0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #120 -: Април 06, 2015, 09:21:36 am »
Теди,  и аз си бях дала срок до края на 2014 г, и точно, когато бях от писала поредния 8 опит, се случи втората ми бременност
mgstra, аз също си бях дала срок, който вече изтече и резултат така и няма.
Много е лошо да се луташ в някакъв омагьосан кръг, без посока и надежда.
Сега има малко светлинка в тунела заради предстоящото ДРЗ. Надявам се да попаднем на точните специалисти и да ни покажат пътя.
Фрея, благодаря и на теб!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #121 -: Април 06, 2015, 09:26:51 am »
Теди, благодаря и аз! При мен също има условен срок, дано успеем да го спазим.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #122 -: Април 06, 2015, 09:32:21 am »
Теди,  и аз си бях дала срок до края на 2014 г, и точно, когато бях от писала поредния 8 опит, се случи втората ми бременност
mgstra, аз също си бях дала срок, който вече изтече и резултат така и няма.
Много е лошо да се луташ в някакъв омагьосан кръг, без посока и надежда.
Сега има малко светлинка в тунела заради предстоящото ДРЗ. Надявам се да попаднем на точните специалисти и да ни покажат пътя.
Фрея, благодаря и на теб!

Дано тази светлинка да озари пътя ти към успешната процедура  :)


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #123 -: Април 06, 2015, 09:54:33 am »
Теди, точно щях да напиша на момичетета, че ДРЗ е само след 2 месеца. Опитайте се да дойдете. Освен, че ще имате възможност да се консултирате с някои лекари, ще се срещнете и с много други като вас. Такива, които вече са извървели или още вървят по вашия път. От личен опит мога да ви кажа, че мероприятието е много зареждащо и даващо сили.
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #124 -: Април 06, 2015, 10:20:28 am »
Аз определено ще опитам да присъствам на събитието, защото ще ми е от полза.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #125 -: Април 06, 2015, 11:48:06 am »
На мен ми се ходи, но не знам дали ще успея да навия половинката.
*
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #126 -: Април 06, 2015, 11:57:27 am »
Аз успях да навия мъжът ми със сълзи в очите, но това е последната ми надежда.
Измъчвам се, че нямаме пари да направим нови изследвания, да отидем при специалисти и дори и една процедура не можем да си позволим.  :( Разчитаме на шанса и Чудото с главна буква, но времето си лети, годините се нижат една подир друга, часовникът безмилостно тиктака ..

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #127 -: Април 06, 2015, 14:12:07 pm »
На мен ми се ходи, но не знам дали ще успея да навия половинката.
Предполагам, че можеш и сама. Аз ходих на безплатните консултации в Ню Лайф без съпруга ми. Като носиш всички налични изследвания, които имате и на двамата.
<br />
*
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #128 -: Април 06, 2015, 14:25:54 pm »
На мен ми се ходи, но не знам дали ще успея да навия половинката.
Предполагам, че можеш и сама. Аз ходих на безплатните консултации в Ню Лайф без съпруга ми. Като носиш всички налични изследвания, които имате и на двамата.

 :good_post:

Силният пол е по-чувствителен, срамува се и прочие. Въпреки че, ако види други мъже там, може да му подейства добре.

Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #129 -: Април 06, 2015, 16:25:58 pm »
На моя мъж му подейства добре срещата с други мъже с неговия проблем.
То и оз не знам дали той ще успее да дойде с мен.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #130 -: Май 06, 2015, 23:08:19 pm »
Много трудно се запазва надеждата! Но, не е невъзможно!
Първият път, ако бях се оставила на отчаянитето, нямаше да успеем. Нещата станаха точно преди часа ни за ИКСИ. Тогава бяхме с пет години по-млади обаче.

Сега вече пет години не се получава. ИКСИто беше неуспешно, и моят яйчников резерв е намаляващ. Честно казано, аз започнах да се поддавам на отчаянието. Оказа се, че ако се бориш за второ дете, отново боли, чувствата са същите. Започнах се разстройвам, когато видя някоя майка с детенце за ръка, и бременна с второто.

Знам, че нямам право да мрънкам, понеже Господ вече ме е дарил с най-голямото щастие на света. Искам просто дъщеря ми да не е самичка, да си има приятелче, с което да дели една стая.

Родителите ми ме питаха, защо се мъчим за второ. Нали вече имаме едно. Разбиха ме направо.

Жалко, че няма да можем да отидем на ДРЗ! Сега трябва, някак си, отново да намерим начин да се преборим и да не се отказваме.
« Последна редакция: Май 06, 2015, 23:09:59 pm от Раши »


Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #131 -: Май 07, 2015, 01:08:28 am »
Мила моя, имаш право да мрънкаш, да си тъжна, да си ядосана, на всичко имаш право.
Нямат право  дате питат такива въпроси обаче, не са ти нито в обувките да знаят колко боли, нито в мислите, да знаят как се мечтае за бебе.
[/url][/url]
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #132 -: Май 07, 2015, 07:08:35 am »
 Раши, направо в сърцето ме уцели с този коментар, развълнувах се и се разтреперих.Болката за първо дете не познавам, защото тогава Господ ме дари  с прекрасно дете така лесно и дори неочаквано. Но знам какво е болката за второ. Знам какво е да виждаш бременни жени с второ детеннце - дори и тези, които докато аз съм се борила са казвали, че не искат второ или , че още е много рано. Знам какво е да чуеш "нали вече си имате дете". Знам какво е детето ти да расте само и да пита "защо си нямам братче или сестриче"
  Прегръщам те и вярвам, че нещата ще се наредят  :bighug: :bighug: :bighug:
<br />
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #133 -: Май 07, 2015, 10:58:38 am »
Мила Раши толкова добре те разбирам...минах и през отчаянието и болката и отричането и яда и гнева и т.н. слушах същите неща какъв ми бил толкова проблема като си имам едно и то от най-близките ми,сякаш никой не ме разбираше..разбирането срещнах тук в този форум и това ми даде надежда и вяра,че ще успея все някога...след 1 инвитро,4 икси и 1 ЗЕТ успях :) да имат 12 г.разлика,но дъщеря ми е безумно щастлива както и ние с баща и  :) не се предавай и не губи кураж с теб сме :)  :bighug:
*
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #134 -: Май 07, 2015, 23:23:49 pm »
Благодаря ви, Вени, Алекс, Ирена! :)
Пожелавам скорошен успех на всички, които се борят за първо, второ, трето дете!
Нека има още деца, пък нищо и да са голяма разлика! :)

Няма да се отказваме до победата!  :balk_50:


Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #135 -: Май 08, 2015, 09:24:12 am »
Раши, и аз добре те разбирам-борим се за първо и колкото и да ни е трудно сега, вярвам,че ще имаме наше живо и здраво дете.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #136 -: Май 08, 2015, 11:12:08 am »
Мила Раши толкова добре те разбирам...минах и през отчаянието и болката и отричането и яда и гнева и т.н. слушах същите неща какъв ми бил толкова проблема като си имам едно и то от най-близките ми,сякаш никой не ме разбираше..
Да, до болка познато ми е това чувство ..
Раши, при нас вече 8 години не се случва второто чудо. А с първото дете забременях още на втория месец опити.
Имам една буца в гърлото и ми е заседнала там. Защото аз искам да съм майка още веднъж...С всичко, което влагам в понятието за мен - майка. И добре, че имам момчето ми до себе си, защото само той ме спасява от потъването съвсем и благодаря на Бога, че го имам. Чашата е наполовина пълна, нека не забравяме това.
Права си, че не трябва да се предаваме и отказваме, само това е начина, който ни приближава до мечтите ни. yahoo_33
« Последна редакция: Май 08, 2015, 11:14:01 am от Tеди »

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #137 -: Май 14, 2015, 09:26:14 am »
Момичета, приемате ли нови попълнения! Нова съм във форума и "нова" в бебеправенето :)
Много ви харесвам всички, доста чета тук там ... но все още не съм наясно с всички правила и структура. Нямам време много за форума напоследък и до някъде е добре. Надявам се от понеделник да започнем процедура ... и ме е налегнал спек! В един миг се радвам, в друг се притеснявам ... сутринта в просъница "местих" леглото в другата стая, защото в тази е избил малко мухал и бебе не може да спи там! Съвсем изкуках? Познато ли ви е?
Надявам се по-късно да имам малко време да ви разкажа повече за нас ... и за надеждата ни!
Лек ден от мен!
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #138 -: Май 14, 2015, 10:19:43 am »
Йоли, добре дошла от мен  :welcome3: :balk_5:





Бореща се за една мечта.
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #139 -: Май 14, 2015, 16:49:27 pm »
Freya  :bighug:
Надеждата трудно я запазвам, понякога я губя, понякога пък съм много обнадеждена. Най се нахъсвам като гледам бебешки неща. Днес влязох в ДМ и там разбира се стоях половин час на щанда с храните и бибероните. Аха да посегна към някой артикул и се сопвам! Зарекла съм се че щом мине процедурата (около 1ви юни) и започне чакането (на 8ми имам рожден ден и се надявам на ранна О, за да ударя един подарък на себе си :), ако може де ... ), та като започне чакането мисля да купя една жълта биба или чорапки. Оххх не съм се спряла на нещо конкретно, но искам да купя нещо за него. Пък дано реши да дойде! Лудост! Аз не съм вярваща или суеверна, но за надеждата давам всичко  :D
Сега може да ми фраснете един шамар и да ме свалите от облака! Така де не ми се пада от високо! ;)