0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #40 -: Април 29, 2014, 22:55:31 pm »
И аз се присъединявам към темата. Май почваме стимулация и юни- юли ще стискаме палци. Успех на всички.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #41 -: Април 30, 2014, 06:12:33 am »
Благодаря за надеждата little rabbit! Още сутринта се затичах за тест, за съжаление отрицателен :(
Час по-късно ми дойде. Очевидно моето чудо е на път. Знам обаче, че някой ден то ще се случи. :D

Кити, вярвам, че твоето чудо ще се случи скоро  :bighug:

Много късмет на всички  :goodluck:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #42 -: Април 30, 2014, 13:17:29 pm »
Здравейте момичета нова съм тук и искам да споделя моите притеснение. В събота ми предстои кръвен теск за бременост. Искам да питам трябва ли да имам преди това зацапване не или не и ако нямам това означава ли че не съм бременна, защото много ми де иска да съм. Помогнете ми моля Ви
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #43 -: Април 30, 2014, 13:31:46 pm »
Роза, "зацапването" не е задължително. Може да няма такова и пак теста за бременност да е положителен  :P.
Аз и при двете си бременности не съм имала такова зацапване, като цяло нямах никакви признаци за бременност.
Ето това са подфоромите където споделят момичетата, които правят АРТ процедури.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=40.0
Дано теста да е +  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #44 -: Април 30, 2014, 13:34:08 pm »
благодаря ти за отговора това ме успокоява много
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #45 -: Май 01, 2014, 15:09:10 pm »
Здравейте,престой ми инвитро след 2 дни трансфер ,а след още 3 ембрио.Много се притеснявам и се надявам да се получи + резултат.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #46 -: Май 01, 2014, 15:15:54 pm »
Да не е след 2 дни пункция, а след още 3 ембриотрансфер?

Каквото и да е много късмет и  :bfp:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #47 -: Май 01, 2014, 19:03:38 pm »
 И аз да се запиша тук след 2-дни трансфер , а след още 3-дни ембрио дано всичко мине добре и накрая теста да покаже+.Желая успех на всичките ни  и на мен дето чакаме да видим   :bfp1: preggo :babbycarrage:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #48 -: Май 07, 2014, 11:50:59 am »
Момичета, моля ви за малко акъл!
Имам три опита по къс протокол и един замразен трансфер - все неуспешни. Смених клиниката и в новата ме подхванаха по дълъг. На 21-ви ден от цикъла ми поставиха блокажна инжекция - Декапептил депо. И, понеже моят цикъл не е от най-редовните, започнах да пия Примолут нор, 5 дни 3 х1, за да се застраховам, че ще дойде навреме. Спрях го преди 5 дни, но цикъл няма, няма и симптоми за такъв, с Примолут ми идва на трети ден след спиране. А след 4 дни трябва да стартираме.

За да не ви обърквам, ето как излглеждат нещата времево. Блокажната инжекция беше на 28, тогава стартирах и Примолут нор, който спрях на 2.5. Стимулация трябва да започнем на 12.5
Какво да правя? Утре, разбира се, ще се обадя на лекаря си, но какво правим, ако не дойде до 12-ти?

Извинявайте и много благодаря, ако някой се отзове на въпроса ми.
Успех на всички, сега се връщам да ви чета и да се запозная с вас.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #49 -: Май 07, 2014, 13:45:28 pm »
Записвам се и аз при вас със ЗЕТ на 2 бластоцистчета на 5 ден. !Днес ми е 6 ден от ЕТ. Дано всички да успеем!

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #50 -: Май 07, 2014, 15:47:54 pm »
Heaven_New, на мен един път ми се случи след Дуфастон да ми дойде на 7-я ден след спирането му. Но най-добре е да обсъдиш ситуацията с лекаря си.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #51 -: Май 07, 2014, 16:19:15 pm »
Heaven_New, моята успешна процедура също беше със стимулация по дълъг протокол. Блокаж по времето, което описваш, и после на предполагаемия втори или трети ден от новия цикъл още нямах менструация. Това изобщо не беше проблем - нивата на хормоните бяха, както се очакваше, и си започнах стимулацията. Обясниха ми, че не гледат има ли кръвотечение, а как са хормоните.

Успех!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #52 -: Май 08, 2014, 07:48:24 am »
Благодаря ви много! Мен специално ме предупредиха, че трябва да съм прокървила, за да стартираме стимулация, още днес звъня на лекарката ми. Успех на всички в стимулация!
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #53 -: Май 08, 2014, 10:10:37 am »
 Нас ни водят стерилитет с неизяснен произход .Аз завърших моят първи инвитро опит, с неуспех извадиха 7я и ми казаха на другия  ден след пункцията ,че от тези 7я само два са почнали да се оплождат ,като от тях само един бил с добри показатели и щели само единия да ми върнат,да ама не това ми го казаха на другия ден след пункцията и ми казаха трансфер на третия ден тоест 06.05.14 г.,да ама не  аз отивам знам,че ще има трансфер ,а то уви няма да има защото и този дето се развивал уж добре спрял деленето.Та, аз питам да ли този отговор и снимките дето ми дадоха са реални, истински?Защо тогава не ми се обадиха на другия ден или в деня за ембриотр. през деня да не се разкаравам до клиниката  вечерта за да чуя лошия отговор.На мен лично нещо ме навежда за други мисли,но не знам какво да си мисля къде е истината?Винаги ще има едно съмнение от мен в поведението на клиниката и на ЛЛ. Лично мнение.Гледат ни като банкомати  без право да се свършват финансите в тези клиники, а и те никнат  като гъби ,ако всеки опит е  :bfp1: кой ще ги издържа ,та те ще фалират бързо,ако няма такива като мен с неуспехи в четирите инсеминации и първото си инвитро.Успех Ви желая на тези дето Ви предстоят процедури ,да но стане от първия Ви опит. :bighug:
« Последна редакция: Май 08, 2014, 10:20:41 am от taifun »
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #54 -: Май 08, 2014, 10:21:44 am »
:( тайфун ще стискаме палци за следващия път. Защо не смениш клиниката и доктора ако му нямаш доверие. Много кофти непрекъснато да се съмняваш. Аз също смених доста лекари докато попадна на някой, при който се чувствам комфортно.
« Последна редакция: Май 08, 2014, 10:26:08 am от alexxxa »


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #55 -: Май 08, 2014, 13:52:02 pm »
Тайфун, клиниката, в която си, още е сравнително нова. Може би специалистите не са се обучили още добре. Смени клиниката, ако имаш съмнения! Няма смисъл да правиш процедури, ако не вярваш на лекаря си и екипа му.

Не ми се иска да вярвам, че има репродуктивна клиника, която се интересува само от парите. Ти не правиш ли опит по фонда?

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #56 -: Май 08, 2014, 14:04:34 pm »
taifun,

Моята лична нагласа е, че за по-емоционален човек успеха много зависи от спокойствието и вярата в доктора. Аз лично на твое място сигурно щях също да се съмнявам, ако не бях получила своевременна информация. Не разбрах в коя клиника си, но според мен си е и до хората, не до опита.... моята клиника също е сравнително нова, но в това отношение са наложили страхотен стандарт на отношение и информираност. Не е казано, че ще стане от първи, втори и т.н. опит - упсеваемоста не зависи само от едни цифри, а и от причините за стерилитета, но поне да имаш вярата и силата да се бориш, а не да тънеш в съмнения в труден и без това за теб момент. По прочети старите теми и темите на клиниките, проследи историите на 1-2 момичета и сама ще усетиш коя е твоята клиника.... на мен това поне ми действаше много мотивиращо и успокоително :)

blue_sky,

И на мен ми е кофти да го приема, че се интересуват от парите само :( На моменти обаче ми се струва, че има за съжаление клиники, където дори и да правят всичко по учебник, те го правят защото им е работа, а не защото искат да ти помогнат, а репродуктивната медицина поне според мен е много специфична и при толкова неизвестни за решаването на проблема личният подход е много важен...
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #57 -: Май 08, 2014, 18:54:31 pm »
Тайфун, най-напред трябва да имаш доверие в клиниката / доктора, иначе няма смисъл, съмнения винаги и от всичко могат да се породят. Мисля,  че дори са ти спестили пари като не са ти направили трансфер. Или поне в моята клиника беше така. Напълно е възможно ембрион да тръгне добре и после да спре с деленето. На мен лично ми се е случвало да "загубя" всичките си 8. И сега като се замисля какъв им е бил проблема да ми трансферират 1-2 и да ми вземат парите и оставят с надеждата - никакъв.
За съжаление успеха от първия опит е по-скоро късмет и по-рядко се случва, а не закономерност ( ако не лъжат статистиката и личните ми впечатления). А когато има неустановен стерилитет дори е по-трудно.
На мен също ми се е случвало да се почувствам като ... банкомат, но повярвай не навсякъде е така. Меркантилността бързо и лесно се усеща и на подобни места макар и бавно настъпва отлива на пациенти- клиенти.
Пожелавам ти да си намериш екипа на който да се довериш , успеха ще дойде. 
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #58 -: Май 09, 2014, 07:26:54 am »
Тайфун, клиниката, в която си, още е сравнително нова. Може би специалистите не са се обучили още добре. Смени клиниката, ако имаш съмнения! Няма смисъл да правиш процедури, ако не вярваш на лекаря си и екипа му.

Не ми се иска да вярвам, че има репродуктивна клиника, която се интересува само от парите. Ти не правиш ли опит по фонда?
Правих инсеминации в др.клиника смених я за инвитрото,не не е нова.Да по фонда бях и не знам
,ако трябва да си плащам направо се плаша.
« Последна редакция: Май 09, 2014, 07:36:01 am от taifun »
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #59 -: Май 09, 2014, 20:21:17 pm »
Тайфун, клиниката, в която си, още е сравнително нова. Може би специалистите не са се обучили още добре. Смени клиниката, ако имаш съмнения! Няма смисъл да правиш процедури, ако не вярваш на лекаря си и екипа му.

Не ми се иска да вярвам, че има репродуктивна клиника, която се интересува само от парите. Ти не правиш ли опит по фонда?
Правих инсеминации в др.клиника смених я за инвитрото,не не е нова.Да по фонда бях и не знам
,ако трябва да си плащам направо се плаша.
Момичета да Ви питам някоя от вас да ли са и предлагали и дали е правила ERA тест.Благодаря.