0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #20 -: Април 24, 2013, 16:43:56 pm »
Е как децата ви стоят затворени в другата стая?
Моето затворя ли го и изхвърча за секунди обратно и ме праща мен да ходя в стаята?  :lol: :lol: :lol:

Ние сме на моменти. На моменти си мисля, че имам най-послушното и разбрано дете, достатъчно пораснало вече, че да се разбираме от раз. А в други едни моменти, направо рева от безсилие и неумение да се справя с неговите инати и своенравия - и тогава, ако ще хиляда пъти да повторя нещо, все едно съм го казала на вятъра. Но в действителност забелязвам, че детенце се води по мен и по моето настроение. Ако аз съм изнервена или съм напрегната, и той така  - пали от малко и се почват драмите. Съответно моят праг на поносимост е нисък и тогава прехвърчат доста искри. Когато обаче имам търпението да му изгледам и изслушам инатите, се разбираме по-бързо и лесно.




Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #21 -: Април 24, 2013, 17:13:02 pm »
Сякаш чета за нашите отношения с моето момченце. Само от позицията на мама на 6-годишен разбойник ще ти кажа, че на възрастта на твоето още няма как да е достатъчно пораснало, за да се разбирате от раз. Но и това ще стане след 2 години да речем. Иначе и аз се опитвам да контролирам нервнити си изблиците и тогава наистина и детето е по-спокойно и разбрано. 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #22 -: Април 24, 2013, 19:45:03 pm »
Всеки божи ден, момичета, всеки ден. Аз дето съм сова и трудно се събуждам, а без кафе съм си направо неадекватна, бивам събуждана и разсънвана с рев. Не иска да  ходи на градина, мъчно ѝ е за мен ....бла, бла, бла. А от няколко дни, по сведения от тати, се опитва да се изскубне и да избяга. Но всичкият този панаир е за домашна консумация, тъй да се каже. Чат-пат поплаквала жално жално там, но без тръшкане и истерии.
А че до скоро всички панаири бяха само за мен, то е ясно. И Кръстю по същия начин ме гледаше странно и се чудеше що викам по нея. Е вече не се, хем не е оставал сам с нея за цял ден.
Та чакам и аз да мине поредната вълна.
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #23 -: Април 24, 2013, 23:08:29 pm »
Много интересна темичка.
Повечето говорите до кога горе-долу продължава този период. А аз искам да попитам кога започва?
Ще ви чета с интерес.


Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #24 -: Април 24, 2013, 23:39:56 pm »


ти правиш справка с останалия мамешки свят.....нали не е почнал да си удря главата в стената още? 
Ееее, значи моя дявол много бързо се развива, Джам! Започна се с удряне на главата  :lol:
В къши го игнорирам напълно като започне спектакъла, пред тати определено се държи по-добре, чак не му се вярва на тати как е възможно да ме ядосва Дани, но навън се раздава мъжката  :lol:
Единствено удрянето на главата ме вади за секунда от равновесие в къщи и мисля, че усеща, че точно така е най-сигурно да му обърна внимание. Което си е 1:0 за него.

Карамелче, да не би да започва да проявява някаква ревност детенцето ти към бъдещото бебче? Щом в яслата се държи добре , а само пред теб така...Може би иска да е център на вниманието ти по всякакъв начин и отрано  :lol:

*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #25 -: Април 25, 2013, 00:11:17 am »
mgstra, като ти гледам лентичката, очаквай включване до 2-3 месеца   :D Но може и да ви подмине тръшкащият период.

*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #26 -: Април 25, 2013, 08:03:39 am »
mgstra, като ти гледам лентичката, очаквай включване до 2-3 месеца   :D Но може и да ви подмине тръшкащият период.
Дано да си права, но малко се съмнявам. Попитах, защото ми се струва, че вече има проява на такива изпълнения понякога.


*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #27 -: Април 25, 2013, 08:44:54 am »
mgstra, като ти гледам лентичката, очаквай включване до 2-3 месеца   :D Но може и да ви подмине тръшкащият период.
Мен засега ме подминава този период, но далеч не съм спокойна, че ще е задълго като ви чета :D

Удряше се по главата преди няколко месеца. Когато някой й се скара или не стане нейното. Премина :D
София, когато я гледа един човек е ангелче. Появи ли се втори започва с глезенето, по-точно аз като се прибера от работа. Явно това е нейния начин да ми каже, че й липсвам :?

Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #28 -: Април 25, 2013, 09:44:39 am »
Много интересна темичка.
Повечето говорите до кога горе-долу продължава този период. А аз искам да попитам кога започва?
Ще ви чета с интерес.

Очаквай включване!  :D  Йоана започна на същата възраст, на която е твоето дете.Та дано и да я пусне по-рано... :D :D :D

Мишле82, не е никаква ревност, защото цирка започна преди повече от година. Иначе знае за бебето и не спира да повтаря как щяла да го бие. Казах и, че бебето много я обича и като дойде да живее у дома, ще и донесе подарък, голяма кукла. Отговора беше "Тогава първо ще вземем подаръка и после ще го набием"  :D
« Последна редакция: Април 25, 2013, 09:52:07 am от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #29 -: Април 25, 2013, 09:59:22 am »
Лелеее, Карамелче, хем се засмях, хем направо не те знам, няма да ти е никак лесно- толкова нахъсана за бой!  :lol:

Като стана дума за удряне на главата, ако знаете какви срамове бера навън... като кажа "Не, Дани" и той си удря сам шамари по лицето 8O От къде го е видял това, не зная, никога не е удрян, как е разбрал, че "на място" го прави не зная, но не искам да си мисля какво си мислят другите майки  :lol: Че сигурно то детето си знае какво ще последва, ужас!

*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #30 -: Април 25, 2013, 13:18:10 pm »
Моето дете когато си играе сам на площадката му доскучава по едно време и аз се възползвам да се приберем. Имаме различен режим от другите и както казват не ни съвпадат режимните моменти. Ако има други деца ще е нужно да чакаме всички да се приберат и ние да сме последни.  :lol:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #31 -: Април 25, 2013, 23:21:18 pm »
Вие срам, аз страх едно време, докато не установих, че всички се шамарят.
Много сепритеснявах от тръшкането и удрянето с юмруци по главата. После един логопед, която се занимава с аутизъм ми обясни, че при децата това е вид самонаказване и наказване и на мама. Те знаят, че правят нещо лошо (първи вариант) и се удрят. Втори вариант - знае, че така те манипулират и го правят.

Аз съм шамарила в някои моменти, но само в нас, никога пред други хора, освен по гъзето шляп. Но се специализирах да го мъкна ревящ до нас и в резултат имам плексит на лявото рамо от натоварване :lol:
[/url][/url]
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #32 -: Април 26, 2013, 13:18:22 pm »
Е, Вени, все пак не всички се "шамарят"!
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #33 -: Април 26, 2013, 15:27:32 pm »
Така като чета, явно и ние навлизаме в периода, но за сега май е лек вариант. Когато не се случи това, което той е пожелал, започва да хапе наред, ако не успее да захапе някой друг, си хапе неговите ръчички. Но хапането не е леко, след това ръцете са му поне два дни зачервени.
Все още не се пошляпваме, за сега по-резкия ми тон помага. Но аз съм по принцип спокойна и рядко му навиквам, може би затова като скръцна със зъби, той кротва бързо и става много любвеобилен.


*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #34 -: Април 26, 2013, 19:49:28 pm »
     Ох, направо ме дострашава като ви чета. Дано ме подмине този период, или мине по-леко, че не знам как ще реагирам. По принцип съм спокойна натура, ама знае ли се. Аз както имам ангелче сега, може би като се роди детето ще има доста драми. :?
Обикновено като кажа по-остро "НЕ" започва да хленчи малко, но се спира.
 На дядо му като че ли се тръшка малко повече, ама то защото му връзва за всичко и му угажда. :(


*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #35 -: Април 26, 2013, 21:42:28 pm »
Аз си мисля, че всички деца минават през това, но ако има някое, при което не е имало подобно поведение, кажете!

Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #36 -: Април 26, 2013, 22:07:53 pm »
Много хубава тема, като я прочетох и се успокоих. При нас тръшкането започна доста рано и за всяко нещо, което му откажа или не му дам на секундата се хвърля на земята или почва сам да се удря по главата, в парка днес едно детенце отказа да му даде играчката си и Алекс веднага се хвърли на земята. Много се бях притеснила, че правя нещо не както трябва и търсех причината в мен, защото майка ми твърди, че ние със сестра ми не сме се тръшкали и понеже малко неща отказвам на детето съм виновна аз, сега като ви чета и много се успокоявам, така че благодаря за хубавата тема, ще следя с интерес, как се справяте с този период

Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #37 -: Април 26, 2013, 22:51:42 pm »
Е, Вени, все пак не всички се "шамарят"!

Чакай сега, ти какво разбра под всички се шамарят?
Аз явно не се изразих правилно - всички лапета минават през етапа на удряне на главата с ръце, юмруци, в стената. Ти май не си дочела надолу :lol: Това си е начин на манипулация на родителя.



[/url][/url]
*
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #38 -: Април 26, 2013, 23:49:45 pm »
Вени, моят не си е причинявал сам болка. Виж, да удари нещо или да го бутне, за да ме ядоса, и то по най-шумния начин - да, но сам на себе си - не.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Как се справяте с тръшкането при децата
« Отговор #39 -: Април 29, 2013, 21:02:00 pm »
Това с тръшкането е период. Трябва си постоянство обаче и децата  в един момент разбират, че номерата им не минават.
Факт е обаче, че има деца, които не се тръшкат.
Не че се хваля, но моя Боби е такова дете.
Буболечка.
За  разлика от брат си, който доста истерясваше и за двама.
Дори и сега Боби може да го убедиш само с думи, докато Антъни си е адвокат сам на себе си и с приказки може теб да те изкара виновен.

Пийте чайчета лайка, мента и т.н

:)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last