0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #800 -: Април 21, 2013, 15:31:03 pm »
afrodita279  Благодаря ти ,много ми е притеснено...Дано се задържи...Да направя ли пак кръвен тест?Как мислиш?
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #801 -: Април 21, 2013, 16:34:12 pm »
Здравейте ,благодаря за хубавото посрещане!Аз с началото на бременността се впуснах в страшна одисея...За лош късмет се наложи да ми вадят мъдрец,все още имам болки ,заради които като за "капак "ми правиха и рентгенова снимка .Изпих подобаващи количества  парацетамол и утре отивам да ми отварят друг зъб ,за който се съмняват ,че е с пулпит :?Надявам се с бебо всичко да е ок,че и с Тео много не ми остава време за почивка :?Успех ,на всички :cloud9:

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #802 -: Април 21, 2013, 18:47:54 pm »
Кремена, ето ти един КАЛКУЛАТОР
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #803 -: Април 21, 2013, 21:18:05 pm »
Кремена вероятно лекарят ти е казал на колко точно е зародиша, а по принцип възрастта на бременността се смята + 2 седмици след оплождането т.е. ако ти е казал, че зародиша е на 2 седмици, значи си 4та седмица.
« Последна редакция: Април 21, 2013, 21:23:12 pm от Bobbie »


  
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #804 -: Април 22, 2013, 09:16:00 am »
Момичета,снощи след много болки и кървене ,днес сутринта,изхвърлих зародишчето..Мъчно ми е,но природата си знае работата...Успех на всички вас и дано пак усетя тръпката от това да знам ,че съм бременна.../9 месеца/...
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #805 -: Април 22, 2013, 09:45:56 am »
Момичета,снощи след много болки и кървене ,днес сутринта,изхвърлих зародишчето..Мъчно ми е,но природата си знае работата...Успех на всички вас и дано пак усетя тръпката от това да знам ,че съм бременна.../9 месеца/...

kremenka  :bighug:
Знам колко боли, но ти горе главата. Борбата продължава. Ние сме силни жени и ще успеем. Разбира се, че ще усетиш отново чудото на зараждащият се живот. Следващият път , обаче мъничето ще е с теб цели  :cloud9:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #806 -: Април 22, 2013, 09:58:25 am »
Кременка,съжалявам,случва се понякога и обикновено има причина за това и е по-добре.тук почти всички сме минали през аборти и те разбираме.успех и скоро да пишеш пак.
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #807 -: Април 22, 2013, 10:09:47 am »
момичета,благодаря за подкрепата,но даже сълза не съм проляла.Може би тази неизвестност,беше по-страшна от колкото това,което видях сутринта в тоалетната.Не мога да си обясня,аз която съм толкова емоционална,какво се случва с мен,че не плача?Вътрешно може би съм го очаквала и сега някак ми е по-леко..За първи път ми е и не знам как да си го обясня-мисед или кухо яйце?Вчера беше рано за пулс?Искам да направя изследвания за NK клетки и генетични мутации.Имам Хашимото и високи титри на Тат и Мат.Някоя от вас наясно ли е кйде/освен Плевен-Доц,Конова/мога да ги направя и какви са цените? Благодаря ви още веднъж :?
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #808 -: Април 22, 2013, 10:30:16 am »
Аз не мога да те посъветвам за изследванията,но мисля,че лекар трябва да ти обясни къде кога и какво трябва да пуснеш. Ако твоят не отговаря на въпросите ти-смени го. трябва да си напълно информирана,а не да се чудиш дали и какво се е случило.
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #809 -: Април 22, 2013, 10:39:14 am »
afrodita279 Вярвам много на моя лекар,но не искам да се случи отново...Може ли това,което падна сутринта/извинявай за невежеството/да е нещо друго,а не зародиша?Докторът ми каза да спра лекарствата и да отида на преглед в сряда-четвъртък..
луда работа  :lol:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #810 -: Април 22, 2013, 12:20:55 pm »
Горе главата Кременка и продължавай с опитите . Дано скоро видиш пак   :bfp1:  :bighug:
*
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #811 -: Април 22, 2013, 12:37:13 pm »
...За първи път ми е и не знам как да си го обясня-мисед или кухо яйце?Вчера беше рано за пулс?Искам да направя изследвания за NK клетки и генетични мутации.Имам Хашимото и високи титри на Тат и Мат.Някоя от вас наясно ли е кйде/освен Плевен-Доц,Конова/мога да ги направя и какви са цените? Благодаря ви още веднъж :?

kremenka Виждам , че си от Бургас. За съжаление за там не мога да ти дам препоръка. може би момичетата от региона ще могат да те насочът.
Когато аз "се лутах в неизвестното" ходих при д-р Катя Тодорова/ специалист ендокринолог/. Тя работи в МД София, приема в частен кабинет близо до Пирогов (гр. София, бул. "Пенчо Славейков" № 18, бл.2; Телефон: 02/ 952 3600; 0888/08203 ), а също така дава консултации и в клиниката на доц.Конова.
NK клетки  и други имунологични изследвания пусках в Плевен; генетични правих в Националната генетична лаборатория / МД София/
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #812 -: Април 22, 2013, 13:38:17 pm »
afrodita279 Вярвам много на моя лекар,но не искам да се случи отново...Може ли това,което падна сутринта/извинявай за невежеството/да е нещо друго,а не зародиша?Докторът ми каза да спра лекарствата и да отида на преглед в сряда-четвъртък..
луда работа  :lol:
Всичко може, но е малко ВЕРОЯТНО. Недоброто нарастване на ЧХГ, зацапванията, които си имала, са индикация, че нещо не е било наред. Колкото и жестоко и клиширано да звучи, природата си знае работата...Естественият подбор оставя рани в душите ни, но вярвай ми, по-добре сега, от колкото както аз изпратих моя малък Калоян на небето...По-трудно и тежко се преживява...
Преди да започнеш каквито и да било последващи опити, направи всички нужни изследвания, за да направиш каквото можеш, за да не се повтарят нещата. Вярвай в успеха и ще го постигнеш!
П.П. ще се разплачеш, вярвай ми...Просто в момента адреналина ти е в повече, нормална защитна реакция...Не се лови за сламки, става още по-болезнено...
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #813 -: Април 22, 2013, 19:00:55 pm »
Kremenka, Много съжалявам за загубата, но наистина по-добре на този етап, отколкото по-късно, болката е много по-голяма  :bighug: Аз съм с Хашимото от три години. Имам мисед аборт в чужбина в 10та седмица, след който е установено Хашимотото. Тат и МАт бяха четирицифрени. Пия Л-тироксин от три години, дозата я сменяхме няколко пъти. Преди да забременея беше 50, сега е 87.5. Ако имаш път към София бих те посъветвала да се консултираш д-р Начев - ендокринолог. Приема в Майчин дом и в Панацея. Ако те интересува ще ти дам телефона му на лични съобщения.
Пожелавам ти да се възстановиш бързо психически и скоро пак да пишеш в тази тема за цели девет месеца!!!



*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #814 -: Април 22, 2013, 19:29:19 pm »
Имам Хашимото и високи титри на Тат и Мат.Н
Надявам се, че се консултираш с енодокринолог по повод забременяването.


  
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #815 -: Април 22, 2013, 19:31:05 pm »
момичета, БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ ЗА РАЗБИРАНЕТО,ВНИМАНИЕТО И УСПОКОЕНИЕТО!ПРЕГРЪЩАМ ВСЯКА ЕДНА ОТ ВАС,КАТО ПРИЯТЕЛКА :grouphug2:
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #816 -: Април 22, 2013, 19:46:36 pm »
Имам Хашимото и високи титри на Тат и Мат.Н
Надявам се, че се консултираш с енодокринолог по повод забременяването.

Да от 2 години ходя на прегледи.Първо ме предозираха,минах в хипер,после смених лекарката и съм на 37,5мг еутирокс.Но  ТАТ беше скочил на 4000,МАТ 680.Пия селен ,
като добавка по 100мг на ден и ТАТ падна на 1670,МАТ на 126,но и това е страшно много.При предозирането са ми се образували 2 възела на жлезата,
но скоро не съм се занимавала с тях,че не ми се ляга пак в операционна/след лапарото/.Това е моята сага с Хаши-Маши
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #817 -: Април 22, 2013, 19:53:15 pm »
Kremenka, Много съжалявам за загубата, но наистина по-добре на този етап, отколкото по-късно, болката е много по-голяма  :bighug: Аз съм с Хашимото от три години. Имам мисед аборт в чужбина в 10та седмица, след който е установено Хашимотото. Тат и МАт бяха четирицифрени. Пия Л-тироксин от три години, дозата я сменяхме няколко пъти. Преди да забременея беше 50, сега е 87.5. Ако имаш път към София бих те посъветвала да се консултираш д-р Начев - ендокринолог. Приема в Майчин дом и в Панацея. Ако те интересува ще ти дам телефона му на лични съобщения.
Пожелавам ти да се възстановиш бързо психически и скоро пак да пишеш в тази тема за цели девет месеца!!!

Много съжалявам ,това е просто жестоко от страна на природата...Много ми е мъчно,че ти се е случило такова нещо...
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #818 -: Април 22, 2013, 19:56:56 pm »
Бубулина ,много съжалявам,моето е бял кахър пред това,което е трябвало да преживееш..Съжалявам,наистина много мъчно ми стана... :balk_150:
Re: Тема на бременните № 85
« Отговор #819 -: Април 22, 2013, 21:18:34 pm »
Здравейте! Има ли тук момичета на терапия Фраксипарин 0,3 през ден и Аспирин всеки ден? Днес за пореден ден нямам заключение от доц. Конова за терапията ми и ми става ужасно притеснено... Оставам с впечатление, че тази терапия е стара и практиката вече е наложила всекидневното поставяне на Фраксипарина. Тази терапия тя ми е предписала за след положителен тест през 2008г след миссед в 9 г.с. След това понеже сме със сериозен мъжки фактор правихме 2 опита ИКСИ - неуспешни. Сега това забременяване е спонтанно.