0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #100 -: Май 17, 2014, 14:40:41 pm »
Здравейте,момичета! Не съм писала тук от има няма една година, а може и повече.
Започна и моята стимулация- по къс протокол с Елонва на 15.04. и искам да попитам следното.ФСХ на 2 ден
от цикъла ми беше 12.64 при горна граница 12. въпреки това започнахме стимулация.
Някой може ли да ми каже да очаквам ли достатъчно качествени яйциклетки с това ФСХ?
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #101 -: Май 18, 2014, 10:14:44 am »
Здравейте !

Трансфера вчера мина добре.Върнаха ми 3 ембриончета.За съжаление другите са по-зле и няма да преживеят замразяване, този път няма да имаме замразени ембриони.Цялата ми вяра е в тези 3, дано се преборят и всичко да е наред.Аз се виждам в чудо какво да правя.Издувам се дори от 1 чаша течност или ако хапна нещо.Вчера лежах, също и цялата нощ.Сега целия гръб, раменете и кръста ме болят, та станах малко да ми поминат.Във Вторник ме викат в клиниката за изследвания.Не ми се ходи толкова рано след трансфера, особено като мъжът ми е на работа и ще се наложи да ходя с градския транспорт.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #102 -: Май 18, 2014, 10:38:34 am »
Златен дъжд, какви изследвания ще правиш след трансфер? Недей се вкарва във филми, обади се и кажи че си след трансфер да ти изместят тези изследвания. Първите 5-6 дни след трансфер са най важни за имплантирането на ембрионите. Затова си лежи, гледай леки филмчета, чети си книжки, а след този период си прави леки разходки. Първите изследвания, които ще трябва да направиш са кръвни за отчитане на ЧХГ.           Стискам палци и успех. Мисли си за бебетата в теб
 :bori_007: :bori_004:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #103 -: Май 18, 2014, 10:51:14 am »
Златен дъжд, пожелавам ти много хубаво ЧХГ след 10 дни  :) Почивай си и си мисли за хубави неща  :bighug: :crossfingers: :sbabygirl: :babyboy:
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #104 -: Май 18, 2014, 10:59:17 am »
Златен дъжд, много стиснати палци от мен и много високо ЧХГ след 10 дни ти пожелавам  :bfp:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #105 -: Май 18, 2014, 12:45:13 pm »
Златен дъжд, какви изследвания ще правиш след трансфер ...............
zakuska, разбирам доброто отношение, но в случая най-вероятно става дума за хиперстимулация, която въпреки направените вливания, още не е овладяна. Не искам да плаша никого, но лекар би трябвало да прецени степента на хиперстимулацията (чрез кръвни изследвания и УЗ преглед), понякога се налага хоспитализиране и съответното лечение.
Златен дъжд, направи си изследванията, както са ти назначени, а дотогава, ако имаш отново силно подуване с болки или отново болките при дишане, свържи се с лекаря си. При по-силна хиперстимулация трябва да има умерен прием на течности, без да се прекалява (не и да се ограничават напълно), да се избягват интензивни физически натоварвания и резки движения, но не и пълно обездвижване. По твоя преценка имаш ли нормално уриниране?

Желая ти успешен трансфер  :),
успех на всички момичета в процедура!
« Последна редакция: Май 18, 2014, 13:51:19 pm от marsi »

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #106 -: Май 18, 2014, 20:13:41 pm »
Изследванията, които ми искат са ПКК, Пролактин, Прогестерон, Естрадиол и ТСХ.Понеже мъжа ми ще е на работа и няма как да се освободи, говорих с майка ми, тя ще дойде да ме закара и после ще ме върне.Клиниката е на 35 км от нас.Лежа си, пия си лекарствата и си почивам, следобед обикновено спя.Дано липсата на Прегнил не е опасна.Поради състоянието ми, прекалено високия естрадиол и симптомите на хиперстимулация, не е подходящ за момента.Дано ако изследванията са добри във Вторник да ми го назначат.Мисля, че и той помогна да забременея миналото лято.Купихме всички лекарства до датата на теста и си ги пия и бия стриктно.ТСХ също е високо - 13.62 и ми дигнаха Л-Тироксина от 75 мг на 125 мг на ден.Отивам пак да си легна, че ме е страх да стоя седнала.
 

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #107 -: Май 18, 2014, 22:41:47 pm »
Златен дъжд, не се притеснявай. След единия от трансферите ми назначиха Прегнил, след другите- не, разчитай на преценката на своя лекар. При хиперстимулация не се изписва, прогестероновия медикамент е достатъчен (плюс всичко останало, което док. ти е назначил). Стискам палци за положителен резултат  :)!
« Последна редакция: Май 18, 2014, 23:24:12 pm от marsi »

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #108 -: Май 19, 2014, 15:30:28 pm »
От вчера съм доста по-добре.Сякаш издуването спря, пия вече повече течности и след ядене също не се издувам.Нямам проблеми с уринирането.Още малко остана до утре.Мисля, че изследванията ще са добри.До теста ще си почакам, на 6-ти Юни е, но ако до тази дата не ми назначат прегнил, може би и по-рано ще разберем резултата.Болничния ми е до 5-ти Юни и на 6-ти ще ме очакват на работа, ако не представя друг болничен.Дано им представя, но вече такъв за бременност, защото смятам да го направя няколко дни по-рано, за да съм подготвена и да знам какво да кажа в работата.Може ли да разчитам на това - http://www.mama.no-meat.org/link_infertility/after_et/
При трансфер на 5-ти ден, както е моя случай на 9-ти ден би трябвало да е ясно има или няма бременност.Ако не ми назначат прегнил смятам да правя тест на 31-ви Май, 14 дни след трансфера.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #109 -: Май 19, 2014, 15:41:37 pm »
При последните опити правя тест на 11-12 ден след трансфера. Отрицателните си бяха отрицателни тогава /но не съм поставяла прегнил след трансфера/. Положителният си беше силно положителен пак по това време. Тази дата 6 юни колко дни след трансфера ти е? Не е ли много далеч. Мисля, че на 14-ти ден, както си решила си е много добре, а ако не слагаш прегнил - бих се осмелила да предложа и по-рано. Около 12-ти, както ти казвам, че съм правила аз. /но ембрионите бяха трансферирани на стадий "бластоцид", т.е на 5-ден след оплождането. Казват, че и това има значение за по-ранна имплантация и съответно - покачване на ЧХГ. Има логика, но никога не съм успявала да попитам докторите така ли е наистина.
Все едно кога ще правиш теста - пожелавам ти да се чувствам добре до тогава и да ни се похвалиш след него.
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #110 -: Май 19, 2014, 19:28:20 pm »
Златен дъжд, радвам се, че вече се чувстваш по-добре! Поставянето на Прегнил не се отразява на кръвния тест, а само на уринния, това е коментирано в някои теми. Накратко, кръвният тест отчита бета-ЧХГ, а Прегнилът е алфа-ЧХГ ( PREGNYL/choriogonadotropin alfa/, Ovidrel също,... ).

Както и  hope-love е писала, смятам че може да направиш тест преди посочените дати. При последния ми трансфер на бластоцисти направих тест на 9-ти ден след ЕТ и беше категорично положителен с последващо удвояване на стойността на всеки 2 дни. На този трансфер бях с Прегнил, но той не се отчита, ако беше от Прегнила, нямаше да има точно удвояване на 48 часа.
Ако правилно съм сметнала, може да направиш кръвен тест в началото на следващата седмица. Успех  :)!
« Последна редакция: Май 19, 2014, 20:52:40 pm от marsi »

*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #111 -: Май 19, 2014, 19:40:54 pm »
Златен дъжд, и аз последния път бях с трансфер на 5-ти ден. Налагаше ми се да пътувам в чужбина и направих теста на 8-ми ден. И уринния, макар и с много бледа втора черта, и кръвния бяха положителни. Аз също не съм имала Прегнил.
Много късмет и положителен резултат!


Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #112 -: Май 19, 2014, 20:44:02 pm »
Днес е 10 ти ден на 3 дневни ембриони. От сутринта имам странното усещане, че ще ми дойде. Имам типични ПМС болки в кръста - тъпи и от време на време. А следобед забелязах и много леко зацапване на превръзката, което не е нито розово, нито кафяво, нещо средно. Рано ми е за тест, а и имам ужасното чувство, че ми идва :(((
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #113 -: Май 19, 2014, 21:48:03 pm »
Nachita_Nachita, свържи се с лекаря си, Утрогестан ли приемаш, възможно е да препоръча евентуално увеличаване на дозата или да се добави прием орално ..... Дано да е само зацапване.
« Последна редакция: Май 19, 2014, 22:16:50 pm от marsi »

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #114 -: Май 20, 2014, 14:51:27 pm »
Златен дъжд,след като си с трансфер на бластоцисти на 8-9 ден кръвният тест ще ти покаже,при мен показа на 8 ден,а на 11 си направих уринарен,за да си го имам за спомен :D пожелавам ти от сърце положителен резултат
Nachita_nachita стискам палци и на теб
Марси какво се случва при теб? :)
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #115 -: Май 20, 2014, 18:37:44 pm »
Алекс 77, нали от два-три месеца се опитвам да направя биопсия и все не успявам, та много се надявам този месец да ми се палучи  :D.
Сега съм 3 ден от МЦ, на преглед съм следващия вторник, да видим .....
Когато всичко с лигавицата е добре, ще направя ЗЕТ.
« Последна редакция: Май 20, 2014, 18:59:45 pm от marsi »

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #116 -: Май 20, 2014, 18:58:58 pm »
Марси,стискам палци дано този месец да я направиш тая пуста биопсия  :lol:
Крайно време е вече и ти и Лемончето да се присъедините към бременната тема  :bighug:
*
Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #117 -: Май 20, 2014, 19:15:04 pm »
Ами, така де, крайно време е вече ...  :lol:

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #118 -: Май 20, 2014, 19:49:33 pm »
Здравейте !

Наминавам да ви кажа, че изследванията са ми добри, кръвната картина е в норма.Хормоните също са добре, само ТСХ е високо и ми увеличиха Л-Тироксина.От пътуването с колата и лекото подрусване получих малко болки и лежа.Сутринта седях 4 часа в клиниката, в седнало положение.Предписаха ми лепенки климара по 1 на седмица, в продължение на 3 седмици.Това е от мен засега, отивам да легна.
 

Re: Ин витро / икси - април, май и юни 2014г
« Отговор #119 -: Май 21, 2014, 15:31:19 pm »
Ехооо, нека раздвижим малко темата. Аз да се похваля, след днешния кръвен тест ЧХГ- 145. Много се радвам. Най накрая след толкова години. Дано сега всичко се развива добре.     
Някои знае ли в коя г.седмица започват да се чуват тонове?