0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Забременяване на 40+
« -: Декември 19, 2012, 21:26:23 pm »
Мили момичета продължавайте да си давате кураж и да споделяте в тази тема.

Успех!

Старата  тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40512.0
« Последна редакция: Декември 19, 2012, 21:31:42 pm от magi_st »

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #1 -: Декември 19, 2012, 21:37:57 pm »
Мили момичета продължавайте да си давате кураж и да споделяте в тази тема.

Успех!

Старата  тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40512.0
Благодаря за темата. Дано 2013 е по-благосклонна към нас  osi_9 :bfp: :goodluck:


*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #2 -: Декември 24, 2012, 04:55:40 am »
Добро утро :P
Влизам да ви пожелая Весели Коледни празници и дано догодина, напълним тази тема със сбъднатите си мечти :D
Весела Коледа на всички!!!


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #3 -: Декември 24, 2012, 14:54:03 pm »
Благодаря. dess_dess, много си ранобудна.
Бременните и майките - посипете прашец в темата.
И аз пожелавам на момичетата да сбъднат тази година най-голямата си мечта и да бъдат по-смели да споделят тук радостта си! :D Весели праници!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #4 -: Декември 27, 2012, 15:44:22 pm »
Честита ни нова Коледна тема! Дано ни донесе щастие и повече чудеса!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #5 -: Януари 07, 2013, 11:05:18 am »
ЧЕСТИТА НОВАТА 2013 ГОДИНА, МОМИЧЕТА! Нека през фаталната година бъдем здрави, щастливи,късметлии в живота и да гушнем мечтата си, най-сетне!!! :P


*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #6 -: Януари 07, 2013, 15:25:59 pm »
И честито на всички именици-от вчера и най-вече ,от днес..! И да почерпят !! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #7 -: Януари 11, 2013, 16:26:27 pm »
Ч.Н.Г! Сбъдване на несбъднатите желания! :goodluck:
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #8 -: Януари 19, 2013, 16:51:16 pm »
Момичета,здравейте и от мен.Първо да ви се представя. На 44 години съм ,с две деца -на 19 и 11 год.Живея с приятеля си и искаме да си имаме дете.след 8 мес опити забременях през август 2012, но беше кухо яйце.През октомври ми направиха абразиото и сега от януари сме подновили опитите си.Искам да ви питам има ли други жени на моята възраст, които са забременяли по нормален начин?
Хубав ден ви желая!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #9 -: Януари 21, 2013, 09:29:39 am »
Да, но също за кратко. Предполагам че заради качеството на яйцеклетките и възраст.

Най-добре се ориентирай към репродуктивна клиника колкото се може по-скоро!
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 10:33:03 am от swetlina »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #10 -: Януари 22, 2013, 19:25:01 pm »
Така и направих.Сега чакам да ми дойде ,за да ми направят всички хормонални изследвания. Явно и аз съм загубила времето си при обикновен АГ. Тези лекари трябва още като разберат ,че жената е над 40 г да я изпратят в такава клиника.А аз като отидох на преглед преди една година и казах,че искам трето дете,очаквах ,че ще ми се направят някакви изследвания.Вместо това ми се отговори ,че ако не стане 6 месеца ,тогава да отида на преглед.И така  :(
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2013, 20:59:36 pm »
ira.EG, аз също съм на 44г. и в момента се гледаме в къщи със сина ми, който е резултата на естествено забременяване. И на тази възраст е възможно, но е по-добре да действаш чрез клиника по стерилитет, защото възможностите наистина са ограничени и просто на нашата възраст вече нямаме толкова време да чакаме да се случи естествено. Успех ти желая, както и на всички в тази тема.
Малко късно ще ви честитя новата година, но просто отдавна не съм влизала в сайта! На всички желая сбъдване на най-съкровените желания през 2013г.! Успех момичета!
 :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1: :green_dust_1:
И малко прашец  от мен като отговор на молбата на mammita2012! :)

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2013, 09:44:01 am »
Много ти благодарим Танита!!  :) Ама ти наистина се позагуби ?? :o Явно малката не ти оставя време за чат,но по-важното е да сте здрави! :)
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2013, 11:03:32 am »
Просто когато имам време (без дребосъка да ми е в ръцете) обикновено гледам да свърша нещо из къщи, да сготвя, да простра прането и т.н. все уж дребни наглед неща, но не става да се вършат с бебето в ръцете. :)
Имахме малко проблеми с пъпчето, обясниха ми, че явно като са го връзвали и са го оставили малко по-дълго, получи се нещо като пъпна херния. Вече втори път ходим да му слагат лепенка, за да се прибере. А и той постоянно се напъва, пъшка си нещо. Сега започва да се заглежда по нещата около себе си и затова успявам да пиша - понякога като се загледа и имам спокойствие поне около час. :) Музикалната играчка над леглото върши страхотна работа.:)
Все още се кърмим нощно време и понякога не успявам да се наспя, но това да е проблема. :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2013, 11:05:20 am от tanita68 »

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2013, 11:17:15 am »
Благодаря ти Танита!
Страхотно е ,че си забременяла естествено.Да ти е живо и здраво бебчето и много да те радва!Когато имаш време някой път ще пишеш как е протекла бременността при теб и със секцио ли роди? Моя приятелка роди на 40 нормално.Тя се лекува 10 год от запушени тръби и накрая като по чудо забременя с хомеопатия за 4 месеца.
Аз ходих при доц. Конова на консултация и тя ми назначи хормонални и-ия. Но имам проблем с цикъла. Това ми е третият след абразиото и ми закъснява много. Днес ми е 48 -ия ден и съвсем се притесних.Ходих на лекар на 38-ия ден. В двата яйчника имаше фоликули.Доминантния  беше 10мм. След една седмица на 7.02 беше 16 мм.Сега се чудя възможно ли е по късно да са се образували фоликулите и въобще ако се спука дали ще е годна яйцеклетката.Как изобщо забременяват жените с нередовен цикъл? Изписаха ми дуфастон и ще почвам да го пия.
Късмет на всички!
« Последна редакция: Февруари 10, 2013, 11:36:39 am от ira.EG »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2013, 11:33:15 am »
ira.EG, когато цикъла е нередовен се търси причината за това и съответно начин да се поправи. Възможно е заради хормонални проблеми фоликулите да нарастват бавно, или да спират да растат или да не се пукат, варианти много. Но за да се види какво точно се случва се прави фоликулометрия в комбинация с хормонални изследвания, след това лекаря преценява какво е подходящо да се направи в конкретния случай.
Та така става забременяването в този случай, аз също съм с много нередовен цикъл, при мен проблема е поликистоза, от там липса на овулация, но начин се намери :)

П.П. Аз нямам 40 години, но да споделя :wink:
« Последна редакция: Февруари 10, 2013, 11:34:51 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2013, 11:52:35 am »
Благодаря ,че пишеш Radosttinka!Права си. Аз понеже никога не съм имала проблеми с цикъла и винаги съм била точна-на 28-30 дена.Сега след абразиото всичко се обърка. И ме е страх, защото не се пазим.А ако яйцеклетката не е годна и пак се получи същото?   В понеделник ще ходя до КИРМ на преглед и ще видим какво ще ми кажат. Понеже никога не ми се е налагало да ходя по клиники за репродуктивно здраве, но разбрах че не работят със здр. каса. Каква е тая държава ,как може семействата да си плащат за всичко? За какво удържат толкова пари за ЗО? Аз сега трябва да си приготвя към 300-400 лв само за един месец.Да направя хормони,фоликулометрия ,прегледи....и т.н. И ще ги намеря за да отида,защото искам бебе, но това е просто ужасно.Явно който не е минал по този път ,той не знае...
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2013, 12:21:46 pm »
ira.EG, за мен съм писала в предишната тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40512.0
можеш да прочетеш там, за да не се повтарям тук.
И аз имам един мисед през 2010г. и много ме беше страх да не се повтори, но този път всичко беше наред като се изключи високото кръвно. Заради него бебчо се роди три седмици по-рано и беше много мъничък. Но сега наддаваме добре. Вече сме 4,800кг и 56см.:)

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #18 -: Февруари 15, 2013, 00:51:29 am »
И малко прашец  от мен като отговор на молбата на mammita2012! :)
Благодаря, много ми трябва прашецът, гордеем се с теб, с бебето намираш време и за форума  :D
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #19 -: Февруари 16, 2013, 08:49:55 am »
 tanita68 Браво на малкия мъж, добре расте. Аз сина ми  го родих две седмици преди термина и беше мъничък-2.400, но дъщерята се роди 4.300 с две седмици закъснение.
Няма нищо по-прекрасно от това ,да гушнеш бебчето си.Само се моля Бог да ми даде още едно.Благодяря за прашеца,дано ни е на късмет.Сядам да чета старата тема.
Хубав ден от мен!