0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2013, 21:25:43 pm »
Ооо,за падания питайте мен.КОлко пъти пада от спалнята докато разбере, че първо се слиза с краката.А онзи ден малкия нали се научи да се катери по облегалката на дивана и реши, че може да се пързаля по края на облегалката. Е да, ама не - и само бъзата ми намеса да го хвана за краката с надолу главата предотврати доста гадно падане върху паркета.


Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2013, 22:55:40 pm »
За слизането от спалнята, още като беше малък - не можеше да ходи, дори мисля, че не можеше и да се изправя още на мебелите, та моя мъж му показа как се слиза от спалнята! Представете си един 100 кг мъж как се дупи и показва  :lol: Страшна гледка беше, а на мен ми беше смешно, защото си мислех, че Злато няма да го отрази. До момента /мисля беше същия ден/, до който не видях едно малко надупено на спалнята Злато - да търси края на спалнята  :wink: И разбрах, че има смисъл обясненията! Оттогава не ме е страх, че ще падне от спалня или диван - много точно преценя!

Парси, вярно взе да заприличва на "злато"  :lol: Дано, дано, дано......
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #22 -: Февруари 19, 2013, 05:53:11 am »
Като сте заговорили за падния,баща ми на 6 месеца паднал от люлката и на сутринта го намерили да си спи под нея. Стават, няма го бебето в люлката, като се заоглеждат, той под нея :-). Баба ми и дядо ми егати железният сън са имали, щом бебето пада и те са си спали до него. Ама така е то на 20г.
Ние нямаме подобни падания, понеже си спят в кошарите. Ивана още е в нейната, ще я държа там дожато мога. Андреа обаче много скоро ще прескочи. В градината беше прескочила една кошара преди 2 месеца и я сложиха на легло. В къщи обаче все още ми е по-лесно без разхождащи се дребосъчета.


  
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #23 -: Февруари 19, 2013, 09:17:15 am »
Боби, то бебето /баща ти/, ако е паднал плавничко и не е усетил - може и хич да не се е обадил /ревнал/, та що да се будят родителите  :lol:

По този повод - преди години - майка ми гледа племенницата ми - бебе. Оставила я в количката да спи /от едновремешните голеееееми колички/ на двора и майка ми си върши нещо в градината. По едно време - майка ми вижда, че количката тръгва и както си върви, изведнъж се обръща от камък. Майка ми "спира да диша" образно казано и хуква към количката. Отива и какво да види - племенницата ми се сгушила под сенника и завивките и си спинка сладко-сладко  :wink: Още го разказва този случай със страх! Не мога да си представя какво е изживяла тогава!

А иначе - от кошарата Златото си слиза без проблем, защото сме махнали една пръчка. Не знам дали не беше грешка обаче махането на пръчката, защото той си се научи да слиза и не иска да ляга там. Но от спалнята трябваше да го обучим как да слиза, че иначе щеше да има доста салта  :lol:
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #24 -: Февруари 19, 2013, 09:20:47 am »
Баба ми и дядо ми егати железният сън са имали, щом бебето пада и те са си спали до него. Ама така е то на 20г.
Аз без да съм на 20 години го преживях това нещо :lol:
Имам и аз такава случка. Спи си момата на спалнята и лека по лека с въртене се е изсулила, ни вопъл, ни стон и е продължила да си спи до спалнята. А познайте аз кога разбрах  :oops:
Добре, че е мокет на пода, та е паднала на меко.

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #25 -: Февруари 19, 2013, 09:44:30 am »
а моето дете тази вечер спало по чаршаф само :lol:
снощи баща им остана да работи, аз си легнах към 11 часа, сутринта ставам и гледам на детето юргана на дивана, а тя завита само с плика. Много се въртяла, развивала се, явно й било топло, та човека й махнал юргана :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #26 -: Февруари 19, 2013, 10:10:37 am »
Моите са всяка нощ развити и в невероятни пози. Преди на Алекс леглото беше почти до пода свалено, че той не спираше да го обикаля. Като купихме двуетажното легло, много ме беше страх дали няма да падне, слава богу спят си по леглата, още не са се изтръшквали. Един единствен път Мила падна, но тя беше решила да се премята през леглото, беше обелила носа. Иначе и двамата си спят по леглата от бебета, не сме имали такива падания.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #27 -: Февруари 19, 2013, 10:21:11 am »
Като стана въпрос за отвиване вечер - ние спим с чувал вечер. Но зимния ходи на ремонт тия дни, че беше изпокъсал копчетата и две-три вечери спи с тънкия /пролетен/ чувал, отгоре с едно одеалце. Но тази сутрин беше без одеалце  :wink:
Та да попитам - до колко годинки ориентировъчно може да спят в чували? То зависи и от детето, но все пак..... На мен лично ми е много удобно, защото спя като пън вечер и не ми е по вкуса да ставам да завивам по няколко пъти  :oops:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #28 -: Февруари 19, 2013, 10:23:55 am »
Барбаронче, Мила и Алекс спаха почти до 4 години с тях. Има едни дето са до 110 см, влизаха идеално в тях, само че като им станаха малки и взеха да се изнервят, да ги късат и продължихме да спим с шалтета. Не че и те са им на гърбовете, ама тва е положението. Аз поне по средно 10 пъти на нощ завивам :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #29 -: Февруари 19, 2013, 10:40:41 am »
Лелеееееее, 10 пъти на нощ  8O Как се наспиваш?!?!?!?!

Нашия чувал е шит от една олекотена завивка - имах много подарени и реших, че няма да купувам чувал, а ще направя. Добре ми го скалъпи жената и стана дълъг - не съм го мерила колко е, но си мисля, че поне още една зима ще трябва да спи в него, а при добро желание и по-следващата  :wink: Надявам се откъм 4 годишен да започне да се усеща като му е студено и да се завива /като майка си/, защото тати му може да си спи отвит цяяяяяяяяяла нощ без да се усети  :lol:
Здрави да сме - ще му намерим цаката  :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #30 -: Февруари 19, 2013, 10:42:53 am »
Мии, не се :oops: А иначе ако бащата се отвива, няма шанс да се научи да спи завит, вервай ми :lol: Моите и двамата явно приличат на баща си по това, винаги са отвити.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #31 -: Февруари 19, 2013, 10:50:52 am »
Барбаронче, моите още спят с чували. Зимните им са 120см, летните 140см. Има и по големи като размери, та като им умалеят пак ще купувам.
За падането - сефтето го направи Дани още на 6м. Не можеше да пълзи още, а се изсухли от спалнята с всички барикади и то за части от секундата, докато се обърнах с гръб. Обръщам се, на леглото само един брой, другия се изпарил  :lol: А той човека и играчки си подбрал и продължил да си играе на земята (между спалнята и кошарата) върху възглавниците и ми се хилеше отгоре на това  :lol:
После вече падането за него се превърна в спорт  :lol: Затова и бяхме с гипс де - можел и той да скача и пада като съименника си  :lol:
Сега още спят в кошарите с решетките с махнати 3 пръчки и от време на време вечер има висящи крака, ръце, дупета, че и наполовина човечета  :lol:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #32 -: Февруари 19, 2013, 15:48:13 pm »
Да ви кажа Жорко какво прави с чувалчето си, то е зимно с цип отпед. Той спи по боди и ританки, но по някое време започва зверско ритане вътре в чувала, с което успява да събуе ританките, после си качва голите крачета там където е ципа (до вратлето му) и успява да ги провре оттам извън чувала, разкрачва се широко и заспива гол и доволен. Така от няколко дни се принудих да го завивам с олекотена завивка и да го проверявам постоянно дали е завит, добре че спим заедно, та не ми се налага да ставам.

А за това спане заедно всички около мен ми казват, че трябва да го уча да си спи в леглото, ама как да стане, като през нощта той се изправя в кошарата, почва да плаче, сочи ме и вика "Там" и аз със затворени очи го мятам на спалнята до мен, за да продължим да спим. Татко му вика - "Ти така го научи", пък аз му казвам - "Ами научи го ти иначе". Моя позната ми каза, че така са спали със сина й на едно легло до 5 годинки, после детето само пожелало да си спи в леглото, а майката така била свикнала да са си заедно, че за нея това отделяне било много трудно.  :wink:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #33 -: Февруари 19, 2013, 15:53:49 pm »
Като стана на 1,5 г. Вики започна да плаче при всеки опит да бъде сложена в спален чувал, дори и вече спяща. Започнах да я завивам с олекотени завивки, но ми беше по-лесно докато спеше между нас. Дори и да се отвиеше, не беше толкова фатално. Като започна да спи сама в детската стая обаче започна моя нощен кошмар. Ставане почти на всеки час! :( Това допълнително ме уморяваше и изнервяше. Реално аз не се отпусках да спя а само придремвах за да не я оставя да спи дълго отвита. Много мислих и измислих "рокля за сън" - така я представих на девойката да се хване. Всъщност е чувал, само че отворен отдолу. Така лесно може да стане и да отиде и до тоалетна, няма да се спъне и да падне. Освен това може да си рита без да скъса ципа. Е спи с тънки чорапчета, защото краката са винаги голи. Завивката е вдигната от ритане поне до коленете, а не рядко и почти до кръста, но поне гърба и до някъде тялото и не се охлажда много. Това не означава, че спя непробуно, но поне малко по-спокойно и ставам ако няма друга причина 2-3 пъти. Е голяма е разликата от 10 честно. Та за това принцеса Виктория ще си спи с роклите за сън поне до 1 ви клас! :oops:
Това за спането в едно легло го преживявам още, Миси виж в как да си контролираме нервите. Накрая я оставих една вечер да си пореве от инат за да разбере, че няма повече да и угаждам на номерата и се кротна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #34 -: Февруари 19, 2013, 15:56:54 pm »
моя абитуриент едва от лятото спи без чувал, ама е постоянно отвит, затова сега, като боледуваше и спеше на студено - пак го напъхах в чувала, амаха!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #35 -: Февруари 19, 2013, 16:03:30 pm »
Моите пък спят предимно отвити.Защо просто не ги облечете повече, ако ви е страх, че ще им е студено?


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #36 -: Февруари 19, 2013, 16:08:57 pm »
Ми Боби, щото и така не става :lol: Миналата вечер моя синковец се беше съблякъл гол до кръста. То верно е приятно топло у нас, ама чак гол до кръста... Лятото както иска да спи, ако ще и без дрехи, ама зимата не съм много съгласна.
Нощем у нас е борба - като тръгнеш да ги завиваш, следва едно пъшкане, мрънкане, въртене и точно след две секунди всичко е махнато :? А Мила има ужасния навик да рита, ляга отгоре на завивката и като бутнеш да я завиеш и ревва :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #37 -: Февруари 19, 2013, 16:09:45 pm »
а боби, ела ги облечи ти :lol: моите спят само по тънки памучни пижамки, без потници, нищоооо, все им е топло :)
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #38 -: Февруари 19, 2013, 16:16:14 pm »
И моят морж все му е "вряло" ! Беше убедил през есента сам-самин учителката в детската градина да му маха потника за следобедния сън, че мама така правела, да не се изпотявал. Ама жената като взе да настъпва зимата деликатно ме попита дали не е по-добре да му оставя потничето, пък ако е потен като се събуди, щели да го сменят.Обясних му, че за това му се вика "потник" и да не спори повече с другарката, така де - госпожата! :)
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #39 -: Февруари 19, 2013, 16:16:22 pm »
и ние така. А когато реши, че ще спи при нас, решава, че и на нас ни е топло и ни отвива, цяла нощ. При опит да се завием тримата следва шут в бъбреците :lol:
[/url][/url]