0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #540 -: Март 27, 2014, 15:51:53 pm »
О-о-о, ще имаме нужда! Виж, че сме обезумели, кой от зъбобол, кой от други работи и мира няма, всяка седмица се сервират някакви "казуси". Най-важен е разбира се успешния финал за всеки от нас и от сега го пожелавам на теб - да си гушнеш бебето след най-безболезненото и безпроблемно раждане.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #541 -: Март 27, 2014, 17:35:12 pm »
То ти на нас останалите си ни до сега подкрепа, Смайлс, та като с посветиш на малкия човек след раждането, кво шъ праим без тебе, не знам!
:good_post: , на мен мнооого ще  :bighug:ми липсваш!!!
И, Смайлс - нали си знаеш че в последните месеци ехографа дава най-големи отклонения? Друг е въпроса, че като му трепне ръката на док с половин мм и измерването е като сметките за парно - едно делено на първа пролет  :wink:
Колкото до легенчетата - знам че при момченцата е така, нормално е.

Обаче при мен същите чуденки - преди месец на ЖК казаха изведнъж, че беб е две седмици напред. Да, ама днес даже е един ден назад. Демек за месец е качил само 100 грама. И хем предполагам че док мери както дойде на допотопния ехограф, хем малко ме притеснява това. Като каза док миналия месец 340 грама, след седмица на феталната го измериха 340, и после след още седмица пак 350. Надявам се, че е от различните ехографи, щото иначе тия доктори не са никакви доктори, а едни развъждачи на бръмбари в главите ни. Щурав свят ви казвам!

Затова пък имаме много осезаеми ритничета, даже сритахме яко трансдюсера на кардиоложката. Прерасната новинка е, че сърчицето ни е наред. Е, поне докато някой маймун от детската градина не ни го открадне.

Прекрасна вечер, благословени бъдещи (и тук-там настоящи) мами!
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #542 -: Март 27, 2014, 17:38:07 pm »
Пак аз. Абе Хоупче, няма ти я лентичката  :P
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #543 -: Март 27, 2014, 17:44:00 pm »
Друг е въпроса, че като му трепне ръката на док с половин мм и измерването е като сметките за парно - едно делено на първа пролет  :wink:
....
Прерасната новинка е, че сърчицето ни е наред. Е, поне докато някой маймун от детската градина не ни го открадне.
....

Лили,
много ме развесели за пореден път  :lol:

Относно измерването на различни ехографи, наистина има отклонение. На ЖК бебо беше последно 2350, а след седмица в Токуда беше 2150. Много зависи наистина как мери и задехографското устройство  :lol:

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #544 -: Март 27, 2014, 19:09:32 pm »
Много ви се радвам момичета  :bighug:,на всички леко раждане  :wink:
Смайлче нашата мома 2 дни преди секциото я измериха 3.400,а се роди 3050г ,пожелавам ти всичко да мине прекрасно,после ще си наваксате с килцата  :)

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #545 -: Март 27, 2014, 22:59:27 pm »
47 Smiles, както са писали и другите момичета, не ги мисли килограмите, които ти казват на ехографа. В твоите седмици, като бях бременна първия път ми казаха че няма да превишим повече от 3 кг, а ние се родихме 3 дни след термин с тегло 3490г. Така че не се притеснявай за това. Хубаво е че ще ходите на мерене на тонове на всеки два дни, поне така ще си спокойна и под наблюдение.
Аз днес бях за послед път на преглед при следящия ме лекар. Малката е добре, направихме и снимка, беше си сложила ръчичката на нослето.  :D Вече е около 2400г и лекаря отново ми каза че до термин ще е около 3000г. Даже му разказах какво е станало с първата бременност и се посмяхме. На 11.04. съм вече на прегледи и мерене на тонове в болницата, в която ще раждам. Следващата седмица даже трябва да посетя и беседа за различните упойки.
Радвам се че при всички нещата са добре и бебоците се развиват в норма.
Лека вечер!


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #546 -: Март 28, 2014, 08:57:40 am »
Смайл, моята мома я предвиждаха около 3800, пък се роди 3150. Имам приятелка, която и двете си деца роди по 2000, пък сега да видиш какви големи моми са. При нея даже първото го извадиха в първия ден на 9-ти месец, за да си расте навън. Важно е детето да е прехвърлило два килогарама и да е зряло. Ти си вече в девети месец, така, че не се притеснявай  :D

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #547 -: Март 28, 2014, 10:10:26 am »
Смайлс, единствено, ако спре да расте бебето, ще трябва да предизвикате раждането по-рано. Иначе ще чакате.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #548 -: Март 28, 2014, 11:13:11 am »
Хайде и аз да се изкажа за килограмите  :lol:. Моите момчета се родиха 2550 и 2900, здрави и прекрасни, елате ги вижте сега какви са големи! Късмет на всички!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #549 -: Март 28, 2014, 11:49:01 am »
Смайлс, единствено, ако спре да расте бебето, ще трябва да предизвикате раждането по-рано. Иначе ще чакате.
Да, всъщност за това трябва да се внимава. Иначе килограмите като цяло не са проблем.
Ра4ко, браво че и при вас нещата са наред.  :P
Ники, много голямо разминаване между прогнозата и реалните килограми на София, чак се изненадвам.

Как сте днес момичета?
Аз ям като разпрана и се чудя дали няма нещо общо с хапчетата, които ми изписаха.  :lol:
Мислех да ходя да си купя едни сандалетки, дето съм си набелязала. Че нали като се роди бебчо, всички казват, че няма да има време. Но това време все заплашва да завали и затова още не съм излезнала.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #550 -: Март 28, 2014, 11:50:40 am »
Ники, много голямо разминаване между прогнозата и реалните килограми.
Главичката на София ги обърка много при измерването. Роди се детето с голяма кратунка, сигурно много ще е умна  :lol:

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #551 -: Март 28, 2014, 13:11:12 pm »
смайл, тези замервания в последните седмици в повечето случаи са голям % отклонение, защото е трудно вече да се измери бебето.
И моята еленка седмица преди да се роди я измериха 2500 гр., а тя се роди 3300 гр., 3 дни преди термин :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #552 -: Март 28, 2014, 14:21:40 pm »
Каси, честито, лека бременност и здраво бебе!

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #553 -: Март 28, 2014, 14:26:46 pm »
Касииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии
Честити розови гащи. Най-накрая дойде време да връзваш панделки. Ужасно много се радвам. Лека и безоблачна до края и здрава беба около термин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #554 -: Март 28, 2014, 14:28:52 pm »
Ох, и аз нещо все за ядене мисля, пък като хапна повечко като количество, дори да са леки храни - еми много тежко ми става и страдам после часове. Нещо не мога да си уцеля подходящия хранителен режим. И от няколко дни все ми се пие Кока-Кола, на мене, дето преди газирано въобще не поглеждах. Пийнах си една на обяд. Аз до скоро пиех по едно сутрешно кафе, ама напоследък го оставям недопито, че нещо не ми върви - дразни ме. Та освен да взема да се откажа от кафето и да оставя опция за малко количка на обяд, че хем да не заспивам следобед пред компютъра в работата.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #555 -: Март 28, 2014, 14:33:46 pm »
Ако може да ми видиш усмивката, ей, ей Касита юпииииии - танци, танци!
Спокойни дни до финала и после двамата наперени батковци ще са ти голяма отмяна!
Цялата ми объркана словесна ломотевица е от щастие, така се радвам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #556 -: Март 28, 2014, 16:15:07 pm »
Много добре, днес всички са се отчели и всички са жизнерадостни  :lol:
Аз чак сега успявам да се вържа, че днес много задачки, все нещо на главата.....
Това с яденето точно както го обяснява hope и аз го изпитвам същото. Всичко ми се яде, нищо не ми е вкусно, от всичко ми е тежко и нещо никак не нацелвам режима... От два дена не се и събуждам много и съвсем я втасахме, но нали утре е събота  8)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #557 -: Март 28, 2014, 16:18:31 pm »
О, да, почивни дни. Ако не друго, поне ще се отпусна у дома с удобни дрехи. Аз още не съм си напазарувала /ушила/ нищо като за бременни и се навирам в по-широчки от дрехите си, но вече нещо взеха ми стягат и много неудобни. И сутиени за бременни трябва да си потърся, че вече така взеха да ми се впиват моите.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #558 -: Март 28, 2014, 16:21:18 pm »
Хоупче, ето тез са супер удобни  :wink:
http://www.hm.com/bg/product/12507?article=12507-A

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #559 -: Март 28, 2014, 16:29:10 pm »
Момичета на Зачатие е помогнало на много голяма част от вас по един или друг начин ще се радаме да напишете какво сме ние за вас.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50295.0