0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #880 -: Юни 04, 2015, 14:35:59 pm »
Някой знае ли на кой ден най-късно може да се види задържан? Аз ходя на 7 ден по принцип, но следкато имах задържан предния цикъл сега се чудя кога да отида. При мен доминантен се образува на 7-8 ден по принцип. Ако отида на 5 ден ще си личи ли дали е задържан фоликул?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #881 -: Юни 04, 2015, 15:03:05 pm »
Giaany колкото по-рано отидеш,толкова по-сигурно е да установиш, че даден фоликул е задържан. Особено при теб с ранна О. В смисъл задържан фоликул може да се установи още 1-2 ден от МЦ защото тогава се броят антралните и не би трябвало да има фоликул над 5 мм примерно. Обаче ако отидеш на 7ми ден при ранна О един фоликул от 15 мм може да е задържан, а може да е доминантен от текущия цикъл.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #882 -: Юни 04, 2015, 21:39:54 pm »
Мерси lilibell  :bighug: :) ще се обадя утре да отида по-рано. Просто ми е далеко и се чудех какво да направя. Аз си мислех дали ще си проличи ако отида на 5 ден. При мен 99% на 7 ден имам 10-11 мм фоликул.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #883 -: Юни 04, 2015, 21:59:28 pm »
аз затова гледам да съм на преглед до 3-4 ден максимум защото тогава ако има задържан той ще е по-голям от антралните при всички случаи. Ето например при мен на 4ти ден имаше фоликул 14 мм - няма как да е пораснал толкова много за 4 дни. Отделно док ми каза, че задържаните често били с неправилна форма. Не знам как си засичаш О, обаче не си ли се замисляла, че тези фоликули на 7ми ден може да са от предишни месеци и затова да са такива некачествени или поне някои от тях? След като никога не си се проследявала какво е положението на 2-3 ден, не е ли възможно това да са регресирали фоликули - знаеш, те ако останат от предходен месец имат два варианта - или продължават да нарастват, или се смаляват докато не се изчистят. ПРимерно ако аз не бях отишла на 4ти ден, ами отида на 7ми - тогава щяхме да видим голям фоликул и като нищо щяхме да го сбъркаме с доминантен. Та мисълта ми е, че задължително тези прегледи си ги прави - има голяма полза от тях.
Много късмет ти желая, дано да ти е чист цикъла и да няма задържани фоликули.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #884 -: Юни 05, 2015, 23:19:14 pm »
Giaany какво стана, успя ли да минеш преглед? Всичко наред ли е?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #885 -: Юни 05, 2015, 23:29:12 pm »
Днес ми е втори ден. Понеже Неделя не става, ще ходя в Понеделник - 5 ден. Надявам се да не е късно.
 Аз при предишните ми опити си ходех рано и никога нямах задържан и затова сега вече си ходя на 7 ден, но това си беше прецедент предния месец 15мм фоликул на 7 ден. Вече ще ходя рано.
« Последна редакция: Юни 05, 2015, 23:30:48 pm от Giaany »
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #886 -: Юни 05, 2015, 23:49:22 pm »
Аха, ясно. Ще чакам да кажеш как са минали нещата в понеделник. Дано да е било нещо инцидентно с този задържан фоликул и повече да не се повтори. Отвратително е да се настроиш, казваш си: нов цикъл нов късмет и изведнъж - цял месец чакане заради някакъв задържан фоликул.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #887 -: Юни 08, 2015, 14:56:19 pm »
Здравейте! Днес бях на преглед и нямам задържан  :D Имам 3 малки, но само от ляво  :(. Левия ми яйчник все вади некачествени. Не зная дали има такава закономерност, но стастистически досега от там сме извадили 2 пъти не добра яйцеклетка. Дори не се опитаха да ги оплодят. Така ми се искаше да е от дясно, но уви. Сега не зная какво да правя 8O В Сряда съм на преглед.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #888 -: Юни 08, 2015, 19:00:02 pm »
Giaany и ти си като мен с малко антрални. И пак с тоя ляв яйчник ... но щом док те вика на преглед, може би е решил да не отписва цикъла.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #889 -: Юни 09, 2015, 11:35:07 am »
Здравейте
Как сте момичета ?
Този месец пак го отписваме няма доминантен фоликул.
И така  :?
Надявам се другия месец нещата да са ОК
Сега се чудя дали да пия Инофолик 1*1 и дали помага изобщо?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #890 -: Юни 09, 2015, 11:58:11 am »
kikair съжалявам за лошите новини. Какво да се прави, ще чакаме. А за инофолик - аз ги пия отделно - във вид на холин инозитол и фолиева киселина, според мен доколкото съм чела в нета - български и чуждестранни източници, те са много важни за тялото като цяло. Фолиевата е ясна - тя е задължителна за жени, планиращи бременност. За инозитола нищо не се казва да влияе върху репродуктивната система, но самият факт, че влияе добре върху цялостното състояние на организма е предпоставка и за положително влияние върху репродуктивната система.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #891 -: Юни 09, 2015, 14:39:40 pm »
Kikair много жалко  :( Мериха ли ти хормоните? Не знаех че има вариант да не направиш доминантен. На мен ми се е случвало да се забави. В смисъл започваше от ляво на 7 ден и понеже левия ми яйчник не е добър на 10 ден спря от ляво и започна от дясно 8O и така просто се проточи цикъла. Направих ову на 16ти ден и тогава естрогените ми бяха ниски. Но ако си имаш фоликули проследете го. Много съжалявам че така ти се случи  :(.
Аз утре съм на преглед и смятам да му кажа, при най-малкото съмнение да спрем, че от ляво все са с лошо качество  :(
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #892 -: Юни 10, 2015, 16:46:55 pm »
Здравейте!!! Днес на прегледа се оказа че фоликула ми е порастнал много бързо и вече е 12 мм.  8O За 7 ден е голям, но бях и по-рано на преглед и нямах  задържан. Проблема е че не е в добрия ми яйчник.  :( Док ми каза ако искам да продължаваме този път на напълно естествен. Понеже досега съм била на лимитиран, не съм наясно при съвсем естествен на колко мм фоликул се назначава Прегнила? И се чудя не е ли по-добре с малки дози, отколкото напълно естествен?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #893 -: Юни 10, 2015, 17:23:35 pm »
а хормоните как са?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #894 -: Юни 10, 2015, 17:58:24 pm »
Е2 е 120. Друго не ми мериха. Притеснявам се че е естествен а не с малки дози. ще имам и Оргалутран от утре
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #895 -: Юни 10, 2015, 19:51:08 pm »
не виждам причина да се притесняваш. Опитай нещо различно, може пък да е по-добре без стимулация. То в нашето положение човек трябва постоянно да оправи опити, като не се случва по един начин, по друг може да проработи. А какво ти казаха за такъв фоликул Е120 нормално ли е?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #896 -: Юни 10, 2015, 22:46:23 pm »
Да нормално е т.к. е само един. Не е останал друг. Иначе бяха 2ва на 5ти ден. На мен ми се стори че набързо го измери и беше леко овален, т.ч. може и да е по-малък.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #897 -: Юни 11, 2015, 22:18:17 pm »
Аз уж бях на естествен, днес на 15мм фоликул Е2 250, а ЛХ 13,69 и сложих Оргалутран, но т.к. док не иска само Оргалутран, защото смъква естрадиола ще взема и Менопур и така явно естествения не е за мен  :(. Сигурно ще го изтървем. Не зная дали има смисъл.
На всичкото отгоре не зная защо ме вика в Събота, а не утре  :?
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #898 -: Юни 11, 2015, 23:28:41 pm »
еееее при теб май все по един и същ начин протичат нещата, дано поне резултата да е различен. Ти защо не настоя за утре, с тая ранна О според мен трябва по-честичко да те следят. Иначе Е2 ми изглежда добре като за един фоликул. Може пък да имаш късмет този път. Палчетата остават стиснати и ще чакам новини в събота  :D


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Ин витро на естествен цикъл - тема 2
« Отговор #899 -: Юни 12, 2015, 16:05:46 pm »
И тук да споделя моите проблеми отново....
Днес ми беше пункцията на естествен цикъл,извадихме 1Я и беше пак дегенеративна :((((
Лекарката ми препоръча консултация с ендикринолог и физиотерапия на Я.След 4-5 месеца ще ми излезне втората заповед и ако тогава не успеем лекарката каза,че според нея трябва да спрем :(((((
Много ми е тъжно....