0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #120 -: Септември 11, 2013, 11:15:19 am »
Старшайн, алергични са :) затова и съм цербер с храненето :)
Иванита, с много говорене и обяснения стана работата, и без компромис "само веднъж да си опита". Поне съм радостна, че моя мъж ме подкрепя и е категоричен и той, защото изпитва на свой гръб какво е да имаш алергии.
А и на момчетата като им кажеш, че се става силен и с много мускули като ядат само месо, плодове и зеленчуци, а от "буклуците" се става слаб, ела да ги видиш как набиват салати и т.н.  :lol:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #121 -: Септември 11, 2013, 11:21:56 am »
mimi26, ето защо... е, в този случай няма как да ядат. :)
sixsens, напълно подкрепям писаното от теб и те разбирам много добре. Според мен се справяш чудесно! Това, че си я шляпнала веднъж или два пъти по дупето въобще не те прави лош човек. И както написах и по-горе мен точно три пъти през живота са ме удряли шамар по бузата и аз изобщо не смятам, че е било излишно, или че родителите ми са лоши хора! Напротив - благодарна съм им. И въпреки, че съм била малка помня точно кога и защо се е случило! Като не съм разбирала от дума, явно това е било решението за да ги чуя. Да, като по-малка може би не съм го разбирала, но сега - да. Възпитали са ме добре, и никога не знаеш - може би точно тези три шамара са ме направили това, което съм сега. Със сигурност не са ме повредили или комплексирали! :D
И пак да отбележа - не толерирам по никакъв начин системния побой и тормоз над деца!




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #122 -: Септември 11, 2013, 14:26:44 pm »
Мими, хубаво е че мъжът ти те подкрепя, аз все говоря на моя ама на - не се съобразява и си яде пред него сладичко например. За свекъра и свекървата да не говорим - при тях е : "нищо няма му стане" и " нека опита/ яде- какво толкова" За тях е важно да яде нещо" Ти им говориш, те си знаят тяхното си. И тъй като гледат баткото, аз не мога да контролирам какво яде. Това е ГЛАВНИЯ НЕДОСТАТЪК да живееш със свекитата.
 Дано второто опазя повече


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #123 -: Септември 11, 2013, 15:33:05 pm »
Мими, хубаво е че мъжът ти те подкрепя, аз все говоря на моя ама на - не се съобразява и си яде пред него сладичко например.

яденето на сладко е най-малкия ти проблем. по-важното е, че родителският екип не е единен пред детето - единият говори и прави едно, а другият - друго. това е сигурен път към провал във възпитанието.

според мен, имаш проблем на друго място и гледай ако можеш да си го решиш овреме, защото това е сериозно.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #124 -: Септември 11, 2013, 15:37:48 pm »
Ние вредните неща ги ядем, като легнат децата.  :lol:
Но дори и да не научат някои неща вкъщи, понякога ги научават в градината. Като се празнува рд и всяко дете получава по торбичка с лакомства от рожденика.  :x

*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #125 -: Септември 11, 2013, 16:07:07 pm »
Мими, хубаво е че мъжът ти те подкрепя, аз все говоря на моя ама на - не се съобразява и си яде пред него сладичко например.

яденето на сладко е най-малкия ти проблем. по-важното е, че родителският екип не е единен пред детето - единият говори и прави едно, а другият - друго. това е сигурен път към провал във възпитанието.

според мен, имаш проблем на друго място и гледай ако можеш да си го решиш овреме, защото това е сериозно.
Абсолютно! Това е много важно, ама много! Ние имаме пакт семеен никога пред детето да не си "сечем" думата, дори и единия да усети, че другия не е прав. Насаме си наместваме чакрите  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #126 -: Септември 11, 2013, 16:56:23 pm »
:wink: Благодарете се, че имате що-годе сговорчиви и разбрани деца.
Някои може и да имат, аз имам едно чудо и едно що-годе разбрано. Ивана е просто чудо на природата, освен това прави на пук и е инат. Успокоявам се с това, че повечето от качествата и всъщност са добри качества за голям човек :-).


  
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #127 -: Септември 11, 2013, 20:23:22 pm »
Сикс гледах клипче на д-р Карп ли беше не се сещам как като се прехласне да реве или започне да тропа и пищи ти му плясваш с ръце да го стреснеш, после му говориш със тон изказващ съжаление и му влизаш в положението  :lol: и накрая като се поуспокои започваш да обясняваш защо не може. Частта с пляскането върши работа. Днес сигурно 10 пъти казах "затвори хладилника" (отворил и ми обяснява нещо за лекарствата) като плеснах няколко пъти и станах се покри сякаш него съм набила.
Ако нещо ми мрънка от рода на искам, искам,(при нас е предимно стани или вземи ме) повишавам тон за да спре и ако не се получи го игнорирам. Шляпвам по ръката ако се наложи (случва се да дърпа нещо или да ми опитва да разнася керамични саксии), не силно, но върши работа след безброй "не"-та. Но като цяло и аз мисля, че проблема е в постоянството и единството на решенията и забраните на родителите.
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #128 -: Септември 11, 2013, 20:46:25 pm »
Ние вредните неща ги ядем, като легнат децата.  :lol:
Но дори и да не научат някои неща вкъщи, понякога ги научават в градината. Като се празнува рд и всяко дете получава по торбичка с лакомства от рожденика.  :x
Хаха,и ние така.Като са по леглата почваме да "шумкаме" :lol:

*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #129 -: Септември 11, 2013, 21:00:35 pm »
Мими, хубаво е че мъжът ти те подкрепя, аз все говоря на моя ама на - не се съобразява и си яде пред него сладичко например.

яденето на сладко е най-малкия ти проблем. по-важното е, че родителският екип не е единен пред детето - единият говори и прави едно, а другият - друго. това е сигурен път към провал във възпитанието.

според мен, имаш проблем на друго място и гледай ако можеш да си го решиш овреме, защото това е сериозно.
Абсолютно! Това е много важно, ама много! Ние имаме пакт семеен никога пред детето да не си "сечем" думата, дори и единия да усети, че другия не е прав. Насаме си наместваме чакрите  :wink:
Ще гледам да "оправя" нещата  :-)


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #130 -: Септември 11, 2013, 21:11:01 pm »
И не се отказвай като не ти се получи от първия път  :lol:. Аз от 10 години се опитвам, а едва отскоро виждам промяна.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #131 -: Септември 11, 2013, 21:57:24 pm »
М-и, това с плясването с ръце съм го пробвала много пъти - няма ефект, тонът - също. Прави си каквото си иска и това е. Слава богу, тежките истерии спряха. Сега просто си се тръшка и инати. Понякога успявам със заплаха /например, че няма да ходи на ясла :lol:/ и става, ама само понякога. В общи линии, получава ми се само тогава, когато тя реши, че ще ми се получи :wink:
Боби и аз с това се успокоявам, ама не ми помага особено :lol:
Както казах - здрави нерви му е майката, кофти се получава като нямаш такива в наличност....
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #132 -: Септември 11, 2013, 22:40:13 pm »
В началото също не беше ефективно, но като се ядосам да видиш как пляскам  :lol: иначе и при нас започнаха да вървят "пазарите", като иска нещо казвам, че не е направил това, което аз искам-обяснявам кое и той ми казва, че точно него искал да направи  :wink: До нерви си опира де, дано има повече паузи, че да трупам и аз.
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #133 -: Септември 12, 2013, 09:58:23 am »
За вредната храна как да обясняваш на едно двегодишно? Аз от колко време се опитвам да му обясня, че се пишка и ака в гърнето и не разбира, пък за ядене си е мисия невъзможна за сега. По нататък ще обяснявам за спанака и мускулите, ама сега...

Сиксенс, така като те чета твоят случай е изключение, така, че няма за какво да се обвиняваш, гледайте да оцелеете още малко, пък по-добри времена ще дойдат :)
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #134 -: Септември 12, 2013, 10:33:11 am »
И моето е същото като на sixsens, а скоро ще стане на 4 г. Единствената разлика е, че истериите стават по-кратки, и макар и рядко има светли дни.
Викането, пляскането и наказанието не помагат, или както казва sixsens когато тя реши. Винаги тя трябва да е отгоре и да стане нейното.
А най-много се дразня, че истериите в повечето случаи стават без причина, от нищото.
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #135 -: Септември 12, 2013, 10:39:45 am »
Ние вредните неща ги ядем, като легнат децата.  :lol:
А, то пък тва много полезно  osi_6

Аз пък дебна съпружието да не шумолка вечер с такива неща, че после ми се жалва как станал 100 кила и едвам го изтрайвам. Сега има строга нота да отслабва.

С дъщерята изпрочетох сума литература, безброй разговори сме провеждали, дебнала съм да не залитне към крайности, и въпреки това, едва сега, на 18, осъзна всичко, което сме говорили и сама започна да контролира храната си.

На 2-годишно няма как да обясниш коя храна е вредна. Просто не внасяш вкъщи. 
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #136 -: Септември 12, 2013, 13:50:02 pm »
И моето е същото като на sixsens, а скоро ще стане на 4 г. Единствената разлика е, че истериите стават по-кратки, и макар и рядко има светли дни.
Викането, пляскането и наказанието не помагат, или както казва sixsens когато тя реши. Винаги тя трябва да е отгоре и да стане нейното.
А най-много се дразня, че истериите в повечето случаи стават без причина, от нищото.
Именно, обикновено цялата дандания е просто ей така за спорта. Някой ще каже - не може то така, едно дете щом нещо реве и се тръшка, има си някаква причина. Да, има - инат и проклетия, нищо повече! Аз съм се изумявала за какви простотии ми прави грандиозни панаири, ще кажеш, че света свършва. Колкотои да се поставям в нейната главица и да се опитам да разбера защо го прави, как евентуално усеща нещата - не мога да проумея и разумна причина не намирам. Ама то как да намеря, като такава няма. Пример от тази сутрин - не иска да облича блузата, която съм приготвила. Ок, питам коя иска - отива до коша с прането и вади мръсната от вчера. Обянсявам, че е мръсна, че мирише лошо, че госпожата в яслата няма да я иска такава мръсна и т.н. Не и не и се започва пищене, тръшкане и т.н. Отварям гардероба и казвам - избери си друга блуза, искаш ли? Да, искам - почвам аз да показвам - избира една, питам - ще я облечеш ли? - да!, тръгвам да я слага,м - писък - нееееее, не я искааааам, махни я. От предишни опити знам, че още 100 блузи да сложим, пак ще пищи, просто защото вече се е наела и толкоз. Облякох я аз, пищи не пищи, аз трябва да ходя на работа. Тръгвам да си обувам панталона - писък - неееее, съблечи се! Защо питам, отговор няма - само нов писък. Накрая вече не издържах - виждам, че закъсняваме, развиках се, облякох се, гушнах я и я запитах защо е този цирк. Пищя, рева, тръшка се и в един момент сякаш съм натиснала копче, взе да ми се умилква, да ми се хили и да бърбори, сякаш и тя току що идва, нищо не е станало. Е айде някой да ми даде една разумна причина за това? Някаква нужда нейна ли не задоволявам, някакви чувства ли наранявям с тъпата блуза, какво? Ми нищо, просто инат. И така е за абсолютно всичко! Нито мога да ги предвидя, нито да ги предотвратя тези епизоди, нито да ги спра. Просто в един момент решава, че се е наревала и натръшкала и спира, пък аз да си се треса от нерви и безсилие, няма проблем. Е, повярвайте, не се издържа на това. Който може да удържи и да не се нервира и вика - евала! Аз - не мога!
И моето дете изобщо не е изключение. Сигурна съм, че и тук във форума има и други такива деца, ама майките им не смеят да пишат и да се оплачат, защото остават често неразбрани и едва ли не се намеква, че преувеличават, какво искат те - така са децата. Да, ама не, така са някои деца. Човек, който не е ставал свидетел на такива ежедневни истерии и тръшканици, не вярва за какво става дума. До момента всеки, който си е мислел, че преувеличавам, включително майка ми и свекърва ми, в момента в който им се случи и на тях и видяха с очите си, вече с други очи гледат като им разправям. Чак ми е смешно като си спомня физиономиите им - ауууу, ама тя верно много дива била :lol: А, добър ден, аз ей тъй от лиготия и нямане какво да правя си ги измислям.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #137 -: Септември 12, 2013, 15:12:49 pm »
Сенс, аз ти вярвам. Виждала съм деца, които се държат  като твойта сладурка. Убедена съм, че този
инат и целеустременост, които демонстрира сега, един ден ще бъдат качества, които ще работят в неин плюс.

Трябва само да удържиш още малко.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #138 -: Септември 12, 2013, 15:29:35 pm »
sixsens, аз също ти вярвам и съм виждала абсолютно същите изцепки и при други дечица... ама явно си е до... темперамент ли, знам ли.. ema2 има право, че това са качества, които един ден ще работят в неин плюс.. :flower: :bighug:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #139 -: Септември 12, 2013, 15:40:34 pm »
Понякога истериите идват ей така от нищото. Въпросът е да не се впрягате много, щото и пубертет ви очаква.

Моята дъщеря, хем не е била никога от тръшкащите се, книги чете, че и в библиотеката редовно ходи, ама един слънчев ден такова истерично представление направи на баща си, само защото я накара да прочете цялата книга, вместо само един разказ, който им беше по програма от училище. Накрая пищеше "Мразя те!"/у дома думата "мразя" е забранена/ Такива ми ти работи... Стискаш зъби и чакаш да мине бурята  :lol:
Самообвиненията "къде сгреших" и "аз съм лош родител" не помагат.