0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мими   :balk_63: адмирации, представям си блесналите погледи на момчетата!

Маринко, чудесен подарък, доволна е останала мъжова майка, смятам  :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Мими, много ти е хубава тортата, поздравления
Маринка, няма начин "мама" да не е останала доволна от този прекрасен подарък, най-вече от факта, че е приготвен лично от теб
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Определено остана очарована,хареса си много подаръка и на вид и на вкус,и аз съответно останах доволна,че съм се справила.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Мише, Мини, благодаря :) Похвала за торта от Мини е като златен медал за мен  :cheerleader:
*
Момичета, дайте ми акъл за една торта, моля ви се! Искам да направя ето тази патица. Формата ще си я купя, не е проблем, ама как да я оцветя? Някъде четох за жълт топинг за мъфини. Имате ли някакви идеи (ама да не е нещо засукано, че хич не ме бива)?
Приемам рецепти и за крема. Нещо с ванилия, моля, че моят син не е по шоколада.



Прочетох в един форум в сигнатурата на едно момиче "born to bake". Е, явно аз съм "not born to bake".  :lol:
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 00:54:32 am от blue_sky »

*
И аз най после да се включа с торти в новата тема... То когато няма, няма, а сега 2 наведнъж за братче и сестричка родени в два последователни дена :)



blue_sky, можеш да я покриеш с фондан купешки или да си направиш сама. Аз за тези последните 2 торти си направих за покритие "парено захарно тесто" по тази рецепта: http://www.mycookingbookblog.com/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B0-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B8/. Стана ужасно меко и лепкаво и в първия момент ми идеше да се хвърля, но после се сетих, че пишеше да се разточи върху домакинско фолио и така разточено го сложих директно с фолиото върху тортата и така го загладих, после отлепих фолиото и готово. Фигурките са от купешки фондан.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Гери, тортата замък е страхотна, поздравления
и динозавърчето ти е много реалистично
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Герииии, страхотни торти, а динозавърчето детайлно го "сканирах" и наслаждавах!
Браво!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Мини, Мише, много благодаря! Всъщност дракона не е толкова сложен, защото е легнал и няма никаква "арматура" вътре. На Стефан динозавъра, го бях наблъскала с клечки за зъби за да седи изправен ;).
 А за другата торта си имах помощничка  8) - Ели ми помогна с оцветяването на фондана и рязането на цветята.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
И моят първи опит с фондан. Много съм благодарна на мини, която отговори търпеливо на всичките ми въпроси,  а те не бяха никак малко.
Приемам критики.





*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #30 -: Септември 12, 2013, 12:37:46 pm »
Това е тортата за рождения ден на племенника. Подобна е на тирамису, само бишкотите ги топих в мляко, наместо в кафе и най-отгоре завърших със сухи бишкоти защото в жегите не ми се плескотеше с маслен крем само заради фондана. Но това го отчитам като минус, защото сухите бишкоти създадоха трудност при рязане на тортата, не че не беше изядена и така ;).


blue_sky, хубава е тортата! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #31 -: Септември 23, 2013, 21:25:41 pm »
Един въпрос към майсторките :)
Трябва ми точна дозировка за млечно-маслен крем със заквасена сметана вътре.
В нета намерих различни рецепти за млечно-маслен крем, но със заквасена сметана вътре не.
И направи един в къщи малко на око  :lol:
Не че не е вкусен, но нещо май не уцелих, кое колко трябва да е 8)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #32 -: Септември 25, 2013, 15:06:57 pm »
Ако ти е течен крема, добави един желатин ;)
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #33 -: Октомври 08, 2013, 11:17:37 am »
За рождения ми ден направих една лесна и бърза торта. Сглобена е от лябими мои рецепти.
За благовете използвах рецептата на сладкиша "Трите чаши", а за крем домашния крем с мляко и яйца. Щях да я правя със заквасена сметана, но в близкия магазин нямаше. Тук съм описала как я направих. Украсата хич не е за показване, при повече игра може да добие вид.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #34 -: Октомври 11, 2013, 15:27:05 pm »
Да ви представя  Грозалия  :lol:, трябваше да е Рапунцел, но както се вижда от снимката по добре се справям с динозаврите и драконите... ;) Скоро няма да се престраша да правя човек, но както се казва, човек трудно се прави, пък било то и от захар. Тортата е с любимите ми орехови блатове (трябва да ги сменя някой път, че от 3 години само тях правя), а крема е маскарпоне, мляко и сиропче мента и я сиропирах с ментовото сиропче.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #35 -: Октомври 25, 2013, 12:26:59 pm »
Хайде пак аз, с една торта за момченцето на кумата ми.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #36 -: Октомври 25, 2013, 14:22:38 pm »
Герииии, ума ми взе с това Лего!  :balk_46:
Страхотни са ти хрумките и изпълнението!
Как отпечата така точно елементите?
Питам от чисто любопитство!:) Здрав да е рожденика!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #37 -: Октомври 25, 2013, 17:05:01 pm »
Мише, много благодаря!
Рязането с линийка за ширината и кубчето за дължината, после по едно време хич не беше точно и запълвах дупките както дойде. И пак да си кажа да ми е жива и здрава помощничката, че тя залепи точките, аз и ги нарязах и ги поставих по местата и тя маза и лепи и добре се справи с подравняването. :)

А с "хрумките" е лесно, решавам какво би му харесало на даденото дете и търся в интернет снимки на такива торти и комбинирам както сметна за добре.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #38 -: Октомври 31, 2013, 09:40:21 am »
gery_k77  , уникални са -шедьоври ! Конструктора е един път ! На моя мъник ще му останат очите!

.... Тортата е с любимите ми орехови блатове (трябва да ги сменя някой път, че от 3 години само тях правя), а крема е маскарпоне, мляко и сиропче мента и я сиропирах с ментовото сиропче.

извинявам се ,ако си давала рецептата  на блатовете  , а и на крема  :oops:  , но  може ли пак -   че точно много орехи имам  , да   пробвам.

 


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #39 -: Октомври 31, 2013, 12:28:58 pm »
nimika, ето това е рецептата - като го опека го режа на 2, тавичката ми е 24 сантиметра. Колкото до крема беше чиста измишльотина - 1 кутия маскарпоне (400 гр.), захар (може и пудра захар) - на вкус, прясно мляко и ментов сироп и двете на око, като идеята е да се "разреди" маскарпонето, но пък и да не стане много течен крема. Не знам обясних ли го добре, но следващия път ще си запиша мерки и теглилки. Също ако покриваш с фондан и ще правиш маслен крем, в него пак можеш да сложиш мента наместо ванилия. Ментовия ми сироп е този:

Орехов Блат
---------------------------
4 яйца, 1 ч.ч захар
1.ч.ч брашно
1 ч.ч орехи
1 бакпулвер
3 с.л какао


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!