0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    VeryMe

  • ***
  • 198
  • Любовта можеш да задържиш в длани, а не в юмруци
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #640 -: Април 07, 2014, 12:29:48 pm »
hope-love, адаш, честит рожден ден на патерици! И нека твоето тайно желание се сбъдне, от все сърце ти го желая!
47 Smiles възхищавам ти се! Такава активна бременна и толкова позитивна! Просто за пример  :)
Знам, че доста билки предизвикват контракции /мащерка, босилек  и прочие/, вероятно и физическите упражнения биха спомогнали. Ех ама това бебче наистина живо овне-запънало се и не ще ли не ще  :wink: От друга страна и аз съм чувала, че си е до жена /майка ми също е преносила и двете си деца, хем в 6-тия месец е била с пълно разкритие/ Каквато и да е причината обаче, пожелавам ти леко и безпроблемно да мине всичко за теб и за бебчето  :bighug:
Mousyt и аз прокървих след първото спиране на утрогестана, беше някъде на втория ден. Аз го спрях съвсем плавно, даже от мен си го разсрочих малко и въпреки това така се получи. После почнах да зареждам пак. На следващото спиране нямах проблем. Може би ти трябват още няколко седмици с него.


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #641 -: Април 07, 2014, 16:52:29 pm »
Мерси за пожеланията, ама тази сутрин вече си развалих настроението :( От вчера спрях утрогестана и естрофема, но ствам тази сутрин и познайте.... Сега си започвам пак, а за капак май не съм си взела достатъчно утрогестан за цяла седмица, та сега ще търся откъде да намеря и ще карам на намалена доза за начало  :( Както се сещате не мога и да остана да лежа вкъщи, т.ч. стискайте ми палци всичко да е наред....
Чела съм тук по форума, че често се случва кървене при спиране на приема на утрогестан.
Някои момичета го спират по схема - т.е. чрез намаляване на приема, а не директно спиране.
Стискам ти палци, скоро да спре това кървене  :crossfingers:



да и аз от 10 г.с. прокървих и пих утрогестан с дуфастон,после ги намалих и постепенно ги спрях .АГ-то ми каза да ги спра нацяло, когато хубаво вляза в 13 г.с. И до сега да чукна на дърво всичко е ОК. Не се притеснявай всичко ще е наред  :balk_48:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #642 -: Април 07, 2014, 23:23:51 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата!  :bighug:

hope-love,
Точно това и мислех да направя с разпределянето на дозата, но няма да се наложи :) И все пак т.к. сутринта ги отпочнах по 2глобулки реших да задържа на последната доза преди спирането - 3х2 засега, а не на конската 3х3. Зацапването отново не ми изглежда да е силно и е кафяво, та се надявам да си е от онези мои напомняния веднъж на 1-2 седмици :x

Иначе Утрогестан тук има, но е по лекарска рецепта. То и това щяхме да уредим ако се беше наложило, ама щеше да ни създаде повече грижи. Та добре, че сестра ми е доста настоятелно-убедителна, та аптекарката клекнала и и дала една опаковка ;) За статистиката да кажа, че цената е 7.50EUR, което си е колкото и в БГ...

Чудех се да звъня ли на док, ама реших да изчакам и да видя... на последния преглед миналата седмица тя ме предупреди, че може да имам още зацапвания, защото плацентата ми засега е ниско и се търка в шийката, а и ми каза ако се появи какво да правя. Реално не е по-различно или по-силно от предишните пъти, единствено че ситуацията е такава, че няма как да легна и да си седя вкъщи :( Но се пазя максимално, а и цял ден седя, т.ч. се надявам да размине... А и май се бях попревъзбудила от пътуването, племенниците, напрежение за работата, та и не спах миналата нощ хич  :oops: , та да се надяваме, че ще мине както друг път бързо и лесно :)

Оф днес съм много подробна, ама то емоции... :lol: Последно да ви се похваля и млъквам. Вчера сестра ми като наизвади едни бебешки дрешки, играчки, бебефони, кенгура, чувалчета.... и вика всичко взимай 8O :oops: Направо ми се разтопи душата :) Добре, че и майка ми идва другата седмица, че аз няма да мога и 1/4 да побера в куфара  :lol:

Благодаря ви, че ви има, аз отивам да спя, че пак се улях  :wink: :bighug:
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #643 -: Април 08, 2014, 07:27:04 am »
Оф днес съм много подробна, ама то емоции... :lol: Последно да ви се похваля и млъквам. Вчера сестра ми като наизвади едни бебешки дрешки, играчки, бебефони, кенгура, чувалчета.... и вика всичко взимай 8O :oops: Направо ми се разтопи душата :) Добре, че и майка ми идва другата седмица, че аз няма да мога и 1/4 да побера в куфара  :lol:
Страхотно хубави емоции  :P
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #644 -: Април 08, 2014, 09:48:49 am »
Наистина много приятни емоции с размяната на дрешките и бебешките вещи със сестра ти! Ти гледай да си почиваш, колкото е възможно и като се прибереш в България пак. И аз имах спорадични зацапвания някъде до 12-14 седмица, ама понеже спираха бързо - за ден-два и накрая вече взех да не им обръщам дори внимание. Д-р Персенска след като чухме сърчицата ме беше предупредила, че може да имам зацапвания до около 18 седмица дори, но те щели да бъдат свързани с образуването на плацентната вече и да не се притеснявам. Това би беше достатъчна, за да бъда спокойна. Разбира се слагах редовно утрогестана и не се натоварвах физически. Но не съм и лежала при тези кратки и слаби зацапвания.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #645 -: Април 08, 2014, 10:45:13 am »
Mousyt, дано нещата се успокоя при теб, но както са казали и останалите, гледай да използваш всяка свободна минута за почивка. А първите докосвания до бебешки дрешки са невероятни и неописуеми, наслаждавай им се.  :D


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #646 -: Април 08, 2014, 13:45:09 pm »
Момичета, може ли да ми помогнете? Имам приятелка във Варна, която лекарите вкарват в пореден филм. Първо имаха съмнение за синдром на Едаурдс. Оказа се, че всичко е ОК. Сега е в края на пети месец и от няколко дни кърви. Току що ми писа, че имало и нещо като съсирена кръв. Единият доктор й казал, че е така защото плацентата била почти до шийката. Другият й казал, че плацентата е на съвсем друго място. Тя е сама, мъжа й е на кораб в момента, а аз съм в Англия и не можем да й помогнем.
Моля ви кажете къде да отиде на лекар, който реално да й помогне.
Благодаря ви предварително!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #647 -: Април 08, 2014, 13:59:42 pm »
Момичета, може ли да ми помогнете? Имам приятелка във Варна, която лекарите вкарват в пореден филм. Първо имаха съмнение за синдром на Едаурдс. Оказа се, че всичко е ОК. Сега е в края на пети месец и от няколко дни кърви. Току що ми писа, че имало и нещо като съсирена кръв. Единият доктор й казал, че е така защото плацентата била почти до шийката. Другият й казал, че плацентата е на съвсем друго място. Тя е сама, мъжа й е на кораб в момента, а аз съм в Англия и не можем да й помогнем.
Моля ви кажете къде да отиде на лекар, който реално да й помогне.
Благодаря ви предварително!
Яничка, прати я при д-р Александров, няма да я върне! Дано всичко е наред!
« Последна редакция: Април 08, 2014, 14:24:28 pm от Ники »

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #648 -: Април 08, 2014, 14:15:09 pm »
Яничка, пратия при д-р Александров, няма да я върне! Дано всичко е наред!
И аз си го помислих, но не бях сигурна дали ще я приеме. Мерси много!

26.09.2019
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #649 -: Април 08, 2014, 21:58:53 pm »
Здравейте мами,моята ФМ мина днес и всичко е наред. Растем си,вече сме 290 гр. Вървим си точно и термина ми е на 31.08. Ще ставам МЪЖКА МАМА.  :bori_004: Имаме си гордо изпъчено мъжко достойнство!!!!
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #650 -: Април 09, 2014, 09:56:07 am »
Ще ставам МЪЖКА МАМА.  :bori_004: Имаме си гордо изпъчено мъжко достойнство!!!!
Честито сини гащи Desism  :D
Абе така ли ми се струва или статистиката сочи, че повече са очакваните момченца?  :bori_002:

Аз да ви кажа, сега излизам от баня след горещ душ и след малко ще ходя да тръмбовам Борисовата градина  :lol:
Като ходя усещам разни придърпвания и болежки и стягания, но идея си нямам дали и кое точно са контракции.
Освен съветите, които ми дадохте за предизвикване на раждането, прочетох и че може да се пие по 1 супена лъжица шведска горчивка сутрин и 1 вечер. Та сега и това пия  :lol:

Вие как сте момичета?
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #651 -: Април 09, 2014, 10:08:32 am »
desism, честити ви сини гащи и от мен!

47 Smiles, хубаво е да се разхождаш, то поне ако не предизвикаш раждането ще се поддържаш във форма.  :lol: Придърпванията може и да са от тежестта на корема, поне при мен е така. Упорит се оказа вашият малчуган, ще устиска до термин.

Не знам как е в темата, но около мен всички бременни тази година очакват момичета. Само една позната е бременна с момче. Няма на кого да си предам бебешките момчешки дрехи. :lol:
Ние сме добре, днес имам да свърша малко работа, а в петък сме на мерене на тонове. Да видим какво ще кажат лекарите.  :)


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #652 -: Април 09, 2014, 12:50:56 pm »
47 Smiles, нямам никаква идея за контракциите,но се надявам тези дни  да се похвалиш.Идват прекрасни празници.
А пък около мен е точно обратното,повечето ми приятелки са със момиченца.За сега съм единствена със момченце !!!!
« Последна редакция: Април 09, 2014, 12:57:30 pm от desism »
Детето е родено за прегръдки.
То идва само с вяра и живот.
И с този дар в ръцете ти разцъфва
една вселена – цяла от любов...
До крайните предели на душата ти,
до сетните надежди на сърцето,
ти вече ще съзираш небесата
единствено в очите на детето...
С целувки ще възпираш дъждовете,
и всяка болка ще лекуваш с ласка,
от вятър ще го пазиш, като цвете,
което се полива само с щастие,
и то ще бъде твоят сбъднат зов,
животът продължил във твоите стъпки.
Вълшебство се отглежда със любов.
Защото е родено за прегръдки.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #653 -: Април 10, 2014, 11:23:08 am »
Добро утро коремчета!Не съм писала отдавна, но хвърлям по едно око почти всеки ден :wink:
47 Smiles дали вече не е видяла и гушнала своето съкровище?
Да дам и аз отчет, вчера бях на преглед  на ЖК и видяхме малката е пораснала, вече тежим около 600гр. според доки :oops: Взех си направление да изследвам пак хормоните на ЩЖ защото нали съм на л-тироксин още...Вчера на 2 пъти имах болки ниско долу и доки ми изписа да пия магнезии и омега 3 защото пък въобще не ям риба.Като цяло всичко е нормално, но ме притесни друго нещо - доки каза че размера на главичката на бебка е върви с една седмица назад и моля ако има някоя друга мама, която е имала подобен проблем да сподели дали наистина има нещо притеснително...Тъй като имам много киселини ми изписа и Талцид, дали някоя от вас е пила такова нещо или пък нещо друго за киселините и ако може да споделите мнение?!Аз нямам търпение да мине тази седмица и другата до вторник и да си остана малко вкъщи поне да се понаспивам малко, че това ставане сутрин в 06:30 направо ми писна...Идват много хубави празници и на всички пожелавам приятно посрещане и много празнично настроение!При нас със сигурност ще е празнично, защото ще се събираме вкъщи и както се очертава ще имаме доста гости и ще ни е весело!Сега чакам с нетърпение да ми мине и другата фетална в началото на май и вече смятам, че ще започнем малко по-малко да пообикаляме магазините за креватче, количка и бебешки нещица :wink:
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #654 -: Април 10, 2014, 13:14:23 pm »
Да дам и аз отчет, вчера бях на преглед  на ЖК и видяхме малката е пораснала, вече тежим около 600гр. според доки :oops: Взех си направление да изследвам пак хормоните на ЩЖ защото нали съм на л-тироксин още...Вчера на 2 пъти имах болки ниско долу и доки ми изписа да пия магнезии и омега 3 защото пък въобще не ям риба.Като цяло всичко е нормално, но ме притесни друго нещо - доки каза че размера на главичката на бебка е върви с една седмица назад и моля ако има някоя друга мама, която е имала подобен проблем да сподели дали наистина има нещо притеснително...Тъй като имам много киселини ми изписа и Талцид, дали някоя от вас е пила такова нещо или пък нещо друго за киселините и ако може да споделите мнение?!

slanceto87, не се притеснявай за размера на главичката. И при мен постоянно имаше разминаване. Веднъж беше 1 седмица назад, после 1 седмица напред и т.н. Много рядко съвпадаше с точната седмица. Измерването зависи от апаратурата, но и от ръката на доктора. Малко да е трепнала и се получават разлики. Не се плаши, всичко е наред :)

А относно киселините - и аз пиех Талцид, но ми помагаше за кратко /особено накрая/. Иначе, прясното мляко и бонбонките от типа на Ментос ми облекчаваха киселините най-много.

Желая ти лека бременност до финала. :balk_602:
« Последна редакция: Април 10, 2014, 13:16:39 pm от Lary75 »
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #655 -: Април 10, 2014, 13:36:51 pm »
Аз с моите киселини накрая стигнах до опити с кой каквото каже, та последното беше сусамов тахан и мед, по една ч.л. смесен сутрин на гладно, дали е помогнало или сами си спряха не знам, само 2-3 дни съм го яла, но появят ли се пак от това ще почна.
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #656 -: Април 10, 2014, 14:30:37 pm »
Здравейте  :P

Ето ме и мен. Тъкмо се връщам от преглед.
Според док вероятността да родя преди понеделник е малка (10%).
Мен взе да ме устройва този факт, защото него нямало да го има събота и неделя  :(
Бебо все си върви мъничък - манекен 2919 гр. (сега виждам, че пише +/-423 гр.), което отговаря на 36 сед. и 3 дни, а аз съм в 39 сед. 6 дни.
Поне е наддал де, не стои на едно място детето  :P
Днес някак ми е притиснал повече пикучния мехур и през 10 мин съм в тоалетната  :lol:

Слънчице, не се притеснявай за размера на главичката. Напълно нормално е да има известно разминаване.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #657 -: Април 10, 2014, 15:10:28 pm »
slanceto87, и моето момченце си беше с малка главичка и ни водоха че изоставяме почти с 2 седмици. Не се притеснявай, среща се доста често. И сега си е с малка глава.  :lol: За киселини аз пия Renie и съм доволна, нищо друго не ми помага.

Днес аз реших да поизчистя малко в къщи. Тези домашни задължения край нямат. Вчера си купихме и количката и казах на нашия тати, че вече може да раждам.  :)


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #658 -: Април 11, 2014, 14:20:06 pm »
Здравейте,
много плахо се включвам в темичката, ако позволите  :oops:
През 2012 имам мисед аборт в 6-7 г.с. като първоначалната диагноза беше Гроздовидна бременност /за щастие се оказа, че не е това, но така и не знам причините защо се получи загубата/. След кюртаж в МД и пазене около 6 месеца, опитите ни не се увенчаваха с успех... Първа репродуктивна клиника, втора, трета... /Хормони, спермограма, обременяване с глюкоза, хидротубация, всичко ОК и диагнозата - неизяснен стерилитет/. Следва инсеминация през ноември 2013 и ... цикълът идва, въпреки приема на Дуфастон. Отчаяние, сълзи, бягане от клиниката, в която ми казаха, че сме директно за Ин витро без други изследвания и т.н... Дългоочакван час в клиника Надежда при д-р Персенска, с която се виждаме 2 пъти, като втория път ми казва, че трябва ЦС /защото не вярва на хидротубацията/. Аз си чакам цикъла, но той за първи път не идва на датата. Аз с треперещи ръце си правя тест на първи ден от закъснението /глупаво, но все пак надеждата ме окриля/ и да, има втора много бледа черта, но я има! Повтарям теста след два дни - чертата е по-наситена, решавам, че няма да правя кръвен и директно на преглед към 5-6 г.с. Да, имам си сакче - нормално и отговарящо на седмицата си...

И така, до момента имам 3 прегледа - един в 5-6 г.с, един в 7 г с. и един от 8 г.с. Терзанието ми е следното и ще ви помоля, ако можете да коментирате... Понеже съм се спекла сериозно съм си записала час за преглед и другата седмица, защото лекарката при, която ходя, казва, че не иска да ми пуска доплер /така ли се казваше/ да чуя сърчицето, казва че всичко е ОК, даже каза: “Виж как тупка сърцето“, но аз нищо не видях  :oops: Много съм притеснена дали всичко се развива нормално? Не са ли много прегледите всяка седмица, понеже прочетох доста противоречиви мнения за УЗ? Нямам и никакви симптоми освен гадене и това ме плаши допълнително? Даже продължавам да си меря БТ от страх да не спадне... Другото, което ме притеснява, е че пия силен АБ заради неминаваща кашлица /АБ е предписан от гинеколога ми/ и си мисля дали не вредя нещо?
Благодаря предварително за отговорите ви и извинявайте, че така дълго описах ситуацията и тревогите си, но с вас знам, че мога да споделя... Всички сте толково силни :)
Благодаря ви още веднъж!!!
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #659 -: Април 11, 2014, 14:25:36 pm »
За Аб вероятно гинеколожката е наясно какво ти предписва. Аз пих 3 пъти аб през втората ми бременност. Вторият беше точно за бронхит и доста лекари отказаха да ми изпишат аб, ама аз много кашлях и се влошавах, докато най-накрая се осмели една докторка от белодробното отделение на МЕд.академия.
За прегледите с ултразвук - не, не вредят на бебето. А и щом лекарката ти е казала, че сърцето тупти, няма причина да се притесняваш.
Аз нямах симптоми, дори не ми се и гадеше. Радвай се, че се чувстваш добре!

Лека бременност! Като мине 12 г.с., ще отпуснеш малко душичката.