0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #640 -: Септември 07, 2017, 16:28:21 pm »
Благодаря за отговорите:)
Ще гледам да не се шашкам и ще се надявам скоро да съм ОК.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #641 -: Ноември 23, 2017, 18:02:45 pm »
Здравейте,
Бихте ли ми препоръчали ендокринолог в гр. Плевен, за биопсия на щитовидна жлеза
Благодаря
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #642 -: Март 22, 2018, 19:01:42 pm »
Случайно да има някой,който се лекува вместо с Т4,директно с Т3.Разбрах,че голям процент от хората не конверсират добре Т4 в Т3.Поради тази причина в чужбина официално прилагат и тази терапия.Интересно ми е при евентуална бременност дали може да се продължи с това лечение.Ако има някой запознат,ще бъда благодарна за мнение☺
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #643 -: Май 01, 2018, 17:03:08 pm »
Първоначално резултатите ми бяха 2,5 и започнах да пия по половинка - 0,25 мг, но последните изследвания бяха 4,14 и вече съм на цяло хапче от 0.25.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #644 -: Септември 18, 2019, 14:15:40 pm »
Здравейте. Нужна ми е актуална информация за д-р Начев - кога  къде преглежда и евентуално - телефон за връзка с него.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #645 -: Ноември 21, 2019, 14:19:37 pm »
Здравейте и благодаря за прекрасния форум! :)

С моята Съпруга правим опити за бебе от около 7 месеца, но за момента без да сме постигнали успех.

Двама гинеколози потвърдиха СПКЯ и я насочиха към изследване на FSH и още няколко женски полови хормона в първите дни от цикъла, както и на Progesteron в последните.

Всички те са в норма. Аз я помолих за всеки случай да изследва TSH, TAT и MAT. Резултатите от изследването на 22-я ден от цикъла според лаборатория Рамус са:
  • TSH: 2.574 uIU/ml (реф. 1.2 - 15.9)
  • TAT: 0.43 IU/ml (реф. < 4.11)
  • MAT: 0 IU/ml (реф. < 5.61)

При тези стойности какво бихте ни посъветвали - да се консултираме с ендокринолог или да продължаваме опитите при тези нива на хормоните?
Необходимо ли е да се изследват също FT3 и FT4?
Иначе изследванията на мъжкия фактор засега изглеждат в добри граници.

Съпругата ми консумира сравнително често млечни продукти - необходимо ли е да ги намали? Доколкото прочетох, не се препоръчва да се консумират храни, богати на йод, например орехи.
Какви други микроелементи, съответно храни, е добре да се добавят към диетата?

Предполагам, че увеличаването на физическата активност чрез упражнения ще благоприятства опитите ни и ще намали влиянието на СПКЯ.

Моля да ме извините за множеството въпроси. Най-вероятно вече е имало сходен случай във форума, но въпреки това бих желал да науча и Вашето мнение.
Благодаря Ви предварително!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #646 -: Ноември 21, 2019, 17:22:06 pm »
Изследванията на щитовидните са в норма.Не виждам смисъл от специална диета за щитовидната.Съпругата ви има ли проблеми с килограмите?Затлъстяване в областта на корема и ханша?Ако Да е хубаво да се направи обременяване с глюкоза, за да се изключи инсулинова резистентност, която често върви с ПКЯ.

Къде е правена спермограмата?