0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Rib4o

  • ***
  • 211
  • Истински се вижда само със сърцето!
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #80 -: Октомври 23, 2013, 09:22:30 am »
Ето нещо интересно по темата за надеждата.

http://ehograf.info/content.php?cont=640
*
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #81 -: Октомври 23, 2013, 09:31:29 am »
Ето нещо интересно по темата за надеждата.

http://ehograf.info/content.php?cont=640
Много ми беше полезна статията.
Благодаря ти, Rib4o! :flower:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #82 -: Октомври 23, 2013, 11:07:55 am »
Ами то хубаво, ама пак се набляга на това "какво" трябва да се направи. Само че истинският и трудно решим въпрос е "КАК" :?
На теория, повечето от нас знаят как трябва да се мисли, как да се действа, какво да се направи и т.н. Но само на теория. На практика, малцина успяват да го приложат, че и успешно. Иска много работа с вътрешното АЗ, много ровичкане в душата, самоанализи, способност да се издигнеш над себе си, над нещата, да превъзмогнеш собствените си душевни ограничения. Не е лесно никак, да не говорим, че за това иска много време, което ние обикновено нямаме. Финансовата страна да не я коментирам - колко би ни струвала една психотерапия?
В никакъв случай не отричам ползата от нея, напротив, твърдо вярвам, че много помага и е неразделна част от борбата. Но е трудно, често трудно осъществимо чисто технически. Отделно, че подобни статии са обикновено клиширани, изпълнени с постулати, в което няма лошо, но на мен ми звучат като от женско списание, като пълнеж между хороскопите и кръстословицата. Персоналната терапия с психолог, индивидуалните консултации, с оглед на всяка наша емоционална особеност е друга бира вече.
Аз лично не обичах и все още не обичам да чета статии по тези въпроси, всички тия неща, дето ги пишат, си ги знам. Споделянето, разговорите, професионалните насоки, конкретно за всеки случай е нещото, което има по-голям ефект. Така е поне за мен, не ангажирам никого с мнението си, разбира се.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #83 -: Октомври 29, 2013, 10:21:20 am »
Здравейте момичета.На всички които са изпадали като мен в трудни моменти, когато съм мислела, че вече не мога да продължа ще ви кажа само едно - докато се намират начини винаги има надежда и докато има надежда винаги се намират начини...Казвам го за да ви успокоя, че колкото и да се сриваме живота си е наш и всичко зависи от нас.Преди време бях изпаднала в голяма депресия и си задавах въпроса "защо на нас?", но така е решила съдбата...Сега след повече от 2г. опити, след хиляди изследвания и прегледи, след едно неуспешно ин витро на ЕЦ, пак съм с вдигната глава и с голяма надежда, че този път може да се случи и нашето чудо...След неуспешното ин витро се чувствах, че отново съдбата ми зашлеви голям шамар, поплаках си....но не си оставих много време за да изпадам в депресии, а още на следващият ден седнахме с мъжа ми да поговорим какво ще правим от тук нататък...парите свършиха и без много много да го мислим взехме решение да изтеглим кредит и да продължим.Казах на лекарката, че ще пропуснем 1 месец за да имаме време да си организираме документите с кредита и се разбрахме с нея, че като имаме готовност ще направим ощ 3 опита на ЕЦ и после ще пусна документите да кандидатствам по фонда.Този месец ще правим пак ин витро на ЕЦ и ако пак не се получат нещата лекарката каза, че ще опитаме следващият път с лека и не много скъпа стимулация.Сега съм много по-добре защото знам, че има начини и че ако не стане и сега имаме план и имам надежда, че рано или късно нещата ще се получат и при нас.Мисля че най-важното е да намерим начин да запазим надеждата!Както виждате когато пуснах темата и аз не знаех как успявате да запазите надеждата, а сега вече аз намерих начин да я запазя и знам, че и вие ще намерите вашият начин да я запазите.Успех момичета!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #84 -: Октомври 29, 2013, 12:52:50 pm »
Само така, Слънце! Стискам палци и ти пожелавам успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #85 -: Октомври 29, 2013, 19:22:39 pm »
Цитат
— ........ Не е честно!
— Наистина? О, защо не ми каза? — кисело попита Албърт. — Много го грее някого, точно така. Ако бях на твое място, веднага щях да изляза и да извикам на цялата вселена, че не е честно. Обзалагам се, че ще ти каже: „О! Добре тогава, извинявай, че съм те обезпокоила, свободна си да правиш каквото си искаш!“

Този цитат лично на мен много ми помогна, по времето в което си казвах - „защо аз? защо на мен? не е честно!“
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #86 -: Октомври 31, 2013, 13:34:27 pm »
Pesheck :good_post:
Нямам думи за цитата, уникален е!




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #87 -: Март 18, 2014, 12:29:52 pm »
Надежда........ Какво ли е това.... След поредния аборт не чувам вътрешния си глас, не ми шепти дори, просто си отиде... Сутрин и вечер чувам само тишината вкъщи, няма нищо, няма надежда, няма стимул, само тишина... Някъде отдалеч чувам детските смехове на съседските деца, а в нас е пусто повече отвсякога... Гледам слънцето навън, разхождам се и съм повече от тъжна, бях бременна а сега отново не съм... Страх ме е дори като се прибирам, тишината ме ужасява, дори телевизора не чувам, само пустош... по-тъмна от всякога...
*
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #88 -: Март 18, 2014, 13:00:32 pm »
Рени, знам, колко кухо звучат подобни сентенции на фона на собствената ти мъка,
но вярвам, че "преди изгрев е най-тъмно".
От сърце ти пожелавам това да са последните ти пролети сълзи!  :bighug:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #89 -: Март 18, 2014, 14:34:09 pm »
Reni,  :bighug: :bighug: :bighug:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #90 -: Март 18, 2014, 14:52:03 pm »
Рени, горе главицата, винаги има надежда  :bighug:
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #91 -: Март 18, 2014, 16:28:37 pm »
Рени, недей така душицо, опитай да се радваш на пролетта заради самата пролет, отдай се на някакви любими занимания - спорта или каквото и да е движение /танци, разходки в планината/ дават не само физически тонус, но някак и психиката "освежават". Измисли нещо и непременно ни докладвай, с какво си се захванала.
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #92 -: Март 18, 2014, 19:56:31 pm »
Как да запазим надеждата.....как да победим страха.....как да продължим напред...вече почти 7 месеца търся отговорите на тези въпроси....и въпреки цялата мъка, някакси мазохистично искам пак да продължа да се боря искам още едно или даже 2 бебета , искам а знам че нищо не зависи от мен.
За последните 7 месеца толкова много искам да може някой да погледне в бъдещето ми и да ми каже какво ще се случи за да намали страховете ми.....но уви няма как да се случи.
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #93 -: Март 18, 2014, 20:36:46 pm »
След поредния аборт през юни 2013 не е имало вечер, в която да заспя, без да се питам защо на мен. Не е имало сутрин, в която да се събудя с празнота. И до ден днешен се питам на кого съм навредила, кого съм обидила, че да ми се случва всичко това. Няма я надеждата. Или поне аз не я виждам никъде



*
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #94 -: Март 20, 2014, 09:09:17 am »
След поредния аборт през юни 2013 не е имало вечер, в която да заспя, без да се питам защо на мен. Не е имало сутрин, в която да се събудя с празнота. И до ден днешен се питам на кого съм навредила, кого съм обидила, че да ми се случва всичко това. Няма я надеждата. Или поне аз не я виждам никъде
Тъжно ми стана да те прочета .. :?
Посоката винаги трябва да е напред, колкото и трудно да е това(намерил кой да го каже, де). :oops:
В сърцето на човек, който е преживял такава загуба, винаги има празнина, която е почти невъзможно да бъде запълнена.Важно е да правиш това, което ти носи удовлетворение, не се оставяй на бездействието - разхождай се, почети нещо, изгледай някоя комедия, прави нещо творческо с ръцете си - дай форма и вид на мъката си, и след това се сбогувай с нея.
Голяма прегръдка от мен!
 :bighug:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #95 -: Март 20, 2014, 10:15:42 am »
След поредния аборт през юни 2013 не е имало вечер, в която да заспя, без да се питам защо на мен. Не е имало сутрин, в която да се събудя с празнота. И до ден днешен се питам на кого съм навредила, кого съм обидила, че да ми се случва всичко това. Няма я надеждата. Или поне аз не я виждам никъде
Тъжно ми стана да те прочета .. :?
Посоката винаги трябва да е напред, колкото и трудно да е това(намерил кой да го каже, де). :oops:
В сърцето на човек, който е преживял такава загуба, винаги има празнина, която е почти невъзможно да бъде запълнена.Важно е да правиш това, което ти носи удовлетворение, не се оставяй на бездействието - разхождай се, почети нещо, изгледай някоя комедия, прави нещо творческо с ръцете си - дай форма и вид на мъката си, и след това се сбогувай с нея.
Голяма прегръдка от мен!
 :bighug:

Опитах няколко начина - танци, разходки, филми. Не става. Най-лошото в цялата ситуация е, че милото отнася всичко, а не трябва



Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #96 -: Март 20, 2014, 10:30:17 am »
Момичета, болката , която изпитвате е голяма.
 Била съм в състояние на депресия , разбира се по други причини и знам, че нищо не помага - нито разходки, нито танци, нито филми ( е филмите временно, докато ги гледаш), нито книги, нито пролетта , нито есента , нищо...... Състоянието е ужасно , не искам никога да се повтаря.
Някоя от вас опитвала ли е  да се лекува с хомеопатия. При класически хомеопат обаче. Ако уцели точното лекарство, което е специфично и конкретно за дадения човек, много бързо се повлияват психическите състояния, а съответно и физическите. На мен ми помага!
Наскоро четох един цитат, нещо подобно :"никой не може да каже къде се намира душата, но всеки знае как боли"
<br />
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #97 -: Март 20, 2014, 10:47:26 am »
Момичета, болката , която изпитвате е голяма.
 Била съм в състояние на депресия , разбира се по други причини и знам, че нищо не помага - нито разходки, нито танци, нито филми ( е филмите временно, докато ги гледаш), нито книги, нито пролетта , нито есента , нищо...... Състоянието е ужасно , не искам никога да се повтаря.
Някоя от вас опитвала ли е  да се лекува с хомеопатия. При класически хомеопат обаче. Ако уцели точното лекарство, което е специфично и конкретно за дадения човек, много бързо се повлияват психическите състояния, а съответно и физическите. На мен ми помага!
Наскоро четох един цитат, нещо подобно :"никой не може да каже къде се намира душата, но всеки знае как боли"

Една приятелка успя по този начин - с хомеопат. Но аз се притеснявам да не ми повлияе нещо на забременяването. Знам ли вече какво да правя и мисля



Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #98 -: Март 20, 2014, 11:10:27 am »
Moже да ти повлияе само в положителна насока :) Поне за себе си така се надявам. 
<br />
Re: Момичета как успявате да запазите надеждата?
« Отговор #99 -: Март 20, 2014, 13:10:49 pm »
Moже да ти повлияе само в положителна насока :) Поне за себе си така се надявам.

Дано. Пожелавам ти го най-искрено!