0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #60 -: Февруари 20, 2013, 15:21:38 pm »
момичета, преборихте ли вирусите? при нас е страшно - баба и дядо изкараха, дядо с бронхит, аз и малчо караме сега. беше свалил т за два дни и сега отново е с ниска темепература, суха кашлица и супер обилен секрет (воднист) от носа. как беше при вас? педиатърката каза, че имало много така каращи, но нещо ми е странно.
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 15:50:05 pm от midge »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #62 -: Февруари 20, 2013, 17:18:56 pm »
midge, моите от петък са болни, т.е. вече само Ели. Стефан вдигна 2 вечери по 38 и малко и това беше. Ели обаче направи ларингит петък срещу събота, тогава вдигна и 38 и малко. Събота нямаше температура, неделя през деня също и неделя вечер вдигна температура и от тогава всяка вечер и нощ. Не вдига повече от 38.5, кашля и има хрема, днес личната след ходене през ден да я преслушва, и надежди да и мине само с Изопринозин и изписа антибиотик. Аз кашлям, мъжа ми е с хрема и това е, ние температура нямаме.

Бързо да се оправят всички болни, че като четох, колко бяха миналата седмица...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #63 -: Февруари 20, 2013, 19:12:30 pm »
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2281394/Poisoned-day-life-Landmark-study-warns-gender-bending-chemicals-home-food-car-ARE-linked-huge-range-diseases.html?ICO=most_read_module


Охооо, това е много голямо и идва много отгоре!  Интересно ми е да видя какви ще са резултатите от този репорт, дали реално ще се промени нещо, дали ще започнат да продават Кока-кола в стъклени шишета отново... ще видим.

То аз затова си храних моите със стъклени шишета и малко по малко разкарвам пластмасите, които са за храна, от къщи. Бисфенол А го махнаха от детските чаши и шишета,но кой знае какво друго е останало. Ама то всичко е в пластмасови шишета,дори млякото. Сега какво - крава ли трябва да си купя, че да съм сигурна, че няма проблем.


  
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #64 -: Февруари 20, 2013, 19:44:22 pm »
Гери, да се оправя бързо Ели. Благодаря ти! При нас подобно положението. Такава хрема-река не бях виждала. Започнахме синекод днес за кашлицата, да видим.
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #65 -: Февруари 20, 2013, 19:49:55 pm »
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2281394/Poisoned-day-life-Landmark-study-warns-gender-bending-chemicals-home-food-car-ARE-linked-huge-range-diseases.html?ICO=most_read_module


Охооо, това е много голямо и идва много отгоре!  Интересно ми е да видя какви ще са резултатите от този репорт, дали реално ще се промени нещо, дали ще започнат да продават Кока-кола в стъклени шишета отново... ще видим.

То аз затова си храних моите със стъклени шишета и малко по малко разкарвам пластмасите, които са за храна, от къщи. Бисфенол А го махнаха от детските чаши и шишета,но кой знае какво друго е останало. Ама то всичко е в пластмасови шишета,дори млякото. Сега какво - крава ли трябва да си купя, че да съм сигурна, че няма проблем.
Относно пластмасовите опаковки, аз имам притеснения не само от бисфенола, но и от акриламида.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #66 -: Февруари 20, 2013, 20:22:55 pm »
само дето, когато ние си хранихме бебетата с шишета Авент с Бисфенол А преди 6 години, европейските, канадските и американските здравни власти и педиатрични асоциации ни уверяваха, че количеството Бисфенол в шишетата е мизерно, че няма опасност и прочие.

и ние им повярвахме. а сега какво излезе...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #67 -: Февруари 20, 2013, 21:24:16 pm »
Относно пластмасовите опаковки, аз имам притеснения не само от бисфенола, но и от акриламида.

  И акриламид ли има? Аз работя с акриламид, той е невротоксин, когато е течен и безопасен, когато се полимеризира и стане на гел. Обаче не бих искала да мислагат храната в нещо, което го съдържа, знам ли при какви условия „изтича‟.

Джам,те тук преди няколко месеца чак го забраниха за детските неща, но примерно на алуминиевите консерви вътрещността им е покрита с него т.е. ако взимаш да речем грах в консерва( тук друг грах аз никога не съм виждала) значи от такова ядеш.


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #68 -: Февруари 20, 2013, 21:45:59 pm »
Относно пластмасовите опаковки, аз имам притеснения не само от бисфенола, но и от акриламида.

  И акриламид ли има? Аз работя с акриламид, той е невротоксин, когато е течен и безопасен, когато се полимеризира и стане на гел. Обаче не бих искала да мислагат храната в нещо, което го съдържа, знам ли при какви условия „изтича‟.


Не знам до колко достоверна може да е тази информация, но попаднах на това:
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p794.html
Сайта със сигурност не е надежден източник, но конкретно тази информация- не зная.

И при Гала в понеделник говориха за него.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #69 -: Февруари 20, 2013, 21:50:36 pm »
Не знам до колко достоверна може да е тази информация, но попаднах на това:
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p794.html
Сайта със сигурност не е надежден източник, но конкретно тази информация- не зная.

И при Гала в понеделник говориха за него.
Ами ако идва от аминокиселина, значи и месо не можем да ядем, щото все пак нали трябва да го сготвим.


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #70 -: Февруари 20, 2013, 21:57:03 pm »
Не знам до колко достоверна може да е тази информация, но попаднах на това:
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p794.html
Сайта със сигурност не е надежден източник, но конкретно тази информация- не зная.

И при Гала в понеделник говориха за него.
Ами ако идва от аминокиселина, значи и месо не можем да ядем, щото все пак нали трябва да го сготвим.
Ами точно това обясняваше и др.Папазова в предаването (не й симпатизирам по принцип), че едва ли не трябва да избягваме всичко тестено препечено, да се отделя кората на хляба, крекерите нещо чоплеше- всичко, в което има нишесте, и което се пече на повече от 120 градуса. Също и за месото каза, да- хванело ли коричка, да не се яде. За мен лично тази превенция е прекалена, някак си не мога да си представя, че мога да готвя или да пека на Т до 120 градуса  :lol: Това месо само има да се поти във фурната, но не и да се сготви  :lol: Пък до колкото разбрах само кората е вредна, което пак малко не ми е логично- нали целия продукт е термично обработен?

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #71 -: Февруари 20, 2013, 22:00:06 pm »
Аз на тази много не вярвам. И на мен ми се струва прекалено. В крайна сметка хората от векове готвят така храната(айде фурните по-отскоро :-) )
То по тая логика дайте само плодове и зеленчуци да ядем


Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #72 -: Февруари 20, 2013, 22:06:12 pm »
Аз на тази много не вярвам. И на мен ми се струва прекалено. В крайна сметка хората от векове готвят така храната(айде фурните по-отскоро :-) )
То по тая логика дайте само плодове и зеленчуци да ядем
Не, не, аз също не я понасям. Големи глупости дрънка.
Заслушах се, просто защото чух, че говори за акриламида и ми беше интересно какво ще каже, защото вече бях чувала за него. Освен че трябва да спра да ям, друго не чух да каза  :lol:

Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #73 -: Февруари 21, 2013, 12:32:17 pm »
Относно хремите - искам да споделя какви капки капах последно на Злато и останах много доволна!
Слагам около 100-150гр вода да заври, добавям една лъжица лайка и една лъжица мед. Оставям да поизври долу-горе наполовина. Прецеждам през марля и след като изстине - капя по 2-3 капки в ноздра. Няколко пъти на ден. Ами аз за себе си видях най-голям ефект от това! Само споделям - ако някой реши - може да пробва. Все пак не е лекарство /в истинския смисъл на думата/.
Лек ден ви желая!
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #74 -: Февруари 21, 2013, 12:46:58 pm »
Моята леля има сходна рецепта  :) но без мед, лайката се прецежда и се слага щипка сол и щипка сода. Не ми се е налагало да я пробвам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #75 -: Февруари 21, 2013, 14:34:26 pm »
Относно хремите - искам да споделя какви капки капах последно на Злато и останах много доволна!
Слагам около 100-150гр вода да заври, добавям една лъжица лайка и една лъжица мед. Оставям да поизври долу-горе наполовина.

барбарон, с риск да те разочаровам, но това е просто подсладен чай от лайка :) едва ли има кой знае какъв ефект върху ноздрите ти, освен плацебо ефект.
медът губи свойствата си при температура над 45 градуса - като го сложиш да ври в лайката, просто му убиваш и малкото полезност, която има. лайката е мнооого, ама много слаб антисептик. това е, нищо друго.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #76 -: Февруари 21, 2013, 16:53:47 pm »
jam, и аз веднъж с чай от лайка видях поразителен ефект за един ден.
По рецепта на педиатърката ни- чай 125мл с 1 ампула вит.Ц

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #77 -: Февруари 21, 2013, 19:43:11 pm »
лайка, мед и други треволяци алергизират. не бих ги ръгала в носа за щяло и нещяло. синът ми наскоро беше с 7 дневна жестока хрема, как пък никой от сериозните педиатри, които го лекуваха, не ме посъветва да правя такива неща.

а вит. С адстрингира - свива кръвоносни съдове. може затова да е подействал отбъбващо на лигавицата. ама струва ли си, пак питам? тоя нос ще ви трябва и друг път...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #78 -: Февруари 21, 2013, 19:59:14 pm »
Моята леля има сходна рецепта  :) но без мед, лайката се прецежда и се слага щипка сол и щипка сода. Не ми се е налагало да я пробвам.
Сол и сода има логика, това е което се слага в разните продъкти за плакнене на носа. Меда честно не го разбирам и аз. За какво ти е да ти е сладко, като ще си го  буташ в носа. Само храна за бактериите.


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #79 -: Февруари 21, 2013, 20:44:55 pm »
тоя нос ще ви трябва и друг път...


Именно. Затова аз лично предпочитам лайката пред ксилометазолина ;)
Педиатърът, който ми препоръча това е достатъчно сериозен. При липсата на растеж на каквото и да било в носа, защо да не спра бистрия секрет с лайка, вместо с лекарствена форма на капки за нос. Пробвала съм- действа. Другия път пак с това ще пробвам най-напред :)