0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #120 -: Март 09, 2015, 14:50:29 pm »
Момичета, търся си рецепта за торта за първи РД, от която да може да яде и да маже рожденика  :balk_12:

Попаднах на тази рецепта: ЦЪК. Някой дали я е правил?
Или дали сте правили други подобни торти, които бихте ми препоръчали.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #121 -: Март 09, 2015, 14:55:51 pm »
Усмивки зависи какво си решила да го захраниш до тогава.Аз направих торта с пандишпанови блатове и обикновен яйчено-млечен крем.Всичко минава топлинна обработка, а тя прясно мляко и яйца яде покрай кухнята.Мога да ти дам рецептата ако искаш.Другия вариант ти е нещо подобно на това което си показала.

Това според мен е маслено тесто без захар обаче и лично мнение, но може да дойде тежичко.
« Последна редакция: Март 09, 2015, 14:57:30 pm от magi_st »

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #122 -: Март 09, 2015, 15:01:11 pm »
Маги, много ще се радвам да ми дадеш и твоята рецепта.
Аз не очаквам да изяде много от тортата, но все пак да не се чувства изолирано детето  :P
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #123 -: Март 09, 2015, 15:16:27 pm »
Това е тортата, не е много сладка, нормална е.В това количество захар аз мисля че може да се опита от едно дете

Блатове:
Основно правило за този пандишпанов блат е, че на едно средно яйце слагаме 30 гр.захар и около 30гр. брашно може и малко по-малко)
за 26 см форма
6 яйца
180 гр. захар
160 гр. пресято брашно
1 бакпулвер Dr Jotker
1 ванилия
Подготвяте формата, като я намазвате с масло и посипете с брашно или грис.
Разделят се белтъци и жълтъци, като първо се разбиват белтъците на гъст сняг. После се разбиват жълтъците и захарта на пяна. Прибавят се постепенно белтъците, като вече се бърка леко с дървена лъжица. Накрая към въздушната смес, леко се забърква пресятото брашно.
Пече се в предварително загрята фурна - при горен и долен огрев, тавата се слага на най-ниското ниво и се пече на 170-180 C, при фурна с горещ въздух(вентилатор) на второ ниво от долу на горе на 160-170 C, за около 30-40 мин.
Приготвения блат се реже на две или три. За да не се троши, блата се реже когато е напълно изтинал – най-добре е да се приготви ден два преди да се прави тортата!
Крем:
4 яйца
1л. мляко
1 ванилия
12 равни супени лъжици брашно
1ч.ч. захар
Затопляш млякото,не трябва да е нито много горещо,нито хладко.Разбиваш в купа яйцата,захарта и брашното.След това прибавяш на тънка струйка при непрекъснато бъркане към млякото и увеличаваш малко котлно.Накрая прибавяш ванилията и е готов!Става страхотен,но отнема повечко време за бъркане на котлона.

Аз правя всеки блат отделно, пека  три броя, т.е. разбивам за всеки блат всичко докато се пече предния.Бързо става не е хамалогия.С крема си трябва търпение, защото е голямо бъркане на котлона но е много вкусен.Тортата е хубаво да се направи предния ден, за да поемат блатовете от вкуса на тортата.За покритие отгоре, може да се направи още такъв крем или да се залее с каквото решиш.Аз лично слагах фондан, но на мен ми е приятно и се занимавам с торти за мое си успокоение.От него не дадох на Моника, само за красота беше.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #124 -: Март 09, 2015, 15:51:26 pm »
Смайли, за втория рожден ден на моето дете правих вариация на френска селска торта по тази рецепта http://www.vkusnoteka.bg/2013/11/blog-post_5.html
Аз не сложих сладко и орехи. Поръсих с малко шоколадови пръчици и намалих захарта, като в блатовете слагах кафява. Струва ми се подходящо. В блатовете има малко мед. Той е алерген и се въвежда по-късничко, но не съм наясно като мине през термична обработка (печене) дали е ОК и за едногодишни дечица.
Друго, което ми хрумва като идея е палачинкова торта: самите палачинки ги запичаш на тиган с незалепващо покритие, в тях не слагаш захар и правиш по-лек крем (може и заквасена сметана), слагаш плодове (банани) за сладост и аромат.
Ние много обичаме торта (тип Шарлота): по стените на кръгла купа редиш резенчета кекс (руло). Аз купувам готов, но за да си спокойна за съставките може да наравиш домашен кекс с по-малко захар. Правиш смес от леко подсладено кисело мляко, желатин и нарязани плодове (банани, ананас), изсипваш в купата, покриваш с кекс и слагаш в хладилника да се стегне. После обръщаш и е много ефектно и вкусно.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #125 -: Март 09, 2015, 17:04:19 pm »
Смайл, на мен ми се вижда ок рецептата за торта, правила съм соленки от блога, тортата не. Като бисквитки тия блатове, дали ще омекне достатъчно?! Може би експериментално първо да я опиташ и така да решиш :)  Все пак както казваш твоето дете ще изяде няколко хапки и може каквато и да е торта да бъде :) Аз за първата година на моят син не съм му давала торта, хем му правихме два пъти :) той не разбираше и не проявяваше и интерес към тортите де, важни бяха свещите :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #126 -: Март 10, 2015, 00:08:33 am »
Абсолютно съгласна с м-и.
Моят син на 1г даже и свещите не го впечатлиха , не съм му давала , не е и искал  , та личното  ми ,мнение встрани от питането ти  :lol:, е направете торта вкусна за възрастните , които ще ядат . Зависи колко и на каква възраст деца ще има -може една малка за тях диетична от изброените горе.Аз съм за пандишпанови блатове с млечен крем  .
Виж на 2г  в детската градина е друга работа :) А като цяло впечатленията ми от рождени дни са  ,че децата торта почти не  ядат  -вълнуват се каква е , как е украсена , да духнат свещичките и после само ровят парчетата . Предпочитат шоколадов бонбон.


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #127 -: Март 10, 2015, 07:17:06 am »
Момичета, много ви благодаря!
Дани проявява изключително голям интерес към нашата храна. До такава степен, че не може да се храним пред него.  Преди го слагахме на масата и му давахме хляб и беше доволен. Сега разбира, че ние ядем други неща, а не му даваме и започва едно дърпане на чиниите, мрънкане и напъване да покаже, че иска и от другото.
Затова и с тортите....
Ще взема една красива като за снимките и хем, ако стане гаф с домашната, да имаме друга. Нея даже няма да я разрязваме и ядем пред него, защото ще настане революция. А домашната, ще взема наистина да се пробвам първо вкъщи и после ще я правим на място (в Калофер, там ще празнуваме).
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #128 -: Март 10, 2015, 08:46:48 am »
Аз за първата им годинка им направих следната "торта": пасирах череши с бананани, сгъстих с безмлечна оризова каша Милупа, но не като каша, а по-гъсто. Изсипах я в една кръгла йена и тя като постоя сатан като желирана. Обърнах и украсих с банани и готово :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #129 -: Март 10, 2015, 11:05:58 am »
Аз за първата им годинка им направих следната "торта": пасирах череши с бананани, сгъстих с безмлечна оризова каша Милупа, но не като каша, а по-гъсто. Изсипах я в една кръгла йена и тя като постоя сатан като желирана. Обърнах и украсих с банани и готово :)
Хи-хи, страхотно :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #130 -: Март 10, 2015, 13:34:50 pm »
А като цяло впечатленията ми от рождени дни са  ,че децата торта почти не  ядат  -вълнуват се каква е , как е украсена , да духнат свещичките и после само ровят парчетата . Предпочитат шоколадов бонбон.

 :lol:

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #131 -: Декември 09, 2015, 22:13:07 pm »
Здравейте майсторки сладкарки!

Имам нужда от съвет с какъв крем да покрия торта като тази на картинката. http://www.lovethispic.com/image/32873/diy-minion-cake Не ми се ще да е сметана сякаш, става много тежко. Приемам всякакви съвети.  :D


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #132 -: Декември 10, 2015, 06:31:24 am »
Здравейте майсторки сладкарки!

Имам нужда от съвет с какъв крем да покрия торта като тази на картинката. http://www.lovethispic.com/image/32873/diy-minion-cake Не ми се ще да е сметана сякаш, става много тежко. Приемам всякакви съвети.  :D
Цедено кисело мляко или с желатин примерно? Маскарпоне с бял шоколад или крема сирене/филаделфия. Според мен може дори фондан да бъде, даже аз бих предпочела, а крем вътре, че пък да е сочна.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #133 -: Декември 10, 2015, 13:29:08 pm »
И аз предвиждам да е с 2 блата, лек сироп и крем по средата, че иначе ще е много сухо. Благодаря за идеите с крема за отгоре. Тия дни ще покажа какво се получи. :lol:


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #134 -: Декември 10, 2015, 15:55:27 pm »
Раче, аз лично ще очаквам с нетърпение :)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #135 -: Декември 11, 2015, 06:57:03 am »
Дано се получи! Аз с украсите изобщо не се пробвам, че пък и такива сложни неща :) Сигурно щях да потърся една вафлена плака :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #136 -: Декември 13, 2015, 15:55:49 pm »
А ето и обещаните снимки от нашата торта. Като за аматьорска се получи доста добре. А на последната снимка е торта, която подариха едни приятели за рожденниаят ден на Марти. Тя е вече от професионалист.


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #137 -: Декември 13, 2015, 16:12:23 pm »
Много добре се е получило! Рожденика да не е нещастен, че сте нарязали миЛиона, че така тъжно гледа парчето  :D
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #138 -: Декември 13, 2015, 16:24:33 pm »
Чака да си го хапне.  :lol:


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #139 -: Декември 13, 2015, 20:04:09 pm »
Ехее еееее Рачеее, страхотна е тортата, БРАВОООООО  :balk_12:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)