0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #140 -: Декември 16, 2015, 14:48:14 pm »
Рецепта за торта гараш, моля споделете, благодаря ви!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #141 -: Февруари 09, 2016, 13:15:09 pm »
МОля за помощ, искам съвет относно торта за рожденния ден на малката.Ще я покрия с фондан.Кофтито е че трябва да е без ядки и да не е с шоколад, не и понасят добре.Гледам, зяпам и нещо не мога да измисля.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #142 -: Февруари 09, 2016, 14:31:11 pm »
Пандишпанови блатове евентуално сиропирани, крем ванилия, сметана, може плодове между блатовете.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #143 -: Февруари 09, 2016, 19:49:22 pm »
Маги, пандишпанови блатове, както м-и е предложила, крем от маскарпоне и сметана или крема сирене и сметана, някакви плодове и готово.
     
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #144 -: Февруари 09, 2016, 21:29:02 pm »
Благодаря, толкова запецнала не съм се чувствала от години.Що торти съм направила а сега нищо, ама нищо бе, празна тиква.Идеални съвети сте ми дали.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #145 -: Февруари 10, 2016, 11:06:47 am »
Просто сме запецнали на шоколада си мисля аз. Моите хора други торти не ядат, гостите също и изобщо не си правя труд с други. Пека един блат или бисквитен и отгоре наливам пластове шоколад и всички са очаровани  :D
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #146 -: Февруари 10, 2016, 12:59:40 pm »
Абе аз правя и орехови и с бадеми, но малката ми се изрива от щяло и нещяло и не ща да рискувам
ПОеследно реших да са блатове с моркови и крем с маскарпоне и сметана.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #147 -: Август 22, 2016, 12:16:51 pm »
Някой може ли да ми даде изпитана рецептаза френска селска торта?
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #148 -: Октомври 11, 2016, 14:48:04 pm »
Прекрасни рецепти, поздравления!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #149 -: Юни 22, 2019, 22:11:56 pm »
Отдавна не е писано в темата, но .....
Да питам, моята хубавица иска парти на тема пес патрул, там покани и разни други измислих, печатам лепенки и ще се украси, но тортата е проблем.
Да ме извиняват сладкарниците, но 100 лв за торта няма да дам. Тази е най евтината, стигаъ до 220 лв за пес патрул.
Та въпросът е, от къдр мога да поръчам фигури за торта с пес патрул, било то захарни или пластмасови но ставащи за торта
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #150 -: Юни 23, 2019, 09:12:01 am »
Стойка аз съм взимала от китайски магазин фигурки на дадения герой и съм ги подреждала от горе. Другия вариант е да направиш, да поръчаш вафлена кора с отпечатана снимка на песпатрул и да я сложиш от горе на тортата. Последната и торта така я направих, че искаше Уинкс.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #151 -: Юни 23, 2019, 22:58:07 pm »
Благодаря, то тук и китайски магазини няма, в Бургас ще се наложи да търся. Мислех и за този вариант със снимка, но и тези торти гонят 50 лв. и нагоре :)
Някой от Бургас да предложи къде мога да поръчам торта?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #152 -: Юни 25, 2019, 14:07:29 pm »
 От сто години  не съм надниквала  във форума .

stoeka 71 , ако не е късно , ето мнения  :

https://bg-bg.facebook.com/zlatina91/
Тук  може да поръчаш и само картинка - на вафлен лист и да го сложиш на  твоята торта, ако това те устройва . Цената е около 5 лева . Може и останалите сладкарници да го правят , но не знам - трябва да питаш.
Мисля , че  тортите им-на Златина91 -  са най-евтините -правят всякакви   . Като вкус  са ми малко обикновени- говоря за детските  ,но  за деца все са такива -аз обичам много , много шоколадови  .
Нямат магазин или сладкарница  в града-само цеха в Твърдица  ,но доставят в Бургас  в удобно време  , не знам за други места как е .По телефона  може да питаш за всичко- жената е много любезна , отговаря и във ФБ  .   Ако  е нужно нещо съм на линия  -пиши на лс , ако искаш   допълнителна информация.  За ориентир 40-45 парчета с картинка е 40-50 лева според типа заливка отгоре  .


Тук също  са приемливи  цените , поръчвала съм с картинка  от стандартни  детските вкусове  ,а другите им видове торти много ми харесват  :
https://www.facebook.com/%D0%A2%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B8-%D0%A1%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%A7%D0%90%D0%A0-%D0%91%D1%83%D1%80%D0%B3%D0%B0%D1%81-1419821514978488/

Иначе Захаро , Роза, Амадеус , Сладкарска къща Ани , Маркрит, Kреми , Сладко и солено , Краси К Костов    -са  сред  спряганите имена , но  все са по-скъпи ...-може да ги питаш само за картинка дали предлагат .
 
Намери ли пластмасови фигурки поне?
« Последна редакция: Юни 25, 2019, 15:29:06 pm от nimika »


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #153 -: Юни 25, 2019, 22:08:19 pm »
Благодаря много, ще разгледам.
Аз точно за Захаро коментирах, искат 220 лв за торта, не е нормално според мен.
Фигурки не съм открила, но ако не намеря съм намерила решение. Печатам на картон, героите, лепя върху клечки за шишчета и върху тортата ги набождам.

Но първо ще видя линка, иначе рокля с пес патрул поръчах по интернет и дойде бързо и е много хубава и на нормална цена.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #154 -: Юни 26, 2019, 08:31:12 am »
Тортите с фонданово покритие винаги и навсякъде са по- скъпи от тези с картинка , а ако има и много фигурки от фондан  , това оскъпява цента , защото има много детайлна и прецизна работа по изработката им . Вариант е  да  се поръчат само една -две  по-малки фигурки, колкото да има -питай  :wink:  .  Реално после отиват на боклука , защото даже и  не са вкусни за ядене .

Сигурна съм , че след толкова внимание  и старание , празникът ще е прекрасен !