0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мисля, че при всички ни е различно.
Зависи от това дали пациентката има документация от предходни проследявания, изследвания и процедури.
Със сигурност ще Ви бъдат зададени множество въпроси с оглед установяване състоянието на репродуктивната система Вашата и на партньора Ви. При необходимост ще Ви назначат хормонални изследвания, цветна снимка на партньорката, спермограма /обикновена, разширена и/или SDI тест/, имунологични и генетични изследвания. Всичко зависи от проблема, който се очертава.
За сега не мисли за пункция. Важното е да намерите причината и когато това стане, ще пристъпите към нея. А, може и да успеете да се справите и без нея!?! :? Искрено ти го желая. :D
Пункцията не е най-приятното изживяване... А и няма нищо по-хубаво от това да създадете нов живот, дарявайки си взаимна любов и топлина. :D

Здравей, dizi. При нас причината е ясна - стерилитет при мъжа ми. Проблема е потвърден и се води с неясен произход. За съжаление освен ин витро нямаме друг шанс за бебче.
здавейте, за отстраняване на миомен възел какво направление трябва да взема , само направление за хоспитализация ли ? или е друг вид направлението , днес се опитвам цял ден да се вържа с клиниката но никой не ми вдига.
Благодаря ви предварително !
Пункцията не е най-приятното изживяване...
Аз от пункции единствен по-траен спомен имам поредица от заспиване, събуждане и излежаване в леглото като на конференция, което не бих казала, че ми е било неприятно.
« Последна редакция: Юни 12, 2014, 21:59:37 pm от mammita2012 »
здавейте, за отстраняване на миомен възел какво направление трябва да взема , само направление за хоспитализация ли ? или е друг вид направлението , днес се опитвам цял ден да се вържа с клиниката но никой не ми вдига.
Благодаря ви предварително !

Ако махането е чрез хистероскопия ти трябва направление номер 7 по клинична пътека 149
*
Пункцията не е най-приятното изживяване...
Аз от пункции единствен по-траен спомен имам поредица от заспиване, събуждане и излежаване в леглото като на конференция, което не бих казала, че ми е било неприятно.

Аз имам същите спомени, но може би зависи и от количеството на фоликулите  :)
*
Значи имаш спомени от всичко,   :lol:.  Стана ми смешно  как си  поднесла обяснението :) с цитатите

Успех момичета!
Мацки,имаме си 4 ембриончета :balk_50:
*
Браво, bisko72, дано и 4-те се развият добре!  :)

*
Значи имаш спомени от всичко,   :lol:.  Стана ми смешно  как си  поднесла обяснението :) с цитатите

Успех момичета!

Де толкоз акъл, че да го поднеса в правилната форма  :lol:
А  иначе бях много щастлива, че ще ми правят пункция, а после още колко притеснения има...
*
Доки иска утре на втори ден да ги върне.До сега не съм имала такъв трансфер.Много ми е странно :balk_161:
Доки иска утре на втори ден да ги върне.До сега не съм имала такъв трансфер.Много ми е странно :balk_161:

Аз съм имала, но при мен нищо добро не се получи.
Дано това е твоят опит - успех !!!
Доки иска утре на втори ден да ги върне.До сега не съм имала такъв трансфер.Много ми е странно :balk_161:
bisko 72, при мен през 2010г. пункцията ми беше в понеделник, а трансфера в сряда и резултата е почти на три годинки. Не се притеснявай и дано и на теб ти донесе късмет!
Много благодаря момичета,доста се успокоих. :bighug:
Вече сме три в едно :P
Пожелавам за 9 месеца да останете две в едно :)
*
Успех bisko72! Стискам палци девет месеца да сте заедно. :D
И моята пункция мина успешно!
Извадиха пет хубави яйцеклетки, всичките се оплодиха и вече четири ембриончета мръзнат на студено във фризера! :wink:
На мен също ми казаха, че доктора планира по-ранен трансфер и за това ги замразяват на втория ден. :wink:
Що се отнася за пункциите, имах предвид и процедурите преди тях, като едно цяло.
Аз имам повече от десет пункции и не всичките са минавали леко и безпроблемно. Зависи дали се касае за ЕЦ или за стимулиран опит, като при последния има значителен дискомфорт поради употребата на лекарства. Не на последно място е и обстоятелството, че при стимулирания опит се образуват повече фоликули и съответно има повече обождания. А, при всяка жена прага на търпимост на болка е различен. Същото е и по отношение на въздействието на упойката...  :?
Това, обаче, не означава, че трябва да се откажем от пункциите. Щом това е единствения начин да се сдобием с така желаната рожба, всички неудобства и неразположения остават на заден план. А, и съм сигурна, че щом гушнем мъничкото същество, ще забравим всички трудности, през които е трябвало да преминем. :wink: Стискам палци на всички момичета в процедури скоро да се похвалят с положителни тестчета. :D
Здравейте момичета, аз съм стар пациент на клиниката и слава Богу веднъж успяхме. Имам момиченце на 1г. и 6м. Много ми се иска да опитам още веднъж. Всъщност ние опитахме, но за жалост не се получи и се чудя дали на продължавам предвид на това, че съм на 42. Ако някой има опит, моля да сподели. На всички други-успех.