0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #100 -: Май 14, 2019, 13:05:13 pm »
Евам, във форума на опитващите има много хубава тема и момичетата споделят много. Има момичета и извън България. Погледни и ако искаш пиши.

При моето ин витро тръгнахме с Гонал 300 и образуваха само два фоликули, накрая бях на Менопура 600 до края. Имах забременяване, но прокървих. Не е важна бройката, а качеството.
Успех!

Re: Ин витро в Германия
« Отговор #101 -: Октомври 25, 2019, 17:48:42 pm »
Здравейте  :D
Идвам с няколко въпроса ,дано някой да се включи.
Има ли някой ,който е правил ин- витро в Германия със здравна каса ДАК ,тази която поема на 100% разходите? Имам няколко въпроса във връзка с поемане на разходите.

И още нещо ,тъй като от клиниката ми казаха ,че ако върнат ембриони на 5 ден трябва да доплатя 600€ ,иначе връщат на втори ден.Според вас заслужава ли си ?Много по голям ли е шанса при връщане на петдневни ембриончета?

И така нареченото ембрио лепило ,което също се доплаща ,увеличава ли шансовете?  :D
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #102 -: Октомври 25, 2019, 18:54:25 pm »
Здрасти, не правя инвитро в Германия. относно връщането на ембриони на 5ти ден (бластоцисти) се включвам. Вероятно ти искат доплащане, защото ще има още 3 дена отглеждане на ембрионите. По принцип всяка клиника си има начин на работа. Едно връщат на трети, други на пети ден.   Предимството на 5ти ден е, че са с висок имплантсционен потенциал. Недостатъкът е, че може да не оцелеят ембрионите до 5ти ден. Тоест, ако са по-некачествени е по-добре да се приберат по-рано в подходящата за тях среда - матката. Това да се изчакат до 5ти ден може би по-скоро дава информация за това колко от ембрионите ще успеят да достигнат стадий бластоцист. Аз имам два неуспешни трансфера и 4 замразени ембриона. Аз искам да ги чакам до 5ти ден, за да знам развиват ли се изобщо. Но лекарите ме съветват да ги приберем на 3ти ден на база на неуспешните трансфери и мъжкия ни фактор. Риск си е чакането до 5ти ден, но дава много информация развиват ли се ембрионите. Защото голяма част от тях оцеляват до 3ти ден, но вече на 4ти 5ти ден доста от тях спират развитие. В случаи като моя чакане до 5ти ден би дал информация имплантационен ли ми е проблемът или в качеството.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #103 -: Октомври 25, 2019, 22:18:27 pm »
Ами да...по принцип  нищо не може да ни даде гаранция за успешна процедура ,но ми е интересно какви са плюсовете при петдневни ембриони.
Първият  ни опит е неуспешен и тук причини не търсят ,защо не се получило нито допълнителни изследвания. ..нищо и не знам каква информация ще им даде допълнително това да ги отгледат до пети ден.
Сега трябва да реша дали има смисъл  от това трябва да взема решение до два дни  :D
Според мои разсъждения плюс е това ,че ще са по силнички и ще имат по голям шанс да се имплантират.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #104 -: Октомври 25, 2019, 22:39:22 pm »
Силви, един страничен съвет - потърси клиника, която има опит в отглеждането на ембриони до стадий бластоцист. Ако хората нямат опит, не е логично да доплащаш за тази дейност. Ако можеш да избираш, избери тези, за които е бластоцистния трансфер е стандарт, а не екзотика.

Успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #105 -: Октомври 26, 2019, 00:03:31 am »
Много благодаря за съвета  ,наистина логично и точно казано.
Но аз съм в процедура ,в понеделник ми е пункцията и време за смяна на клиника по този критерий няма :D
А няма как да разбера дали това е екзотика ....
Когато зададох въпроса ,просто и ясно ми казаха ,че шансовете са по големи и това е нещо различно ,но повечето им пациенти не го правят ,защото се доплаща допълнително .
А аз  как да разбера дали са добри в това ,става въпрос за Германия и не владея добре езика за да търся мнения из Интернет на немски.
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #106 -: Ноември 15, 2019, 06:52:45 am »
За протокола :)
Пиша тук в Зачатие от 2013 ,когато започнах с първите ми трепети ,графики и овулации за да забременея.
Днес  през 2019г за първи път виждаме положителен тест за бременност!!!

Един въпрос понеже сама си назначих но шпа ,докога се пие ?
Пих 3х1 ,сега нямам придърпвания и мисля ,че е излишно да го приемам ,но ако чувствам пак нещо мога ли да го приемам?
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #107 -: Ноември 15, 2019, 08:14:34 am »
Голямо честито за теста. Пожелавам ти всичко да е наред.
Според мен няма проблем при нужда да се пие Но шпа. То отпуска гладката мускулатура и предотвратява спазми на матката. На мен след ембриотрансфер са ми изписвали при нужда Но шпа, за да не контрахира матката. Пожелавам ти едни прекрасни 9 месеца.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #108 -: Ноември 15, 2019, 08:51:14 am »
Честито, много се радвам!
Може да го пиеш по време на цялата бременност, спокойно!

Re: Ин витро в Германия
« Отговор #109 -: Ноември 15, 2019, 20:05:03 pm »
Благодаря ви  :bighug:
*
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #110 -: Ноември 15, 2019, 22:41:38 pm »
Дано всичко да е наред. Честито!
Добре си дошла в бременната тема.
Re: Ин витро в Германия
« Отговор #111 -: Ноември 16, 2019, 16:32:36 pm »
Аз съм към касата ДАК, но понеже влизам рядко, докато се появя и не само си получила добри отговори, но даже и вече си бременна. Честито! :D
Всичко ще е наред накрая. Ако не е наред, значи не е дошъл краят.