0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #880 -: Юли 11, 2013, 12:36:10 pm »
Линеа негра - тъмната линия в средата на корема.

Причината: За тази красота трябва да благодарите на хормоните. Увеличените нива на естрогена стимулират производството на меланин, естественият пигмент на кожата, а това се отразява в потъмняване на ареолите и типичната черта на корема. Вероятно е да се сдобиете и с тъмни петна по лицето - мелазма. Тези екстри се проявяват с навлизането във втория триместър и са по-забележими при жените с по-тъмна кожа.

Решението: Не можете да предотвратите потъмняването, но избягването на силното слънце и използването на предпазни мерки - крем, шапка, дълги ръкави, може значително да намали ефекта. Тези промени почти винаги отшумяват няколко седмици след раждането, така че не се притеснявайте излишно.

Проблем ли е: Не.

Вероятно ще се появи, вероятно не, но я очаквайте еветуално след 4-5. ти месец.
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #881 -: Юли 11, 2013, 13:12:10 pm »
Ето ме и мен!Сутринта занесох изследванията на Сигридов и се оказа,че всичко си ни е наред!Така че ще си лежим спокойно!Вие как сте днес ,момичета??? :D :D :D
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #882 -: Юли 11, 2013, 13:22:36 pm »
Благодаря ви за отговорите  :bighug: Изглежда моите хормони бушуват здраво в тялото ми,защото тъмната линия е на коремчето ми вече  8O .Е не е чак толкова тъмна,но си е ясно видима.Така съм й се радвала като я видях  :D След няколко дни влизам в 3-ти месец(календарен).Вървя малко по напред, отколкото ми показва овулациония календар тук  :D
Добре че ви има момичета,наистина ни помагате много.  :thankyousign:
Пожелавам леко раждане на тези които са на път.Нека с радост и гордост прегърнат най голямото щастие на света!
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #883 -: Юли 11, 2013, 17:01:35 pm »
renigu браво за резултатите! :D
Аз съм в края на месеца на БХС,дано при всички чуваме само добри резултати. :wink:

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #884 -: Юли 11, 2013, 22:49:53 pm »
Здравейте на всички коремчета!
renigu радвам се, че при теб всичко се развива добре. Все така да продължавате до сладкия, пухкав финал  :babyflips:

Asenceto браво на теб, но както ти е казала chattenoire84 при всяка жена е индивидуално и тази тъмна линия, може да я има, а може и да не се появи. Аз съм в 34г.с но все още при мен не се е появила.

renigu браво за резултатите! :D
Аз съм в края на месеца на БХС,дано при всички чуваме само добри резултати. :wink:

amanda този път всичко ще е наред. Вярвам в успеха ти и малката точица ще се превърне в прекрасно пухкаво бебче.

Аз да се похваля, днес бях при д-рБелчева, наслаждавахме се на "танците" на бебка. Вече сме 2270 гр. Всичко си ни е наред. По-дължина отговаряме на 35г.с.  така че очакваме висока стройна госпожица. :balk_600:
Имам едно въпросче към мамите от София Къде ходите за запис на тонове Белчева каза, че и в клиниката може да ми ги правят. Обаче да си призная цената ми се вижда малко висока /30лв/ Бихте ли споделили вие къде ходите и съответно цени.
« Последна редакция: Юли 11, 2013, 23:02:21 pm от OPTI »
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #885 -: Юли 11, 2013, 22:54:23 pm »
Здравейте,
Как сте момичета?При мен има новости,вчера за пръв път ми текна коластра,а и коремчето доста падна  :D. Май появата на бебка е съвсем близо,но то си й е време,все пак съм в 39 седмица  :) .Лека вечер на всички!!!!!!!!!!!!


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #886 -: Юли 11, 2013, 23:14:55 pm »
OPTI, аз ходих на тонове в болницата, в която бях решила да раждам и не съм плащала нищо, но това беше преди почти 2 години.
« Последна редакция: Юли 11, 2013, 23:16:38 pm от mgstra »


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #887 -: Юли 12, 2013, 10:39:04 am »
OPTI и аз ходя в болницата където ще раждам там е 20лв(болница Надежда)иначе и в болница Сердика където ми е ЖК правят там е 15лв..успех ти желая!!!
Аз онзи ден си взех 45 дневния болничен и даже ми назначиха секциото за 6.08 толкова се вълнувам,че неостана време до срещата с моите момчета,дано всичко е ОК..успех на всички момичета :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #888 -: Юли 12, 2013, 10:41:19 am »
Добро утро мами,как сте днес.При нас времето е мрачно и хладно.Аз съм добре,нямам оплаквания. :)
renigu браво за резултатите! :D
Аз съм в края на месеца на БХС,дано при всички чуваме само добри резултати. :wink:

amanda този път всичко ще е наред. Вярвам в успеха ти и малката точица ще се превърне в прекрасно пухкаво бебче.

Аз да се похваля, днес бях при д-рБелчева, наслаждавахме се на "танците" на бебка. Вече сме 2270 гр. Всичко си ни е наред. По-дължина отговаряме на 35г.с.  така че очакваме висока стройна госпожица. :balk_600:
Имам едно въпросче към мамите от София Къде ходите за запис на тонове Белчева каза, че и в клиниката може да ми ги правят. Обаче да си призная цената ми се вижда малко висока /30лв/ Бихте ли споделили вие къде ходите и съответно цени.
Да вярвам ,че ще бъде наред  :hug2:
Радвам се ,че сте добре с малката госпожица  :)

izabel.1985 май много скоро ще е срещата с малката,много вълнуващо .
Asenceto радвам се ,че си добре,а аз нямам такава линия,но както казвате може и да не я получа.
marieta25 всичко ще е наред,прекрасна среща с малките юнаци ти пожелавам!
Хубав ден на всички!

Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #889 -: Юли 12, 2013, 10:43:32 am »
OPTI, запис на тонове в Токуда е 15 лв., аз бях доволна. Лелее, и твоят момент наближава, колко бързо лети времето  :lol: А високата и стройна госпожица дали няма на кого да прилича, а?  :D
tsvetinapavlova, izabel.1985, УСПЕХ момичета!


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #890 -: Юли 12, 2013, 13:43:29 pm »
Здравейте и от мен коремчета :) Как сте днес? Ние с младежа сме добре, не се спира миличкия, много шава, а ми се струва че като няма място не трябва толкова много да ме рита ;) Все опъва крачета под ребрата  :lol: Вчера си накупих всичко необходимо за болницата, днес вече въртя перални с дрехите на бебо, общо взето глася се лека полека :)
Цвети, Изе то не останало при вас :) Стискам много силно палчета за леко раждане с бебчовците :) Ще чакаме тези дни да се похвалите  :wink:
Лек и хубав ден на всички
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #891 -: Юли 12, 2013, 13:49:57 pm »
Здравейте и от мен! От 2 дни в главата ми се върти един въпрос. След като ще раждаме в тези жеги, се чудя живот и здраве като ни изпишат от родилното, дали е удачно да се пусне климатик в колата, дали да се отвори някой от прозорците или как да направим, тъй като ние имаме 2 часа път от града в който ще раждам до дома? И двата варианта ми звучат неприемливи, нека да споделят мамите с опит :)


*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #892 -: Юли 12, 2013, 14:11:58 pm »
Изненада!  :P
Честито на мама Цвети!  :)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49803.0
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #893 -: Юли 12, 2013, 18:23:37 pm »
Опти, Малко дяволче, само вас чакам  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #894 -: Юли 12, 2013, 18:24:03 pm »
Здравейте момичета, как сте днес? Ние днес бяхме на изследвания и още ме боли ръката от това вземане на кръв. Сега взех да се чудя тия изследвания могат ли да покажат нещо, което не е в нормите, смисъл нещо притеснително (говоря за стандартните изследвания). По принцип докторът каза да отида след около 20 дена, ама се чудя дали другата седмица да не го изненадам и да си проверя изследванията. :D
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #895 -: Юли 12, 2013, 19:49:20 pm »
OPTI, запис на тонове в Токуда е 15 лв., аз бях доволна. Лелее, и твоят момент наближава, колко бързо лети времето  :lol: А високата и стройна госпожица дали няма на кого да прилича, а?  :D
tsvetinapavlova, izabel.1985, УСПЕХ момичета!

Ооооооооооо, desita_r , има и още как. Вуйчото и дядо й са по 2м мъже, а таткото е 1,80. Както е тръгнало ще минем направо на размер за 2м бебе, ама само да ми е жива и здрава.
А то времето минава, чак и на мен не ми се вярва че стигнах до тук. А след 2седмици влизам в 9м и ще си отдъхна. На 31.07 съм на преглед при Дяволов, вероятно тогава ще ми свали серклажа и после малката мадама може да се ражда  :balk_602:

Опти, Малко дяволче, само вас чакам  :wink:

Още малко търпение Бубулина Поне още килце да наддаде малката и тогава ще я пускам да излезе.
Здравейте и от мен! От 2 дни в главата ми се върти един въпрос. След като ще раждаме в тези жеги, се чудя живот и здраве като ни изпишат от родилното, дали е удачно да се пусне климатик в колата, дали да се отвори някой от прозорците или как да направим, :)
Хубав въпрос  osi_10 не се бях замисляла. Предполагам, че климатика, пуснат на мин.22-24 С, е по-добрият вариант от отворения прозорец. Нека споделят и по-опитните!
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #896 -: Юли 12, 2013, 20:43:11 pm »
Ох,не бях влизала да видя видя отдавна и сега влизам и се стряскам,защото еиждам,че съм писала нещо за някакви изследвания.виксм си-Боже,съвсем съм изперкала...а то Алайк със същия аватар като моя :lol:

В нашата кола климатикът работи(не по мое желание),и азвинаги им нося одеалца на малките и ги завивам-не заради съуда,а заради течението-както и да го заъвртиш да духа-винаги бие някъде по теб
*
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #897 -: Юли 13, 2013, 12:07:23 pm »
Айде първа да пиша за днес  :lol:
Здравейте коремчета, как сте днес? При нас от почти 2 седмици е адска жега, задух, не мога да мърдам много навън, а вече вкъщи откачам :) Още седмица го дават така, ама по-добре, отколкото пак да включваме парното  :lol:
ММ вече почва да се шашка за предстоящата среща с малкото човече, постоянно ме пита как съм, напрежение някъде, болки, дискомфорт  :P Вика гласи си чантата вече, че не се знае знае ли се  :D Иначе дрехите на бебко от вчера са изпрани, изгладени и по шкафчетата подредени. С такова наслаждение никога не съм гладила, цялата къща мирише на бебе вече  :)

Опти, Малко дяволче, само вас чакам  :wink:
Бубу, Изето е преди нас и още една мама имаше, ама пустия ми бременелски мозък не може да се сети коя е :)

ПП  Tesoria и тя е преди мен :)
« Последна редакция: Юли 13, 2013, 12:09:47 pm от malkoto_dqvolche »
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #898 -: Юли 13, 2013, 12:39:22 pm »
Здравейте момичета, как сте днес? Ние днес бяхме на изследвания и още ме боли ръката от това вземане на кръв. Сега взех да се чудя тия изследвания могат ли да покажат нещо, което не е в нормите, смисъл нещо притеснително (говоря за стандартните изследвания). По принцип докторът каза да отида след около 20 дена, ама се чудя дали другата седмица да не го изненадам и да си проверя изследванията. :D


Alike
и аз правих изследванията по ЖК миналата сряда,  а тази ще съм на консултация пак и да видим резултатите, също съм се затревожила, дали всичко ще е наред, ама така трябва да е :lol:
Малко дяволче ех, ами то неостанало при теб :lol:


Re: Тема на бременните № 86
« Отговор #899 -: Юли 13, 2013, 22:23:43 pm »
 malkoto_dqvolche и твоята не е далече  :D, виждам,че си влязла в девети месец вече.Сега бебоците решават,кога да излязат.Но едно е ясно,че е много скоро  :D.Ето Цвети даже ни изпревари  :D