0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #240 -: Октомври 07, 2013, 17:38:48 pm »
Moni минава времето бързо сега докато усетиш и ще гушкаш бебчо  :D

*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #241 -: Октомври 07, 2013, 18:03:46 pm »
Ех, момичета, пак ме вкарахте в размисли :BangHead: Тъкмо си мислех, че съм решила въпроса с количката... явно много неща не знам, кола по-лесно си избрах :D Желая ви спокойна вечер!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #242 -: Октомври 07, 2013, 18:39:10 pm »
Здравейте момичета  :P

Starshine мерси за статиите за билките. Аз както и преди съм споменавала пия по половин литър чай всяка сутрин. Основно липа, мента, джинджифил, а сега добавих и мурсалски чай.
За ментата виждам обаче, че не е много добре да се пие. И аз сега, за да се предпазя от настинки и други подобни изстисквам лимони в чая.

Cerise и аз въпреки, че ми е рано гледам какви типове колички се предлагат. Този модел със зимен кош мисля да го пропусна. Много оскъпява, а и щом се ползва само няколко месеца се обезмисля според мен. Заглеждам се по тези комбинираните, които са за 0+ години. Щом ги продават за новородени едва ли са толкова вредни.
На мен основните ми изисквания са свързани с това количката да е лека и тясна, за да мога сама да я вдигна и да я вкарам в градския транспорт или да слизам по-стълбите, ако случайно не работи асаньора. Ако някой знае някой подходящ модел ще съм благодарна за линк.  :P
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #243 -: Октомври 07, 2013, 19:09:20 pm »
Ех, момичета, пак ме вкарахте в размисли :BangHead: Тъкмо си мислех, че съм решила въпроса с количката... явно много неща не знам, кола по-лесно си избрах :D Желая ви спокойна вечер!
Да ти кажа аз съм решила да си взема направо лятна.Бебетата като дойдат към януари-февруари.....та към април чак ще започна с по стабилните разходки,а те ще са на 3 месеца и мисля,че това с коша за новородено си е направо излишно ;) в магазините ми предложиха същите зимни чувалчета(кошници),които имат твърдо напълно легнало положение,но ми казаха,че сигурно ще са излишни ;) всеки си отговаря за себе си.Аз така съм решила,че ще е най добре.
Съни,консултирай се с лекар възможно най бързо и не чакай няколко дни.
Честити ритничета на новоусетилите ги  :D мене лично и през нощта започнаха да  ме будят разбойниците  :lol:
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #244 -: Октомври 08, 2013, 09:12:37 am »
Чудя се възможно ли е да ми става лошо от магнезия?Днес съм решила да не го пия за да видя как съм...
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #245 -: Октомври 08, 2013, 09:20:22 am »
Добро утро момичета!
Аз съм си на същото положение за сега.Правих си чай с мед и лимон и от делно си изцедих лимон и мед така да си пия,лошото е ,че се появиха и сополи ,мисля ако до утре не се подобри да ида до личния даме види.
Starshine наистина са полезни статиите, :thankyousign:
Морско момиче какъв магнезии пиеш?

Приятен ден!

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #246 -: Октомври 08, 2013, 10:10:07 am »
Аманда ,в момента се "върти " вирусен ларингит.Знам го ,защото всички деца са болни от това  :?
Ако съм на твое място бих си взела Хексоралетен ,а чая да е допълнение , а не лечение..Вчера и мен ме приболя гърлото и добре ,че имах от преди и взех веднага.Нали знаеш ,чу от гърло и темп.се вдига и т.н
[b]Морско момиче,[/b]аз със първата си бременност взимах Диаспорал и го повръщах почти веднага.После минах на Магнерич.Сега забелязвам ,че като го взимам на гладно ми става лошо,гади ми се и започнах след хранене да го пия.
Cerise,няма какво да го умуваш толкова.Вземи си каквато количка си харесаш.Нали ти ще я караш...За мен лично най-важното беше да е лека и да се сгъва лесно.



*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #247 -: Октомври 08, 2013, 10:36:43 am »
Мони ми щом може хесоралетен ,да си взема освен  :?.Благодаря ти!

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #248 -: Октомври 08, 2013, 10:40:48 am »
Здравейте, момичета!

Аз пия нутримаг и на него пише, че се взема с храна. Вероятно има защо :).

*Sunny*Angel*, това с кървенето не е хубаво. Разпитай подробно лекаря си. Допускам, че ще ти каже и да лежиш повечко. Най-вероятно нещата ще се оправят бързо и лесно, но си се пази.

dess_dess, знам, че си следиш показатели на щитовидната жлеза, само предположих, че може сърцебиенето да се дължи на неподходяща доза на лекаствата. Дано оправите кръвното!

amanda, мисля, че и осцилококцинум може, но попитай личния си лекар.

Аз също претеглям "за" и "против" кошовете за новородени. Тъй като нямаме асансьор, а ще ги разхождам предимно сама, май ще ми е най-удобно да ги имам. Столчетата за кола също са вариант, но са по-тежки. Още не съм започнала да разглеждам на живо. Ще поумувам :).
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #249 -: Октомври 08, 2013, 10:44:04 am »
Добро утро! Как сте днес? При нас едно слънце е пекнало, направо ми стопли душата от сутринта :)
moniks_s, благодаря за съвета, точно такава съм си избрала, че съм 50 кг. и количка 15 кг. ми идва в повече.
Морско момиче, какъв магнезий пиеш? Аз съм на Магнерич 3х2 дневно, никакви странични ефекти не усещам, пия го на гладно (даже, откакто започнах да го вземам, успявам и WC - то да посетя  :oops:).
Желая ви слънчев и усмихнат ден, момичета!
« Последна редакция: Октомври 08, 2013, 10:47:24 am от cerise »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #250 -: Октомври 08, 2013, 10:46:21 am »
beata :bighug:


а тези кошове за новородени, не всяка близнашка количка ги има и ако си взема порт бебета вм. тях, се чудя в асансъoра как ще ги слагам, на земята ли?
А има и друго, порт бебетата стават до 3-4 месечна възраст на бебeнцата и заслужават ли си парите тогава се питам :o

Аз съм на Магнерич 2x1 дневно :lol:

Tova mi e izbora na koli4ka zasega  :P

http://bebelandia.bg/productv/46337/britax-detska-kolichka-b-agile-double.html
« Последна редакция: Октомври 08, 2013, 10:47:55 am от dess_dess »


Re: Тема на бременните N88
« Отговор #251 -: Октомври 08, 2013, 11:25:00 am »
първо пиех прахчета bio lectra 3*2,ама не ми понесоха и Док каза минаваш на магнерот 3*1,ама и това ме прави болна.Пия си ги след храна,а не на гладно...и какво?-пак си ги повръщам след около 30мин.
Довечера съм на преглед и пак ще го коментираме...
Имам чувствито,че съм лигла,ама наистина не ми понася.
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #252 -: Октомври 08, 2013, 11:45:39 am »
Привет и от мен, мили коремчета! :)
Моник, скоро ще се гушкате с бебо, не остана много - а и как беше - всичко ще ни мине в родилното :lol:
Гледам, че повечето от вас пият магнезий.. а на мен нищо не ми е изписано и си карам още само с витамините, което леко започва да ме смущава - дали не изпускам някое изследване?
Скоро и аз съм на преглед, нямам търпение!
За количките да ви кажа - за мен не е толкова важно да е много лека, понеже пък леките ми се струват по-нестабилни, та.. съм готова да бутам малко по-тежка, но за сметка на това по-маневрена количка. Но със сигурност искам да е 3 в 1. Спряла съм се на 2 за сега, но още не съм обикаляла да ги видя на живо, все ми се струва, че има време. :D Скоро и на нас ни очаква леко разместване и купуване на някои нови мебели - цялата тази процедура ме зарежда допълнително - обичам винаги да се занимавам с нещо :D

Да ви се оплача - странните сънища напоследък зачестиха.. все са някакви несвързани неща, понякога и страшни.. и не мога да си обясня на какво се дължат. Най-лошото е, че трудно се наспивам така и сутрин се будя с главоболие. Някоя от вас да има такъв проблем? Аз по принцип много сънувам, но сега имам чувството, че се случва веднага щом задрема. :?
Пазете се от вируси и настинки, яжте много плодове :) Пожелавам на всички усмихнат, спокоен и много слънчев ден! :sunshine: :flower:




Quiet people have the loudest minds.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #253 -: Октомври 08, 2013, 12:01:47 pm »
Да ви се оплача - странните сънища напоследък зачестиха.. все са някакви несвързани неща, понякога и страшни.. и не мога да си обясня на какво се дължат. Най-лошото е, че трудно се наспивам така и сутрин се будя с главоболие. Някоя от вас да има такъв проблем? Аз по принцип много сънувам, но сега имам чувството, че се случва веднага щом задрема. :?
Пазете се от вируси и настинки, яжте много плодове :) Пожелавам на всички усмихнат, спокоен и много слънчев ден! :sunshine: :flower:
На хормони се дължи... :lol: И аз сънувах много и то цветни сънища, реални, нереални....всякакви.  Спокойно, като родиш, няма да ти остава време за сънища... :wink: :D Магнезиевите препарати се приемат заради контракции, ако нямаш такива, не е нужвно...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #254 -: Октомври 08, 2013, 12:08:42 pm »
Старшайн ,това със сънищата ми е много познато,а и някъде четох ,че било нормално през бременността .Ще отмине  :bighug:

Re: Тема на бременните N88
« Отговор #255 -: Октомври 08, 2013, 12:22:38 pm »
Магнезиевите препарати се приемат заради контракции, ако нямаш такива, не е нужвно...

Верно ли? osi_2
направо ме разсмя....
« Последна редакция: Октомври 08, 2013, 12:28:14 pm от морско момиче »
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #256 -: Октомври 08, 2013, 12:23:06 pm »
Ух, Бубулина, Моник, благодаря.. е, ще си ги сънувам тогава и няма да ги мисля толкова :lol: Цветни значи.. включва и розови :lol:
« Последна редакция: Октомври 08, 2013, 13:01:37 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #257 -: Октомври 08, 2013, 13:22:25 pm »
И аз сънувам странни сънища.

Момичета, има ли някоя от вас,на която в близко време да и се е налагало да прави обременяване с глюкоза?

Ако има, нека ми пише на лични.

Благодаря,предварително.

Приятен ден!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните N88
« Отговор #258 -: Октомври 08, 2013, 15:44:47 pm »
Ехооо завърнах се :D

Всичко около ЕКГ е наред, като кардиограмата показвала, че съм вдигала кръвно, нооо към момента (3 пъти ми го мери, легнала, седнала, права) и 3-те пъти излизаше, че е  125/80 т.с съвсем нормално  newsm78
Обачееееее ми беше сбъркано направлението от доктора по ЖК, но днес нямах сили пак да се върна с поправеното(защото кардиолога е в другия край на града  :? И ще ми дадат направление за ехокардиография, туй пък чудо съвсем незнам, какво представлява :oНякоя от вас правила ли си е такова нещо? Това не е  ли за бебетата по-скоро? Нещо такова съм чела сякаш, ама сега пак ще се допитам до чичко Гугъл :35:

Към момента, няма да ми изписват никакви хапчета, но ще следим състоянието  :lol:



Re: Тема на бременните N88
« Отговор #259 -: Октомври 08, 2013, 15:49:57 pm »
Деси-ехокардиография е ултразвуково иследване на сърцето(най-груба казано)
Николай е на 2г.4м.5д.