0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #40 -: Август 05, 2013, 13:30:02 pm »
Едно е ясно... Една от лабораториите е в грешка, което потвърждава допускането на грешки в резултатите. Аз бих потретила изследването в друга лаборатория и на тази дето ми е объркала резултата да направя рекламация, че не е евтино изследване за да ме мотаят с грешни резултати.

Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #41 -: Август 05, 2013, 16:18:45 pm »
Едно е ясно... Една от лабораториите е в грешка, което потвърждава допускането на грешки в резултатите. Аз бих потретила изследването в друга лаборатория и на тази дето ми е объркала резултата да направя рекламация, че не е евтино изследване за да ме мотаят с грешни резултати.
трета лаборатория няма, а и нямам намерение да давам повече пари за това изследване. Първото изследване ми беше безплатно в МД, ако искат да го повторят там. Но определено нямам намерение да плащам.
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #42 -: Август 05, 2013, 18:01:27 pm »
Оххх, при нас и 5тия път няма да е  :( :( :(
Е... Продължаваме смело на пред и дамо 6тия вече да е с правилна комбинация.

Дейзи успех мила...дано да са объркали първата лаборатория и да няма никакъв проблем  :wink:

*
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #43 -: Август 06, 2013, 11:33:29 am »
Оххх, при нас и 5тия път няма да е  :( :( :(
Миличка, съжалявам!!!  :bighug:
Едва ли ти е до това, но може ли да разкажеш какво се случи?
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #44 -: Август 06, 2013, 18:51:25 pm »
Лили, не ми е проблем да разкажа мила. Вече претръпнах да ти кажа и въпреки че ми става гадно го приемам някак си по нормално и спокойно от колкото в началото. Мижеби защото имам психическата нагласа че няма да е лесно.

При нас всичко приключва много рано понеже разменения участък от хромозомите явно е по голям. Казват, че колкото по голям е участъка толкова по рано приключва всичко. Ако имаме някакъв късмет от цялата работа, то е че поне приключва рано без последици.
Аз се усещам много бързо когато има оплождане. Седмица след ову ми започват симптомите. Това е супер гадно, защото усещаш че е станало и се започва едно чаканеее. Купила съм си по чувствителни тестове за бременност и няколко дни преди датата на М ми отчита бледа чертичка. Потвърждава е плюс резултата с кръвен и започва чакането да видим дали ще се зядържи или не. По принцип ЧХГто е ниско винаги, което показва че не настъпва инплантация. Най дълго съм стигала едва до 5та седмица. По принцип ми идва нормално с два три дни закъснение и по болезнен цикъл. За това и още на следващия месец започваме нови опити, макар че по някога следващия цикъл няма ову, но не всеки път. Май месец примерно беше 4тия път. На 1ви юни си направих теста. Юни не засякох ову и ето юли пак стана. Надявам се до края на годината вече и да се задържи, че е доста отчайващо.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #45 -: Август 06, 2013, 23:37:18 pm »
По принцип ЧХГто е ниско винаги, което показва че не настъпва инплантация.
Аз до колкото знам сигналът да започне да се произвежда ЧХГ идва от това, че се е имплантирало.


  
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #46 -: Август 07, 2013, 03:02:30 am »
По принцип ЧХГто е ниско винаги, което показва че не настъпва инплантация.
Аз до колкото знам сигналът да започне да се произвежда ЧХГ идва от това, че се е имплантирало.

Боби права си мила...сега го гледах в нета...ми тогава...защо ми казват като ме гледат на ехограф след случката че матката е чиста и празна и че не е имало имплантация  в нея 8O а преди да установим проблема ми бяха казали че при тия нива на хормона явно е проблем с имплантирането.
Луда работа...

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #47 -: Август 07, 2013, 03:41:48 am »
По принцип ЧХГто е ниско винаги, което показва че не настъпва инплантация.
Аз до колкото знам сигналът да започне да се произвежда ЧХГ идва от това, че се е имплантирало.

Боби права си мила...сега го гледах в нета...ми тогава...защо ми казват като ме гледат на ехограф след случката че матката е чиста и празна и че не е имало имплантация  в нея 8O а преди да установим проблема ми бяха казали че при тия нива на хормона явно е проблем с имплантирането.
Луда работа...
Ами вероятно веднага след това става нещо. Това обяснява и ниските нива и това, че нищо не виждат. Все пак прави сметка, че то се имплантира някъде между между 7ми и 12ти ден след оплождането т.е. тогава е много много мъничко, не знам колко клетки са, ама знам, че до 6та седмица не го виждат. Като видят бременност в 5та седмица (което то е 3 седмици след оплождането) не виждат самия ембрион , а само гестационният сак. Чак в 6т седмица е достатъчно голямо, че да го видят него на УЗ.


  
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #48 -: Август 07, 2013, 09:28:43 am »
Beralentinia, стискам палци следващия път да имате късмет и да изкараш чудесна 9-месечна бременност. Успех!
*
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #49 -: Август 07, 2013, 15:15:20 pm »
Beralentinia, стискам палци следващия път да имате късмет и да изкараш чудесна 9-месечна бременност. Успех!
И от мен имаш много положителни мисли и пожелания! Ти си късметлийка, дори само поради факта, че успяваш да забременяваш естествено. При мен се получава същото, но само с инвитро процедури и вече сме дали безброй, безброй, безброй пари  :?.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #50 -: Август 07, 2013, 17:22:17 pm »
По принцип ЧХГто е ниско винаги, което показва че не настъпва инплантация.
Аз до колкото знам сигналът да започне да се произвежда ЧХГ идва от това, че се е имплантирало.

Боби права си мила...сега го гледах в нета...ми тогава...защо ми казват като ме гледат на ехограф след случката че матката е чиста и празна и че не е имало имплантация  в нея 8O а преди да установим проблема ми бяха казали че при тия нива на хормона явно е проблем с имплантирането.
Луда работа...

Плоден сак се вижда с вагинален ултразвук при нива на ЧХГ около 1000.

 Явно при теб настъпва имплантация но не се развива ембриона.  :?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #51 -: Август 07, 2013, 21:55:47 pm »
Много ви благодаря за подкрепата момичета  :bighug:
Дано скоро всички се радваме на хубава и здрава бременност. Пожелавам ви го от сърце.
 :bighug: :bighug: :bighug:

Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #52 -: Август 08, 2013, 18:18:22 pm »
Здр.
Сега се регистрирах в този сайт.Четях го,но нямах регистрация както и да е.Въпреки лошото ми състояние в момента намирам сили да пиша.
Аз съм с балансирана реципрочна транслокация.След много мислене и много чакане събрахме необходимата сума за ПГД,която никак не беше малка ...
Е направихме опита ИКСИ+ПГД за съжаление нямаше имплантиране.Днес ми съобщиха резултата отъ ЧХГ теста...Няма нужда да разкавам как съм в момента.Просто всичко отиде по дяволите
Успех на всички,които са с този проклет проблем-на мен ми се струва неразрешаем...Нямаме повече възможност и за следващи опити с ПГД на 0 сме...а и такава сума не се намира лесно и накрая няма гаранция.То по принцип за никой няма,но някак ми е тъпо по естествен начин да забременявам,а с ИКСИ не!!!Егати гаврата,най-малко това очаквах...А може би е просто съдба
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #53 -: Август 09, 2013, 09:41:46 am »
Съжалявам katalinka,
и аз съм в голяма чуденка предстои ми първи опит ИКСИ и ПИД по препоръка заради балансирана транслокация на мъжът ми.Това е парадокс нали точно при ПИД се елиминират ембрионите с небалансирана транслокация и би трябвало да останат само читавите, тези които имат потенциал за развитие.В главата ми е такава "олелия" дали да правим ПИД?
А ако не го направя, голям ли е риска да се имплантира ембрион с проблем?Това мога да го разбера чак след като се направи амниоцентеза, но как ще  преживя тази неизвестност до тогава?
katalinka, след като направихте ПИД колко ембриончета останаха добри?
Beralentinia, късмет скъпа дано следващият път да е вашия шанс.
Извинете ме момичета, поста стана доста объркан.
Успех на всички!
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #54 -: Август 09, 2013, 11:46:07 am »
.Това е парадокс нали точно при ПИД се елиминират ембрионите с небалансирана транслокация и би трябвало да останат само читавите, тези които имат потенциал за развитие
това е така, ама няма никаква гаранция, че тези ембриони ще се имплантират и ще настъпи бременност.
*
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #55 -: Август 09, 2013, 11:58:22 am »
katalinka, мисля си че ако аз забременявах спонтанно изобщо нямаше да правя АРТ. Никакви гаранции няма при този ПИД, за щастие ни го обясниха лекари преди да го правим. Кураж, дано се възстановите финансово възможно най-скоро и дано следващия път Господ се смили над вас!
vivanova, ако направите ПИД на ембриони на няколко дни, и дори ако опита се окаже успешен след това (но аз тук срещам само момичета с неуспешни опити след ПИД, ако съм в грешка поправете ме) откъде знаеш че клетките няма да объркат деленето си по-нататък? Винаги ще чакаш до амниоцентезата, после до раждането, после до шестия месец на детето, после... Светът не е съвършен и преминава в страхове и чакане. Няма гаранции за нищо! Обаче... затова сме тук и се борим. Дано изпитанията ни свършат час по-скоро и да се съберем с нашите мъници!  :bighug:
Момичета, пазете се - здравето, нервите, и особено любовта в сърцата си... и успех!
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #56 -: Август 09, 2013, 12:09:53 pm »
lili2011, напълно си права никой не можи да ми даде 100% гаранция.Осъзнавам ,че сърцето ми винаги ще е изтръпнало до края на бременноста, от страх за евентуален проблем.Но това е пътя на всяка жена която е решила да става мама.В нашия случей пътя ще бъде осеян с повече трудности :( ,но дано твоето пожелание стане реалност за всички нас.
Благодаря ти за подкрепата!
 
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #57 -: Август 09, 2013, 17:46:06 pm »
Здр.Vivanova,
Честно казано работата с ПИД е много объркана...Така се оказа за жалост:(
Цената зависи от броя ембриони.При стимулацията при мен се получиха 17 фоликула,от които 14 яйцеклетки,успяха да се уплодят 14.Чака се до 3 ден да се развиват,след което трябва да се сложат в секвенатора за анализ,междувременно могат много да отпаднат зависи как тялото ти е реагирало на стимулацията-защото при една стимулация могат да тръгнат много некачествени яйцеклетки,могат и добри.Така на 3-ти ден ги поставят това го казах от 10-те на 5-ти ден ми останаха 9.Тук един много ама много сериозен риск се оказа,че този секвенатор по принцип дава резултат от анализа до 24 часа,но НЕ ВСЕКИ ПЪТ,наложи се да го пускат по дълъг портокол защото не даде резултата до 24 часа и стана така,че трябваше да се чака общо 3 дни да даде резултат и общо за ембрионите стават 6 дни в изкуствена среда!Което пак казвам е много рисково,защото може да не преживеят секвенатора!Така за късмет до този момент с голямо тръпнене и очакване оживяха.От общо 10-те ни ембриона се откриха 2-е нормални ембриончета,др останали вече 7 бяха с големи овреждания...
Да ПИД не дава сигурен анализ на 100%,но към 90% дава,което не е малко все пак.Той определя броя и структората на хромозомите,но не и точния кариотип смисъл така е,неможе да се види дали ембриона е с балансирана транслокация(дали е с наследен кариотип),но се очаква да е потенциален,да се развива нормално.Обаче да задължително ако настъпи бременност м/у 16-19 г.с.трябва да се направи дородова диагностика,която да потвърди вече на 100% резултата от ПИД,понеже има там някакви 10% в които може да има допусната грешка или неправилно разчитане на анализа,но аз мисля че ако се стигне до бременност всичко ще е ок.
Ние направихме трансвер на 2-те ембриончета.Док.каза,че ако се получи това ще е единственият случай в Света на ЕТ на свеж цикъл т.ест без замразяване.Ето това се оказа проблема може би защото този прословут секвенатор който е единствения в Южна БГ явно зимислен,но недоизмислен защото тряваше да даде резултат до 24,а накрая отне 3 дни и заради това на ембрионите им станаха 6 дни,а по принцип ЕТ се прави на 3-ти или 5-ти ден.
Много се зарадвахме неможахме да повярваме,че има цели 2-е нормални,върнаха ги,но уви за мой късмет не се хванаха незнайно защо!!!Може би защото бяха прекалено дълго в изкуствена среда или един Бог знае.Това,което немога да си обясня е колко надеждни са всъщност АРТ процедурите!!!Щом човек който по ест.начин забременява,а с ИКСИ не,като на готово ти ги слагат в матката!!!Що за гавра на съдбата е това!
Аз съм на ръба на отчаянието и депресията...
От всичките мъки които преживях защото и самата стимулация се оказа много болезнена по принцип,не си бях представяла така нещата отне ми много време и много болка и нерви...Всичко ми отне над 30 дни!А аз не съм и от София просто разходите станаха страшни...
Отгоре на това се оказа и че ТСХ ми е високо и не се предприеха мерки по-от рано,а 2-а дни преди трансфера започнах да пия хапчета!!!+ това се оказа,че имам може би миома в матката много малка,но има нещо ще трява и това да се промени.Преди 2-а часа се чих с док.и каза,че всъщност си имам хашимото!Господи направо вече незнам къде се намирам.Защо изобщо се забърках със всичко това до преди това нямах нищо!Изведнъж изкочиха куп неща.То този проблем транслокацията си е достатачно сериозен та сега и миома и хашимото!Направо ми писна от всичко как е възможно да ми се случва всичко това!Бог знае какво ми има вече...Може и заради това да не се хванаха заради ТСХ,а казаха че не е голям прб все пак,а за миомата каза,че е много малка ако изобщо е миома и не пречела,но сега ще видим като след свършен факт ида пак до тях какво реално пречи или не пречи.Защото за мен избързаха и от там дойде неуспеха.Трябваше първо да се нормализира хормона да се види чрез хистероскопия точно какво имам в матката,да се отстранят тези проблеми и тогава да се започне.Това за мен е груба грешка.Постараха се,но бързата работа е срам за майстора.Загубихме всичките си спестявания и задно с това и надеждите,а от нерви ме спохождат страшни неща и до колкото разбрах това хашимото е за цял живот,но тук не е темата,за което се извинявам.
Въпроса е такъв,че ако се връщат на свеж цикъл има голяма вероятност резултат да има на 6-ти ден заради което е късно да се замразят ембрионите ако да кажем се намерят по-голям брой,защото на 6-ти ден те започват своето излюпване и замразяването става невъзможно на този ден.
Цялта работа е много объркана...
vivanova вие къде ще правите процедурата и ПИД?Какво да кажа дано нямате като мен и др.проблем и да обърка всичко,макар че пак не може да се каже,че ТСХ обърка на 100% всичко,защото като цяло АРТ процед.са си доста не сигурно нещо и рядко става от 1-вия път:(,а аз явно не съм от късметлийките.
Какво да кажа освен успех и много късмет ще е нужен.Дано не ви обърквам момичета с моя дълъг пост,но споделям преживяното тъй като преди време ви прочетах и видях,че се надявате да пише момиче което е минало през това,бях решила като мине всичко да пиша и така за това се регистрирах.
lili2011 хромозомите се делят еднократно още при самото зачеване тъй,че това го изключи не може след това  да се объркат нещата с клетките или се получава нормален ембрион или с наследената транслокация от родителя или ембрион с някаква анумалия като синдром да речем или ембрион,който е неспособен да се развива до над 5-та,6-та седмица при ест.забременяване.
« Последна редакция: Август 09, 2013, 17:52:40 pm от katalinka »
Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #58 -: Август 09, 2013, 20:05:57 pm »
Каталинка не мога да ти опиша, колко много съжалявам че си минала и преминаваш през целия този кошмар. Благодаря ти че събра сили да споделиш с нас, и въпреки дългия пост е много полезен за тези, които сме се вкопчили в ПИД , като последно и единствено решение.
За мен най голямата грешка е била че не сте направили изследвания предварително. Още докато четох поста ти ми стана много странно че ти откриват това всичко след загубата. Мисля си че след като се дават хиляди пари за един опит,всичко трябва да е проверено под лупа и да е сигурно че няма да има неприятни изненади, както при теб се е получило. В крайна сметка явно се е насъбрало от всичко по малко и не съм съгласна с теб че лекарите са се постарали, понеже ако бяха го направили, нямаше да ти направят изследванията след дъжд качулка. За мен цялата работа е била супер неорганизирана и безптговорна, но не от твоя страна, а от тяхна. Наистина много съжалявам че се е получило така и ти стискам палци всичко това което в момента трябва да изстрадаш, да бъде компенсирано скоро с едно хубаво и здраво бебче.
Ти забременяваш ли по естествен път.  Останах с впечатление че си забременявала. До коя седмица си стигала ако се е получавало.
Аз все повече започвам да се замислям дали има смисъл да се ориентираме към ПИД. Май не съм чула никой с добър резултат. Бях се ровила из испански форуми и не си спомням да съм срещала някой който да има хубав резултат. По скоро са неуспешни. Запознах се с момичета, забременяли по естествен път и искам да ви кажа че са повече от тези, които са забременели след ПИД.  Не знам дали още не са го измислили както трябва ли какво...ама в предвид парите и гаранцията , която никаква я няма...започвам да си мисля че е хвърли пари на вятъра.

Vivanova ако не ти направят ПИД е като все едно да забременееш по естествен път с разликата че в единия случай си плащаш. На нас тука в клиниката ми предлагаха да ми направят ин витро ама без пИД и дали съм щяла да се подпиша че поемам риска от последствията. Викам вие луди ли сте  8O За какво ми е да ми правите ин витро, като вместо това ще си спа с мъжа и ще имам същия резултат, същия риск и същите последствия...само дето ще си спестя стреса, понеже тука не плащам ако се нуждая от ин витро.
Та имай в предвид че ние вече 5 пъти не нацелваме правилна комбинация и ако трябваше да си плащам до сега за ин витрота бецюз ПИД колко пари щяхме да хвърлима на вятъра. Риска е същия. Лошото в случая е когато по естествен път не става изобщо  :(

Що се отнася до сигурността на ПИД се прави при 8 клетъчен ембрион, като се взема една клетка и остават 7. До тук всичко ясно, НО клетките не са еднакви, в смисъл, може изследваната клетка да показва че всичко е на ред, но всъщност някоя от другите 7 да е проблемна и накрая ембриона да се окаже с неправилна комбинация (не знам дали успях да го обясня правилно, но да ме поправи който е по запознат. В общи линии това е причината). За това не е на 100% сигурен ПИД. Казват че е нисък процента на грешка, но го има.

Съжалявам за дългия пост. Темата е много болезнена и неясна на много от нас. То дали има някой на който му е ясно, но...струва ми се че сме като опитни зайчета все още.

Успех на всички. Ще се подкрепяме тук и ще си даваме сили...какво друго ни остава...

Re: Проблем с кариотипа при мъжа
« Отговор #59 -: Август 09, 2013, 22:01:05 pm »
В документа който ми дадаха за самия секвенатор пише,че се взема 1-а клетка защото се предполага,че другите съдържат същия генет.материал и би трябвало да е така.По-скоро може да отчете грешен анализ или самия генетик да го разчете грешно,така пише в общото условие за ПИД,то е по-скоро информирано съгласие де.
Не,не знаеш ли те ми го бяха изследвали ТСХ-ато преди това разбира се,но забравиха да ми кажат да пия хапчета.Абе направо нямам думи.Изписаха ми Преднизолон Ф и аз си мисля,че през цялото време той е за ТСХ-ато,а то трябвало да пия Eutyrox и 2-а дена преди ЕТ разбират,че аз всъщност не пия хапчета,а аз самата от каде да знам след като не са ми казали...Абе много объркана работа,голям гаф е да това е истината.Казвам постараха защото бяха в еуфория защото искаха да стане да ме докоментират Световно и се постараха да гледат ембрионите до 6-ти ден и т.нат.но така ли се прави не са малко парите разходите ми излезнаха 10 000.Бяхме започнали ремонт и сега си останахме с празна,дори не боядисана стая,без мебели без нищо заюото всичко отиде там!!!Абе то не е за разправяне...
А ти виванова с коя техология ще правите ПИД?Защото те са няколко.Ние правихме с послено поколение,но уви точно както казваш измислено,но не доизмислено и аз това повтарям от дни.
Кои лекари ви посъветваха да не правите ПИД?Незнам каквото и да правя мисля,че просто не ни е писано:(,много ми е тъжно.
Аз пък не съм чувала даже за случай някой да е правел ПИД,единствено от Щерев ми беше казал,че са имали 1 такъв случай и се е получило.От 10 ембриона само 1 нормален,върнат и родено дете,но в Щерев ги изпращат в Италиянска лаборатория Генома и така е по-скъпо защото те го нямат този секвенатор,а в същност такива има само 8 в Света.
А да и да отговоря
Да забременявам,поне до преди год и половина тогава беше последния ни опит по ест.път,но сега вече незнам как е положението с новодошлите миома и хашимото нищо чудно вече и да не мога,то само това остана де...
Ами стигам до 5 г.с.Ведъж само стигнах до 7г.с.и тогава имапе и пулс,това беше единственият път когато се стигна до пулс и тогава още незнаех,че имам такъв сериозен проблем,още не бяхме тръгнали по док.и въпреки,че всичко изглеждаше идеално,за следващия преглед беше вече спряло.При мен най-лошото от всичко е,че аз забременявам и го задържам смисъл немога да се изчистя сама,както при повечето просто да ми закъснее цикъла и след това да се изчистя.
Казвате не бихте пробвали с ПИД при това положение,но аз пробвах защото имам 4 кюретажа,при мен това се налага с упойки и т.нат.Това е адски съсипващо...иска се и възтановяване след това.Обяснявам си,че ги задържам повече без да мога да се изчистя сама защото може би при мен транслокацията е м/у късите рамене,участаците са малки и заради това се задържа малко повече...което е ужасно.
« Последна редакция: Август 09, 2013, 22:08:37 pm от katalinka »