0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #40 -: Февруари 19, 2013, 16:19:59 pm »
хоупче, и моите се събличат в ДГ, госпожите ме питаха дали наистина в къщи спят без потници, защото на обед си ги събличали :lol:
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #41 -: Февруари 19, 2013, 16:25:16 pm »
И дребния спи само по тънка нощничка - нито потници, нито чорапи и пр. Заспива на спалнята с мен, след 10-15мин. като заспи - разстилам чувала, полагам заспало Злато, закопчавам и премествам в кошарата. Доста го размърдвам, но си спи. Аз лично спя по същия начин - не обичам да съм облечена много като спя - не мога да си почивам.
Миси, аз поради тази причина - че намерих по магазините само чувалчета с цип отпред - реших да ушия на Злато с цип отстрани, а отгоре - с копчета.
А пък лятото ако въобще завия с чаршаф - на сутринта негово височество е върху него, така че.....

Мии, не се :oops: А иначе ако бащата се отвива, няма шанс да се научи да спи завит, вервай ми :lol: Моите и двамата явно приличат на баща си по това, винаги са отвити.

Гане, недей така бе - нека по нещо и на мен да прилича, освен по ината  :oops:  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #42 -: Февруари 19, 2013, 16:25:48 pm »
Моите пък спят предимно отвити.Защо просто не ги облечете повече, ако ви е страх, че ще им е студено?

по същата причина, поради която не ядем пасти, когато нямаме хляб. :)

на никой човек не му е комфортно да спи незавит с нещо - колкото и да е топло. старите хора казват -  човек и вестник може да е завит, ама да е завит. моето лично усещане е точно такова. същевременно, на никой не му е комфортно да спи навлечен.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #43 -: Февруари 19, 2013, 16:28:10 pm »
Е, аз си дадох благословията да бъде с потник и то детенцето ще-не ще, кандиса. Пижамката му е съвсем тънка памучна. Скоро не се е оплаквал да му е било "вряло" и да се потил в градината.
В къщи краката му са потни - с тънки чорапки и чехли ходи, не с пантофи да кажеш...
Ври му кръвта и туй-то. Живи и здрави да са!
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #44 -: Февруари 19, 2013, 16:34:55 pm »
И при нас е така  :D Един ден ми се обясняваха как госпожата не им давала да си събуват слиповете като си лягат  :lol: Че в къщи спят с цели гащиризони (като бебешките) и им махам слипчетата да не им стягат ластиците (като знам на мен колко ми е кофти да си лягам с гащи, как да ги оставя да спят с тях  :lol: ) Вече обаче взеха да им умаляват тези гащиризони (имат само по 3 които още са по-свободни) и им се разкопчават на кръста точно. С чувала съм сигурна, че не са им голи кръстовете. Отгоре мятам по едно поларено одеалце само. У нас е топло и този вариант си ми е супер. Лятото спят само по потник и тънък чувал от памучно трико (дебел е колкото тънка тениска).
Чувалите започнахме да ги ползваме на година и половина, преди това беше мисия невъзможна - бяха пълни с тръни  :lol: Ако решат през нощта да го играят пришълци, събличат чувалите, взимат си нанитата и шишетата с вода и се наместват между мен и баща им. В крайна сметка аз се държа за чаршафа като котка за перваз - а съм мръднала, а съм паднала от леглото  :lol: Всеки от тримата мъже си възприема индивидуална посока за спане и става един голям мармалад на спалнята. Добре, че тези случаи са редки, обикновено ранна утрин в почивните дни се случва това.
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #45 -: Февруари 19, 2013, 16:35:58 pm »
С тези потници голяма драма  :lol: и мен госпожата ме пита верно ли, че гол трябва под пижамата.
Моят синковец се поти като заспи, независимо от температурата в стаята и завивките. Заспива, преобличам, мятам завивката и като не е мокър съм по-спокойна. Като цяло спи отвит, колкото пъти го проверя, все си е отвит. В къщи спи по тънка блуза с дълъг ръкав и къси гащи  :oops: не дава повече, за градината се разбрахме за дълги панталони.
« Последна редакция: Февруари 19, 2013, 16:38:13 pm от midge »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #46 -: Февруари 19, 2013, 16:43:32 pm »
Барбаронче, сори, тва е положението у нас :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #47 -: Февруари 19, 2013, 16:49:25 pm »
Моето златно яйце е морж като баща си. Голяма драма беше с това спане и завиване - все й беше горещо. Накрая мирясах и я обличах по-леко за сън, а също престанах да я завивам със сто ката, като пашкул /аз така обичам да спя/ и о, чудо, започна да си спи спокойно детето цяла нощ.
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #48 -: Февруари 19, 2013, 17:25:07 pm »
Misi, нашия правеше абсолютно същото нещо с летния  чувал. Затова есента търсих зимен чувал с цип отстрани, и засега проблема решен.  :lol: 
Обаче като ви чета излиза, че моя синковец спи навлечен и ме навеждате на мисълта дали пък не му е топло. Ама пусти страх да не му е студено и да не го простудя. Каква температура поддържате вкъщи та спят само по памучна пижама и чувал?


*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #49 -: Февруари 19, 2013, 17:40:29 pm »
Ние спим на 19/20 градуса. Обличам го с памучно боди, ританки и чувалче - зимно, дебело, без ръкави.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #50 -: Февруари 19, 2013, 19:12:45 pm »
В нас се спи само по боди потник и дебели пижамки,завивки никакви не търпят,а за чували да не говорим :lol:. и аз като ставах по n -пъти,но докато ги завия и те след 2-3 мин. стават махат завивката,че по някога и вой надават и се будят един друг и така по няколко пъти и тази битка не я спечелих аз,дори и чорапи обувам след като заспят и тях събуват,но рядко :lol:.А градусите в стаята са не по вече от 22-23,а те отвити от всякъде,явно им е топло на хората важното е да са добре :P,а само като си представя миналата зима как съм ги завивала,а ти миличките и да им е било топло мама е завивала :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #51 -: Февруари 19, 2013, 19:18:15 pm »
на никой човек не му е комфортно да спи незавит с нещо - колкото и да е топло.
Не знам кой е този „никой‟, но той не живее у нас :-). Комфорта е както се научиш. На моите им е комфортно, на мен също. Аз спя незавита, когато е топло и климатика ми духа отгоре и си ми е много добре. И двете ми деца се развиват и ги дразни одеалото когато не е студено.  Започнат ли да ходят мисля, че е кофти да са в чувал да не могат да се изправят. Гащеризонът и за тях самите е по-удобен, поне според мен. Аз и гашеризони вече не позлвам де, ама за който го е страх от развиване  мисля, че е добър вариант за по-голямо дете.

Тук първата година не се слага въобше одеало в леглото по изрична препоръка от педиатричната асоциация, та почти всички си спят така.


  
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #52 -: Февруари 19, 2013, 19:31:22 pm »
Аз също едното си дете не го завивам, просто няма смисъл, завивката е върху него точно 2 минути. Спи с поларена пижама без завивки, цяла нощ без гък да каже. Другия спи завит.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #53 -: Февруари 19, 2013, 21:37:21 pm »
на никой човек не му е комфортно да спи незавит с нещо - колкото и да е топло.
Не знам кой е този „никой‟, но той не живее у нас :-). Комфорта е както се научиш. На моите им е комфортно, на мен също. Аз спя незавита, когато е топло и климатика ми духа отгоре и си ми е много добре.

Боби, ти си извънземна, отдавна го знаем - ти не участваш в класификациите.  :D

и нека не забравяме къде живееш, все пак (по отношение на климата и навиците).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #54 -: Февруари 19, 2013, 21:46:45 pm »
Боби, ти си извънземна, отдавна го знаем - ти не участваш в класификациите.  :D

и нека не забравяме къде живееш, все пак (по отношение на климата и навиците).
Хе хе, да извънземна съм :-). Нали това ти казвам - както го свикнеш. Аз не намирам приична да ги сивквам да се завиват,мен баба ми като ме е научила да спя с чорапи и до ден днешен са будя да си ги търся, терсене ми е, ако легна без тях, пък ако ще през деня да съм боса.
Аз тази година се научих да спя отвита - не знам как стана, но сега често си спя гушнала одеалото и гърбът ме е отвит.


  
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #55 -: Февруари 19, 2013, 21:57:46 pm »
аз си се завивам, дори ръчичките да са ми под одеалото  :lol: дребния със завити ръце не може за заспи
*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #56 -: Февруари 19, 2013, 21:57:56 pm »
Хайде и аз в отбора на извънземните  :lol: И Дани не спи завит, да не говоря че и в момента ходи бос. Не, че не искам да си сложи чорапи, слагам му, ама ги събува до 2-3 минути и това е. Ако му стане студено - ходи да си обува чехлите, или ми казва да му обуя чорапите пак.
Аз спя завита зимата, или по-скоро "овъртяна" в завивката. Лятото, намирам завивката на земята. Дани ако му метна нещо на лягане - никога не го намирам върху него сутринта. Не ми е настивал от това, ама се е будил от това, че му е топло пък аз съм се направила на много грижовна и съм го завивала. Та съм го оставила да прави каквото си иска.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #57 -: Февруари 19, 2013, 22:49:14 pm »
При нас работи само комбинацията пижама и чувалче (дебелина - според сезона). Като направи годинката, опитах за кратко с одеалце, от тези тънките, поларените, но не би. Ляга и заспива в долния край на кошарата, завита. Сутрин я намирам в горния край, одеалото - на пода. С чувалчетата работата е чиста :)


*
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #58 -: Февруари 20, 2013, 08:11:43 am »
И моят син спи само по боди, отвит, топло им е на човечетата явно  :D  У нас аз съм от отвиващите се и явно на мен сее метнал така стоплен  :D Чувала днес много иска да го облече и скоро ще пробваме да спи с него. И аз съм виждала такива чували рокли(с връзки отдолу).
Re: Следвалентинска седмица 18.02-24.02.2013
« Отговор #59 -: Февруари 20, 2013, 09:52:10 am »
Да ви разсмея малко: Топло, топло му е все на моя човек, ама вчера искаше да ляга да спи с новия гащеризон за ски! Толкова си го хареса. Десет минути го гоних из къщата, за да му го съблека, а той се хвърляше и се пързаляше по теракот, ламина, по дупе, по корем, по гръб. Голям майтап!