0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« -: Февруари 18, 2013, 06:28:30 am »
ха, изненадах ли ви  :P
цяла вечност не съм пускала тема
айде, весела и успешна и по-малко спамъри във форума да пожелая
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2013, 06:50:10 am »
Добро утро и от мен....
да е здрава, успешна и наситена с поводи за усмивки :-)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2013, 08:34:11 am »
Пожелавам една здрава и усмихната седмица от нас :D
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2013, 08:42:01 am »
Успешна седмица и от мен  :D
Болните да оздравяват, а здравите да си останат такива :D


*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2013, 08:43:37 am »
Здрава и спорна седмица!

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #5 -: Февруари 18, 2013, 09:16:44 am »
Здрава и спорна седмица :-) Болните бързо да оздравяват


Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2013, 09:58:21 am »
Добро утро и от мен!
От здраве да не се отървете всичкииииииии  :wink:
Мини, нека има по някой спамър, че да се "размърдва" форума  :wink:  :lol:
Шегичкааааааа - ся да не ме метнете  :lol:  :lol:  :lol:
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2013, 10:14:30 am »
Щом темата е от сватята, няма как да не пиша :)
Барбарон, то от тези спамъри форума не мърда, а се гърчи  :lol:
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2013, 10:23:37 am »
Тъй де, ама да не ни е скучно  :lol:
Пък и да ни държи будни!
Шегувам сеееееее - не ми обръщайте внимание - ей такова ми е днес - малко шантаво  :wink: Но ще се оправя!
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2013, 11:20:22 am »
Нека са здрави всички и малки и големи, че много лош се оказа този грип :(

И на мен нещо не ми е ден днес...
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2013, 12:30:45 pm »

Много здраве и от мен - и на малки и на големи! :)
На нас ни свърши "бабин дом"...и след близо месец отсъствие, днес сме на ДГ.
Дано не е "забравил" колко е хубаво там... :wink:



*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2013, 12:46:22 pm »
Някой да има впечатления от Цитросепт за деца?

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2013, 13:07:26 pm »
Някой да има впечатления от Цитросепт за деца?
Миналото лято се беше нашумяло покрай него:
http://bnt.bg/bg/news/view/79956/
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2013, 13:31:21 pm »
Да се запиша и аз в седмичната темичка, пък дано като ви чета малко да ми дойде настроението. Супер скапан ден, няма конкретна причина, ама да свършва вече  :?

Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2013, 13:38:23 pm »
А, Мишле, денят е понеделник и затуй доста сме в такова настроение!
Но пък се усмихнете - идва вторник  :wink:  :lol:
Не, че за нас, които си гледаме дечурлигата има кой знае какво значение денят, но все пак.......  :lol:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2013, 15:15:52 pm »
Хайде и от мен привет и да са здрави и доволни децата, а и майките.

Тази нощ Жорко падна от спалнята, как се е изсулил от към краката ми идея нямам, само чух "туп" и плач. Уплаших се много, че като пада заспал няма как да прояви инстинкт и да си сложи ръцете напред, а явно е паднал на глава, но нямаше нищо, щом го качих на спалнята за миг се успокои и заспа. За съжаление спалнята ни не е опряна на стена, от едната страна съм барикадирала с възглавници, но той пак ме изненада от най-неочакваното място да се изсули.
Барбаронче, и моето време така лети от понеделник до петък минава толкова бързо, а уикенда още по-бързо.
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2013, 15:22:30 pm »
ха, изненадах ли ви  :P
цяла вечност не съм пускала тема
айде, весела и успешна и по-малко спамъри във форума да пожелая


Не се притеснявай. Бъди доволна и щастлива от постигнатото! http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49284.140
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2013, 15:26:19 pm »
Ауу,Мими,пропуснала съм го-добре че каза 8O

Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2013, 19:04:34 pm »
Може ли да си похваля Златото  :oops:
Човека вече е наясно, че се ходи на градинка. Сутринта не плака - даде ми целувка и влезе спокоен. Днес е ял и е спал /предполагам не много, но и 30-40 мин. му стигат, за да не е раздразнителен, докато си легне за вечер! Мен това много ме устройва  :wink:
И съм довооооооолна и щастлива  :lol:
Здрави дечица пожелавам на всички!

А за кофтито настроения - аз всяка година по това време си взимам витамини. Една година се пробвах и много добре ми подействаха пролетта. Та си взимам всяка година - а какъв маникюр пускам от тяяяяяях - много е гот  :lol: И настроението ми се оправя след седмица приемане. Май е време пак да си купя  :wink:

Миси, те тепърва почват да се учат да падат! Злато има такива падания понякога, че в момента, в който го видя, че пада - имам чувството, че ще се претрепе, а той е като котка също - на гръб не пада  :lol: Та си мисля, че повечето деца си имат инстинкт и той много бързо се пробужда в който и да е момент!
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #19 -: Февруари 18, 2013, 21:02:39 pm »
Барбаронче,ми то детето не случайно си е Злато :D.
За падането,Митко беше на около годинка когато майка му с простия си акъл не му беше свалила нивото на леглото и през нощта се изметка на земята.Така се уплаших,защото и аз чух само едно думкане и не знаех къде и на какво си е паднал.Слава богу нищо му нямаше на детето.

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2013, 21:25:43 pm »
Ооо,за падания питайте мен.КОлко пъти пада от спалнята докато разбере, че първо се слиза с краката.А онзи ден малкия нали се научи да се катери по облегалката на дивана и реши, че може да се пързаля по края на облегалката. Е да, ама не - и само бъзата ми намеса да го хвана за краката с надолу главата предотврати доста гадно падане върху паркета.


Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2013, 22:55:40 pm »
За слизането от спалнята, още като беше малък - не можеше да ходи, дори мисля, че не можеше и да се изправя още на мебелите, та моя мъж му показа как се слиза от спалнята! Представете си един 100 кг мъж как се дупи и показва  :lol: Страшна гледка беше, а на мен ми беше смешно, защото си мислех, че Злато няма да го отрази. До момента /мисля беше същия ден/, до който не видях едно малко надупено на спалнята Злато - да търси края на спалнята  :wink: И разбрах, че има смисъл обясненията! Оттогава не ме е страх, че ще падне от спалня или диван - много точно преценя!

Парси, вярно взе да заприличва на "злато"  :lol: Дано, дано, дано......
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #22 -: Февруари 19, 2013, 05:53:11 am »
Като сте заговорили за падния,баща ми на 6 месеца паднал от люлката и на сутринта го намерили да си спи под нея. Стават, няма го бебето в люлката, като се заоглеждат, той под нея :-). Баба ми и дядо ми егати железният сън са имали, щом бебето пада и те са си спали до него. Ама така е то на 20г.
Ние нямаме подобни падания, понеже си спят в кошарите. Ивана още е в нейната, ще я държа там дожато мога. Андреа обаче много скоро ще прескочи. В градината беше прескочила една кошара преди 2 месеца и я сложиха на легло. В къщи обаче все още ми е по-лесно без разхождащи се дребосъчета.


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #23 -: Февруари 19, 2013, 09:17:15 am »
Боби, то бебето /баща ти/, ако е паднал плавничко и не е усетил - може и хич да не се е обадил /ревнал/, та що да се будят родителите  :lol:

По този повод - преди години - майка ми гледа племенницата ми - бебе. Оставила я в количката да спи /от едновремешните голеееееми колички/ на двора и майка ми си върши нещо в градината. По едно време - майка ми вижда, че количката тръгва и както си върви, изведнъж се обръща от камък. Майка ми "спира да диша" образно казано и хуква към количката. Отива и какво да види - племенницата ми се сгушила под сенника и завивките и си спинка сладко-сладко  :wink: Още го разказва този случай със страх! Не мога да си представя какво е изживяла тогава!

А иначе - от кошарата Златото си слиза без проблем, защото сме махнали една пръчка. Не знам дали не беше грешка обаче махането на пръчката, защото той си се научи да слиза и не иска да ляга там. Но от спалнята трябваше да го обучим как да слиза, че иначе щеше да има доста салта  :lol:
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #24 -: Февруари 19, 2013, 09:20:47 am »
Баба ми и дядо ми егати железният сън са имали, щом бебето пада и те са си спали до него. Ама така е то на 20г.
Аз без да съм на 20 години го преживях това нещо :lol:
Имам и аз такава случка. Спи си момата на спалнята и лека по лека с въртене се е изсулила, ни вопъл, ни стон и е продължила да си спи до спалнята. А познайте аз кога разбрах  :oops:
Добре, че е мокет на пода, та е паднала на меко.

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #25 -: Февруари 19, 2013, 09:44:30 am »
а моето дете тази вечер спало по чаршаф само :lol:
снощи баща им остана да работи, аз си легнах към 11 часа, сутринта ставам и гледам на детето юргана на дивана, а тя завита само с плика. Много се въртяла, развивала се, явно й било топло, та човека й махнал юргана :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #26 -: Февруари 19, 2013, 10:10:37 am »
Моите са всяка нощ развити и в невероятни пози. Преди на Алекс леглото беше почти до пода свалено, че той не спираше да го обикаля. Като купихме двуетажното легло, много ме беше страх дали няма да падне, слава богу спят си по леглата, още не са се изтръшквали. Един единствен път Мила падна, но тя беше решила да се премята през леглото, беше обелила носа. Иначе и двамата си спят по леглата от бебета, не сме имали такива падания.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #27 -: Февруари 19, 2013, 10:21:11 am »
Като стана въпрос за отвиване вечер - ние спим с чувал вечер. Но зимния ходи на ремонт тия дни, че беше изпокъсал копчетата и две-три вечери спи с тънкия /пролетен/ чувал, отгоре с едно одеалце. Но тази сутрин беше без одеалце  :wink:
Та да попитам - до колко годинки ориентировъчно може да спят в чували? То зависи и от детето, но все пак..... На мен лично ми е много удобно, защото спя като пън вечер и не ми е по вкуса да ставам да завивам по няколко пъти  :oops:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #28 -: Февруари 19, 2013, 10:23:55 am »
Барбаронче, Мила и Алекс спаха почти до 4 години с тях. Има едни дето са до 110 см, влизаха идеално в тях, само че като им станаха малки и взеха да се изнервят, да ги късат и продължихме да спим с шалтета. Не че и те са им на гърбовете, ама тва е положението. Аз поне по средно 10 пъти на нощ завивам :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #29 -: Февруари 19, 2013, 10:40:41 am »
Лелеееееее, 10 пъти на нощ  8O Как се наспиваш?!?!?!?!

Нашия чувал е шит от една олекотена завивка - имах много подарени и реших, че няма да купувам чувал, а ще направя. Добре ми го скалъпи жената и стана дълъг - не съм го мерила колко е, но си мисля, че поне още една зима ще трябва да спи в него, а при добро желание и по-следващата  :wink: Надявам се откъм 4 годишен да започне да се усеща като му е студено и да се завива /като майка си/, защото тати му може да си спи отвит цяяяяяяяяяла нощ без да се усети  :lol:
Здрави да сме - ще му намерим цаката  :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #30 -: Февруари 19, 2013, 10:42:53 am »
Мии, не се :oops: А иначе ако бащата се отвива, няма шанс да се научи да спи завит, вервай ми :lol: Моите и двамата явно приличат на баща си по това, винаги са отвити.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #31 -: Февруари 19, 2013, 10:50:52 am »
Барбаронче, моите още спят с чували. Зимните им са 120см, летните 140см. Има и по големи като размери, та като им умалеят пак ще купувам.
За падането - сефтето го направи Дани още на 6м. Не можеше да пълзи още, а се изсухли от спалнята с всички барикади и то за части от секундата, докато се обърнах с гръб. Обръщам се, на леглото само един брой, другия се изпарил  :lol: А той човека и играчки си подбрал и продължил да си играе на земята (между спалнята и кошарата) върху възглавниците и ми се хилеше отгоре на това  :lol:
После вече падането за него се превърна в спорт  :lol: Затова и бяхме с гипс де - можел и той да скача и пада като съименника си  :lol:
Сега още спят в кошарите с решетките с махнати 3 пръчки и от време на време вечер има висящи крака, ръце, дупета, че и наполовина човечета  :lol:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #32 -: Февруари 19, 2013, 15:48:13 pm »
Да ви кажа Жорко какво прави с чувалчето си, то е зимно с цип отпед. Той спи по боди и ританки, но по някое време започва зверско ритане вътре в чувала, с което успява да събуе ританките, после си качва голите крачета там където е ципа (до вратлето му) и успява да ги провре оттам извън чувала, разкрачва се широко и заспива гол и доволен. Така от няколко дни се принудих да го завивам с олекотена завивка и да го проверявам постоянно дали е завит, добре че спим заедно, та не ми се налага да ставам.

А за това спане заедно всички около мен ми казват, че трябва да го уча да си спи в леглото, ама как да стане, като през нощта той се изправя в кошарата, почва да плаче, сочи ме и вика "Там" и аз със затворени очи го мятам на спалнята до мен, за да продължим да спим. Татко му вика - "Ти така го научи", пък аз му казвам - "Ами научи го ти иначе". Моя позната ми каза, че така са спали със сина й на едно легло до 5 годинки, после детето само пожелало да си спи в леглото, а майката така била свикнала да са си заедно, че за нея това отделяне било много трудно.  :wink:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #33 -: Февруари 19, 2013, 15:53:49 pm »
Като стана на 1,5 г. Вики започна да плаче при всеки опит да бъде сложена в спален чувал, дори и вече спяща. Започнах да я завивам с олекотени завивки, но ми беше по-лесно докато спеше между нас. Дори и да се отвиеше, не беше толкова фатално. Като започна да спи сама в детската стая обаче започна моя нощен кошмар. Ставане почти на всеки час! :( Това допълнително ме уморяваше и изнервяше. Реално аз не се отпусках да спя а само придремвах за да не я оставя да спи дълго отвита. Много мислих и измислих "рокля за сън" - така я представих на девойката да се хване. Всъщност е чувал, само че отворен отдолу. Така лесно може да стане и да отиде и до тоалетна, няма да се спъне и да падне. Освен това може да си рита без да скъса ципа. Е спи с тънки чорапчета, защото краката са винаги голи. Завивката е вдигната от ритане поне до коленете, а не рядко и почти до кръста, но поне гърба и до някъде тялото и не се охлажда много. Това не означава, че спя непробуно, но поне малко по-спокойно и ставам ако няма друга причина 2-3 пъти. Е голяма е разликата от 10 честно. Та за това принцеса Виктория ще си спи с роклите за сън поне до 1 ви клас! :oops:
Това за спането в едно легло го преживявам още, Миси виж в как да си контролираме нервите. Накрая я оставих една вечер да си пореве от инат за да разбере, че няма повече да и угаждам на номерата и се кротна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #34 -: Февруари 19, 2013, 15:56:54 pm »
моя абитуриент едва от лятото спи без чувал, ама е постоянно отвит, затова сега, като боледуваше и спеше на студено - пак го напъхах в чувала, амаха!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #35 -: Февруари 19, 2013, 16:03:30 pm »
Моите пък спят предимно отвити.Защо просто не ги облечете повече, ако ви е страх, че ще им е студено?


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #36 -: Февруари 19, 2013, 16:08:57 pm »
Ми Боби, щото и така не става :lol: Миналата вечер моя синковец се беше съблякъл гол до кръста. То верно е приятно топло у нас, ама чак гол до кръста... Лятото както иска да спи, ако ще и без дрехи, ама зимата не съм много съгласна.
Нощем у нас е борба - като тръгнеш да ги завиваш, следва едно пъшкане, мрънкане, въртене и точно след две секунди всичко е махнато :? А Мила има ужасния навик да рита, ляга отгоре на завивката и като бутнеш да я завиеш и ревва :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #37 -: Февруари 19, 2013, 16:09:45 pm »
а боби, ела ги облечи ти :lol: моите спят само по тънки памучни пижамки, без потници, нищоооо, все им е топло :)
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #38 -: Февруари 19, 2013, 16:16:14 pm »
И моят морж все му е "вряло" ! Беше убедил през есента сам-самин учителката в детската градина да му маха потника за следобедния сън, че мама така правела, да не се изпотявал. Ама жената като взе да настъпва зимата деликатно ме попита дали не е по-добре да му оставя потничето, пък ако е потен като се събуди, щели да го сменят.Обясних му, че за това му се вика "потник" и да не спори повече с другарката, така де - госпожата! :)
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #39 -: Февруари 19, 2013, 16:16:22 pm »
и ние така. А когато реши, че ще спи при нас, решава, че и на нас ни е топло и ни отвива, цяла нощ. При опит да се завием тримата следва шут в бъбреците :lol:
[/url][/url]
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #40 -: Февруари 19, 2013, 16:19:59 pm »
хоупче, и моите се събличат в ДГ, госпожите ме питаха дали наистина в къщи спят без потници, защото на обед си ги събличали :lol:
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #41 -: Февруари 19, 2013, 16:25:16 pm »
И дребния спи само по тънка нощничка - нито потници, нито чорапи и пр. Заспива на спалнята с мен, след 10-15мин. като заспи - разстилам чувала, полагам заспало Злато, закопчавам и премествам в кошарата. Доста го размърдвам, но си спи. Аз лично спя по същия начин - не обичам да съм облечена много като спя - не мога да си почивам.
Миси, аз поради тази причина - че намерих по магазините само чувалчета с цип отпред - реших да ушия на Злато с цип отстрани, а отгоре - с копчета.
А пък лятото ако въобще завия с чаршаф - на сутринта негово височество е върху него, така че.....

Мии, не се :oops: А иначе ако бащата се отвива, няма шанс да се научи да спи завит, вервай ми :lol: Моите и двамата явно приличат на баща си по това, винаги са отвити.

Гане, недей така бе - нека по нещо и на мен да прилича, освен по ината  :oops:  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #42 -: Февруари 19, 2013, 16:25:48 pm »
Моите пък спят предимно отвити.Защо просто не ги облечете повече, ако ви е страх, че ще им е студено?

по същата причина, поради която не ядем пасти, когато нямаме хляб. :)

на никой човек не му е комфортно да спи незавит с нещо - колкото и да е топло. старите хора казват -  човек и вестник може да е завит, ама да е завит. моето лично усещане е точно такова. същевременно, на никой не му е комфортно да спи навлечен.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #43 -: Февруари 19, 2013, 16:28:10 pm »
Е, аз си дадох благословията да бъде с потник и то детенцето ще-не ще, кандиса. Пижамката му е съвсем тънка памучна. Скоро не се е оплаквал да му е било "вряло" и да се потил в градината.
В къщи краката му са потни - с тънки чорапки и чехли ходи, не с пантофи да кажеш...
Ври му кръвта и туй-то. Живи и здрави да са!
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #44 -: Февруари 19, 2013, 16:34:55 pm »
И при нас е така  :D Един ден ми се обясняваха как госпожата не им давала да си събуват слиповете като си лягат  :lol: Че в къщи спят с цели гащиризони (като бебешките) и им махам слипчетата да не им стягат ластиците (като знам на мен колко ми е кофти да си лягам с гащи, как да ги оставя да спят с тях  :lol: ) Вече обаче взеха да им умаляват тези гащиризони (имат само по 3 които още са по-свободни) и им се разкопчават на кръста точно. С чувала съм сигурна, че не са им голи кръстовете. Отгоре мятам по едно поларено одеалце само. У нас е топло и този вариант си ми е супер. Лятото спят само по потник и тънък чувал от памучно трико (дебел е колкото тънка тениска).
Чувалите започнахме да ги ползваме на година и половина, преди това беше мисия невъзможна - бяха пълни с тръни  :lol: Ако решат през нощта да го играят пришълци, събличат чувалите, взимат си нанитата и шишетата с вода и се наместват между мен и баща им. В крайна сметка аз се държа за чаршафа като котка за перваз - а съм мръднала, а съм паднала от леглото  :lol: Всеки от тримата мъже си възприема индивидуална посока за спане и става един голям мармалад на спалнята. Добре, че тези случаи са редки, обикновено ранна утрин в почивните дни се случва това.
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #45 -: Февруари 19, 2013, 16:35:58 pm »
С тези потници голяма драма  :lol: и мен госпожата ме пита верно ли, че гол трябва под пижамата.
Моят синковец се поти като заспи, независимо от температурата в стаята и завивките. Заспива, преобличам, мятам завивката и като не е мокър съм по-спокойна. Като цяло спи отвит, колкото пъти го проверя, все си е отвит. В къщи спи по тънка блуза с дълъг ръкав и къси гащи  :oops: не дава повече, за градината се разбрахме за дълги панталони.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 16:38:13 pm от midge »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #46 -: Февруари 19, 2013, 16:43:32 pm »
Барбаронче, сори, тва е положението у нас :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #47 -: Февруари 19, 2013, 16:49:25 pm »
Моето златно яйце е морж като баща си. Голяма драма беше с това спане и завиване - все й беше горещо. Накрая мирясах и я обличах по-леко за сън, а също престанах да я завивам със сто ката, като пашкул /аз така обичам да спя/ и о, чудо, започна да си спи спокойно детето цяла нощ.
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #48 -: Февруари 19, 2013, 17:25:07 pm »
Misi, нашия правеше абсолютно същото нещо с летния  чувал. Затова есента търсих зимен чувал с цип отстрани, и засега проблема решен.  :lol: 
Обаче като ви чета излиза, че моя синковец спи навлечен и ме навеждате на мисълта дали пък не му е топло. Ама пусти страх да не му е студено и да не го простудя. Каква температура поддържате вкъщи та спят само по памучна пижама и чувал?


*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #49 -: Февруари 19, 2013, 17:40:29 pm »
Ние спим на 19/20 градуса. Обличам го с памучно боди, ританки и чувалче - зимно, дебело, без ръкави.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #50 -: Февруари 19, 2013, 19:12:45 pm »
В нас се спи само по боди потник и дебели пижамки,завивки никакви не търпят,а за чували да не говорим :lol:. и аз като ставах по n -пъти,но докато ги завия и те след 2-3 мин. стават махат завивката,че по някога и вой надават и се будят един друг и така по няколко пъти и тази битка не я спечелих аз,дори и чорапи обувам след като заспят и тях събуват,но рядко :lol:.А градусите в стаята са не по вече от 22-23,а те отвити от всякъде,явно им е топло на хората важното е да са добре :P,а само като си представя миналата зима как съм ги завивала,а ти миличките и да им е било топло мама е завивала :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #51 -: Февруари 19, 2013, 19:18:15 pm »
на никой човек не му е комфортно да спи незавит с нещо - колкото и да е топло.
Не знам кой е този „никой‟, но той не живее у нас :-). Комфорта е както се научиш. На моите им е комфортно, на мен също. Аз спя незавита, когато е топло и климатика ми духа отгоре и си ми е много добре. И двете ми деца се развиват и ги дразни одеалото когато не е студено.  Започнат ли да ходят мисля, че е кофти да са в чувал да не могат да се изправят. Гащеризонът и за тях самите е по-удобен, поне според мен. Аз и гашеризони вече не позлвам де, ама за който го е страх от развиване  мисля, че е добър вариант за по-голямо дете.

Тук първата година не се слага въобше одеало в леглото по изрична препоръка от педиатричната асоциация, та почти всички си спят така.


  
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #52 -: Февруари 19, 2013, 19:31:22 pm »
Аз също едното си дете не го завивам, просто няма смисъл, завивката е върху него точно 2 минути. Спи с поларена пижама без завивки, цяла нощ без гък да каже. Другия спи завит.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #53 -: Февруари 19, 2013, 21:37:21 pm »
на никой човек не му е комфортно да спи незавит с нещо - колкото и да е топло.
Не знам кой е този „никой‟, но той не живее у нас :-). Комфорта е както се научиш. На моите им е комфортно, на мен също. Аз спя незавита, когато е топло и климатика ми духа отгоре и си ми е много добре.

Боби, ти си извънземна, отдавна го знаем - ти не участваш в класификациите.  :D

и нека не забравяме къде живееш, все пак (по отношение на климата и навиците).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #54 -: Февруари 19, 2013, 21:46:45 pm »
Боби, ти си извънземна, отдавна го знаем - ти не участваш в класификациите.  :D

и нека не забравяме къде живееш, все пак (по отношение на климата и навиците).
Хе хе, да извънземна съм :-). Нали това ти казвам - както го свикнеш. Аз не намирам приична да ги сивквам да се завиват,мен баба ми като ме е научила да спя с чорапи и до ден днешен са будя да си ги търся, терсене ми е, ако легна без тях, пък ако ще през деня да съм боса.
Аз тази година се научих да спя отвита - не знам как стана, но сега често си спя гушнала одеалото и гърбът ме е отвит.


  
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #55 -: Февруари 19, 2013, 21:57:46 pm »
аз си се завивам, дори ръчичките да са ми под одеалото  :lol: дребния със завити ръце не може за заспи
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #56 -: Февруари 19, 2013, 21:57:56 pm »
Хайде и аз в отбора на извънземните  :lol: И Дани не спи завит, да не говоря че и в момента ходи бос. Не, че не искам да си сложи чорапи, слагам му, ама ги събува до 2-3 минути и това е. Ако му стане студено - ходи да си обува чехлите, или ми казва да му обуя чорапите пак.
Аз спя завита зимата, или по-скоро "овъртяна" в завивката. Лятото, намирам завивката на земята. Дани ако му метна нещо на лягане - никога не го намирам върху него сутринта. Не ми е настивал от това, ама се е будил от това, че му е топло пък аз съм се направила на много грижовна и съм го завивала. Та съм го оставила да прави каквото си иска.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #57 -: Февруари 19, 2013, 22:49:14 pm »
При нас работи само комбинацията пижама и чувалче (дебелина - според сезона). Като направи годинката, опитах за кратко с одеалце, от тези тънките, поларените, но не би. Ляга и заспива в долния край на кошарата, завита. Сутрин я намирам в горния край, одеалото - на пода. С чувалчетата работата е чиста :)


*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #58 -: Февруари 20, 2013, 08:11:43 am »
И моят син спи само по боди, отвит, топло им е на човечетата явно  :D  У нас аз съм от отвиващите се и явно на мен сее метнал така стоплен  :D Чувала днес много иска да го облече и скоро ще пробваме да спи с него. И аз съм виждала такива чували рокли(с връзки отдолу).
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #59 -: Февруари 20, 2013, 09:52:10 am »
Да ви разсмея малко: Топло, топло му е все на моя човек, ама вчера искаше да ляга да спи с новия гащеризон за ски! Толкова си го хареса. Десет минути го гоних из къщата, за да му го съблека, а той се хвърляше и се пързаляше по теракот, ламина, по дупе, по корем, по гръб. Голям майтап!
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #60 -: Февруари 20, 2013, 15:21:38 pm »
момичета, преборихте ли вирусите? при нас е страшно - баба и дядо изкараха, дядо с бронхит, аз и малчо караме сега. беше свалил т за два дни и сега отново е с ниска темепература, суха кашлица и супер обилен секрет (воднист) от носа. как беше при вас? педиатърката каза, че имало много така каращи, но нещо ми е странно.
« Последна редакция: Февруари 20, 2013, 15:50:05 pm от midge »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #62 -: Февруари 20, 2013, 17:18:56 pm »
midge, моите от петък са болни, т.е. вече само Ели. Стефан вдигна 2 вечери по 38 и малко и това беше. Ели обаче направи ларингит петък срещу събота, тогава вдигна и 38 и малко. Събота нямаше температура, неделя през деня също и неделя вечер вдигна температура и от тогава всяка вечер и нощ. Не вдига повече от 38.5, кашля и има хрема, днес личната след ходене през ден да я преслушва, и надежди да и мине само с Изопринозин и изписа антибиотик. Аз кашлям, мъжа ми е с хрема и това е, ние температура нямаме.

Бързо да се оправят всички болни, че като четох, колко бяха миналата седмица...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #63 -: Февруари 20, 2013, 19:12:30 pm »
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2281394/Poisoned-day-life-Landmark-study-warns-gender-bending-chemicals-home-food-car-ARE-linked-huge-range-diseases.html?ICO=most_read_module


Охооо, това е много голямо и идва много отгоре!  Интересно ми е да видя какви ще са резултатите от този репорт, дали реално ще се промени нещо, дали ще започнат да продават Кока-кола в стъклени шишета отново... ще видим.

То аз затова си храних моите със стъклени шишета и малко по малко разкарвам пластмасите, които са за храна, от къщи. Бисфенол А го махнаха от детските чаши и шишета,но кой знае какво друго е останало. Ама то всичко е в пластмасови шишета,дори млякото. Сега какво - крава ли трябва да си купя, че да съм сигурна, че няма проблем.


  
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #64 -: Февруари 20, 2013, 19:44:22 pm »
Гери, да се оправя бързо Ели. Благодаря ти! При нас подобно положението. Такава хрема-река не бях виждала. Започнахме синекод днес за кашлицата, да видим.
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #65 -: Февруари 20, 2013, 19:49:55 pm »
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2281394/Poisoned-day-life-Landmark-study-warns-gender-bending-chemicals-home-food-car-ARE-linked-huge-range-diseases.html?ICO=most_read_module


Охооо, това е много голямо и идва много отгоре!  Интересно ми е да видя какви ще са резултатите от този репорт, дали реално ще се промени нещо, дали ще започнат да продават Кока-кола в стъклени шишета отново... ще видим.

То аз затова си храних моите със стъклени шишета и малко по малко разкарвам пластмасите, които са за храна, от къщи. Бисфенол А го махнаха от детските чаши и шишета,но кой знае какво друго е останало. Ама то всичко е в пластмасови шишета,дори млякото. Сега какво - крава ли трябва да си купя, че да съм сигурна, че няма проблем.
Относно пластмасовите опаковки, аз имам притеснения не само от бисфенола, но и от акриламида.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #66 -: Февруари 20, 2013, 20:22:55 pm »
само дето, когато ние си хранихме бебетата с шишета Авент с Бисфенол А преди 6 години, европейските, канадските и американските здравни власти и педиатрични асоциации ни уверяваха, че количеството Бисфенол в шишетата е мизерно, че няма опасност и прочие.

и ние им повярвахме. а сега какво излезе...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #67 -: Февруари 20, 2013, 21:24:16 pm »
Относно пластмасовите опаковки, аз имам притеснения не само от бисфенола, но и от акриламида.

  И акриламид ли има? Аз работя с акриламид, той е невротоксин, когато е течен и безопасен, когато се полимеризира и стане на гел. Обаче не бих искала да мислагат храната в нещо, което го съдържа, знам ли при какви условия „изтича‟.

Джам,те тук преди няколко месеца чак го забраниха за детските неща, но примерно на алуминиевите консерви вътрещността им е покрита с него т.е. ако взимаш да речем грах в консерва( тук друг грах аз никога не съм виждала) значи от такова ядеш.


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #68 -: Февруари 20, 2013, 21:45:59 pm »
Относно пластмасовите опаковки, аз имам притеснения не само от бисфенола, но и от акриламида.

  И акриламид ли има? Аз работя с акриламид, той е невротоксин, когато е течен и безопасен, когато се полимеризира и стане на гел. Обаче не бих искала да мислагат храната в нещо, което го съдържа, знам ли при какви условия „изтича‟.


Не знам до колко достоверна може да е тази информация, но попаднах на това:
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p794.html
Сайта със сигурност не е надежден източник, но конкретно тази информация- не зная.

И при Гала в понеделник говориха за него.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #69 -: Февруари 20, 2013, 21:50:36 pm »
Не знам до колко достоверна може да е тази информация, но попаднах на това:
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p794.html
Сайта със сигурност не е надежден източник, но конкретно тази информация- не зная.

И при Гала в понеделник говориха за него.
Ами ако идва от аминокиселина, значи и месо не можем да ядем, щото все пак нали трябва да го сготвим.


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #70 -: Февруари 20, 2013, 21:57:03 pm »
Не знам до колко достоверна може да е тази информация, но попаднах на това:
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p794.html
Сайта със сигурност не е надежден източник, но конкретно тази информация- не зная.

И при Гала в понеделник говориха за него.
Ами ако идва от аминокиселина, значи и месо не можем да ядем, щото все пак нали трябва да го сготвим.
Ами точно това обясняваше и др.Папазова в предаването (не й симпатизирам по принцип), че едва ли не трябва да избягваме всичко тестено препечено, да се отделя кората на хляба, крекерите нещо чоплеше- всичко, в което има нишесте, и което се пече на повече от 120 градуса. Също и за месото каза, да- хванело ли коричка, да не се яде. За мен лично тази превенция е прекалена, някак си не мога да си представя, че мога да готвя или да пека на Т до 120 градуса  :lol: Това месо само има да се поти във фурната, но не и да се сготви  :lol: Пък до колкото разбрах само кората е вредна, което пак малко не ми е логично- нали целия продукт е термично обработен?

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #71 -: Февруари 20, 2013, 22:00:06 pm »
Аз на тази много не вярвам. И на мен ми се струва прекалено. В крайна сметка хората от векове готвят така храната(айде фурните по-отскоро :-) )
То по тая логика дайте само плодове и зеленчуци да ядем


Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #72 -: Февруари 20, 2013, 22:06:12 pm »
Аз на тази много не вярвам. И на мен ми се струва прекалено. В крайна сметка хората от векове готвят така храната(айде фурните по-отскоро :-) )
То по тая логика дайте само плодове и зеленчуци да ядем
Не, не, аз също не я понасям. Големи глупости дрънка.
Заслушах се, просто защото чух, че говори за акриламида и ми беше интересно какво ще каже, защото вече бях чувала за него. Освен че трябва да спра да ям, друго не чух да каза  :lol:

Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #73 -: Февруари 21, 2013, 12:32:17 pm »
Относно хремите - искам да споделя какви капки капах последно на Злато и останах много доволна!
Слагам около 100-150гр вода да заври, добавям една лъжица лайка и една лъжица мед. Оставям да поизври долу-горе наполовина. Прецеждам през марля и след като изстине - капя по 2-3 капки в ноздра. Няколко пъти на ден. Ами аз за себе си видях най-голям ефект от това! Само споделям - ако някой реши - може да пробва. Все пак не е лекарство /в истинския смисъл на думата/.
Лек ден ви желая!
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #74 -: Февруари 21, 2013, 12:46:58 pm »
Моята леля има сходна рецепта  :) но без мед, лайката се прецежда и се слага щипка сол и щипка сода. Не ми се е налагало да я пробвам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #75 -: Февруари 21, 2013, 14:34:26 pm »
Относно хремите - искам да споделя какви капки капах последно на Злато и останах много доволна!
Слагам около 100-150гр вода да заври, добавям една лъжица лайка и една лъжица мед. Оставям да поизври долу-горе наполовина.

барбарон, с риск да те разочаровам, но това е просто подсладен чай от лайка :) едва ли има кой знае какъв ефект върху ноздрите ти, освен плацебо ефект.
медът губи свойствата си при температура над 45 градуса - като го сложиш да ври в лайката, просто му убиваш и малкото полезност, която има. лайката е мнооого, ама много слаб антисептик. това е, нищо друго.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #76 -: Февруари 21, 2013, 16:53:47 pm »
jam, и аз веднъж с чай от лайка видях поразителен ефект за един ден.
По рецепта на педиатърката ни- чай 125мл с 1 ампула вит.Ц

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #77 -: Февруари 21, 2013, 19:43:11 pm »
лайка, мед и други треволяци алергизират. не бих ги ръгала в носа за щяло и нещяло. синът ми наскоро беше с 7 дневна жестока хрема, как пък никой от сериозните педиатри, които го лекуваха, не ме посъветва да правя такива неща.

а вит. С адстрингира - свива кръвоносни съдове. може затова да е подействал отбъбващо на лигавицата. ама струва ли си, пак питам? тоя нос ще ви трябва и друг път...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #78 -: Февруари 21, 2013, 19:59:14 pm »
Моята леля има сходна рецепта  :) но без мед, лайката се прецежда и се слага щипка сол и щипка сода. Не ми се е налагало да я пробвам.
Сол и сода има логика, това е което се слага в разните продъкти за плакнене на носа. Меда честно не го разбирам и аз. За какво ти е да ти е сладко, като ще си го  буташ в носа. Само храна за бактериите.


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #79 -: Февруари 21, 2013, 20:44:55 pm »
тоя нос ще ви трябва и друг път...


Именно. Затова аз лично предпочитам лайката пред ксилометазолина ;)
Педиатърът, който ми препоръча това е достатъчно сериозен. При липсата на растеж на каквото и да било в носа, защо да не спра бистрия секрет с лайка, вместо с лекарствена форма на капки за нос. Пробвала съм- действа. Другия път пак с това ще пробвам най-напред :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #80 -: Февруари 21, 2013, 21:13:50 pm »
тоя нос ще ви трябва и друг път...


Именно. Затова аз лично предпочитам лайката пред ксилометазолина ;)

добре, а защо мислиш, че лайката в носа е полезна за лигавицата?
аз си мисля, че ако беше полезна - в стеримарчетата щяха да я добавят.

лайката:
1. алергизира
2. антисептик е, много слаб - ако в носа не расте нищо и хремата не е бактериална - с какво помага лайката? треби вируси?

наистина се опитвам да разбера.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #81 -: Февруари 21, 2013, 21:19:06 pm »
Относно хремите - искам да споделя какви капки капах последно на Злато и останах много доволна!
Слагам около 100-150гр вода да заври, добавям една лъжица лайка и една лъжица мед. Оставям да поизври долу-горе наполовина.

барбарон, с риск да те разочаровам, но това е просто подсладен чай от лайка :) едва ли има кой знае какъв ефект върху ноздрите ти, освен плацебо ефект.
медът губи свойствата си при температура над 45 градуса - като го сложиш да ври в лайката, просто му убиваш и малкото полезност, която има. лайката е мнооого, ама много слаб антисептик. това е, нищо друго.

Да - точно си е подсладен чай, но действа - не го пробвах на мен, така че плацебо ефект отпада - пробвах го на Злато и е факт, че сополите почти изчезнаха. Като спрях след 5 дни - сополи вече нямаше. Сега ще кажете - хрема минава с капки за седмица, а без капки - за 7 дни  :wink: Ами не му мина преди това нито за седмица, нито за 7 дни. Не беше и обилна, но си имаше леки бистри сополи, които с ревовете в яслата - доста по-често потичаха.

А и аз като Мишлето - предпочитам лайката пред химиите. За меда - да, знам, че се загубват свойствата му при завиране, но той би могъл да се слага и след като се свали от огъня. А за какво се слага мед?!?!?!?! Меда - чистия, има много лечебни свойства /не е само да е за сладко/. Баща ми е пчелар, така че за него гарантирам! Може да не е кой знае какво - но при нас подейства.
И между другото - аз се консултирах с педиатърката ни и тя ми потвърди, че мога да слагам. А доколко е "сериозна" - не знам, но пациентите и хич не са малко. Тя в интерес на истината е привърженик на /по-бабешките/ методи за начало на по-леко лечение. Тежката артилерия /поне за нас/ гледа да я спести. Не с цената на риск де! Т.е. доволна съм / засега/ от нея!

А, Джам, те треволяците като алергизират, защо пием чайове тогава. Знам и за лайката и за меда - затова първия ден наблюдавах по-сериозно, но Злато мед яде от около годинка като беше, така че....
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #82 -: Февруари 21, 2013, 21:47:54 pm »
тоя нос ще ви трябва и друг път...


Именно. Затова аз лично предпочитам лайката пред ксилометазолина ;)

добре, а защо мислиш, че лайката в носа е полезна за лигавицата?
аз си мисля, че ако беше полезна - в стеримарчетата щяха да я добавят.

лайката:
1. алергизира
2. антисептик е, много слаб - ако в носа не расте нищо и хремата не е бактериална - с какво помага лайката? треби вируси?

наистина се опитвам да разбера.
Ами защото е билка. И то не беладона примерно, а лайка. Детето ми не проявява алергии към нищо до момента, така че пристъпвам смело. За кърмачета освен чай от копър, се продава и чай от лайка - пише на етикета за добро храносмилане, п-в колики. Значи билката не е вредна за малки деца.
Стеримарчетата са морска вода, просто за прочистване на носа, за размекване на засъхналите секрети и отделянето им. А когато капем лайка, вече имаме наличие на течащ нос, т.е. плоблем някакъв.
Определено не трепе вируси, защото такива няма, но по някакъв начин помогна.Защо и как.... помогна ми.
Затова и споделям. Не мога да те убедя, че другия път и ти трябва да опиташ, че лайката е манна небесна. Просто споделих за нещо, което на Дани помогна. Ето, на друга мама също е помогнало.
Споделяме си, помагаме си, а не задължително да се убеждаваме една друга. Така че аз научни аргументи не мога да ти изложа, не съм наясно.

Между другото моята приятелка е с две деца. Бебето е на 40 дни, баткото е на 3г в градина. И двамата се разсополивили. При баткото е ясна работата, там сополите не са просто сополи  :lol: Казах й за лайката и витамина, направила им капки- баткото не се повлиял, при бебето хремата спряла.  Явно когато наистина няма инфекция има някакво благотворно действие.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #83 -: Февруари 21, 2013, 21:59:28 pm »
Всяко нещо си е за себе си. Не може да кажеш, че понеже е билка е безвредно. То и марихуаната е билка :-). Обаче щом не ви пречи и ви помага, вероятно няма лошо. Аз лично точно в носа много бих внимавала преди да бутна билка. Малко солена вода със сода за хляб върши същите чудеса. Или поне мисля, че същите :-).


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #84 -: Февруари 21, 2013, 22:13:44 pm »
А содата не е ли вредна?
Съдя по това, че като малка, като ми излезеше афта в устата, баба ми ме караше да я търкам със сода. Ейййй няма такава болка! Нали и в устата е лигавица. За едно носле, което вече е цъфнало вътре от секрети, не е ли вредно да се вкара сода?
Интересно ми е какви са плюсовете.
И защо в носа да трябва вниманието да е повишено? Не се заяждам, питам просто. През устата не е вредно да се пие чай, но през носа... защо? Аз като капя в носа, чувам че пак преглъща, т.е. в стомаха отива.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #85 -: Февруари 21, 2013, 22:22:10 pm »
А содата не е ли вредна?
Съдя по това, че като малка, като ми излезеше афта в устата, баба ми ме караше да я търкам със сода. Ейййй няма такава болка! Нали и в устата е лигавица. За едно носле, което вече е цъфнало вътре от секрети, не е ли вредно да се вкара сода?
Интересно ми е какви са плюсовете.
И защо в носа да трябва вниманието да е повишено? Не се заяждам, питам просто. През устата не е вредно да се пие чай, но през носа... защо? Аз като капя в носа, чувам че пак преглъща, т.е. в стомаха отива.
Вредна е като е много. Обаче се слага  мъничко, чаена лъжичка на литър и помага за разбиване на сополите. Иначе да, тя е яко абразивна. Аз със сода през известно време си търкам зъбите.


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #86 -: Февруари 21, 2013, 22:24:50 pm »
Аз сега като погледнах на капките за нос какво пише - май ще пробвам винаги първо с лайка  :wink: Ами то нещата, дето ги има в капките - да не би да знаем дали не сме алергични към тях?!?!?! Пък то много работи пише там, ама като не съм химик  :oops:

А никой не е казал за билките, че са безвредни, но когато са с мярка, мисля че е по-добре от химиите!

П.С. Както Боби е писала за содата - с мярка е добре - ако се злоупотреби - вече не е добре!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #87 -: Февруари 21, 2013, 22:28:05 pm »
Добре, а как действа содата и кога се прилага- за затягане на течащ нос или за отпушване на запушен?
Бях чела преди време, че коментирахе за Синус Ринс-а нещо и за тези промивки на носа със содена вода. Но на малко бебе това не знам възможно ли е - да им се изплакне носа с този разтвор. И явно става въпрос за промивки, а не за капки?

п.п. Аа, ти си писала, че е за разбиване на сополите.
Но нали за течащ нос коментираме в случая с лайката.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #88 -: Февруари 21, 2013, 22:45:20 pm »
Добре, а как действа содата и кога се прилага- за затягане на течащ нос или за отпушване на запушен?
Бях чела преди време, че коментирахе за Синус Ринс-а нещо и за тези промивки на носа със содена вода. Но на малко бебе това не знам възможно ли е - да им се изплакне носа с този разтвор. И явно става въпрос за промивки, а не за капки?

п.п. Аа, ти си писала, че е за разбиване на сополите.
Но нали за течащ нос коментираме в случая с лайката.
Еми това си е което преставлява Синусринса. Вероятно ако има нещо навътре да го махне. То ако ти е плътно запушен носа, няма да можеш нищо да вкараш там и без това.
За промивки да - ти лайката за капки ли я позлваш? Не съм разбрала, извинявай. Мисълта ми е, че понеже в рецептата на лелятана м-и вместо мед  имало сол и сода и затова се сетих за това, че има повече логика от меда.


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #89 -: Февруари 22, 2013, 08:44:09 am »
Не, не, за капки говоря аз Боби. След почистване на носа и издърпване на сополките с каквото там ползваме, после на чисто носле по 1-2 капки в ноздра.
Между другото за рецепти с мед и аз съм чувала, даже бях направила, обаче после ми светна, че все пак то детето гълта тези капки и заради меда не посмях да капя изобщо.
И други неща ми препоръчваха, като мазане на ноздрите отвътре с клечка за уши със свинска мас (чиста, премита), мазане пак с клечка със сок от лук. Не съм ги пробвала, не ги препоръчвам.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #90 -: Февруари 22, 2013, 08:53:45 am »
И аз правих капките с меда когато бяха сополиви единият път,но забелязах че при единият се зачервяват бузките и ги спрях,предполагам ,че е реакция от меда и съветвам по добре без мед.
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #91 -: Февруари 22, 2013, 09:06:52 am »
Не, не, за капки говоря аз Боби. След почистване на носа и издърпване на сополките с каквото там ползваме, после на чисто носле по 1-2 капки в ноздра.
Между другото за рецепти с мед и аз съм чувала, даже бях направила, обаче после ми светна, че все пак то детето гълта тези капки и заради меда не посмях да капя изобщо.
И други неща ми препоръчваха, като мазане на ноздрите отвътре с клечка за уши със свинска мас (чиста, премита), мазане пак с клечка със сок от лук. Не съм ги пробвала, не ги препоръчвам.

Това за маста моята майка го е правила от раждането ни, не със клечка, а при масажа(пак с мас) и малко мазва ноздрата, и тя се стопява от телесната температура и се стича, съседката и в устите слагала  :D не знаят защо, но не е свързано със теча.
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #92 -: Февруари 22, 2013, 09:20:41 am »
Това мазане от едно време с мас, зехтин и яйца  не го разбирам аз  :?
Като се роди Дани, майка ми докато сме били в болницата преварила вече някакъв зехтин, супер доволна от себе си и ми обяснява как съм трябвало да го мажа. Тихичко отказах, тя продължава да настоява  :lol: Така се облещих и озъбих, че от тогава акъли никакви не ми се дават. Сценката се разигра и пред свекървата, така че с един куршум два заека ударих!  :lol: Категорично забраних детето да бъде мазано с каквото и да е, освен с това, с което аз ще си го мажа след баня.
Някъде бях чела за жестока алергия на бебе, която била предизвикана от къпане с яйце  8O :x

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #93 -: Февруари 22, 2013, 09:26:24 am »
Изглежда са ти разбрани хората  :lol: моята майка като и се скарах да не мислиш, че не е сложила сол във коритото. Ама нали сме го плакнели после  :? Аз съм го мазала и със зехтин и с мас, просто много ревеше при мазане и експериментирах дали не е от мазнината, смених и няколко бебешки крема и олио и се отказах.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #94 -: Февруари 22, 2013, 11:14:11 am »
Аз въобще не съм си мазала децата с нищо. За Ивана бях купила лосион за след баня, намазах я първите няколко пъти и реших, че не виждам причина да я мажа, при положение, че кожата не и е суха и няма нужда. Андреа пък въобще не съм мазала нито веднъж.


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #95 -: Февруари 22, 2013, 11:15:49 am »
И аз така- почти не съм мазала с лосион. Даже сега мажа себе си с него, че минаха отдавна 6 мес от отваряне на опаковката, да не го хвърлям.

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #96 -: Февруари 22, 2013, 13:42:03 pm »
Минаха 2-3м докато спра да го мъча  :lol: то и като имах 100 баби да казват, че ще го увредя трайно едва ли не как да не мажа  :lol:
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #97 -: Февруари 22, 2013, 16:24:17 pm »
   Някъде из този форум беше коментирана темата за "вредата" и "ползата" от народната медицина. Коментираше се осоляването на новородените, мазането със зехтин и т.н. И по мои спомени, всички коментиращи стигнаха до общ извод: Не правете децата на Туршия! Такъв израз беше използвала една наша съфорумка.
   В стремежа си да осигуря най-доброто за бебето си, да намеря най-ефикасния лек (без значение такъв от народната медицина или лекарствен продукт) се улавям, че прекарвам ужасно много време пред компютъра, четейки мнения, форуми, които да ми дадат отговор на въпроса "кой е най-добрия лек?". И тъкмо взема решение, че сополите ще лекувам с капки за нос/подсолена вода/чайове и си викам "А! Чеки малко жено! Редно е да звъннеш на докторката и да питаш кво да правиш"! Зъррр... Докторе имаме хрема. И доктора казва да даваме медикаменти, напълно различни от тези, които препоръчват повечето мами по форумите. Не стига това, ами и доки рече изцяло да си избия от главата "бабини илачи". Ами сега! На кого да вярвам?! Кой е най-добрия лек за бебето ми?
   Извинете ме за лиричното отклонение. Постът ми не касае само капките за нос, коментирани в настоящия случай. Отнася се за всичко, свързано с гледането на бебе - захранване, възпитание. Напоследък често се замислям за миналите времена...когато майките ни, бабите ни, прабабите са били бебета...В онези времена напр. през 50-те и 60-те, когато свинската мас е била единственият модерен лек, равняващ се на модерния в 21-век пенатен крем. В същите онези времена, когато бебешкото запушено носле не познава друго, освен подсолена вода или отвара от билки. Онези времена не познават лекарства. Само илачи - сол, оцет, мас, билки - и комбинация от тях.
   Дали правилно си мисля, че бебето се гледа според времето, в което е родено?...И дали може да приемем, че не може да се говори за "вреда" и/или "полза" от народна медицина и/или лекарства?...Във всяко от тези има истина, всяко от тези помага и ми се струва, че категоричното отричане на едното или другото по-скоро е неправилно. Аз лично също понякога не знам кой начин да избера - народния или модерния...Ех, тези модерни времена...
   Както казва д-р Бърди: "Просто е...". Защо в модерния 21-ви век не е така простичко, както през 50-те?...

   Ще ме прощавате за дългия пост!  :oops:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #98 -: Февруари 22, 2013, 16:39:09 pm »
Marmoranka, то продължава да е просто.

ако трябва да ти оперират спукания апендикс - на кого ще се довериш? на лекаря или на кварталните баби/майките от форума?
защо тогава се чудиш на кой да се довериш за лечението на свидната си рожба?

просто е...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #99 -: Февруари 22, 2013, 17:04:38 pm »
А защо непременно веднага трябва да слагаме някакво лекарство/билка в нослето, особено на бебе/малко дете?
Обикновенно хремите, които не са на бактериална основа, минават до седмица. Само локално почистване
със солената вода е достатъчно.

 Капки на деца до 12 години не се прилагат/по тукашните стандарти/, освен ако не се установи някаква колония, разбира се. На мен досега не ми се е случвало да капя нещо на децата в носовете. Оставям да мине от само себе си. Вече дори и солена вода не ползвам.

И нека не сравняваме народните лекове през 50-60 години и каква е била детската смъртност тогава :(.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #100 -: Февруари 22, 2013, 17:17:20 pm »
Jam ... помислих си, че постът ми ще остане недоразбран и ми се искаше да мога по-подробно да обясня какво имам предвид, но наистина щеше да стане доста дълго за писане  :)
   Да уточня, че колебанията ми кой метод е по-добър и по-ефикасен касае ЕДИНСТВЕНО  и САМО онези "болести", които имат възможност да бъдат излекувани и по двата начина. Например хрема, лека настинка...Разбира се, че не говорим за сериозни заболявания, операции и други от този тип.
   Как да се изразя...става въпрос за по-елементарните неща, като това, че на детето носа тече и се чудя капки ли да капя или някакви отвари. Или детето е леко настинало и се двоумя дали първо да не опитам например да накисна крачетата в гореща вода и да разтрия тялото със свинска мас, за да се сгрее, или направо да пие лекарства, прахчета и други. Това имах предвид.
   Да чукна на дърво досега бебето ми не е боледувало. Дори и сополки не е имало. Но съм се замисляла какъв метод бих избрала ако/когато се разболее. Наистина, ако не е нещо сериозно, ще се замисля дали първо да не опитам с бабините илачи. Поне на този етап така разсъждавам. В никакъв случай обаче не отхвърлям варианта, като се разболее и ми се свие сърцето да я гледам болничка, и да избера и лекарствата. Не знам. Това са просто разсъждения. Мислила съм по този въпрос и понеже видях темата и различните мнения по нея и реших да споделя колебанията си. За себе си към момента не мога категорично да преценя кое е по-правилно.
   Ema2 в никакъв случай не сравнявам годините в смисъла, който ти си разбрала. Няма база за сравнение. Благодарение на напредналата медицина за повечето от болестите е открит лек. И не само това. Сравнението го използвах единствено за да отбележа, че бабините илачи от онези времена доста ефикасно работят и днес. Поради което не следва да се пренебрегват с лека ръка.
   П.п. Никога не съм мазала със свинска мас, никога не съм капала билкови отвари в нослето, не съм подсолявала водата, с която я къпя. И ми се струва, че това със свинската мас едва ли ще го направя.
« Последна редакция: Февруари 22, 2013, 17:27:32 pm от Marmoranka »
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #101 -: Февруари 22, 2013, 17:47:12 pm »
Марморанка, според мен при лека настинка и хрема, няма нужда веднага да се дават илачи. Детето се наблюдава, това е. Няма нужда да се разтрива с ракия и други бабини деветинини. Ако е малко бебенце, само лекар трябва да прецени с какво и как да се третира.

просто е, нали.
 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #102 -: Февруари 22, 2013, 21:56:18 pm »
http://www.zdravosloven.com/portal/statii/plastmasi-markirovka-137.html

Ако някой се интересува от пластмасите, попаднах на това, но за мен извода е направо да се отърва от тях или да оставя детето да играе докато се счупят.
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #103 -: Февруари 22, 2013, 23:21:39 pm »
На мен досега не ми се е случвало да капя нещо на децата в носовете. Оставям да мине от само себе си. Вече дори и солена вода не ползвам.

Добре де Еми, а не им ли се запушват носовете, когато са хремави и болни? Как спят през ноща?
На сина ми му се запушва жестоко носа, не може да преглъща добре като се храни, не може да спи през ноща, милото се мъчи да диша като грешен дявол, е как да не сложа капки... не мога да го гледам как се мъчи

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #104 -: Февруари 23, 2013, 00:12:38 am »
Албена, запушвали са се и сега се запушват. Като малки бебета само солен разтвор. И мажех с едно евкалиптово мазило, една такава ментова миризма има,  уж помагаше...
Антъни за първи път таз година имаше по-сериозна хрема-запушен нос и т.н всички екстри. Нищо не дадох, мина за 5-6 дена. То и няма - в аптеката всичко е 12+.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #105 -: Февруари 23, 2013, 09:51:04 am »
Чай от лайка има благотворно влияние когато се пие. С каква мисъл трябва да го слагам в носа не разбирам. Витамините също са полезни когато се усвояват от организма през устата. Защо трябва да минава витамин Ц през носа. Честно, изумявам се понякога.  :)
Айде там инхалации с лайка и т.н. ОК. Лекар и правилно и навременно лечение са за мен нужните неща за децата, а не бабешките илачи. Миналата седмица Моника започна кашлица. Изписа и педиатърката сиропи. След ден смени кашлицата. Ясна работата за мен, че е за синекод и с другите сиропи нищо не правим. Но дет се вика, има си лекар за тази работа. Преглед, слушалки, ушички, гърло и т.н. ОК всичко е чисто, дай Синекод. Децата не са опитни зайчета. Ненужни неща не успокояват лигавицата в носа, а допълнително я травмират и дразнят.
Също е важно какво се лекува и какви капки да се слагат в носа. За това пак си има педиатър. Преди бях по-склонна да се пробвам на разни бабешки илачи, обаче напоследък съм абсолютно категорична. Особено за малки деца.  Сега виждате, че няма алергии и не се проявяват, ама те алергиите понякога не се виждат и симптоматиката им съвпада с тази на вируса и бактериалните инфекции. Дет се вика, може да не се вижда и да си мислим, че помага, пък то да е друго. Също така, по какво се разбира, че това им помага. Сополи, кихане, кашлица и хоп слагаме мас или лимон в носа и какво? В смисъл, то може да изсуши лигавицата и да отпуши за малко носа, но пък да я раздразни  и т.н. Моята педиатърка е категорично против такива неща. Чайче с мярка. Още я лекува девойката с бебешки лекарства и на ниски дози. АБ само когато се налага. С две думи, колкото по-малко и организма се справя сам, толкова по-добре. Повече движение на чист въздух. Чести походи в планината. Малко телевизия, повече движение навън с колелото и децата. Без изкуствени сокове и много сладки боклуци. Само фрешове и вода за течности. Не, че не се крие и с баба и не опустошават по кутия боклуци, но основно гледам да и набия в главата, че когато и се яде, може да си хапне с мярка, но да не се тъпче само с това.
Сега не искам да ми се сърдите. Може наистина да му облекчи на бебенцето за момент и да се почувства по-добре. Не казвам, че кой знае какво е станало и е вредно и край, ще развие алергии и ще се влоши, напротив. Но пък аз си задавам въпроса, нужно ли е? И помага ли с нещо изобщо. Пък може и да вреди, а аз да на знам. Плюс това си е терор за детето. Съмнявам се, че някое бебе или дете ще ви чака с отворени обятия да му пръскате нещо в носа. :) Не се сърдете, не искам да ви обидя или да ви накарам да се чувствате зле по някакъв начин, напротив. Просто реално ако се познавахме, щяхте да знаете, че просто водим диалог и разсъждаваме. Всеки изказва мнение и чете мнението на другите. На база тази информация решава, какво е най-доброто и какво да предприеме. Хубаво е човек да е информиран и да чуе и друга гледна точка. За това сме се събрали тук.  :)  Не ми се обиждайте. Пак казвам, просто изказвам мнение и не казвам, че правите нещо лошо или ужасно, напротив. Това говори за загриженост и майчина любов. Знам, че искате да бъдете най-полезни и детенцето да облекчи състоянието си. Разбирам ви. Просто в случая се съмнявам, че чайче в носа, витамин С, мас и др. му помагат.
Поздрави и повече усмивки ви желая. :)  

Емка, аз също я мажа малко с хималая, но когато е много зле.  Педиатърката е категорично против. Обори ме и ме накара да се съглася с нея, но все пак понякога я мажа мъничко.

Извинявам се, но искам да допълня. В противен случай рискувам да не спя тази нощ  :lol: Така де, от седмица не мога да се добера до форума, трябва да наваксвам с писането  :lol:

там сополите не са просто сополи  :lol: Казах й за лайката и витамина, направила им капки- баткото не се повлиял, при бебето хремата спряла.  Явно когато наистина няма инфекция има някакво благотворно действие.
Аз обаче се чудя, от какво могат да бъдат тез сополи, освен от вирус или бактерии?
Безобидни сополи от зъби за мене няма.  :)
На съседката детето, от както се е родило, все е с едни тъмно зелени течащи сополи. Ама направо... И тя все ми обясняваше, че са от зъбите, от настинка и т.н. Ми ок, ама не можа да ми даде определение за това какво е настинка  :lol:. Някой може ли?  :lol: Секрет не му е пускала, седеше си все с течащи зелении поне до 3-4 годишна възраст. Ходеше по хомеопати и билкари. Да и е жив и здрав, голям мъж стана, обаче се чудя дали за него бяха по-полезни диетите и някви съмнителни капки, отколкото вземане на секрет и АБ навреме и да се приключи бързичко историята. Както и да е, това са си просто мои разсъждения  :)
« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 10:12:26 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #106 -: Февруари 23, 2013, 11:13:51 am »
   Как да се изразя...става въпрос за по-елементарните неща, като това, че на детето носа тече и се чудя капки ли да капя или някакви отвари. Или детето е леко настинало и се двоумя дали първо да не опитам например да накисна крачетата в гореща вода и да разтрия тялото със свинска мас, за да се сгрее, или направо да пие лекарства, прахчета и други. Това имах предвид.
А защо ще разтриваш с мас, вместо просто да го затоплиш по друг начин? Какво би следвало да направи маста, която одеалото не може, освен че ще блокира на детето жлезите за изпотяване? И между другото (не конкретно към теб, а по принцип), ако детето има температура, затопялнето е напълно противопоказно и може да убие много малко бебе. Ако бебе е с висока температура, не се завива, а отвива.

Аз те разбирам за чуденката, щото в днешно време има много информация, всеки си пише мнението и въобще не е лесно да се отсее кое е проблемно кое не. Затова хората съветват да си слушаш лекаря. Аз не съм против народната медицина, но на нея гледам така - ако имам нещо, което не е толкова важно от медицинска гледна точка да го лекувам, може да пробвам с такива илачи( в рамките на разумното де, бебето в сол няма да си кисна). Проблем е също, че какво е разумно е субективно понятие, за някои разумно е да пускат кръв на бебето. Та тези илачи, те са по-скоро за облекчаване, докато организма се справи. Примерно, ако ме боли за първи ден гърло може и да пия чай с коняк, но ако 5 дена ме боли, вероятно е време да отида на лекар. Така е с всичко. Обаче често повечето лекарства, които са за облекчаване на симптоми са безвредни, така че не виждам зор при хрема да седнеш да бъркаш отвари с неясен ефект, вместо да си вземеш спрей за нос, за който се знае какво прави. Моята употреба на народна медицина се свежда до пиенето на чай с лимон и лъжичка мед и плакнене на нос при алергия :-).
« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 11:29:00 am от Bobbie »


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #107 -: Февруари 23, 2013, 11:34:13 am »

Също е важно какво се лекува и какви капки да се слагат в носа. За това пак си има педиатър. Преди бях по-склонна да се пробвам на разни бабешки илачи, обаче напоследък съм абсолютно категорична.

Също така, по какво се разбира, че това им помага. Сополи, кихане, кашлица и хоп слагаме мас или лимон в носа и какво? В смисъл, то може да изсуши лигавицата и да отпуши за малко носа, но пък да я раздразни  и т.н. Моята педиатърка е категорично против такива неща.

 Плюс това си е терор за детето. Съмнявам се, че някое бебе или дете ще ви чака с отворени обятия да му пръскате нещо в носа. :)

Всеки изказва мнение и чете мнението на другите. На база тази информация решава, какво е най-доброто и какво да предприеме.


там сополите не са просто сополи  :lol: Казах й за лайката и витамина, направила им капки- баткото не се повлиял, при бебето хремата спряла.  Явно когато наистина няма инфекция има някакво благотворно действие.
Аз обаче се чудя, от какво могат да бъдат тез сополи, освен от вирус или бактерии?
Безобидни сополи от зъби за мене няма.  :)


Сега, лимоновата терапия в носа е плод на въображението ти. НИкъде не прочетох някой да е слагал лимон в носа или да му е препоръчвано, че да ни предупреждаваш как ще изсушим лигавицата.
Относно това на бабешки илачи ли трябва да се доверяваме или на педиатъра си, сигурно 100-тен път казвам, ама ако се налага и за теб още веднъж, Лидия, ще повторя, че това беше препоръчано от педиатърката ни и точка.
Не се притеснявай, няма как да ме накараш да се чувствам зле или лоша майка, защото съм помогнала на детето си.
Сополи са му тръгнали, защото просто стоя срещу вятъра половин час и без да се усетим до вечерта беше напълнил носа. Това задоволителен отговор ли е за теб, че ез бактериална инфекция и без зъби носа може да потече. Аз съм същата, духне ли ме вятъра, носа ми потича. Ако нищо не направя, слиза надолу и си създавам проблем тип "от нищо- нещо".Лекарка е прегледала моето дете и е преценила, че не е за никакви лекарства, защото не е болно от нищо.
Айде стига вече сте отричали едно или друго. Разбрахме, ти, трети, пети - най-правите сте. Бухайте капките и синекода колкото си искате. Видя ли някъде аз да написах, че си безотговорна майка след като не правиш опит да помогнеш на детето по друг начин? Не. Няма и да видиш.
То човек пишман да стане да напише нещо да му се недиви. Направо ставате ужасни.
Нещо помогнало на детето му- не може да бъде споделено.
Ами дрънкайте си едни и същи неща по темите, всеки да си знае негово и толкова.
Не знам за каква взаимопомощ говорим тогава.
Никой не държа да ми признае колко добър е този лек с лайката и витамина - няма нужда, аз го видях по детето си. Ама три страници вече да ми се задава въпроса ама защо и да ми се обяснява как имало педиатри, като същите тези ми го назначиха-  извинете. Няма да се обяснявам изобщо повече. И с терора върху детето ми.... моля те.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #108 -: Февруари 23, 2013, 13:19:11 pm »
Мишле, затова изписах 50 реда. За да обясня, че просто споделям мнение и по никакъв начин не искам да те засегна. Въпреки това ти се обиди. Както и да е. Извинявам се. И за милионен път обяснявам, че влизам във форума не за да се заяждам, напротив. Тук има интелигентни хора, които аз уважавам и ми е приятно да водим беседа по различни въпроси. Трябва да ви е ясно, че когато изразявате мнение във форум следен от хиляди хора, следва да има мнения от доста от тях, които са различни.Ти имаш право на мнение и го сподели. Аз съм на друго и го споделям. Не разбирам какъв е проблема. Никой не те е засегнал. Казах, твоето решение е това, за теб е правилно. Всичко е ОК. Моето мнение е, че бутането на каквото и да е в носа е излишно и травмира лигавицата и стоя зад него. На теб щом ти помага, капи капките. Това, че има три страници с различни мнения от твоят пост би трябвало не да те кара да се сърдиш на хората, ами да се замислиш. Аз поне така бих направила.
И понеже напоследък гледам, че основната цел във форума е да се дърпаме за косите, тръшкаме и набиваме мнението си до побъркване, аз малко ще си почина. Сутринта влязох да си изпия кафето и да видя как са хора които уважавам. Какво видях? Погледнете си темите... Ужас. Взе да ми писва сериозно тая история. Зачатие винаги е било свещенно място за мен. Тук писах, когато никой от близките ми не знаеше как да ми помогне. На хора от тук писах когато 4 дни след полобителен тест получих кървене. С хора от тук плаках цяла нощ. Тук питах, когато забременях отново и след инсеминация бях с 39 и 8 температура. Тук питах дали ако изпия с 39 и 8 течен аналгин ще навредя на най-съкровенното. Нощите тук, чата и т.н. За мен тези неща са уникални, защото те бяха моето спасение. Те лекуваха болката и ми даваха надежда. Напоследък се превърнаха в бойно поле. Еми писна ми. 50 реда изписах и загубих час да се извинявам, че мнението ми е различно, да не се обиди някой, и пак тръшкане и фасони. Сериозно хора, не си заслужава.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #109 -: Февруари 23, 2013, 14:53:32 pm »
Мишле82, недей да нервничиш.

ако тези постинги в отговор на твоя, които те подразниха, бяха одобряващи, а не критикуващи - със сигурност нямаше да те издразни толкова, че в отговор на 1 постинг се изредили трети, четвърти и пети да дуднат едно и също. човещинка е, разбираемо е.

но апелирам да си контролираш малко нервите, защото и теб те наблюдавам, че напоследък доста често се изнервяш из доста теми.

за ен-ти пореден път да кажа - това са дискусионни форуми, никой никому не е обещал единство на мненията и братска любов. докато мненията се излагат цивилизовано и с уважение към отсрещната страна, те могат да бъдат различни колкото си искат. това трябва да се приеме, колкото и да ни е неприятно понякога, че не всички мислят като нас или пък ни отправят критики.

темата за детските сополи е разбила много сърца и щастливи приятелства, ясно е, че войната никога няма да спре на този фронт....  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #110 -: Февруари 23, 2013, 15:12:36 pm »
И аз приключвам тази дискусия с последно уточнение към джам и лидия.
Джам, изнервям се сигурно, да, по причините, които всъщност Лидия е посочила. И на мен ми омръзна да се дърпаме постоянно и да се надприказваме. Аз също сама ще си дам почивка и ще ми остане сутрин да си пия кафето в Раздумката с приятен тон и приятни разговори.
Казах и преди, не държа да са съгласни хората с мен. Имаше и такива, които бяха съгласни. Но понеже мои изречения се цитират, затова приемам, че разговора се води с мен. Да, всеки има право на мнение, но ми дойде в повече подхвърлянето на това какви недомислици вършим едва ли не, как тероризирам детето си и от къде аджеба съм сигурна, че това е помогнало.  :lol: От къде ли наистина съм била сигурна...  :lol:

Ето виж, с Боби дискутирахме ли си интелигентно? Дискутирахме си. Може би си очаквала, че там ще "нервнича" , ама на. Като не ме сочи с пръст и не ми набива канчето се получава. Каза си тя мнението, казах си аз, обменихме информация. Аз я попитах каквото не ми беше ясно, тя ми отговори, това е.
Хубаво е по принцип така да си общуваме, ама не с всеки се получава.
Та така, хубав ден!

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #111 -: Февруари 23, 2013, 15:32:30 pm »


темата за детските сополи е разбила много сърца и щастливи приятелства, ясно е, че войната никога няма да спре на този фронт....  :lol:

Ей това много ми хареса и не се отнася само до сополите, а и за различни виждания във всяко отношение при отглеждането на съкровищата ни  :)
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #112 -: Февруари 23, 2013, 18:54:16 pm »
Ей, хораааааа, моля ви!
Аз повдигнах тази тема с чайовите капки и уточних, че АЗ съм доволна! Да - грешката ми е, че уточних какво точно правя и писах, че ако някой иска - може да пробва! Моя грешка - друг път като пиша - много ще внимавам!
Оттам са дадоха някои мнения, но вече сякаш - в повече  :wink:
Разбрахме, а и тези, които четат, но не пишат, че има риск от алергизиране. И от лайката и от меда и, че содата не е съвсем безобидна! Но стига толкова! Плюсовете и минусите са налице - избора е на майката!
Това все пак е седмичната тема!

И като обобщение - всяка майка прави най-доброто за детето си - то е ясно. Оттук и оттам разбира кое може да е полезно, кое - не толкова. Всеки се допитва до педиатър и дава лекарства и такива и онакива и от които види най-голяма полза - повтаря ги  :wink: Ами нормално!

Лека вечер ви желая и здрави бъдете, за да не ползвате никакви капки и лекарства  :wink: Това е най-важното!

И вече в страни от тази тема - Злато заспа в колата като се прибирахме от село в 18часа. И вече спи за вечер, а майка му се докопа до компа и уж ще ходи да готви  :lol: А дали ще сготви и дали няма да вмирише входа на загоряло  :oops:  :lol: Че и това се е случвало!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #113 -: Февруари 23, 2013, 19:36:09 pm »
ОК, майчета - няма да ви се меся повече.
извинете.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #114 -: Февруари 23, 2013, 20:44:33 pm »
ААА, Джаме, не така, без вази за къде! Ти и Стефка като най-опитни ветерани трябва да сте верни на фронта!
 :bighug:
Не се обиждайте сега, ама нали затова пишем тука, важното е да има различни гледни точки. Който която иска да си избира!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #115 -: Февруари 23, 2013, 21:36:23 pm »
А дали ще сготви и дали няма да вмирише входа на загоряло  :oops:  :lol: Че и това се е случвало!
Аз затова без таймер нищо не правя. Слагам го да звъни дори и само за да ме подсети да погледна през известно време, за да не го мисля. Рецептите, които правя често, да речем хляб, си знам на колоко градуса и колко време точно се пече и въобще не го поглеждам, слагам таймер и като звънне знам да го вадя. И така всяко нещо, което се пече първият път си записвам в рецептата как съм го правила и на колко време  и после вече е лесно. А пък за манджи слагам примерно на 10 минути, ако искам след 10 минути да разбъркам. Страшно е удобно, щото обикновено след 10 минути като звънне аз вече съм забравила, че готвя нещо и ме подсеща. А мъжът ми виси в кухнята докато готви и страшно много време му отнема, но предпочитал „да си го наблюдава“.


  
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #116 -: Февруари 23, 2013, 21:39:10 pm »
И аз вися в кухнята, ама с лаптопа   :D то изляза ли забрави, че ще има ядене, аз като не го виждам  :lol:
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #117 -: Февруари 23, 2013, 21:40:36 pm »
... но предпочитал „да си го наблюдава“.
Табиетлия!  :lol:

Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #118 -: Февруари 23, 2013, 22:10:27 pm »
Сготвих, ама супа, че тя трудно / но не невъзможно/ може да загори  :wink: Тъй че за утре поне до обяд ще съм свободна!
А аз какъв спомен имам от едно времеееее - преди почти  20 год. На мъжа ми му се прияло пиле с прясно зеле. И отива човека на магазина, ама той кога е ходил, та да знае: купил кокошка, защото била по-евтина. Ама килограма И, та му я сложили моля ви се и на кантара, та пак излязла колкото пилето  :lol: Купил и зелка и моя милост започва да я готви. Ама пустата кокошка - сваряване няма. Нямах и тенджера под налягане още - млада булка бях  :oops: Варих, варих, варих и вече смесвам със зелето и викам - хайде, още малко 15-20 мин да поври и е готова. Да, ама нееееее! Легнала моя милост на спалнята да гледа ТВ и се събужда след часове от убийствена миризма  :oops: Скачам и кво да видя: в бялата тенджера - нещо абсолютно черно, наподобяващо на въглени. Нито зеле, нито кокошка се виждаха! Хвърлих си теджерата, ама от тогава все ми е в акъла тоя случай!
А пък Злато като беше бебе - 4 канчета за преваряване на вода си купих  :oops: Трите вече са на боклука - виновник интернет / в частност Зачатие/ :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #119 -: Февруари 23, 2013, 22:15:55 pm »
А пък Злато като беше бебе - 4 канчета за преваряване на вода си купих  :oops: Трите вече са на боклука - виновник интернет / в частност Зачатие/ :lol:
Абе послушай ме и инвестирай в таймер, вместо канчета :-). Ще се родиш веднъж свикнеш ли да го позлваш.


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #120 -: Февруари 23, 2013, 22:21:43 pm »
Боби, то и на печката имам някакъв таймер и скоро даже се присетих, ама пусто като съм на компютъра - значи Злато спи, а една такава пищялка може би ще го събуди. Но то и на телефона бих могла да си направя някаква напомнянка, стига да се сетя в момента  :oops: Ама нали за малко сядам на компа де  :lol: Отде да знам, че ще загоря я канче, я ядене  :wink:
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #121 -: Февруари 23, 2013, 23:15:26 pm »
Боби, то и на печката имам някакъв таймер и скоро даже се присетих, ама пусто като съм на компютъра - значи Злато спи, а една такава пищялка може би ще го събуди. Но то и на телефона бих могла да си направя някаква напомнянка, стига да се сетя в момента  :oops: Ама нали за малко сядам на компа де  :lol: Отде да знам, че ще загоря я канче, я ядене  :wink:
На моята печка таймера може да се усилва и намалява като звук. Виж ако имаш на копчетата + и - , с минуса намалявам звука. Че моя инженер какво цъкаше тука по копчетата преди седмица две, като взе да се пуска тоя таймер по всяко време, направо луда станах. И през нощта се включваше. Накрая извадих книжката  :lol: , видях че може да се намаля звука, намалих го и сега от време на време се чува, ама е много тихичко и не ми пречи и да е нощно време, защото след 5 минути сам спира, а не ме е събудил.

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #122 -: Февруари 23, 2013, 23:49:49 pm »
Аз ще се отклоня от така любимата ви тема за сополите, ама да се похваля, че днес бях на първия футболен турнир на малките :)
Голяма емоция беше и голям смях, така не съм се забавлявала отдавна  :lol: Който ми е приятел във фейса може да види клипове, не обръщайте внимание на лудата дето се чува да вика  :lol: ама така е по мачовете  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #123 -: Февруари 24, 2013, 04:44:10 am »
Барбаронче, така още по-добре щом имаш. Моят също е на печката, не буди децата, ама те са в други стаи.

Мишле82, ти не разби с това решение :-). Защо не го изключи напълно, като тъй и тъй си чела книжката?


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #124 -: Февруари 24, 2013, 08:26:09 am »
Защото го изключвам, и той понакога сам се пуска пак. Дани ходи и пипа там постоянно, не знам какво цъка, обаче го пуска.  Спирам го по обичайния начин, по този, който е описан в книжката и по някое време пак го чувам  :lol: Сега например 3-4 дни вече не се е пускал таймера. През деня го изключвам, няма проблем, но намалих звука за през нощта да не го чувам и да не ме събужда.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #125 -: Февруари 24, 2013, 10:15:46 am »
Аз ще се отклоня от така любимата ви тема за сополите, ама да се похваля, че днес бях на първия футболен турнир на малките :)
Голяма емоция беше и голям смях, така не съм се забавлявала отдавна  :lol: Който ми е приятел във фейса може да види клипове, не обръщайте внимание на лудата дето се чува да вика  :lol: ама така е по мачовете  :lol:

Ти затова ли ми затвори:)))))))

И криси и Дани трябва да са били много горди:)?
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #126 -: Февруари 24, 2013, 11:47:04 am »
Ти затова ли ми затвори:)))))))
Затуй, затуй  :lol: А после забравих да се обадя, сетих се снощи в 2  :lol:
Криси и Дани са на седмото небе, като спаха следобяд Криси викаше "гооол" насън  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #127 -: Февруари 24, 2013, 14:55:01 pm »
Криси и Дани са на седмото небе, като спаха следобяд Криси викаше "гооол" насън  :lol:

Вчера на малки вратички, утре на световните терени!
От сърце им го желая!Мама и тате с лятна къща на Френската ревиера!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #128 -: Февруари 24, 2013, 18:54:23 pm »
Момичета, моля ви ако някой се сеща да ми каже как се казва един документален филм за Боно и Боб Гелдоф в който разказват как са събирали пари за Африка.

Преди може би 2 месеца го даваха по БНТ обаче цял ден се опитвам да се сетя за името и не мога. Търсих в сайта на БНТ, в Гугъл също, е не го намирам.:)

А 6 пъти си повторих да си запиша но реших, че съм станала много паметлива изведнъж и...на:)
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #129 -: Февруари 24, 2013, 19:24:49 pm »
Лис, това май е филма Стената, тъй като доклокото знам Боб Гелдоф  е свързан с Пинк Флойд
и май имаше такъв филм  :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #130 -: Февруари 24, 2013, 19:44:48 pm »
Лис, това май е филма Стената, тъй като доклокото знам Боб Гелдоф  е свързан с Пинк Флойд
и май имаше такъв филм  :lol:

Не, със сигурност не е "стената".
Името на филма беше поне от 3 или 4 думи. Дори на английски го бях намерила в нета и непонятно за мен не ъм си го запаметила във фаворитите.

Благодаря ти все пак.
Продължавам да напрягам ума си:)))))))
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #131 -: Февруари 24, 2013, 19:58:01 pm »
Лис а може и да е Give Us the Money.
Този път дано успях!
http://www.bbc.co.uk/programmes/p010jxyz
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #132 -: Февруари 24, 2013, 21:03:08 pm »
Лис а може и да е Give Us the Money.
Този път дано успях!
http://www.bbc.co.uk/programmes/p010jxyz

:)Tози път право в целта:))))))))
Много, много благодаря:)
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #133 -: Февруари 24, 2013, 21:15:43 pm »
Момичета ако дребния сега носи р-р 24 обувки(14.5см) кой номер сандали да купя? Сякаш много растат тия крака.