0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Месечна тема МАЙ 2013
« -: Май 04, 2013, 04:53:50 am »
Хубав и ползотворен май, здрави и щастливи родители и дечица!
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #1 -: Май 04, 2013, 15:00:02 pm »
Топъл,усмихнат и прекрасен месец и от нас!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #2 -: Май 04, 2013, 17:51:25 pm »
Честита ти порастнала патиланка, Аделка! :bighug:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #3 -: Май 05, 2013, 09:23:19 am »
Христос Возкресе!
Честит празник на всички, малки и големи. Желая Ви здраве, щастие и късмет.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #4 -: Май 05, 2013, 13:26:11 pm »
Христос Возкресе!
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #5 -: Май 05, 2013, 16:48:12 pm »
Во истина возкресе! Да сте здрави и щастливи!
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #6 -: Май 05, 2013, 17:23:32 pm »
Во истину воскресе! Нека бъдем здрави, щастливи и по-добри с околните.
:balk_40:


*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #7 -: Май 05, 2013, 21:38:54 pm »
Воистина  Воскресе. Да бъдем здрави и много щастливи :-)


*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #8 -: Май 06, 2013, 22:51:04 pm »
Христос Воскресе! Бъдете здрави и щастливи!  :D


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #9 -: Май 07, 2013, 13:59:14 pm »
http://www.segabg.com/article.php?id=647600

какво знаем за това и някой водил ли е детето си на такъв профилактичен преглед? Стефи?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #10 -: Май 07, 2013, 15:05:22 pm »
Ох, да му се не види :x
според мен никой не е успял да си заведе детето, доц. Буева едва се пребори да се включи тази профилактика, което стана от тази година, но явно няма да просъществува. не знам какво да кажа, освен да напишем едно отворено писмо, знам ли и аз до МЗ и НЗОК...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #11 -: Май 07, 2013, 15:17:46 pm »
добре де, ама какво представлява този преглед и къде може да се направи - със или без направление?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #12 -: Май 07, 2013, 15:20:09 pm »
http://www.segabg.com/article.php?id=647600

какво знаем за това и някой водил ли е детето си на такъв профилактичен преглед? Стефи?
добре, че пусна линка, та разбрах за този преглед от него.... 8O и аз бих искала да разбера повече...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #13 -: Май 07, 2013, 16:21:56 pm »
В болницата (поне в МА)се прави задължително ултразвукова диагностика на всички органи на новороденото.Следи се за аномалии.Пускат се задължително кръвна картина+биохимия някаква(пакета е стандартен),кръвна група,урина за общо изследване.На дъщеря ми следиха и кръвна захар(беше заради фамилна обремененост и гестационен диабет при мен)В последното много се съмнявам,защото ме консултира Катя Тодорова и съм с големи резерви....ама ми беше удобно да я имам тази диагноза за плановото секцио.
При изписването също се пуска кръвна картина и АКR.
На мен лично ми поискаха съгласието и за нов скрининг за фенилкетонурия при новородени,който не е задължителен и се прави при Кременски.
На 6-тия месец при рутинната консултация в поликлиниката получих направление за кръвни изследвания и урина(общо изсл.)
Спомням си,че пусках и стерилна урина,но не помня дали след това ми даде направление или заедно с първите две.
След това на всеки 3 месеца ми дава направление за стерилна урина(на 9,на12 и на 15,на18),без да съм си искала такива.
Само веднъж повторих изследването и си го платих,защото бях замърсила пробата при вземането.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #14 -: Май 07, 2013, 16:27:20 pm »
В болницата (поне в МА)се прави задължително ултразвукова диагностика на всички органи на новороденото.

къде правят това? аз нямам спомен да са ми казвали, че е правен УЗ преглед на бебето. че те даже ТФ не искаха да му направят, нищо, че беше в реанимация.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #15 -: Май 07, 2013, 16:35:52 pm »
Истината е,че го правят...а защо не са ти казала е въпрос.Може би защото не е имало проблеми.Проверяват чифтност на бъбрек и гледат всички други органи-сърце,дроб,стомах....Аз имам приятелка  акушерка и знам със сигурност.
Гледах и изследванията на Бузана като я изписваха.На нея имаше 2 кръвнозахарни профила +всичко друго.
Ти,Джам,знаеш ли кръвната група и rh фактор на сина ти?Задължително се правят.
« Последна редакция: Май 07, 2013, 16:39:30 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #16 -: Май 07, 2013, 16:52:16 pm »
абе кръвните изследвания ги правят, знам. и за скрининга при Кременски знам.

но да правят УЗ на всяко новородено - може вече и да правят, не съм знаела досега. може да е нещо по-ново, все пак, аз съм раждала преди 7 години.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #17 -: Май 07, 2013, 16:53:39 pm »
И аз оттук публикуваното сега разбирам че има такъв задължителен преглед.Ще следя темата.

*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #18 -: Май 07, 2013, 16:57:20 pm »
Задължително, ама явно пак е на определени места.
Изрично питах за кръвната група на сина ми каква е - казаха ми, че това не е изследвано. Даже ме попитаха за какво ми било!?  :x

Моя близка сега ще води детето си на такъв профилактичен преглед - личната й е казала, че от тази година го има. Доколкото знам има направление вече за това, но не съм се интересувала къде ще го правят. Ще разпитам и ще пиша при нея каква ще е процедурата.
*
Re: Месечна тема МАЙ 2013
« Отговор #19 -: Май 07, 2013, 17:09:14 pm »
да, нали това писах, от тази година е, и се прави на 6м. възраст еднократно с направление. нас с по-големите деца не ни хваща изобщо това.

иначе в софия има доста места с където може да се направи профилактичен платен преглед при детски нефролог, който иска веднага давам координати :)