0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #820 -: Април 22, 2013, 22:15:04 pm »
dreamer Аз съм на клексан през ден (0,4), но нямам аспирин. До колкото разбрах ще си продължа така до края на бременеенето. Не съм получавала никакви резултати от слагането на тез инжекции - освен синките друг резултат аз не усещам :) А от страна на докторите - предполагам, че това значи, че всичко е ок. Дават ги за някакво там разреждане на кръвта, за да може да достига повече до матката и да захранва по-добре. Дано съм ти била полезна :) (Клексана е като фраксипарина ама с левче по-скъп).
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #821 -: Април 23, 2013, 12:03:39 pm »
Здравейте момичета,
За пръв път имам повод да влезна в тази темичка, но се опасявам да не е за кратко...Притеснението ми е такова. Днес съм в 7 с+ 2 дни но от два дни малкото симптоми които имах вече ги нямам- става въпрос за по-чувствителни зърна. Преди 4 дни все още не се чуваше сърдечен ритъм , но ми казаха че се вижда (ритъмът?!)?! На преглед съм след пак след 5 дни . Мислите ли че загубата на чувствителност на зърната е лош синдром? Моля ако има някой на който са му изчезнали признаците към 7 г с , но въпреки това всичко е било ок да пише!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #822 -: Април 23, 2013, 12:22:41 pm »
Аз пък не съм имала признаци. Моля ти се, не се вглеждай толкова! Разбирам, че си притеснена, но при липса на болки и кървене,просто се опитай да мислиш оптимистично! Няма причина нещо да не е наред с бебето.

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #823 -: Април 23, 2013, 13:07:05 pm »
ще се опитам, но прегледа е чак на 27.04, а това ми се струва безкрайно далече..
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #824 -: Април 23, 2013, 13:08:12 pm »
ili-mili, аз съм в 8 г.с и чувствителността на гърдите ми всява неописуема параноя - един ден са болезнени, друг ден - не, дори са отпуснати и стават чувствителни само при натиск. Опитвам се да не мисля за тях. Факт е, че преди последния ми преглед гърдите ми се бяха отпуснали, но на прегледа се потвърди сърдечната дейност.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #825 -: Април 23, 2013, 13:10:29 pm »
dreamer, а ти в коя седмица + колко дни беше когато чухте сърдечната дейност?
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #826 -: Април 23, 2013, 13:13:59 pm »
ili-mili, 6 г.с + 5 дни е било. Сега си погледнах графиката...
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #827 -: Април 23, 2013, 13:27:06 pm »
dreamer, аз съм на фраксипарин 0,3 всеки ден за сега + други медикаменти, като в 6с+6 дни като не се чу сърдечен ритъм ми добавиха Неупоген
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #828 -: Април 23, 2013, 13:48:10 pm »
Аз пък знам,че в толкова ранна свдмица докторът дори не трябва да ти говори за "чуване" на сърцето. Достатъчно е да се вижда.
Аз нянах симптоми до средата на вори месец-и тогава да видиш какво повръщане започна...така че при всеки е различно,не в нужна неописуема болка,за да ти доказва,че нещата са наред.а 27-ми е след 4 дни...това не е никак много.
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #829 -: Април 23, 2013, 14:17:39 pm »
Момичета от 3-4 дни имам някакви болки ниско долу , които са и болезнени , но не са родилни ... Искам да разбера дали са нормални за този период от бременността , и дали не са признак на скорошно раждане  (втвърдяване на корема нямам)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #830 -: Април 23, 2013, 16:32:03 pm »
Добре дошла ili - mili , и лека бременност до термин. Не се притснявай, симптомите са различни всеки ден и при всеки човек. няма за  какво да се притесняваш според мен
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #831 -: Април 23, 2013, 16:38:02 pm »
Респект, и аз ги имам,това е от натиска на бебето и разширяванеъо и подготовката на таза.така ми обясни лекаря-хубВо е да лежиш когато ги усетиш.при мен вече при всяко задържане повече от 5 мин права, се появяват неистови болки,но първо съм с 2 и второ съм с нулева шийка,а главата на едното е на изхода и само чака подходящ момент :wink:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #832 -: Април 23, 2013, 18:41:17 pm »
Момичета, не се втренчвайте в симптомите, природата ги е "помислила" тия работи, ако непрекъснато ви болят гърдите в начална бременност, то какво остава за края и?  :wink:
Афродита, хич не бързай толкова! :D Ако не се лъжа, Боги роди близнаците си в 38г.с.!! /да си призная, аз за пръв път видях такова чудо/ и то, с положителен тест за фетален фибронектин /не помня в коя седмица обаче/...
Аз родих съвсем внезапно, Ивайло нито е тръгвал, нито е слизал, ни корем ми е падал....през деня имах не особено силни контракции и вечерта ми заминаха водите... :)
Да не говорим за Блу, която обича да ражда, малко преди да тръгнат в първи клас..... :lol: :lol:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #833 -: Април 23, 2013, 18:42:28 pm »
Здравейте и от мен! Аз съм добре сега в четвъртък съм за пръв път съм на АГ. Кажете ми какво да правя, какво да го питам? Дали, ще се види сърчице или още е рано?
Така се вълнувам, а в същото време ме е страх, настинката вече отминава, остана само хремата, ама и на нея й се вижда краят :)
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #834 -: Април 23, 2013, 18:52:30 pm »
ili-mili,  при първата бременност нямах никакви симптоми до 5-ти месец. Тогава ми наедряха гърдите малко. В 6-тия месец започнаха киселините и то от определени храни само. Така, че не се вглеждай толкова, повтаряй си, че всичко е наред и то наистина ще бъде!
RESPECT, и аз вече ги имам тези болки, няма страшно. Имах ги и първия път, нормално е. Ще си ги имаме до раждането. :)
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #835 -: Април 23, 2013, 19:18:31 pm »
Karamelche, ти кога стана 30 седмица??? :-О


Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #836 -: Април 23, 2013, 19:30:48 pm »
Хаха-бях забравила за блу..:))) еми то божа работа...то съдбата си знае.
А за болките в гърдите-моля ви се-аз още ги чакам тия болки,чакам и да пораснат..чакам и ареолите да ми пораснат или потъмнеят...ама на нейси-плоска съм кро дъска за гладене...така че тия симптоми са толкова индивидуални-само шашкат и бе друго шашнатите.
Черно коте,ако имаш въпроси-запиши си ги-аз първите 2 мес ходех през 2 седмици и всеки път бях такъв спек,че единственото,което успявах да отроня беше:живи ли са?питах това до края на 6 мес всеки път и лекарите само ме гълчаха :D
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #837 -: Април 23, 2013, 19:35:00 pm »
Хаха-бях забравила за блу..:))) еми то божа работа...то съдбата си знае.
А за болките в гърдите-моля ви се-аз още ги чакам тия болки,чакам и да пораснат..чакам и ареолите да ми пораснат или потъмнеят...ама на нейси-плоска съм кро дъска за гладене...така че тия симптоми са толкова индивидуални-само шашкат и бе друго шашнатите.
Черно коте,ако имаш въпроси-запиши си ги-аз първите 2 мес ходех през 2 седмици и всеки път бях такъв спек,че единственото,което успявах да отроня беше:живи ли са?питах това до края на 6 мес всеки път и лекарите само ме гълчаха :D
Оххх, успокои ме! Нещо се шашанах ей така, ама при бремените било нормално.
В момента и мен ме болят гърдите, но полека затихва болката, това си било нормално, поне от това не се шашвам, обаче имам адски много газове и големи топовни гърмежи стават, а аз все ги смятам за контракции и лапам но-шпа 2 табл. х 3 пъти на ден, но като Ви чета ще взема да успокоя и аз топката, че то наистина природата си знае работата.
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #838 -: Април 23, 2013, 22:56:03 pm »
Оооо газове и аз имах и то много , беше много гадно защото корема ми бе постоянно подут , и аз така все се чудех да не би да са контракции и се шашках. Бях с газове до към 5 месец , после спряха, сега много рядко имам
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #839 -: Април 23, 2013, 23:53:55 pm »
Оооо газове и аз имах и то много , беше много гадно защото корема ми бе постоянно подут , и аз така все се чудех да не би да са контракции и се шашках. Бях с газове до към 5 месец , после спряха, сега много рядко имам
Даа, друго си е, когато има кой да те успокои! Тази тема ми дава голям кураж! Много сте ми милички всичките! Гушкам си Ви!