0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ок, благодаря докторе!
Аман от пишман-лекари...


Възможно ли е да е свързано поставянето на поредна БЦЖ ваксина след отрицателна проба Манту със заболяване от Лимфом ? Става дума за 2 отделни случая - дете на 7 годинки и друго-на 17.
И двете деца са се разболели няколко седмици след ваксинирането.
Чела съм отдавна мнението на Доктор Бърди за тези безкрайни и ненужни Манту-проби и  БЦЖ ваксинирания , но не съм сигурна възможно ли е да предизвикат друго заболяване, както в случая с тези деца.
« Последна редакция: Октомври 27, 2013, 20:56:21 pm от Rozi4ka78 »
Здравейте, д-р Бърди,
имам следния казус: На сина ми по имунизационния календар трябва да му се постави ДТаК ваксината (Тетраксим) веднага след навършване на 6 г.
Ваксината се посатвя на 4-6 г възраст. Изключително на 4г възраст.
Следователно-може веднага да поставите, стига да е спазен минималния срок от предидущата доза.
6 г е крайния срок. Нежелателно крайния.
Знам че в Бг е така, но това е грешно.
Момичета как процедирате с поставянето на тази ваксина и по точно възрастта? Дъщеря ми ще стане на 5 зимата, когато се прибираме в България и исках да сложим ваксината тогава, педиатърката ни дава отпор. Не можело по рано да се ваксинира, следял се им. Календар... Не по-рано от 6г.
*

    Crystal

Д-р Бърди, сложих си противогрипна ваксина и кърмя. Бебето ще бъде ли защитено чрез кърмата ми? Извинявам се ако въпросът ми е тъп  :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не разбирам защо търсите защита на детето чрез Ваша ваксинация?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Д-р Бърди, сложих си противогрипна ваксина и кърмя. Бебето ще бъде ли защитено чрез кърмата ми? Извинявам се ако въпросът ми е тъп  :oops:
Бебето ще получава антитела все пак  :)
*
Не е достатъчно. Аз още кърмех редовно, но когато навършването на една година  и началото на грипния сезон съвпаднаха, на Марко му сложиха противогрипна ваксина.
*

    Crystal

Целта да се ваксинирам не е да предпазя деветмесечното си бебе. Просто ми хрумна този може би тъп въпрос. Бебето не ми се иска да го ваксинирам все още.Догодина може би да.
Здравейте! Вчера сложихме последната хепатитна ваксина и от снощи и до сега ,малкия не спира да поддържа Т 38.3 -38.5. Давам панадол, Т спада за малко и пак се вдига. На всичко отгоре днес изпражненията му бяха много кашести , но не мисля ,че е стомашно разстройство , понеже се изходи само веднъж до сега. Педиатърката ми каза по тел. да давам панадол, и ако до утре не спада Т да ходим да го види , но не я питах колко често мога да го давам- днес съм давала вече 2 пъти по 4мл като изключим снощните 2 приема. А за изпражненията каза,че може да се дължи на никнещи зъби. Та колко често  макс. може да се дава панадол??? Колко мога да допусна да се качи Т , преди да взема спешни мерки ( ходене по болници и т.н ) Малко съм в паника , защото всички ваксини до сега ги понасяше много леко, а хепатитните даже не ги усещахме за това ще съм благодарна на съвет
*
ivelinca, ето в ТАЗИ СТАТИЯ има насоки кое лекарство по колко и кога да се дава при температура.
Като най-важното и отговор на твоя въпрос е:

Цитат
5.Едно и също лекарство може да се дава през интервал от 4 часа, но не повече от 3-4 пъти в 1 денонощие (освен ако няма специални указания).
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма изисквания за интервал.
Единствено важното е, да не се надвишава дневно допустимата доза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте! Вчера сложихме последната хепатитна ваксина и от снощи и до сега ,малкия не спира да поддържа Т 38.3 -38.5. Давам панадол, Т спада за малко и пак се вдига. На всичко отгоре днес изпражненията му бяха много кашести , но не мисля ,че е стомашно разстройство , понеже се изходи само веднъж до сега. Педиатърката ми каза по тел. да давам панадол, и ако до утре не спада Т да ходим да го види , но не я питах колко често мога да го давам- днес съм давала вече 2 пъти по 4мл като изключим снощните 2 приема. А за изпражненията каза,че може да се дължи на никнещи зъби. Та колко често  макс. може да се дава панадол??? Колко мога да допусна да се качи Т , преди да взема спешни мерки ( ходене по болници и т.н ) Малко съм в паника , защото всички ваксини до сега ги понасяше много леко, а хепатитните даже не ги усещахме за това ще съм благодарна на съвет
Няма връзка с ваксината това.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря ,много. Аз вече говорих с педиатърът ни и тя също каза , че от тази ваксина такива последици няма. Наложи се освен панадол да дам и хексалгин (пак след консултация по телефона), защото вдигна 39.5. Сега Т постепенно спада, но така или иначе ще ме държи цяла нощ на нокти. Утре сме на преглед, но той освен повишена температура и кашести изпражнения няма др. симптоми за настинка. Нито кашлица, нито хрема, което ме навежда , че сигурно са зъби , но не съм сигурна. Каквото и да е, дано отмине бързо, че изпадам в неадекватни състояния
*
Няма изисквания за интервал.
Единствено важното е, да не се надвишава дневно допустимата доза.

Не знаех за интервала, Докторе. Аз досега винаги съм се старала да го спазвам, но явно не е било нужно.
А това, че няма нужда от интервал ще рече ли, че при упорита температура, която не се повлиява от Нурофен (примерно) до час - час и нещо, мога пак да дам Нурофен или е по-добре да е Ефералган?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може.
А може и да дадете от другото ( парацетамол).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Няма изисквания за интервал.
Единствено важното е, да не се надвишава дневно допустимата доза.

Не знаех за интервала, Докторе. Аз досега винаги съм се старала да го спазвам, но явно не е било нужно.
А това, че няма нужда от интервал ще рече ли, че при упорита температура, която не се повлиява от Нурофен (примерно) до час - час и нещо, мога пак да дам Нурофен или е по-добре да е Ефералган?
От тези интервали ми побеля косата  :?
София вдига много бързо и като дам един антипиретик, започва едно чакане. Не сваля, ама педиатъра е казал да не давам по-рано от 4 часа  :x
Докторе, благодаря отново,  много ценна за мен насока!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Всичките дози за антипиретици се дават в "доза, максимум 3(4) пъти дневно".
Следователно, важно е да се спазва максимално допустимата дневна доза. Интервалът е без значение, защото ако не надвишавате колко пъти ще дадете за 24 часа, все си оставате в допустимата сумарна дневна доза.
Парацетамолът е с по-бързо начало на действие от нестероидните противовъзпалителни ( Ибупрофен).
Следователно, изчакваме да почне да действа.
Независимо от редица твърдения на англо-саксонци че, обтриването с ледчета "не работи", или "повишавало температурата", това си остава едно от най-бързите средства за спадане на високи т-ри. Обтриват се ръце и крака, без тялото. Не се слагат топки лед под мишниците. За някои майки, компресите на "Ханзапласт" работят добре.

От Бг "мерки", Аналгинът си остава най-доброто антипиретично средство с което изобщо някога съм работил.
След него е гръцкия ибупрофен, продаващ се като - "Алгофрен".

Такава е логиката.
« Последна редакция: Ноември 22, 2013, 01:35:18 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Здравейте, приятели :)
въпреки всички основания "срещу" ваксинация за варицела и след третата седмица в къщи с децата ми близнаци последователно (слава Богу) каращи вирус с ангина и 5 дневни 39 градусови температури съм решила да вксинирам. имам и други основания.
Чета обаче някакво мнение в нета, че в Германия задължителната ваксинация е отменена,
верно ли е?

за антипиретиците : някои 4 часови интервали при антипиретиците ме съсипаха... :)  педиатърката казва може и на 3 при ново покачване. или направо хексалгин.

за аналгина каза много хубави думи мой приятел хирург. той твърди, че парацетамола е просто силно налаган маркетингов продукт. за съжаление хексалгина също има дълъг период на инерция- за моите деца поне 30 минути. при 39.6 на термометъра сякаш са цели дни. оцет на китките и глезените и течности - по глътка на минутка.

Косето е на небето.
Като казвате "аналгин" кой продукт имате предвид?

И още нещо относно компреси Ханзапласт  - тук с търсачката ми излизат компреси за рани. Да не би да става дума за лепенките Cool Patch или е нещо на Ханзапласт, което не се продава в Бг...
*

за антипиретиците : някои 4 часови интервали при антипиретиците ме съсипаха... :)  педиатърката казва може и на 3 при ново покачване. или направо хексалгин.


Hope, Емма изкара ангина преди седмица, но преди да могат да поставят диагнозата минахме през 3 ужасни дни без никакви симптоми освен температура достигаща до 40.5 градуса, и която с антипирептици падаше до 39 само. И тримата доктори при които се консултирахме (поради неяснотата и предишен подобен опит с толкова висока т) казаха че може да се редува ибопруфен и парацетамол на 3 часа.
Но аз бих те посъветвала да опитваш да сваляш температурата междувременно и с други средства, защото винаги съществува опасността от фебрилен гърч, а тя не е за подценяване...
« Последна редакция: Февруари 28, 2014, 16:30:03 pm от vaci »