)

Златен дъжд, късмети ти желая, много ми харесва как мислиш :) Вярвам че всичко ще е наред:)
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #73 -: Май 14, 2014, 09:47:34 am »
Златен дъжд,добре си "поляла реколтата".
 Мирише ми "да поникнат" и този път двечки или поне едничко в краен случай. Оптимист съм за тебе. Бъди и ти!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #74 -: Май 14, 2014, 10:58:29 am »
Златен дъжд и отмен имаш много стиснати палчета и вяра че този път поне едно бебче ще бъде за 9 месеца с тебе  :bighug:

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #75 -: Май 14, 2014, 11:05:11 am »
 :goodluck: :crossfingers:


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #76 -: Май 14, 2014, 15:21:24 pm »
Здравейте, аз съм нова. Записвам се да следя темата.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #77 -: Май 14, 2014, 15:32:46 pm »

Heaven_New какво става прит теб стартирахте ли?  :crossfingers:

Имам си цикъл и утре би трябвало да е първият ден от стимулацията. Дано нещата ми се получат в новата клиника.
Честита радост, Аманда!
Аз започнах стимулацията с блокаж  по дълъг протокол на 21 ден, цикълът ми закъсня и направихме хормонални изследвания включително Пролактин- беше се качил, свалихме го и... цикълът дойде, но въпреки всичко блокажа продължи и стимулацията си почна преди цикъла. И аз се обърках без цикъл да не започвам с първата инжекция, но явно лекарят знаеше какво прави и не му се случваше за пръв път. Така че, каквото и да се случва- звъни му и питай, едва ли ще откаже да ти отговори- по-добре да знае какво се случва, отколкото да разчита, че ти имаш някакъв опит и нещата вървят нормално. Блокажът го държахме малко по-дълго, за да узреят повечко яйцеклетки, защото съм с изчерпан яйчников резерв. Нещата се получиха и мисля даже доста сполучливо стана. Така че, каквато и да се случва момичета- звънете на гинеколозите си. Не знам за вашите, но моя си приема в събота и неделя, щом се налага...
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #78 -: Май 14, 2014, 16:18:52 pm »
Добре дошла Иа. Не мисля, че Heaven_New не знае какво да прави, просто споделя. На мен също ми казаха, че ще започнем стимулация от втори ден на МЦ. Упех на теб и много късмет. :)


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #79 -: Май 14, 2014, 18:47:47 pm »
Днес също ми правиха вливания, 4 часа изкарах докато свършат, че този път по-бавно  го бяха пуснали.Понеже не бях яла, като станах ми прималя и едва се прибрах, нямах сили да ходя, та се разбрах с мъжа ми да ме изчака и заедно се прибрахме, половината път си го спестих.После хапнах и се поосвестих.Ембриончетата като цяло всички вървят добре, има 4 които са с около 10 % фрагментации.Другите 6 са супер.За Събота съм сигурност остава трансфера, според ембриолозите ще има и ембриончета за замразяване.Мисля, че положението ми се подобри, все още ми е малко подут корема, но мисля, че утре ще съм по-добре.Четох, че повече течности помагат и гледам да пия повече, макар и таратор, пак е течност.Пия си хапчетата и си чакам трансфера.Абоката не ми го махнаха, стои от Понеделник, но утре може и да го махнат вече.Малко имам проблем с инжекциите Фраксипарин - сякаш иглата е тъпа, трудно влиза, не е като оргалутрана.
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #80 -: Май 14, 2014, 19:34:44 pm »
Златен дъжд, освен течностите, яж повече протеини (месо, пиле, яйца, сирена и кашкавали), за да се възстановиш по-скоро.
Много добри новини - късмет при трансфера!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #81 -: Май 14, 2014, 20:33:35 pm »
Златен дъжд, аз също имах проблем и с Фраксипарина и с Клексана, уж спазвах правилата за поставяне, но не се получаваше много добре, не знам дали проблемът е бил в иглата, но целият ми корем беше станал на сини петна. Консултирах се с акушерките, нищо не можаха да ме посъветват, освен да сменявам мястото на поставяне.
Желая ти успешен трансфер в събота!

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #82 -: Май 15, 2014, 10:54:53 am »
Фраксипарина са с много тъпи игли и за това, аз също поставях трудно  :), да сменяй местата и така  :wink:.Успех!

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #83 -: Май 15, 2014, 14:23:27 pm »
Здравейте и от мен, новата във форума, но далеч не нова в процедурите .... за съжаление :(
Имам един неуспешен опит при д-р Владимиров и днес съм 6  ден след трансфер (ако не броим деня на трансфера).
Вече съм много отчаяна, защото както при първия си опит, така и сега не усещам нищичко по-различно от обикновено - нито напрегнати гърди, нито болки ниско долу, нито апетит, нито често уриниране, нито НИЩООО  :( :( :( :( :(
7 години борба и резултати няма...
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #84 -: Май 15, 2014, 14:28:54 pm »
Nachita_Nachita стискам палци  този път всичко да  е наред  :crossfingers:
Да разбирам ,че това ти е 2-рата процедура  която правиш така ли?
Не мисли негативно ,това че нямаш симптоми не означава ,че всичко е загубено,успокой се и мисли малко по- позитивно.Кога е датата на теста?

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #85 -: Май 15, 2014, 14:32:32 pm »
Да, това ми е втори опит. Датата на теста докторката каза да е 14 дни след трансфера, тоест към 23 май, но то тогава ми е и датата на цикъла, та ще стане ясно.
Чета тук в темите за симптомите и сама се побърквам. Днес ми свърши утрогестана и ходих да си купя, чудих се дали да си взема и тест, но толкова ме е страх от отрицателния резултат, та не си купих  :(
Гърдите ми не са напрегнати изобщо. До вчера имах малко повече газове, днес не е така.
« Последна редакция: Май 15, 2014, 14:34:59 pm от Nachita_Nachita »
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #86 -: Май 15, 2014, 14:56:59 pm »
Миличка, не е задължително да имаш симптоми, а и дори да имаш, най-вероятно няма да ги разпознаеш. А за теста в никакъв случай не прави уринен, по-добре отиди да ти вземат кръв за кръвен тест.
Много късмет и мисли позитивно!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #87 -: Май 15, 2014, 15:01:09 pm »
Благодаря за куража  :heartbeat:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #88 -: Май 15, 2014, 15:42:25 pm »
Симптомите обикновено са от стимулацията и прогестерона, не друго. Докато не разбереш със сигурност резултата, надежда има. Кураж!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #89 -: Май 15, 2014, 17:27:15 pm »
Nachita_Nachita, симптоми ако търсиш,  по-вероятно е да намериш въображаеми такива, особено сега, толкова рано. Нямах никакви симптоми нито след трансфера, нито преди теста, нито след теста, нито докато бях бременна - нищо, освен, че корема ми растеше и по някое време усетих ритничета.
Успех ти желая!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #90 -: Май 15, 2014, 17:37:42 pm »
чудих се дали да си взема и тест, но толкова ме е страх от отрицателния резултат, та не си купих  :(
Рано е за тест. Потърпи още, момиче.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #91 -: Май 15, 2014, 18:15:19 pm »
Още веднъж благодаря за куража. Мисля, че се вглеждам прекалено много и ако поне за нещо можех да се хвана, сигурно щеше да ми е  по-лесно.
Ще си изчакам датата за теста, дано не ми дойде междувременно.
Гушкам ви всички  :grouphug:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #92 -: Май 15, 2014, 19:21:10 pm »
Благодаря на всички за хубавите пожелания.Сега - днес ми направиха и последната вливка, следващото ми посещение ще е за трансфера.Ембриончетата са добре от 4-те с фрагментации, 2 за съжаление са спрели да се развиват от тях остават още 2, както и другите 6, които си вървят отлично.Питах за подуването - казаха, че е от задържане на течности.Ама и аз съм си една - вчера се олях да пия - 2 литра домашен портокалов фреш и 3 големи чаши таратор.Пък после, защо съм се издула - хихи.Друго също се сетих да питам.Фраксипарина си го бия следобяд към 14.30 ч. и ми казаха, че е хубаво да е по-едно и също време.Но в Събота дали да не го забавя малко, да не е толкова скоро след трансфера или няма опасност.

amanda, ти до кои месец беше на фраксипарин.В аптеката като го купувах, ми казаха, ме 90 % го слагат през всичките 9 месеца.

Nachita_Nachita, при когато забременях след трансфера на замразени ембриони, макар и за кратко, нямах никакви симптоми.Но се беше получило - за мен правилната рецепта беше 1 седмица лежане, много спокойствие, положителни мисли и вяра, че ще се получи.При всеки е различно.
« Последна редакция: Май 15, 2014, 21:07:50 pm от Златен дъжд »
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #93 -: Май 15, 2014, 19:41:08 pm »
Доколкото си спомням аз не съм го слагала по едно и също време  :ask:.Мисля,че няма проблем след трансфера да си го сложиш ако ще си по-спокойна питай лекаря ти.
На мен ми е назначаван през всичките опити за не повече от 10дни,а сега на последния когато забременях ми беше за 5 дни след трансфера  и после вече не съм слагала през 9-та месеца.
Имам познато момиче с  което бяхме заедно на едния ми опит и след като тя забремея си го поставяше до 8-мия месец,но каква беше причината за нея не знам ,то е за разреждане на кръвта...  :?
« Последна редакция: Май 15, 2014, 19:44:56 pm от amanda »

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #94 -: Май 16, 2014, 16:56:44 pm »
Nachita_Nachita, не се стресирай предварително. Мисли положително, прави приятни неща, гледай разтоварващи  филми и не се ври след много хора, за да не се заразиш с някой вирус. Може пък втория опит да е успешен. И аз съм с един неуспешен опит, но човек не трябва да губи вярата си, че този път ще е по-различно и ще се случи.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #95 -: Май 16, 2014, 21:47:17 pm »
към taifun:
Ние сме с неизяснен стерилите от мноого години и с много неуспешни опити. Правих ЕРА тест преди около 10 месеца. След него опит не сме правили по лични причини, но плануваме живот и здраве за месец юни.
В месеца, в който  вземат материал за изследване се проследяват хормони (мисля, че веднъж  или два) и овулация.
Докторът преценява на кой ден след овулация да вземе материал. Не е болезнено изобщо - колкото изследване на цитонамазка.
След около месец ми стана готов резултата.

Ако мога да съм полезна с повече информация, ще се  радвам да помагам.   

На вас предложили ли са ви?
Не ,не са ни предложили,но аз вече не знам какво да пробвам само и само да се получи.
« Последна редакция: Май 16, 2014, 22:02:58 pm от taifun »
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #96 -: Май 17, 2014, 09:14:57 am »
Здравейте.
Записвам се в темичката, ако ме приемате  :bighug:
Предстои ни първи опит инвитро в края на месеца - надявам се успешен  :eggsperm: preggo.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #97 -: Май 17, 2014, 11:15:59 am »
Здравей, Зазу :)) И моят опит започва този месец! Пожелавам ти и на себе си и на всички тук  :bfp: :bfp: ylinfant ylinfant
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #98 -: Май 17, 2014, 11:47:45 am »
От твоята уста в Божиите уши  yahoo_33  :crossfingers:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #99 -: Май 17, 2014, 13:42:08 pm »
zazu1 ,Catcat Успех и на двете ви  :) 

Златен дъжд мина ли трансфера ,как си?

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #100 -: Май 17, 2014, 14:40:41 pm »
Здравейте,момичета! Не съм писала тук от има няма една година, а може и повече.
Започна и моята стимулация- по къс протокол с Елонва на 15.04. и искам да попитам следното.ФСХ на 2 ден
от цикъла ми беше 12.64 при горна граница 12. въпреки това започнахме стимулация.
Някой може ли да ми каже да очаквам ли достатъчно качествени яйциклетки с това ФСХ?
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #101 -: Май 18, 2014, 10:14:44 am »
Здравейте !

Трансфера вчера мина добре.Върнаха ми 3 ембриончета.За съжаление другите са по-зле и няма да преживеят замразяване, този път няма да имаме замразени ембриони.Цялата ми вяра е в тези 3, дано се преборят и всичко да е наред.Аз се виждам в чудо какво да правя.Издувам се дори от 1 чаша течност или ако хапна нещо.Вчера лежах, също и цялата нощ.Сега целия гръб, раменете и кръста ме болят, та станах малко да ми поминат.Във Вторник ме викат в клиниката за изследвания.Не ми се ходи толкова рано след трансфера, особено като мъжът ми е на работа и ще се наложи да ходя с градския транспорт.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #102 -: Май 18, 2014, 10:38:34 am »
Златен дъжд, какви изследвания ще правиш след трансфер? Недей се вкарва във филми, обади се и кажи че си след трансфер да ти изместят тези изследвания. Първите 5-6 дни след трансфер са най важни за имплантирането на ембрионите. Затова си лежи, гледай леки филмчета, чети си книжки, а след този период си прави леки разходки. Първите изследвания, които ще трябва да направиш са кръвни за отчитане на ЧХГ.           Стискам палци и успех. Мисли си за бебетата в теб
 :bori_007: :bori_004:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #103 -: Май 18, 2014, 10:51:14 am »
Златен дъжд, пожелавам ти много хубаво ЧХГ след 10 дни  :) Почивай си и си мисли за хубави неща  :bighug: :crossfingers: :sbabygirl: :babyboy:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #104 -: Май 18, 2014, 10:59:17 am »
Златен дъжд, много стиснати палци от мен и много високо ЧХГ след 10 дни ти пожелавам  :bfp:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #105 -: Май 18, 2014, 12:45:13 pm »
Златен дъжд, какви изследвания ще правиш след трансфер ...............
zakuska, разбирам доброто отношение, но в случая най-вероятно става дума за хиперстимулация, която въпреки направените вливания, още не е овладяна. Не искам да плаша никого, но лекар би трябвало да прецени степента на хиперстимулацията (чрез кръвни изследвания и УЗ преглед), понякога се налага хоспитализиране и съответното лечение.
Златен дъжд, направи си изследванията, както са ти назначени, а дотогава, ако имаш отново силно подуване с болки или отново болките при дишане, свържи се с лекаря си. При по-силна хиперстимулация трябва да има умерен прием на течности, без да се прекалява (не и да се ограничават напълно), да се избягват интензивни физически натоварвания и резки движения, но не и пълно обездвижване. По твоя преценка имаш ли нормално уриниране?

Желая ти успешен трансфер  :),
успех на всички момичета в процедура!
« Последна редакция: Май 18, 2014, 13:51:19 pm от marsi »

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #106 -: Май 18, 2014, 20:13:41 pm »
Изследванията, които ми искат са ПКК, Пролактин, Прогестерон, Естрадиол и ТСХ.Понеже мъжа ми ще е на работа и няма как да се освободи, говорих с майка ми, тя ще дойде да ме закара и после ще ме върне.Клиниката е на 35 км от нас.Лежа си, пия си лекарствата и си почивам, следобед обикновено спя.Дано липсата на Прегнил не е опасна.Поради състоянието ми, прекалено високия естрадиол и симптомите на хиперстимулация, не е подходящ за момента.Дано ако изследванията са добри във Вторник да ми го назначат.Мисля, че и той помогна да забременея миналото лято.Купихме всички лекарства до датата на теста и си ги пия и бия стриктно.ТСХ също е високо - 13.62 и ми дигнаха Л-Тироксина от 75 мг на 125 мг на ден.Отивам пак да си легна, че ме е страх да стоя седнала.
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #107 -: Май 18, 2014, 22:41:47 pm »
Златен дъжд, не се притеснявай. След единия от трансферите ми назначиха Прегнил, след другите- не, разчитай на преценката на своя лекар. При хиперстимулация не се изписва, прогестероновия медикамент е достатъчен (плюс всичко останало, което док. ти е назначил). Стискам палци за положителен резултат  :)!
« Последна редакция: Май 18, 2014, 23:24:12 pm от marsi »

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #108 -: Май 19, 2014, 15:30:28 pm »
От вчера съм доста по-добре.Сякаш издуването спря, пия вече повече течности и след ядене също не се издувам.Нямам проблеми с уринирането.Още малко остана до утре.Мисля, че изследванията ще са добри.До теста ще си почакам, на 6-ти Юни е, но ако до тази дата не ми назначат прегнил, може би и по-рано ще разберем резултата.Болничния ми е до 5-ти Юни и на 6-ти ще ме очакват на работа, ако не представя друг болничен.Дано им представя, но вече такъв за бременност, защото смятам да го направя няколко дни по-рано, за да съм подготвена и да знам какво да кажа в работата.Може ли да разчитам на това - http://www.mama.no-meat.org/link_infertility/after_et/
При трансфер на 5-ти ден, както е моя случай на 9-ти ден би трябвало да е ясно има или няма бременност.Ако не ми назначат прегнил смятам да правя тест на 31-ви Май, 14 дни след трансфера.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #109 -: Май 19, 2014, 15:41:37 pm »
При последните опити правя тест на 11-12 ден след трансфера. Отрицателните си бяха отрицателни тогава /но не съм поставяла прегнил след трансфера/. Положителният си беше силно положителен пак по това време. Тази дата 6 юни колко дни след трансфера ти е? Не е ли много далеч. Мисля, че на 14-ти ден, както си решила си е много добре, а ако не слагаш прегнил - бих се осмелила да предложа и по-рано. Около 12-ти, както ти казвам, че съм правила аз. /но ембрионите бяха трансферирани на стадий "бластоцид", т.е на 5-ден след оплождането. Казват, че и това има значение за по-ранна имплантация и съответно - покачване на ЧХГ. Има логика, но никога не съм успявала да попитам докторите така ли е наистина.
Все едно кога ще правиш теста - пожелавам ти да се чувствам добре до тогава и да ни се похвалиш след него.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #110 -: Май 19, 2014, 19:28:20 pm »
Златен дъжд, радвам се, че вече се чувстваш по-добре! Поставянето на Прегнил не се отразява на кръвния тест, а само на уринния, това е коментирано в някои теми. Накратко, кръвният тест отчита бета-ЧХГ, а Прегнилът е алфа-ЧХГ ( PREGNYL/choriogonadotropin alfa/, Ovidrel също,... ).

Както и  hope-love е писала, смятам че може да направиш тест преди посочените дати. При последния ми трансфер на бластоцисти направих тест на 9-ти ден след ЕТ и беше категорично положителен с последващо удвояване на стойността на всеки 2 дни. На този трансфер бях с Прегнил, но той не се отчита, ако беше от Прегнила, нямаше да има точно удвояване на 48 часа.
Ако правилно съм сметнала, може да направиш кръвен тест в началото на следващата седмица. Успех  :)!
« Последна редакция: Май 19, 2014, 20:52:40 pm от marsi »

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #111 -: Май 19, 2014, 19:40:54 pm »
Златен дъжд, и аз последния път бях с трансфер на 5-ти ден. Налагаше ми се да пътувам в чужбина и направих теста на 8-ми ден. И уринния, макар и с много бледа втора черта, и кръвния бяха положителни. Аз също не съм имала Прегнил.
Много късмет и положителен резултат!


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #112 -: Май 19, 2014, 20:44:02 pm »
Днес е 10 ти ден на 3 дневни ембриони. От сутринта имам странното усещане, че ще ми дойде. Имам типични ПМС болки в кръста - тъпи и от време на време. А следобед забелязах и много леко зацапване на превръзката, което не е нито розово, нито кафяво, нещо средно. Рано ми е за тест, а и имам ужасното чувство, че ми идва :(((
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #113 -: Май 19, 2014, 21:48:03 pm »
Nachita_Nachita, свържи се с лекаря си, Утрогестан ли приемаш, възможно е да препоръча евентуално увеличаване на дозата или да се добави прием орално ..... Дано да е само зацапване.
« Последна редакция: Май 19, 2014, 22:16:50 pm от marsi »

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #114 -: Май 20, 2014, 14:51:27 pm »
Златен дъжд,след като си с трансфер на бластоцисти на 8-9 ден кръвният тест ще ти покаже,при мен показа на 8 ден,а на 11 си направих уринарен,за да си го имам за спомен :D пожелавам ти от сърце положителен резултат
Nachita_nachita стискам палци и на теб
Марси какво се случва при теб? :)
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #115 -: Май 20, 2014, 18:37:44 pm »
Алекс 77, нали от два-три месеца се опитвам да направя биопсия и все не успявам, та много се надявам този месец да ми се палучи  :D.
Сега съм 3 ден от МЦ, на преглед съм следващия вторник, да видим .....
Когато всичко с лигавицата е добре, ще направя ЗЕТ.
« Последна редакция: Май 20, 2014, 18:59:45 pm от marsi »

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #116 -: Май 20, 2014, 18:58:58 pm »
Марси,стискам палци дано този месец да я направиш тая пуста биопсия  :lol:
Крайно време е вече и ти и Лемончето да се присъедините към бременната тема  :bighug:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #117 -: Май 20, 2014, 19:15:04 pm »
Ами, така де, крайно време е вече ...  :lol:

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #118 -: Май 20, 2014, 19:49:33 pm »
Здравейте !

Наминавам да ви кажа, че изследванията са ми добри, кръвната картина е в норма.Хормоните също са добре, само ТСХ е високо и ми увеличиха Л-Тироксина.От пътуването с колата и лекото подрусване получих малко болки и лежа.Сутринта седях 4 часа в клиниката, в седнало положение.Предписаха ми лепенки климара по 1 на седмица, в продължение на 3 седмици.Това е от мен засега, отивам да легна.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #119 -: Май 21, 2014, 15:31:19 pm »
Ехооо, нека раздвижим малко темата. Аз да се похваля, след днешния кръвен тест ЧХГ- 145. Много се радвам. Най накрая след толкова години. Дано сега всичко се развива добре.     
Някои знае ли в коя г.седмица започват да се чуват тонове? 
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #120 -: Май 21, 2014, 16:29:47 pm »
Ей, супер.Много хубава новина.Дано всичко да е наред до финала.Не съм сигурна за другия ти въпрос, но предполагам 7-8-ма седмица.
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #121 -: Май 21, 2014, 16:39:38 pm »
Браво, zakuska, чудесен резултат!  :D  На кой ден от трансфера направи изследването? Сакчето може да се види на УЗ, когато ЧХГ достигне 1000-2000. При мен в края на 5г.с. се видя сакчето, а сърдечни пулсации- десетина дни след това (в 7г.с.).
Желая ти лека и спокойна бременност!  yahoo_17
« Последна редакция: Май 21, 2014, 16:43:40 pm от marsi »

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #122 -: Май 21, 2014, 16:51:47 pm »
zakuska, честито!
И аз с един изтрещял въпрос - като се почне нова опаковка естрофем и по някаква причина не се изпие до края, до колко време може да се ползва? Примерно след 2-3 месеца от отварянето на опаковката няма ли естрофемът да е изветрял?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #123 -: Май 21, 2014, 17:25:35 pm »
rtfrtf, единственото, което съм гледала е срока на годност. Не мисля, че има някакъв проблем при отваряне на опаковката, щеше да го пише в листовката. При някои лекарства, примерно капките ми за очи, е упоменато да се използват до определени дни след отваряне на опаковката. За Естрофема пише единствено да се съхранява до 25 градуса, но не в хладилник и да се използва до упоменатия срок на годност. Ако това е спазено, мисля че може да си го ползваш.
« Последна редакция: Май 21, 2014, 17:27:51 pm от marsi »

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #124 -: Май 21, 2014, 17:40:03 pm »
Благодаря ви момичета.
marsi,  теста го правих днес 10-ти ден след трансфер на 5-ти ден, на 3 замразени бластоциста. Казаха ми да си запазя час след 10 дни за преглед. Запазих си за 31.05. и ми беше чудно дали ще се види само сакче или и сърчице може да чуем.
rtfrtf, естрофема не е течен, това за което пишеш е характерно за течните лекарства. Виж на опаковката срока на годност. На мен ми бяха останали лекарства от предния опит през септември.(вкл. и естрофем). Сега първо тях ползвах, а после купувах нови.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #125 -: Май 21, 2014, 18:12:42 pm »
zakuska, предполагам че само сакчето, погледнах си пак бременната графика, първият ми преглед е бил 24 дни след оплождането, и при теб приблизително така се получава като дни.  ЧХГ е идеално, успех  :)!
« Последна редакция: Май 21, 2014, 18:14:42 pm от marsi »

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #126 -: Май 21, 2014, 18:49:50 pm »
Здравейте, гледам че обсъждате първия преглед. На мен докторът ми каза да запиша час за понеделник, което е 20-ти ден след трансфер на 3-дневни ембриони. Чудех се дали не е рано. При мен има малко усложнения с кървене, което още продължава, но пък стойността се удвоява. Не знам обаче дали ще стигне над 1000 до понеделник. Голямо чакане ме чака :) Успех момичета!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #127 -: Май 21, 2014, 18:56:34 pm »
marsi, zakuska,
благодаря ви за разясненията.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #128 -: Май 21, 2014, 19:32:23 pm »
Браво, dizi, още една хубава новина днес  :D! Не се притеснявай за прегледа, щом док. е преценил.
Много се радвам, дано всичко да е наред!!!  yahoo_17
« Последна редакция: Май 21, 2014, 19:34:02 pm от marsi »

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #129 -: Май 21, 2014, 20:30:33 pm »
dizi, zakuska, честита прекрасна новина! Лека бременност без никакви проблеми ви пожелавам от сърце  :D
Момичета, незнам къде да си задам въпроса и се надявам, че тук влизат повече, които може да знаят дали е възможно аспирина да повлияе задържането на фоликули? Забравих да попитам докторката, а този месец приемах аспирин. Дали е възможно да е той причината?
« Последна редакция: Май 21, 2014, 20:37:31 pm от Catcat »
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #130 -: Май 21, 2014, 21:34:12 pm »
dizi, zakuska, леко и безпроблемно бременее до термин  :)

Catcat, аспиринът, както и други нестероидни противовъзпалителни средства, водят до проблем с О. Затова приемът на аспирин започва след овулация. Консултирай се с док как да го приемаш. Аз го пия от 14 ден на М, като дойде цикъла го спирам. 
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #131 -: Май 21, 2014, 22:00:47 pm »
Много хубави новини в темата  :)
Dizi, zakuska, успешна бременност и щастлив финал!


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #132 -: Май 21, 2014, 23:07:43 pm »
Момичета, не знам къде да си задам въпроса и се надявам, че тук влизат повече, които може да знаят дали е възможно аспирина да повлияе задържането на фоликули? Забравих да попитам докторката, а този месец приемах аспирин. Дали е възможно да е той причината?

Catcat, прегледай тази тема, мнението на д-р Даскалова
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42922.msg729805#msg729805
« Последна редакция: Май 21, 2014, 23:20:43 pm от marsi »

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #133 -: Май 22, 2014, 17:56:10 pm »
Днес мина и моят ЕТ на 1 много, ама много хубав ембрион.
Сега, както е казал Граф Монте Кристо, остава да чакам и да се надявам.  :D
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #134 -: Май 22, 2014, 18:09:35 pm »
rtfrtf, много силно ти желая успех!!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #135 -: Май 22, 2014, 18:29:51 pm »
Rtfrtf, много късмет и положителен резултат!


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #136 -: Май 22, 2014, 18:42:39 pm »
rtfrtf, от сърце ти желая успех!  yahoo_17

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #137 -: Май 22, 2014, 19:43:32 pm »
rtfrtf,стискам ти палци да се харесате взаимно с ембрито за цели девет месеца. preggo
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #138 -: Май 22, 2014, 20:35:06 pm »
Супер rtfrtf, сега повече в хоризонтално положение и след това един положителен тест. Стискам палци!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #139 -: Май 22, 2014, 20:39:46 pm »
rtfrtf, пожелавам успех!  :D Благодаря за подкрепата, дано всичко е наред!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #140 -: Май 22, 2014, 21:40:20 pm »
Днес мина и моят ЕТ на 1 много, ама много хубав ембрион.
Сега, както е казал Граф Монте Кристо, остава да чакам и да се надявам.  :D

Успех и от мен, rtfrtf! :)  :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #141 -: Май 22, 2014, 21:47:33 pm »
rtf, много късмет  :goodluck:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #142 -: Май 22, 2014, 21:49:48 pm »
Rtfrtf мнооого къмет и  preggo yahoo_17 yahoo_17 :goodluck:


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #143 -: Май 23, 2014, 10:55:20 am »
Zakuska,Dizi честито и успешен финал :) Dizi,не се тревожи за кървенето и аз бях така,а вече съм в 15г.с.,лежи пий си лекарствата и мисли положително,всичко ще е наред
Rtfrtf,стискам палци :)
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #144 -: Май 23, 2014, 11:57:56 am »
rtfrtf успех yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #145 -: Май 23, 2014, 18:39:12 pm »
Благодаря за подкрепата,
 :bighug:
Това е опитът от "Коледно желание".
Лимитиран цикъл.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #146 -: Май 23, 2014, 21:35:43 pm »
Дано Коледното желание ти донесе най чаканото щастие. preggo
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #147 -: Май 23, 2014, 23:25:10 pm »
Благодаря за подкрепата,
 :bighug:
Това е опитът от "Коледно желание".
Лимитиран цикъл.
Силно стискам палците и ти пожелавам успех, това да е твоят опит!

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #148 -: Май 27, 2014, 11:13:43 am »
rtf, късмет, дано е рекъл Господ и това да е твоето така дълго чакано детенце! :crossfingers: :cloud9:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #149 -: Май 27, 2014, 14:03:23 pm »
Моят втори опит завърши отново неуспешно  :(
След първоначалният шок и отчаяние, съм готова за нов опит.
Пожелавам успех на всички в процедура и дано скоро отново се запиша в темата.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #150 -: Май 27, 2014, 15:14:21 pm »
Съжалявам, Nachita_Nachita, повечето от нас познават това разочарование  :(, жалко ...
Надеждата остава за следващия опит! Но сега има смисъл от един допълнителен разговор с твоя лекар за обсъждане на тази процедура и планиране на евентуални допълнителни изследвания преди следващата. Има смисъл да се систематизира информацията от двата неуспешни опита досега, поне да се извлече някаква полза от тях. Желая бързо сбъдване на мечтата ти!

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #151 -: Май 27, 2014, 15:55:34 pm »
Благодаря marsi, дай Боже успех на всички ни.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #152 -: Юни 02, 2014, 17:37:09 pm »
Nachita_Nachita много съжалявам  :(

dizi, zakuska честито и от мен, как сте момичета ?

някой друг да се похвали с положителен тест,rtfrtf,златен дъжд вас имам в предвид  :D :crossfingers:

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #153 -: Юни 02, 2014, 19:30:47 pm »
Не съм очаквала, че неизвестността от резултат, съчетана с желанието да се понадявам още няколко дена, може да вземе превес над природното ми нетърпение. Макар и да съм майсторка в лъжите, истината е, че все още не съм направила теста, колкото и налудничаво да изглежда. Мотивите ми са предимно емоционални:
* Както вече споменах, ми се ще да се надявам по-дълго време, а и ме е шубе от тези няколко часа неизвестност.
* Иска ми се да има поне 2 дена закъснение, макар че това може да е измамно заради лекарствата. А определената дата 1.06. е 10-и ден след трансфер. Знам, че щеше да покаже, ама същевременно ми се стори рано.
* 01.06. е дата със силно изразена символика, пък аз явно подсъзнателно се старая вече да избягвам символиките.
* Аз съм проклет инженер и ако бях направила теста на 01.06. какъв ще да е смисълът от назначения домашен тест?
* И малко хумористичен поглед - съвсем по вампирски ми е приятно да акумулирам положителна енергия.
Всъщност искам да благодаря, че ме мислите, тук, а също и в други теми, ама пусто страх ме тресе.
 :bighug:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #154 -: Юни 02, 2014, 19:39:03 pm »
 :bighug:
Ние няма да спрем да мислим положително за теб, когато и да решиш да направиш теста.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #155 -: Юни 02, 2014, 19:45:00 pm »
Щом искаш да акумулираш  :D - да знаеш, че освен прегръдки, ти изпращам и целувки  :hug2: 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #156 -: Юни 02, 2014, 20:59:35 pm »
Мен ме отпишете.Вчера ми се появи зацапване, а днес се засили и теста е отрицателен.Аз правих сутринта и в клиниката се потвърди отрицателния тест.Доктора иска да свърши течението и в Петък да ме види пак.После ще си поискам документите за 3-тия последен опит.Пък ако господ е с нас, ще имаме дете.Ако не, с мъжа ми ще си осиновим дете и ще го дарим с обичта ни.Не искаме повече да сме сами.
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #157 -: Юни 02, 2014, 22:05:46 pm »
rtfrtf, напълно те разбирам. Аз бях твърдо решена да си чакам определената дата, но заради кървенето се наложи по-рано. Когато и да го направиш стискам палци.
Златен дъжд, съжалявам за неуспешния опит. Почини си и давай следващия.
Аз в сряда съм на преглед. Миналата седмица видяхме точица, но имам и зацапване, което изобщо не е изчезвало, а днес за един момент се засили. Сега се успокоиха нещата и се надявам в сряда, ако имаме късмет да видим сърчице.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #158 -: Юни 03, 2014, 15:52:03 pm »
Дизи, вероятността всичко да е наред е огромна, въпреки зацапването. Бъди спокойна до сряда, почивай и след прегледа да ни се похвалиш с прекрасна новина.

Златен дъжд, успех в това, което сте реши да правите, щом сте решили с мъжа ти да не бъдете повече сами, значи не е далеч мига, в който ще имате детенце, а може би - и повече от едно. Сигурна съм в това!

rtfrtf, чакам и се надявам заедно с теб!
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #159 -: Юни 03, 2014, 18:56:39 pm »
rtfrtf стискам палци когато и да решиш  :crossfingers:
Златн дъжд дано 3-тия последен опит се окаже щастлив за вас, успех в решенията които сте взели със съпруга ти  :bighug:

Дизи спокойна бъди ,чакаме новините от следващия преглед  :)

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #160 -: Юни 04, 2014, 11:24:42 am »
Златен дъжд, Nachita_nachita съжалявам и много ви стискам палци за следващия път.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #161 -: Юни 05, 2014, 08:16:11 am »
 :bori_007:Здравейте,момичета ! Често влизам и чета за радостите и болките,които споделяте.Радвам се на положителните тестове и съчувствам
на тъгата на другите от нас! Тъжно е да разбереш,че мечтата отново няма да има бебешко личице и този път...Но се възхищавам на духа на всички ви!!
Това ми дава сили да продължавам и аз напред. Миналата година за кратко и аз разбрах какво е да изпиташ чувството на щастие от
това да разбереш,че в теб расте живот. Уви не за дълго! На 28.05. беше и моя трансфер,днес е 8 ден/така поне го изчислих аз/. Имам назначени инжекции,шепа хапчета,лепенки
и т.н.Познато до болка на всички ви. Но мисълта,че няма да се получи и този път ме изпълва с ужас. Имам въпрос,който не вярвам да се стори глупав на никоя от вас , понеже знам че
всяка от нас търси признака,който ще даде надежда и вяра,че този път се е получило. А именно- нормално ли е на този ден от трансфера да нямам никакви,ама абсолютно никакви признаци-
нито температура сутрин,нито болки в корема като ПМС,нито тооолкова силно болезнени гърди,нито зацапване....просто нищо,ама нищо?????? Ще се радвам ,ако някоя от вас сподели как се чувства
след трансфер и има ли такива ,като мен с успешен опит без никакви симптоми? Тестът ми е чаааак на 17.06. Ще се побъркам от чакане вече и все търся някой симптом,но уви нищо не усещам!!!
Благодаря на тези,които ще ми отговорят и ще се радвам да се присъединя към вас..
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #162 -: Юни 05, 2014, 08:25:06 am »
Много момичета не веднъж са писали,че за видели положителен тест без нито един симптом преди това.Липсата им на този етап не бива да те тревожи.Почивай или върши нещо до теста -зависи как се чувстваш по-добре и на 17 -ти ни зарадвай с добра новина.Вярвай,че може да стане!
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #163 -: Юни 05, 2014, 09:03:46 am »
Дай Боже чудото да се е случило,макар че докторът не даваше големи шансове за ембриона/средно качество/ и само един,върнат на 3 ден! Как искам да се случи на всяка от вас,само ако знаете!!!...... :babbycarrage:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #164 -: Юни 05, 2014, 09:22:55 am »
Момичета, ако след 5 дни стимулация имам само 4 фоликула има ли шанс тепърва да тръгнат още или по-скоро не  :ask:? Качихме още дозите. То вярно, че ми трябват 1-2 успешни, но ако са само 4 шансът да ги докараме до 1 или2 сполучливи намалява, та ми е малко притеснено  osi_1.
Гледам да не го мисля, но няма как да не го мисля съвсем...
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #165 -: Юни 05, 2014, 09:38:45 am »
zazu1 Аз тръгнах с 2 фоликула на стимулация с Елонва,после Пурегон, но тръгна само още 1,който така и не се разви до нужните милиметри. Пунктираха 2, извадиха 2Я, едната годна. Върнаха 1 оплодена и сега чакам до тест. На самия трансфер видяха,че са тръгнали още 3 фоликула , но вече късно...Но пък има случаи,когато в по-късните дни тръгват и други фоликули.Дано при теб се развият повечко... osi_9
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #166 -: Юни 05, 2014, 10:01:16 am »
А колко са нужните милиметри, за да ги пунктират?
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #167 -: Юни 05, 2014, 10:10:07 am »
А колко са нужните милиметри, за да ги пунктират?

водещите фоликули да са достигнали диаметър от над 18 мм;
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #168 -: Юни 05, 2014, 10:47:52 am »
Благодаря  osi_9.
При мен водещият беше 1 см. някъде последно. Надявам се от 4 - два да стават поне  :wink: Няма да го мисля. И без друго не мога да повлияя на процеса.
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #169 -: Юни 05, 2014, 10:54:46 am »
zazu1  не го мисли!!! Каквото трябва да стане, то ще стане.. И една да е ,но качествена да е!! ти вкоя клиника си и какъв метод правихте?
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #170 -: Юни 05, 2014, 10:59:32 am »
При д-р Владимиров. Ин витро - класическо за сега.
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #171 -: Юни 05, 2014, 11:03:55 am »
Стискам палци за теб  :)
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #172 -: Юни 05, 2014, 11:07:49 am »
Благодаря   :bighug:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #173 -: Юни 05, 2014, 11:16:40 am »
На 28.05. беше и моя трансфер,днес е 8 ден/така поне го изчислих аз/. Тестът ми е чаааак на 17.06.

kremenka, защо ще чакаш толкова дълго, преди да направиш теста?
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #174 -: Юни 05, 2014, 12:02:19 pm »
Lary75 Защото имам Прегнил през 5 дни, като последния е на 11.06. Дано ни е на късмет тази дата,мила!!! На мама рождения ден беше тогава,за мен това е знак! Стискам палци да ни се получат нещата... ти имаш ли някакви признаци, че нещо може да се е получило?
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #175 -: Юни 05, 2014, 14:16:08 pm »
Lary75 Защото имам Прегнил през 5 дни, като последния е на 11.06. Дано ни е на късмет тази дата,мила!!! На мама рождения ден беше тогава,за мен това е знак! Стискам палци да ни се получат нещата... ти имаш ли някакви признаци, че нещо може да се е получило?

Ахаа, пропуснала съм момента с Прегнила.
При мен признаците спряха да се проявяват преди 7 месеца - имам си толкова месечно бебе :). Но се надявам скоро пак да вляза активно в тази тема.

Не се притеснявай относно признаците. В началото нямах абсолютно никакви. При отрицателните си тестове имах доста повече неразположения, придърпвания и т.н., а при положителния - нямаше нищо. Затова ти пожелавам да нямаш никакви признаци, а след това да имаш прекрасни две чертички :)

Стискам ти силно палци. Успех  :balk_602:
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #176 -: Юни 05, 2014, 15:26:20 pm »
Lary75  :bfp1: чакам 17,за да го видя.... Дано съм от тези без признаци/хихихих/ Да ти е живо и здраво детенцето,мила моя..
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #177 -: Юни 05, 2014, 21:00:44 pm »
Момичета странна работа, вчера съм обиколила половин София докато намеря кой да ми бие мерионал мускулно. Понеже бях по- далечко от клиниката, където ходя и от лл, бях решила че навсякъде може, а и док каза, че не задъжително при тях да ходя, а там където ми е най- близко и удобно. И както бързах за теарър доста се изненадах като ми отказаха в две поликлиники. Накрая ми я биха в спешната помощ на ВМА. От там ми казаха че за втори път им се случва и нямат представа защо отказват. :) за днес вече бях подготвена.  :ask: Имайте предвид, ако на някой му се наложи.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #178 -: Юни 05, 2014, 21:03:15 pm »
Ааа и във връзка с предния пост, някой дали си поставя мускулните инжекции сам? Май най- добре да се науча да не изпадам повече в такива ситуации.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #179 -: Юни 05, 2014, 21:06:29 pm »
vaci си слагаше мускулните инжекции сама, и надали е само тя, но това е рядкост.
Най-добре партньрът да се научи - една демонстрация със сестра е достатъчна. Моят мъж се справяше отлично.
Друг вариант е да намериш позната медицинска сестра и тя да идва при теб.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #180 -: Юни 05, 2014, 21:13:25 pm »
Мерси Цигу, ще се организирам някак. Партньорът ми веднъж влезе с мен за кураж да ми цепнат венеца и се наложи да спасяват първо него  :lol: Не съм много сигрна, че иглите ще му понесат по- добре.  :D


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #181 -: Юни 05, 2014, 21:56:13 pm »
Мускулните ми се струват сложнички. Моите слава Богу са подкожни. Мислех, че ще имам психологическа бариера, но се оказа доста лесно  osi_9.
Утре ще видим дали не се е появил още някой фоликул при мен и как растат бъдещите ми дечица  :balk_602:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #182 -: Юни 05, 2014, 22:13:18 pm »
Здравейте,момичета :-)
Аз съм заела позиция за нисък старт.Чакам си цикълът в понеделник и започваме вторият си опит.Договорила съм се :lol: с док за хубава силна стимулация,защото искам да имаме ембриончета за замразяване,за да съм по спокойна.Каза,че ще започнем с Елонва,което ме радва,защото съм чела само хубави неща за този препарат.
Стискам ви палци и обещавам аз да давам редовни отчети :-)
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #183 -: Юни 05, 2014, 22:33:54 pm »
Договорила съм се :lol: с док за хубава силна стимулация,защото искам да имаме ембриончета за замразяване,за да съм по спокойна.

Де да ставаше така... Понякога по-големият брой яйцеклетки може да доведе до по-ниско качество и дори хиперстимулация.

Не подхождай към процедурата си така, за да не се разочароваш. Достатъчно несигурност има за идните стъпки, за да мислиш за следващ опит. И аз исках да замразим и бях сигурна, че ще имам за замразяване, и аз исках трансфер на един ембрион, но се случи друго. Гледай две-три седмици напред, останалото както се нареди.

Успех!
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #184 -: Юни 06, 2014, 06:58:35 am »
Здравейте, момичета!

Вили  :bighug: :bighug: :bighug: , не знам дали ме помниш, но аз те помня от темите от 2008-2009-та година и много често си мисля за теб. Стискам палци наистина да отгледаш добри фоликули и да имаш и за замразяване, но наистина не го мисли така! Мисли, че няма да имаш нужда от замразените, че ще стане с тези, които ще ти върнат! Желая ти го от сърце!

Иначе аз съм все още боса в темата....този месец ми беше второ инвитро на ЕЦ, миналия имах само един фоликул и без яйцеклетка :( , сега произведох хубав /предполагам не без намесата на инофолика, л-аргинина и омега 3 и яйца и мляко до кудкудякане и мучене :) / , оплоди се, но за жалост имам много лоша МБ - стрептококи в значително количество и с д-р Персенска решихме, че ще замразим ембриончето, за да се лекувам сега. Вчера на 3-ти ден ми се обадиха ембриолозите и казаха, че вместо на 5-ти ден, ще ми я замразят на 3-ти, защото се е разделила добре и е била подходяща. Дано да е за добро...аз не разбирам от бластоцити и т.н.....чела съм, че на 5-ти ден има по-голяма успеваемост, но ще се доверя на преценката на лекарката си и ще се надявам всичко да е наред.

Иначе започнах с антибиотик - амоксиклав /по антибиограмата/ и свещички макмирор. Продължих да пия усилено инофолик, л-аргинин и омега 3, за да си помогна и другия месец дай Боже да извадим пак хубава яйцеклетка, която да се оплоди и да направим смесен трансфер! Дай Боже!

Искам да попитам - сега този АБ дали ще ми повлияе на качеството на яйцеклетките? Знам, че въпросът може да е много глупав, но наистина искам да си помогна с каквото мога /да знаете как се наливам с омразното ми прясно и кисело мляко  :( / , а знам, че АБ по принцип вредят на всичко!!! Дали ще се отрази и ще ми навреди? Как мислите? То така или иначе нямам избор, защото трябва да го пия и да се излекувам, но си мисля дали ще има смисъл от добавките и т.н.

Целувки на всички за хубав и усмихнат слънчев ден!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #185 -: Юни 06, 2014, 07:53:09 am »
naskomimi, как така след след 878 публикации тук си "боса". Пусни търсачката има теми за ЕЦ, за трансфер на 3-ти или 5-ти ден, библиотека с много материали.

Довери се на лекаря и не се притеснявай.
За антибиотика, партньора изследван ли е, да не стане взаимно предаване на стрептококи?
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #186 -: Юни 06, 2014, 10:52:57 am »
Здравейте.
Аз се завръщам от преглед. Фоликулчетата са повече - поне 7, но пък най-голямото много е нараснало за два дни  8O - от 10мм. до 17,5 мм. Сега ново 20, за което да се притеснявам  :wink:
Чакам резултатите от хормоните и ще ходя за назначение по-късно - имам подозрения, че ще ми намалят дозата.
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #187 -: Юни 06, 2014, 11:20:00 am »
Каза,че ще започнем с Елонва,което ме радва,защото съм чела само хубави неща за този препарат.



мила моя,аз с Елонва направих само 2 фоликула,макар да имах и пурегон освен нея... не винаги яйчниците отговарят на стимулацията за съжаление или за добро. Стискам палци да се наредят нещата за теб... :wink:
« Последна редакция: Юни 06, 2014, 11:22:22 am от kremenka »
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #188 -: Юни 06, 2014, 11:54:38 am »
naskomimi, как така след след 878 публикации тук си "боса". Пусни търсачката има теми за ЕЦ, за трансфер на 3-ти или 5-ти ден, библиотека с много материали.

Довери се на лекаря и не се притеснявай.
За антибиотика, партньора изследван ли е, да не стане взаимно предаване на стрептококи?

Ами боса съм по отношение на инвитро...сега тепърва се сблъсквам с това.....пък за публикациите...те са от преди 5-6- години, а аз съм си многословна по принцип  :oops: и то не е гаранция за информираност.

Да, ще се доверя на лекарката си! А за милото я попитах дали трябва да се лекува и той - тя каза, че няма нужда...То и не сме правили нищо този и предния месец  :oops:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #189 -: Юни 06, 2014, 13:02:38 pm »
Здравейте отново момичета. След продължително отсъствие от темата ( по време на което обаче активно четях случващото се и искрено се радвах на успехите на момичетата) се завръщам отново, за съжаление с неуспех при нас. След направената операция от варикуцеле при нас няма промяна в резултатите, което в края на месеца ни изпраща при д-р Стаменов. Без да имаме проведен разговор с него се насочвам именно към ин витро на естествен цикъл. Има ли момичета, които правят опити в момента? Много ми се иска  да продължим темата с още положителни новини и сбъднати мечти...
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #190 -: Юни 06, 2014, 14:21:53 pm »
ZAZU аз имам подкожни сутрин гонал много съм добра на тях /то не че е сложно  :D/, ама вечер не знам защо са ми мускулни мериопнала, в листовката пише или мускулно или подкожно. след малко съм и аз на доктор, та ще видим как ми вървят фоликулите и ще питам и затова.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #191 -: Юни 06, 2014, 18:36:03 pm »
За съжаление и моят тест (сутринта домашен, а на обяд кръвен) се оказа отрицателен.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #192 -: Юни 06, 2014, 19:01:51 pm »
Rtfrtf, много съжалявам за отрицателния резултат.
Кураж, бързо да се отърсиш от неуспеха и да продължиш напред.


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #193 -: Юни 06, 2014, 20:16:10 pm »
rtfrtf, съжалявам за минусовия резултат  :balk_144:.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #194 -: Юни 06, 2014, 20:28:17 pm »
Rtfrtf съжалявам миличка,дано да се съвземеш и да продължиш както е казала mgstra  :bighug:

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #195 -: Юни 06, 2014, 21:02:00 pm »
rtfrtf, съжалявам  :hug2:

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #196 -: Юни 07, 2014, 08:05:32 am »
rtfrtf,съжалявам мила.Надявах се да ни зарадваш. :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #197 -: Юни 07, 2014, 08:29:07 am »
Благодаря ви, момичета за съпричастието.
 :bighug:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #198 -: Юни 07, 2014, 09:51:46 am »
rtfrtf:hug2:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #199 -: Юни 07, 2014, 14:26:58 pm »
rtf, гуш и от мен  :bighug:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #200 -: Юни 07, 2014, 21:47:23 pm »
 :( rtfrtf съжалявам  :hug2:


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #201 -: Юни 09, 2014, 10:12:52 am »
Здравейте  :wink:.
Аз си имам 6 фоликулчета - не са много, но пак е по-добре от първоначалните 4. Дано пък са качествени. Днес следобяд ще разбера кога ще ми е пункцията.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #202 -: Юни 09, 2014, 13:54:28 pm »
НаскоМими,помня те разбира се.Сещала съм се за теб,но се надявах да имаш вече детенце.Явно и твоя път няма да е от кратките.Дано тази година е плодоносна и за теб и за мен и за колкото може повече момичета.Съветвате ме да нямам големи надежди и очаквания,но аз мога само така.При всички положения,ако процедурата е неуспешна ще боли,то поне времето на очакване да е приятно.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #203 -: Юни 09, 2014, 13:57:06 pm »
Здравейте момиче, записвам се при вас, на 03,06 ми беше трансфера, два ембриона на 5ти ден, утре ще разбера какъв е резултата. Стискам палци на всички  :bighug:


*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #204 -: Юни 09, 2014, 15:54:12 pm »
НаскоМими,помня те разбира се.Сещала съм се за теб,но се надявах да имаш вече детенце.Явно и твоя път няма да е от кратките.Дано тази година е плодоносна и за теб и за мен и за колкото може повече момичета.
Дай Боже за всички!

Божинова, стискам палци за утре! Дано ни зарадваш! От сърце ти го желая!

Иначе аз няма какво ново да пиша - пия си антибиотика и слагам глобулите като същевременно се  "подсилвам" с инофолик, омега 3, л-аргинин, млека и яйца и т.н...Дано се изчистя от гадините и дано този месец направя хубава яйцеклетка, която да се оплоди и да прибавим към снежното човече...
И така....
Целувки на всички, които сте в процедури или чакате и пишете!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #205 -: Юни 09, 2014, 16:11:31 pm »
Успех Божинова.  :crossfingers:
Аз си имам десетина фоликула и утре ще стане ясно кога ще ми е пункцията.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #206 -: Юни 09, 2014, 17:41:34 pm »
bojinova88  Стискам ти палци!!! И моя тест е утре/по мое решение/.Трансфер на 3дневно ембионче на 28.05,тест според лекаря на 17.06. но аз съм решила за утре!!! дай Боже да се зарадваме и ние! Успех! osi_9 :bighug:
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #207 -: Юни 10, 2014, 06:00:45 am »
bojinova88  Стискам ти палци!!! И моя тест е утре/по мое решение/.Трансфер на 3дневно ембионче на 28.05,тест според лекаря на 17.06. но аз съм решила за утре!!! дай Боже да се зарадваме и ние! Успех! osi_9 :bighug:

Още веднъж успех и на двете !
Креми, защо толкова късно е решил лекаря ти, а ти защо седмица по-рано от 17-ти? Не знам.....може да е имал нещо предвид лекаря ти, за да ти каже да изчакаш.....аз бих го послушала, но ......като гледам ти вече си решила, така че стискам огроооооооооооомни палци за утре!! :goodluck:

Момичета, аз да ви попитам за моята МБ. Тъй като на 02.06. ми беше пункцията, цикъла ще го очаквам другия вторник - на 17.06. Затова последния ден, в който мога да си пусна контролната МБ е в понеделник. /ще си я пусна тук в Пловдив, за да не пътувам пак до София/ Знам, че трябва да е спрял приема на АБ  няколко дни преди МБ, за да е точен резултата, но за глобулите същото ли важи? Антибиотика го свършвам в четвъртък, т.е. петък, събота и неделя са си достатъчни три дни....В четвъртък свършвам и макмирор-а, но д-р Персенска ми беше казала след макмирор да слагам и някакви свещички с млечна киселина, че ми липсвала...Но то няма време кога да ги слагам....Мога ли поне в петък и събота да слагам, в неделя да се изчистя и в понеделник на контрола? Или важи същото правило като за АБ....не ми се ще да прекъсвам свещичките и колкото може повече да ги слагам до цикъла, но....Ще чакам съветите ви..


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #208 -: Юни 10, 2014, 06:27:06 am »
naskomimi до колкото аз съм имала такъв проблем са ми казвали МБ минимум след месец контрола.Иначе има отражение от АБ. Но пък ,когато миналия месец правих контрола базалев секрет преди пункция попитах акушерката:"Ами,ако излезе някой проблем с резултата?",тя отговори че няма проблем,приема се една таблетка АБ и се преминава към процедура. Така,че мила стискам палци да се наредят нещата за теб. А аз трябва да правя тест на 17.06,защото имам прегнил през 5 дни по 5000Е. :wink:
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #209 -: Юни 10, 2014, 09:02:15 am »
Здравей, Креми! В такъв случай стискам палци днес всичко да е най-положително!  :bighug: :goodluck: :bighug:

Иначе за МБ....права си....аз по принцип имах големи притеснения  преди пункцията и на 8-ми ден на прегледа накарах да ми пуснат МБ, но тъй като тя не беше готова до 11-ти ден на пункцията...ми я направиха....Доки казва винаги, че много добре дезинфекцират, дано наистина нямам проблеми след това...Та, пункцията мина, но точно преди трансфера излезе резултата и затова замразихме ембриончето и отложихме трансфера. Явно има значение не толкова за процедурата, защото наистина би трябвало много добре да дезинфекцират, а за това, че все пак ще се надявам на трансфера да се получат нещата, а да си стоя с тази лоша МБ и тези гадни стрептококи в значително количество....
Би трябвало след 8 дни антибиотик по антибиограма и 8 дни макмирор да се "изчистя" и това да е достатъчно, но си мислех за всеки случай да слагам и такива глобули с млечна киселина....Просто се чудех дали ако си слагам в петък и събота такива, в неделя да пропусна и в понеделник на контрола....дали ще е достоверен резултата така...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #210 -: Юни 10, 2014, 09:05:06 am »
момичета,излизи резултата на 13 ден след трансфер на 3 дневен ембион ЧХГ- 26,41. не мисля,че се е получило. Това е може би от прегнила. На 17.06 пак ще направя тест.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #211 -: Юни 10, 2014, 10:49:52 am »
Принципно над 25 се води положителен тест, поне според калкулаторите, които съм гледала аз. Тъй и тъй вече си направила ранен тест, може да не чакаш до 17.06., защото представям си до тогава какво ще изживяваш, а да пуснеш нов кръвен след два или три дни. Тогава вече картинката ще е по-ясна, като видиш дали нивото на ЧХГ се е увеличило. Дано да е така !
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #212 -: Юни 10, 2014, 10:56:03 am »
а сега,де! Два часа след първия тест пуснах нов,в друга лаборатория- резултат  31,52. вече не знам какво да мисля,освен че май рано направих теста и надежда все още има...... :bfp1:
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #213 -: Юни 10, 2014, 10:57:33 am »
Принципно над 25 се води положителен тест, поне според калкулаторите, които съм гледала аз. Тъй и тъй вече си направила ранен тест, може да не чакаш до 17.06., защото представям си до тогава какво ще изживяваш, а да пуснеш нов кръвен след два или три дни. Тогава вече картинката ще е по-ясна, като видиш дали нивото на ЧХГ се е увеличило. Дано да е така !
   и аз си го мислих,но утре имам пак прегнил 5000Е. четох,че Прегншла не влияе на кръвния тест, понеже е Алфа нещо си, а Прегнила е Бета нещо си...
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #214 -: Юни 10, 2014, 12:13:52 pm »
kremenka, хубаво е да правиш тестовете в една лаборатория. В различните лаборатории има разлика.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #215 -: Юни 10, 2014, 12:50:56 pm »
kremenka, хубаво е да правиш тестовете в една лаборатория. В различните лаборатории има разлика.

при тези две лаборатории референтните стойности са едни и същи,както и мерните единици... абе ,търся за какво да се хвана
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #216 -: Юни 10, 2014, 15:03:55 pm »
Момичета това е моят резултат 28,510 доки каза че това си е положителен резултат и на 20.06 ме вика на преглед. Не мога да се зарадвам още, дано всичко е наред. Успех на всички :)


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #217 -: Юни 10, 2014, 15:16:18 pm »
Браво и честито :) ! На 8.06.2010 година и моят резултат беше 28,6  и вече е палава госпожица на 3 годинки! Всичко ще бъде наред, не се притеснявай :)
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #218 -: Юни 10, 2014, 16:24:02 pm »
bojinova88  Честито и от мен! Само не разбрах тази цифра е хиляди ли :ask:  защото,ако не е ,значи и моят резултата е положителен тогава..
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #219 -: Юни 10, 2014, 16:47:59 pm »
Ами така както е написана, да положителен ти така, че честито и на теб  :bori_020: :bighug:


*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #220 -: Юни 10, 2014, 16:57:21 pm »
Ами така както е написана, да положителен ти така, че честито и на теб  :bori_020: :bighug:
  Ехаааааа.... дано си права... На преглед и повторен тест  съм на 17.06. Стискам палци за теб и за мен, за всички....
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #221 -: Юни 10, 2014, 17:23:42 pm »
Успех, момичета!
Пожелавам ви лека и безпроблемна бременност  :)


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #222 -: Юни 10, 2014, 17:27:18 pm »
Ти в коя клиника си? И аз стискам за всички скоро да са +++++


*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #223 -: Юни 10, 2014, 17:37:30 pm »
Ихааа!!!
Креми и Божинова, страхотни новини и за двете!!!  :bighug: :bighug: Изключително се радваме за вас, които ви стискахме палци от сърце! Сега ви желаем успех и ще стискаме палци за удвояване и т.н. на резултата и безпроблемни 8-9- месеца до ревящ финал!   :goodluck: :goodluck:
И малка нотка на егоизъм усещам  :oops:,  защото е страхотно, когато чета положителни новини, усещам нов прилив на надежда и се надявам, че скоро дай Боже ще дойде и моя ред! Благодаря ви за това!

Стискаме палци и се пазете!
:bighug: :bighug:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #224 -: Юни 10, 2014, 17:43:16 pm »
Ти в коя клиника си? И аз стискам за всички скоро да са +++++
Аз съм в клиниката на д-р Табакова и д-р Николов, но в Бургаския им филиал. Много съм доволна от вниманието,
отговорното отношение и съпричастността им, въпреки многото негативни коментари,които прочетох за тях.
Това ми е първи опит ИКСИ по фонда,надявам се и последен..
Благодаря за милите думи,момичета.. От сърце пожелавам на всички вас и на мен да се сбъдне
 най-съкровената ни мечта-да имаме рожба!!! Прегръщам ви силно,силно всяка по отделно и се радвам,че ви има...
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #225 -: Юни 10, 2014, 17:44:40 pm »
naskomimi скоро ще бременееш и ти, силно вярвам че ще успеем всички, много много ви целувам и аз ви благодаря че ви има :)


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #226 -: Юни 11, 2014, 16:21:38 pm »
Момичета нещо взех да се ошашквам  :D. Не е харктерно за мен. В петък ми е пункцията. На вас правили ли са ви някакве тестове за алергични реакции. Мен само ме разпитаха дали съм алергична към нещо и ми дадоха един куп декларации, които ще прегледам по- подробно довечера. Ама сега почнах да премислям по- трезво и ще изчакам да ми се натрупат повече въпроси накуп преди да звъня на док.  :?
« Последна редакция: Юни 11, 2014, 16:29:33 pm от alexxxa »


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #227 -: Юни 11, 2014, 16:26:37 pm »
Не са ми правили предварително тестове за упойката, която се използва при пункция. Освен ако не са ме драсвали по ръката без да се усетя, когато вече ме подготвят за пункцията, ама от много шашкане и вълнение тогава ми се губят доста моменти. Това не е пълната анестезия, която се прави при операции, а някакъв друг вид упойка - извини ме ама сега не мога да се сетя как се нарича точно. Ако нещо те тревожи разпитай анестезиолога или сестрата, преди да започнете. Успех!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #228 -: Юни 11, 2014, 16:32:33 pm »
hope love, благодаря много поуспокоих се малко :). Определено ще ги разпитам. Просто досега много добре знаех какво ме чака и си бях ок, но явно с наближаването на процедурата ме е подгонило шубето малко  :).


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #229 -: Юни 11, 2014, 17:47:45 pm »
Здравей, не се притеснявай, а бъди много положителна и спокойна. На мен също не ми правиха тестове, защото е много лека и безобидна упойка, но за да си спокойна разпитай като отидеш. Няма нищо страшно, аз много бързо се събудих и все едно бях спала. Стискам палци и успех :)


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #230 -: Юни 11, 2014, 19:10:17 pm »
Благодаря, вече съм по - спокойна


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #231 -: Юни 16, 2014, 21:04:34 pm »
Да се запиша, в списъка на чакащите. Днес ми върнаха две ембриончета, дано да успеят да се имплантират. За протокола  :oops: упойката за пункцията лека ама много приказлива, дано да не съм говорила много глупости. Половинката каза, че отвън чувал как 10 минути не съм спряла да дърдоря и после явно са ми увеличили дозата, защото настъпила тишина. А аз нищо не помня.  8O И после имам няколко телефонни разговора, които също не помня  :? :)


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #232 -: Юни 16, 2014, 21:06:03 pm »
alexxxa успех и след няколо дни хубаво ЧХГ  :D

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #233 -: Юни 16, 2014, 21:31:51 pm »
Успех, alexxxa, стискам палци за положителен резултат  :D

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #234 -: Юни 16, 2014, 23:12:15 pm »
alexxxa имаш стиснати палчета и от мене успех!  :D
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #235 -: Юни 17, 2014, 00:20:54 am »
Благодаря момичета  :bighug:


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #236 -: Юни 18, 2014, 13:27:42 pm »
Здравейте момичета,
нова съм във форума и искам да ви питам - някой от вас бил ли на симулация с Гонал ф. Аз съм от 3 дни на него и май днес дадох алергична реакция - малки зачервени петна с червена точица в средата в областта на корема. Моля някой от вас ако е имал да сподели опит. Благодаря предварително!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #237 -: Юни 18, 2014, 14:11:58 pm »
Била съм на Гонал няколко пъти, не съм имала проблеми. Подобни зачервявания са ми се появявали от Цетротида. Говори с някого в клиниката - лекар или акушерка.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #238 -: Юни 19, 2014, 11:50:50 am »
k789, сигурна ли си, че точицата не е от иглата, да не си уцелила някой кръвоносен съд без да искаш. Иначе аз също бях на гонал и не съм имала проблеми. Наистина най- добре да питаш, лекаря, който ти го е изписал. Може да е от някое друго от лекрствата, коа приемаш такива. Успех с процедурата!


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #239 -: Юни 19, 2014, 22:31:07 pm »
Момичета,
аз само да дам отчет,че няма да успея да се класирам за тази темичка.Отидох миналата седмица суйна-буйна да започваме стимулация на 2ри ден и док видя задържан фуликул.Каза ,че няма да ми дава противозачатъчни,а ще го изчакаме да се изчисти сам и ще отложим за следващия цикъл.Обачеееееееее...точно следващия цикъл тя ще е отпуска,а нямам никакво желание да ме прехврърлят тези които я заместват.И така Оствам за към Август.Надявам се ,всичко да е наред.
Егати каръка,никога до сега не съм имала задържан фоликул,а съм по клиниките от 6-7 години  :? Но както казват-човека предполага,бог разполага.Надявам се да има по-добри планове за мен.
Желая ви успех,стискам силно палчета,следя ви, направо ще се срещенем в Августовската тема,за да видим там Трицифрените си ЧХГ-та  :D
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #240 -: Юни 20, 2014, 02:47:34 am »
 ВиЛиЛи, много късмет ти пожелавам през август, и  :bfp: резултат после. 


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #241 -: Юни 20, 2014, 15:05:24 pm »
Момичета знаете ли до кой ден най-късно може да се почне стимулация по къс протокол  osi_10.
При нас не извадиха нито една яйцеклетка от 6-те фоликула и сега док. ме вика между трети и пети ден, та подозирам, че ще пасуваме този месец, а после той почива месец и половина, та просто се чудех, ако реално решим да правим нещо още сега, дали ще е късно на 3-ти ден.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #242 -: Юни 20, 2014, 15:32:29 pm »
Няма да е късно, стимулация може да се започне в тези дни по къс протокол.
По слънчевата страна на улицата
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #243 -: Юни 20, 2014, 16:05:20 pm »
Благодаря  :wink:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #244 -: Юни 28, 2014, 12:17:24 pm »
Здравейте на всички, скоро разбрахме, че и за нас няма др шанс и ще пристъпваме към ин витро. Още не съм наясно с нещата около него, разучавам ги все още, а и за фонда още не сме кандидатствали, надявам се и това да стане др месец. Не ми е ясно едно : мога ли да избера икси и въобще мога ли аз да си избрирам дали икси или класическо инвитро искам. Може ли да ми се приложи то, ако спермограмата на мъжа ми е добра, само при лоши показатели на сперматозоидите ли се прави икси? Извинявайте ако въпроса ми звучи нелепо.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #245 -: Юни 28, 2014, 14:59:41 pm »
eda_dimitrova, принципно обсъждате с лекаря какво да правите - ИКСИ или класическо инвитро. В информираното съгласие отбелязвате какво желаете. Към ИКСИ се пристъпва и при по-малък брой извадени яйцеклетки, изобщо решението е комплексно. Желая успех на процедурата!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #246 -: Юни 28, 2014, 16:20:22 pm »
Зравейте момичета не съм писала от доста време.Първо пожелавам на всички успех и много  положителни емоции. Във вторник стартира моята 4 процедура/ имам прекрасна дъщеря от последата процедура през 2010г/ имам въпрос знаете ли дали ще е проблем да си направя менопура няколко часа по рано и колко най рано мога да го сложа/днес 14,30съм се боцнала/
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #247 -: Юни 28, 2014, 18:53:36 pm »
На мен ми казаха ,че поне час два да има между двете боцвания .Не е фатално ако закъснееш малко.Дано не съм закъсняла с отговора.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #248 -: Юни 29, 2014, 18:22:19 pm »
Здравейте на всички, скоро разбрахме, че и за нас няма др шанс и ще пристъпваме към ин витро. Още не съм наясно с нещата около него, разучавам ги все още, а и за фонда още не сме кандидатствали, надявам се и това да стане др месец. Не ми е ясно едно : мога ли да избера икси и въобще мога ли аз да си избрирам дали икси или класическо инвитро искам. Може ли да ми се приложи то, ако спермограмата на мъжа ми е добра, само при лоши показатели на сперматозоидите ли се прави икси? Извинявайте ако въпроса ми звучи нелепо.
Аз имам 1 неуспешно икси.Мъжа ми имаше много малки отклонения с подвижността и затова по мое искане направихме икси.Док се съгласи, но все пак се консултирай с твоя лекар
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #249 -: Юни 30, 2014, 16:28:59 pm »
Здравейте! И аз да се запиша накратко: 16.06. -пункция, 19.06 - трансфер на 3 Е, 2 отлични и 1 по-бавно (според ембриолога). Днес ЧХГ - 22,83 (трябваше вчера да е теста, ама в неделя в провинцията не работят лабораториите). Докторката ми каза, че се води положителен, да продължавам с всички лекарства по схемата. В четвъртък ще видим и "пикливия" тест какво ще покаже. Имали сред Вас бременна в момента с такова начално ЧХГ, защото според мен е ниско? В други форуми гледам все над 100... въпреки, че според калкулатора трябва да е от 5 до 50. Успех на всички, стискам палци за успешен финал на вече "мноооого" бременните!!!   :)


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #250 -: Юни 30, 2014, 17:14:19 pm »
Защо "пиклив"? Повтори кръвния, че да си по-сигурна и спокойна, ако дай боже  се удвоило ЧХГ-то.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #251 -: Юни 30, 2014, 17:51:14 pm »
Абсолютно съм съгласна с Хоуп,повтори кръвния,за да видиш дали се удвоява това ще ти даде повече информация отколкото уринарния тест,а относно резултата все пак са тридневни ембриони,а днес ти е 11 ден няма как да са много високи стойностите...поне един се е захванал  :lol: стискам палци този път да успееш и да се похвалиш,че се е удвоило чхг-то в четвъртък :bighug:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #252 -: Юни 30, 2014, 19:18:03 pm »
kvg08 тихичко честито аз бях с такива резултати и сега съм 6та седмица, мисли положително и бъди спокойна. Всичко ще е наред, леко бременеене  :bori_021: :bighug:


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #253 -: Юни 30, 2014, 22:42:22 pm »
kvg08 тихичко честито аз бях с такива резултати и сега съм 6та седмица, мисли положително и бъди спокойна. Всичко ще е наред, леко бременеене  :bori_021: :bighug:
Благодаря на всички!  :bighug:  Със сигурност ще направя кръвен, но и на другия няма да се размине...ей така да си имам един с ||


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #254 -: Юли 01, 2014, 16:03:57 pm »
Здравейте ! Нека се запиша и аз-пункция на 19.06.2014,трансфер на 2 ембриона на 24.06.2014,теста ми е насрочен за 10.07.2014.Днес ми е вече 7 ден след трансфера.На втори,трети ден след трансфера имах съвсем леко зацапване,което бързо изчезна,гърдите са ми напрегнати,общо взето се чувствам добре.Но 10.07.2014 започва да ми се струва далече.Какво ще ме посъветвате за теста.Колебая се,чудя се,да чакам ли датата,нали знаете как е,хем ми се иска да го направя малко по-рано,хем сигурно се страхувам..незнам.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #255 -: Юли 01, 2014, 16:13:57 pm »
Здравейте ! Нека се запиша и аз-пункция на 19.06.2014,трансфер на 2 ембриона на 24.06.2014,теста ми е насрочен за 10.07.2014.Днес ми е вече 7 ден след трансфера.На втори,трети ден след трансфера имах съвсем леко зацапване,което бързо изчезна,гърдите са ми напрегнати,общо взето се чувствам добре.Но 10.07.2014 започва да ми се струва далече.Какво ще ме посъветвате за теста.Колебая се,чудя се,да чакам ли датата,нали знаете как е,хем ми се иска да го направя малко по-рано,хем сигурно се страхувам..незнам.
Обикновено кръвния го назначават 10 дни след трансфер, а при теб е 16 дни (предполагам, че пишеш дата за кръвния?). Все пак гледаме да спазваме препоръките на Док., но някои не издържат и си правят по-рано теста и после се започва едно питане и чудене...В крайна сметка ти можеш да си направиш теста когато си решиш (но не по-рано от 10-ти ден след тр-р), ако ти се вижда ниска стойност го повтаряш след 2-3 дни (или на 10.07.). Но каквото и да показва теста не спирай лекарствата по схема преди да си говорила с доктора си! Сега търпение му е майката. Успех!!!


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #256 -: Юли 01, 2014, 16:28:04 pm »
Благодаря ти kvg08,наистина си права,по-добре е да се изчака,а защо кръвния ми тест е чак на 10.07...нямам представа.Исках да споделя с вас и сега сам още по-мотивирана да си чакам датата.Успех ви желая !  yahoo_17
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #257 -: Юли 02, 2014, 12:42:19 pm »
Здравейте! Сега докато си лежа и си мисля - ако от 3 Е се е захванало само 1, какво се случва с другите 2? Сами ли се "изхвърлят" като цикъл или става нещо друго?....(понякога се хващам, че много мисля :))))) )


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #258 -: Юли 02, 2014, 16:54:23 pm »
Да се отчета и тук . Нашият първи опит завърши с неуспех. Сега ще събираме сили и документи за нов. Успех  на всички, които още чакат положителни резултати.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #259 -: Юли 02, 2014, 17:04:32 pm »
Здравейте! Сега докато си лежа и си мисля - ако от 3 Е се е захванало само 1, какво се случва с другите 2? Сами ли се "изхвърлят" като цикъл или става нещо друго?....(понякога се хващам, че много мисля :))))) )
Здравей, и аз съм се чудела над това.При моят опит ми върнаха 3 ембриона-захвана се един.Имах два обилни кръвоизлива със съсиреци и все се чудя дали това не бяха останалите два ембриона.
alexxxa съжалявам за неуспеха.Дан оследващия е успешен.
Успех на всички!


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #260 -: Юли 02, 2014, 17:24:01 pm »
Ембрионите на 3-ти или 5-ти ден не се виждат с просто око, само с микроскоп. Трансферът се контролира с капката, в която се поставят ембрионите.

Изобщо не очаквайте да видите клетки - такива се отделят милиони от лигавицата на матката всеки ден, всеки месец, постоянно. Идеята, че съсиреците представляват ембриони в ранна бременност (4-8 седмица), е абсурдна.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #261 -: Юли 02, 2014, 17:30:51 pm »
Права си, май наистина е абсурдно.Незнам защо си помислих че може да има връзка.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #262 -: Юли 02, 2014, 20:10:18 pm »
Здравейте! Сега докато си лежа и си мисля - ако от 3 Е се е захванало само 1, какво се случва с другите 2? Сами ли се "изхвърлят" като цикъл или става нещо друго?....(понякога се хващам, че много мисля :))))) )
Здравей, и аз съм се чудела над това.При моят опит ми върнаха 3 ембриона-захвана се един.Имах два обилни кръвоизлива със съсиреци и все се чудя дали това не бяха останалите два ембриона.
alexxxa съжалявам за неуспеха.Дан оследващия е успешен.
Успех на всички!
Здравей! Успешната бременност при този опит ли беше, за който пишеш?


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #263 -: Юли 03, 2014, 07:09:51 am »
Здравей, да при този опит беше :) То третия месец все с кървене и зацапване бях, като сложиш и двата кръвоизлива при които тотално се сривах.Но Слава Богу всичко беше наред.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #264 -: Юли 03, 2014, 11:02:16 am »
Здравейте! Сутрешния тест излезе с много бледа втора черта, утре ще пусна кръвен за да нямам повече съмнения...Явно ще се простим с надеждата за собствено дете, защото този 5-ти опит ми е последен. За моя надежда си повтарям, че сигурно е рано за този тест (след ЕТ на 3 ден, кръвен на 11-тия - 22,83 (10-я се падна в неделя) и домашен на 14-ти), но отчитайки, че вече освен болките от време на време в гърба от лежане, всички други болежки ми изчезнаха - и умората, и "боцванията" в корема ту вляво, ту вдясно, ту под пъпа, ПМС и куп други, почти не се надявам на някакви чудеса... И все пак утре може и да се окаже друго...


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #265 -: Юли 03, 2014, 11:41:36 am »
kvg08 не спирай да вярваш, не се предавай. До последно има надежда, спри да мислиш и да се шашкаш. Просто вярвай, всичко ще е наред :)


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #266 -: Юли 03, 2014, 12:40:00 pm »
kvg08 не спирай да вярваш, не се предавай. До последно има надежда, спри да мислиш и да се шашкаш. Просто вярвай, всичко ще е наред :)
По принцип не се предавам лесно и съм "малко" инат (за 5-ти път се "инатя"), ама то вече организма и годините борба - тежка категория вече си казват думата...


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #267 -: Юли 03, 2014, 12:46:54 pm »
А защо не пусна кръвен на 13-тия ден да видиш как нараства? И днес би свършило работа.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #268 -: Юли 03, 2014, 13:04:18 pm »
Да, най-добре пусни кръвен и пак ти казвам не се побърквай излишно, въпреки че аз също откачам и се притеснявам, но няма смисъл. Ще бъде, не го мисли :)


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #269 -: Юли 03, 2014, 13:33:53 pm »
Да, най-добре пусни кръвен и пак ти казвам не се побърквай излишно, въпреки че аз също откачам и се притеснявам, но няма смисъл. Ще бъде, не го мисли :)
Утре ще пусна, защото така или иначе си имам работа в района на лабораторията...а и днес нямам шофьор ;)


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #270 -: Юли 03, 2014, 14:35:52 pm »
Да, най-добре пусни кръвен и пак ти казвам не се побърквай излишно, въпреки че аз също откачам и се притеснявам, но няма смисъл. Ще бъде, не го мисли :)
Утре ще пусна, защото така или иначе си имам работа в района на лабораторията...а и днес нямам шофьор ;)

kvg08 Моля се за теб и стискам палци!!!Успех!!!!!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #271 -: Юли 03, 2014, 15:27:50 pm »
Kvg08,стиснати палчета и от мен,на един хал сме,на мен ми е шести опит и също ще бъде последен.Дано и ние се почувстваме истински щастливи...Аз съм вече 9 ден след ET и засега удържам фронта... :crossfingers:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #272 -: Юли 03, 2014, 16:38:03 pm »
Kvg08 като гледам какво си писала за мен  ти си  си направо бременна.
При мен нещата бяха така :ЕТ на ембриони на 3-ти ден - 14-ти ден пуснах кръвен беше 143,а на 17-ти ден уринен с 2-ра черта която не беше много ясно изразена.Не знам защо съдиш по симптомите аз нямах нито един.Резултата е в подписа ми.Ти си прави сметка  :wink:,мисля че имаш шансове и чакам утре резултата  :)


п.п.Момичета май е време за нова тема вече сме Юли,нека някой да пусне

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #273 -: Юли 03, 2014, 19:13:22 pm »
Kvg08 като гледам какво си писала за мен  ти си  си направо бременна.
При мен нещата бяха така :ЕТ на ембриони на 3-ти ден - 14-ти ден пуснах кръвен беше 143,а на 17-ти ден уринен с 2-ра черта която не беше много ясно изразена.Не знам защо съдиш по симптомите аз нямах нито един.Резултата е в подписа ми.Ти си прави сметка  :wink:,мисля че имаш шансове и чакам утре резултата  :)


п.п.Момичета май е време за нова тема вече сме Юли,нека някой да пусне
Здравейте! Благодаря на всички за подкрепата!!! Да ви кажа резултата от малкото ми проучване (от приятелки и други четива), който ме ободри малко - има вероятност тестовете Sure check, които така щедро подаряват в клиниката (и като се сетя за тъпата му реклама с щъркелите ме напъва "смях") да не е много в ред. При стойности над 150-200 ЧХГ да показва едвам забележима втора линия. В листовката му никъде не пише над колко отчита, на Clearview си пише над 25. (имам такъв и сега се чудя защо не си направих него, ама викам тоя е от миналата година...). Имам някаква надеждица, въпреки че корема ми си стана почти плосък...не знам дали е нормално?
И, да вече е юли, а ние залисани в проблемите си даже и не забелязваме...:) Докъде ли можем още да психясаме (пиша го в добрия смисъл) :)
« Последна редакция: Юли 03, 2014, 20:10:56 pm от kvg08 »


*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #274 -: Юли 03, 2014, 20:15:23 pm »
Позволявам си да пусна юлската тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50496.0