0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Поставете Мен С ваксината- "Нейс-Вак С", например.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Това не разбрах за децата родени преди 2010 ли важи, или за всички  :oops:

Тук в бг не знам дали я има тази ваксина. Поне в нета аз не успях да открия информация. Ще попитам в аптечната мрежа.
« Последна редакция: Април 24, 2013, 17:00:03 pm от джиджи »


*
Здравейте.Подходящо ли е мястото тук да попитам за поставянето на тази ваксина при бременни жени?
http://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/Pages/Whooping-cough-vaccination-pregnant.aspx
17.01.2005                                                                              21.11.2013


Д-р Бърди,
колко време може да се отлага ваксината против морбили , паротит и рубеола?
Всеки път като реша да ваксинирам детето все се появяват сополи, кашлица.... и така отлагаме вече 6 месеца?
И друго да питам- тази ваксина жива ли е?
Здравейте, д-р Бърди,
имам следния казус: На сина ми по имунизационния календар трябва да му се постави ДТаК ваксината (Тетраксим) веднага след навършване на 6 г. възраст. Съответно се уговорихме с лекарката това да стане в средата на м.юли. Вчера обаче разбрахме, че детето на наши роднини е диагностицирано с коклюш (потвърдено със съответните изследвания), малкият не е имал контакт с него, но ние с баща му- да, точно преди 10 дни. Въпросът ми е това предпоставка ли е да сложим ваксината по-рано от предвиденото (напр. още другата седмица) или е противопоказно и трябва да изчакаме и евентуално да правим и ние някакви изследвания? Четох, че при възрастните това заболяване протича по-скрито и безсимптомно, отколкото при децата. Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте, д-р Бърди,
имам следния казус: На сина ми по имунизационния календар трябва да му се постави ДТаК ваксината (Тетраксим) веднага след навършване на 6 г. възраст. Съответно се уговорихме с лекарката това да стане в средата на м.юли. Вчера обаче разбрахме, че детето на наши роднини е диагностицирано с коклюш (потвърдено със съответните изследвания), малкият не е имал контакт с него, но ние с баща му- да, точно преди 10 дни. Въпросът ми е това предпоставка ли е да сложим ваксината по-рано от предвиденото (напр. още другата седмица) или е противопоказно и трябва да изчакаме и евентуално да правим и ние някакви изследвания? Четох, че при възрастните това заболяване протича по-скрито и безсимптомно, отколкото при децата. Благодаря!
Ваксината се посатвя на 4-6 г възраст. Изключително на 4г възраст.
Следователно-може веднага да поставите, стига да е спазен минималния срок от предидущата доза.
6 г е крайния срок. Нежелателно крайния.
Знам че в Бг е така, но това е грешно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди,
колко време може да се отлага ваксината против морбили , паротит и рубеола?
Всеки път като реша да ваксинирам детето все се появяват сополи, кашлица.... и така отлагаме вече 6 месеца?
И друго да питам- тази ваксина жива ли е?
Няма срок- колкото и да я отлагате, само се увеличава риска да заболее детето, но НЕ значи че се рестартират серии отново ( това е много популярно в Бг, междувпрочем).
Просто поставяте липсващата Ви доза. И нищо повече.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря за отговора!
Да, чела съм мнението Ви за 4-6 г., но няма как да ми я изпишат по-рано от Здравната каса или да накарам лекар да я сложи преди срока по Имун. календар, затова и исках да е максимално близо, веднага след навършване на 6 г. Тук много често се прави даже около 7 г.(първи клас). Ето, дори този случай на ваксинирано, но разболяло се дете показва, че нещо е изпуснато или неправилно...
По отношение на минималния срок, спазваме го. Последната ваксина, която сме слагали, е Превенар на 2,9 г.
« Последна редакция: Юни 21, 2013, 18:37:07 pm от ementsaki »
Др. Бърди коя е най добрата ваксина против морбили,паротит,рубеола?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Priorix". За мен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Сега погледнах в имунизационния календар - точно Приорикс е и в Бг!
Радвам се, да прочета мнението Ви за нея.
Доктор Бърди, вчера имахме час за поставяне на ПМР ваксината.

Педиатърът я отложи, тъй като го информирах, че детето има температура 37.0 , измерена със живачен термометър под мишница. Освен това в неделя вечерта повърна много обилно, за щастие еднократно и може би това също надделя в решението на лекаря да отложи ваксината.

Тъй като изглежда съвсем добре, весел, храни се, не мислех да му я меря въобще, но все пак - от предпазливост го направих.

Иначе от прегледа не се установи нищо притеснително. Видя само, че му никне зъб, но според мен това не е релавантно. Изписа ми "калциев глюконат за имунитета" - разбира се, не съм купувала/давала.

Сега изпаднах в някаква ситуация да меря с три електронни и живачен през час-два температурата, и докато електронните варират, като обикновено не надскачат границата за нормалност, живачният е около 36.9 - 37.0.

Следва ли според Вас да направя кръвни изследвания и урина?  Нещо по-специфично трябва ли да се изследва, което не влиза в общата кръвна картина?

В интерес на истината и друг път се е случвало да има подобна температура, но не знам защо точно сега се задълбочих с измерването й.


*
Д-р Birdie, ние все още не сме сложили втората дозичка на хеп.А ваксината. Колко месеца след първата доза  максимум можем да изчакаме?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Birdie, ние все още не сме сложили втората дозичка на хеп.А ваксината. Колко месеца след първата доза  максимум можем да изчакаме?
Няма "максимум".
По принцип се слага 6-12 месеца след първата доза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Доктор Бърди, вчера имахме час за поставяне на ПМР ваксината.

Педиатърът я отложи, тъй като го информирах, че детето има температура 37.0 , измерена със живачен термометър под мишница. Освен това в неделя вечерта повърна много обилно, за щастие еднократно и може би това също надделя в решението на лекаря да отложи ваксината.

Тъй като изглежда съвсем добре, весел, храни се, не мислех да му я меря въобще, но все пак - от предпазливост го направих.

Иначе от прегледа не се установи нищо притеснително. Видя само, че му никне зъб, но според мен това не е релавантно. Изписа ми "калциев глюконат за имунитета" - разбира се, не съм купувала/давала.

Сега изпаднах в някаква ситуация да меря с три електронни и живачен през час-два температурата, и докато електронните варират, като обикновено не надскачат границата за нормалност, живачният е около 36.9 - 37.0.

Следва ли според Вас да направя кръвни изследвания и урина?  Нещо по-специфично трябва ли да се изследва, което не влиза в общата кръвна картина?

В интерес на истината и друг път се е случвало да има подобна температура, но не знам защо точно сега се задълбочих с измерването й.



От прегледа зависи вероятния източник на т-та.
Не мога да кажа без пряк поглед.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Здравейте д-р Бърди,
на детето ми поставиха Синфлорикс по-късно в сравнение с указаното в ИК, само две дози, съответно една доза на 9м и една доза на 10м. Въпросът ми е трябва ли да има реимунизация както е в календара и кога трябва да се направи?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, на 12-15 м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Докторе, отказват да въведат Мен Б задължително в УК.

http://www.bbc.co.uk/news/health-23422973

Какво Ви е мнението за тази ваксина?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Нямам опит с нея. Не знам.
Но сигурно ще я ползвам, щом започне да се прилага в Гърция и мине малко време опит.
Ваксината е безценна и покрива смъртоносни форми на менингит. Стига да няма нежелани странични ефекти.
« Последна редакция: Юли 24, 2013, 17:12:06 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.