0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
« Последна редакция: Октомври 24, 2014, 07:02:30 am от mishanta »
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #1 -: Април 15, 2013, 22:09:18 pm »
Да повдигна темата с няколко нови попълнения от мен:
1. Мики Маус торта - с ванилови блатове и яйчен крем със сметана
2. Макуин торта с много шоколад
3. Пролетен сахер - вместо кайсиево сладко използвах такова от ягоди и портокалови кори и яйчен крем
4. Италианска шоколадова торта с аромат на портокал
5. И една торта за рождения ден на една приятелка, която също беше с много шоколад
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #2 -: Април 21, 2013, 17:16:00 pm »
Я да се разпиша и аз, че скоро май не съм
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #3 -: Април 22, 2013, 15:55:26 pm »
Ето още нещо-прясно,прясно от вчера!

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #4 -: Април 22, 2013, 23:31:19 pm »
 :hungry: леле момичета... как да отслабна така  :lol:

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #5 -: Април 24, 2013, 14:55:04 pm »
Здравейте момичета.Някой правил ли е "Френска селска торта"?Искам да я направя за Цветница,но в интернет намирам рецепти и всички са различни в смисъл като грамажи на продуктите,а и приготвянето на тестото.И сега не знам на коя рецепта да се спра.А и течната сметана ми е малко проблем,живея в Испания и досега колкото пъти ми се е налаголо да използвам течна сметана,като започна да я разбивам не се згъстява,а става на парчета като пресечена.А за заквасената сметана пише,че може и с цедено мляко.И се обърках тотално.Само веснъж съм опитвала такава торта,но в сладкарница и разбира се нямаше как да искам рецептата.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #6 -: Април 24, 2013, 23:35:56 pm »
Pimi, страхотни красоти :)
Рафичка - за сладкарската сметана, ако имаш избор на марки аз ползвам предимно Хопла - или сладкарската или имат една водят я профеисонална - тук е в едни зелени кутии. За течните сметани е много важно да са добре охладени. Аз за да не се заплесвамм си ги държа в хладилника, да не ми се случи, да ми трябва пък да трябва да я чакам. Същото се отнася и за млечните течни сметани(Президент) примерно. Вжно при млечните е да са с масленост над 20%, за да ти се сгъстя. Заквасените пък са много подходящи за плодови торти. Конкретната торта, никога не съм я правила, затова с рецепта не мога да ти помогна, но би могла да се опиташ да си представиш кои съставки се доближават най-много до това, което си яла :) иначе количествата ти променят само големината. Аз бих пробвала с най-малкото възможно количество, за да видя какво се получава.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #7 -: Април 25, 2013, 03:35:36 am »
Да и аз в БГ ползвах Хопла.Но тук не виждам много голям избор,а и не ги държат в хладилна витрина и сугурно аз като не я държа много и.....Вече ще си купувам предварително и да си имам винаги в хладилника :wink:.
Благодаря ти.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети - 2
« Отговор #8 -: Април 30, 2013, 15:20:38 pm »
За рождения ден на детето направх Френската селска торта, но с плодове и сладко от боровинки Според мен така е по-вкусна! По-сочна ми е и по-богата на вкус. Украсих я като котето Кити.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Mira ,првкрасно коте Кити !  И следват въпроси за селската торта -тя като една рецепта за медовник прилича,но по различна все пак -на колко градуса и колко време се пекат корите-до хрупкаво или да са меки ? И колко дебели се разточват корите -ако са 7 ,с какъв диаметър -силиконовата ми форма е 26см -колко кори е удачно да бъдат ? Благодаря :)

И  пак питане -имам си смес за крем брюле -редовно правя -перфекно е -като в Хепитата е :) .
Искам да направя торта брюле,ползвайки този крем ,но се чудя с какви блатове - обикновен пандишпан ми се струва най-удачен ,но сякаш нещо ще й липсва - -някак обикновенна ми се струва или крема ще е достатъчен акцент ? Крема стяга желирайки ,така че може би трябва да сиропирам блатовете ?
« Последна редакция: Май 01, 2013, 17:57:22 pm от nimika »


*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Нимика, ще си измеря тавата и ще ти пиша колко е и направо тогава всичко ще обясня  :)
*
Здравейте момичета.Имам нужда от помощ.Искам да направя торта за детски рожден ден,който е след месец,но аз имам чувството,че е утре(направо съм се побъркала).Искам да направя нещо по различно,нещо прекрасно.По принцип със сладкарство започнах да се занимавам от скоро и нямам идеи.Гледам клипчета,но намирам само на принцеси,а детенцето имаше такава миналата година,а ако намеря нещо друго е на английски или на руски.Ще бъде за детенцето на съпругът ми,а не сме си я виждали от 6 месеца и сега правя приготовления за рожденият и ден и много искам да има прекрасна торта.Но не знам точно какво искам и аз.И друго да попитам в бг продават ли готов фондан?Защото и за това гледах рецепти,но не съм сигурна,че ще ми се получи.Моля ако някой може да ми покаже снимки на свои произведени по за начинаещи :oops:или някое клипче по възможност на бг или испански много ще съм ви благодарна. :)
*
Да се включа с най-новото произведение - торта "Мадагаскар". Има си забележки, но от любител толкова  :lol:
*
Изобщо и през ум не ми мина, че е домашна :) Прекрасна е!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Много е хубава тортата! Имаше един френски сайт с идеи всякакви за рождени дни, включително и домашни торти, дано го намеря.

Mira ,првкрасно коте Кити !  И следват въпроси за селската торта -тя като една рецепта за медовник прилича,но по различна все пак -на колко градуса и колко време се пекат корите-до хрупкаво или да са меки ? И колко дебели се разточват корите -ако са 7 ,с какъв диаметър -силиконовата ми форма е 26см -колко кори е удачно да бъдат ? Благодаря :)
Корите ги пека на 160 с вентилатор, тавата ми е 23 см. Пека ги да порозовеят, но и да ги позапека ми се е случвало, това не променя вкуса. Корите разточвам на 3-4 мм горе-долу. Като изстинат стават доста чупливи.

Торта скоро не съм правила, но правих Домашно кондензирано мляко



Стана много вкусно! В Карлово трудно се намира и от доста време ми се искаше да си направя за една рецепта, която така и не пробвах, защото го изядох  :oops:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
В оследно време хич не мисля за подаръци за РД,спретвам една торта и готово,ето и тази за свекърва ми

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Ето обещания линк с домашни торти http://www.ideesdeparents.com/tag/gateau-danniversaire/
*
 Мими, много е хубав "Мадагаскар" :)




Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Благодаря ви, момичета! Одобрението ви означава много за мен :)