0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #20 -: Март 13, 2013, 12:17:41 pm »
Здравеите и от мен!Аз съм на 41 години и с приятеля ми правим опити за бебче от 7месеца.Но не става.Решихме да направим изследвания-при мен всичко е наред,след направена цветна снимка,резултата е хубав,утре ще правим спермограма,стискаите палци!Аз имам 2 деца от предишен брак -на 21 и 11години,но приятелят ми няма и много искам да го зарадвам.Дано  да няма проблеми и да се случи скоро:)
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=p en p][/url]
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #21 -: Март 13, 2013, 17:38:39 pm »
Стискам палци  :crossfingers: !
Ние продължаваме да растем - вече е 5,600кг и 55см. Обаче се виждам в чудо със съня през деня. Спи по 15-20 минути максимум, заспива докато го кърмя и се събужда малко след като го оставя на леглото. Преди спеше в количката навън, но сега и там само се кокори. :) Иначе в общи линии е спокойно дете, рядко плаче. Повече иска да го държа изправен, за да гледа, но понякога се заиграва в леглото си с дрънкалката и тогава успявам да свърша нещо из къщи. В последно време много се лигави, направо през минута му бърша устата - иначе блузите му са постоянно мокри. Покрай него се научих да пиша на компа само с лявата ръка - с дясната го държа, голямо желание има да разгледа всичко. :)
Успех ви желая в постигането на мечтите си!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #22 -: Март 14, 2013, 05:17:31 am »
Хи,хи,ами толкова дълго е чакал и траел да се появи на тоя бял" свят,та сега ска всичко да "попие"!!  :lol: :lol:Какъв ти сън???Няма време за губене-трябва да се живее!! :wink:Да е жив и здрав само!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #23 -: Април 06, 2013, 15:34:55 pm »
Побутвам темата с това: http://life.dir.bg/news/Halle-Berry-13560935?nt=5

Успех!
« Последна редакция: Април 06, 2013, 16:05:54 pm от jam »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #24 -: Април 14, 2013, 09:07:54 am »
Здравейте момичета.
Аз пак да се разпиша тук.
Да припомня - следващия месе правя 44 и имам син на 23 (от предишен брак).
От 2 години и половина с мъжа ми правим опити за бебе. Досега стана 4 пъти. Общо взето спонтанно забременявам, само  втория път беше след инсеминация. Но предишните 3 опита приключвахме между 8 и 10 та седмица - къде мисед, къде направо го изхвърлях. Сега отново съм бременна, 8 седмица. Пулс излезе още в края на 6та седмица, при първия преглед. На втория преглед обаче одкторката доста ме уплаши и каза че изоставаме с 4-5 дни, а пулсациите са на долна граница - 120 удара. Съшо ми намаля напрежението в гърдите.. допреди 4-5 дни като станех сутрин и усещах така да ми тежат гърдите... а напоследък вече не е така... Затова така се шашнах и всеки ден си полаквам. Прегледа ми беше в петък, 12 април, и ме иска пак на преглед във вторник на 16ти април. След втория неуспех направих разни изследвания - антифосфолипиден синдром, генетично за тромбофилии и цитогенетично на двамата. Всичко беше наред, с изключене на моя кариотип - малко съм мозаечен - в 11% от клетките ми има различен брой X хромозоми. Процента е малък, но не се знае какъв е процента на засегнатите яйцеклетки. Докторите отдават неуспехите ми на този кариотип и като се добави възрастта и... картинката е ясна. Като цяло аз също много искам да даря партньора ми с дете, защото той си няма. Доста време загубихме, защото сме заедно от много години (не казвам колко защото ще ме набиете, че досега сме бляли в небитието и не сме правили бебе докато сме по-млади)... Но както знаете - обстоятелства, а и мисля че бяхме незрели (!!!!) като двойка за общо дете. Колкото и странно да звучи. Та се моля на боговете този път да оцелееем.
Ами това е моята исторя дотук.
Хайде разказвайте и вие. И повече успешни истории ви пожелавам. 
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #25 -: Април 14, 2013, 10:51:24 am »
 healthy Това се казва новина :P Стискам палци, всичко да се развие добре и да си имате още едно здраво бебче на финала! :bighug:


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #26 -: Април 15, 2013, 18:02:51 pm »
Благодаря Дес!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #27 -: Април 15, 2013, 21:55:10 pm »
healthy, пожелавам ти от сърце този път да е успешен!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #28 -: Април 16, 2013, 09:29:33 am »
Благодаря!
Ще ви информирам :-)
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #29 -: Април 16, 2013, 19:44:09 pm »
Е, аз вече спрях да се страхувам за бебето. Защото бебе вече няма. Днес установиха мисед. За четвъртък ми е назначено абразиото.... за 4ти път... Но аз съм изключение. А и "мозайката" си казва думата... пак невярната яйцеклетка...
Успех на всички вас!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #30 -: Април 16, 2013, 20:06:07 pm »
Е, аз вече спрях да се страхувам за бебето. Защото бебе вече няма. Днес установиха мисед. За четвъртък ми е назначено абразиото.... за 4ти път... Но аз съм изключение. А и "мозайката" си казва думата... пак невярната яйцеклетка...
Успех на всички вас!

Оооо божичко healthy :bighug: Много силно те прегръщам, насреща съм ако искаш да говориш :bighug: :bighug: :bighug:


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #31 -: Април 17, 2013, 17:25:19 pm »
Благодаря Дес!
Ами да споделя - днес цяла сутрин се мотам по кабинетите да ми правят изследвания. Оказа се, че в правителствена (където ми е докторката и където се наблюдавам по принцип) няма алерголог, щото бил болен. И за цяла блница няма доктор, който да прави тестуване, което е задължително за операции под упойка!!! Та трябваше да ходя в мед. академия (щото там е най-сигурно да намеря) на свои разноски (иначе абразиото е по клинична пътека) и първо че едвам ги намерих. Ако ви се е налагало (а то сигурно на всеки по една или друга причина се е наложило за себе си или близък)то е едно поне 2-3 квартала... обикалях като простинал кон и 5 пъти питах къде да ги намеря... и накрая и 56 лв ми взеха, щото нямах талонче/направление. И друго нещо, което ме изненада там - правителствена болница няма АГ отделение, а само родилно. И ако трябва някоя жена, която там се наблюдава, да лежи за задържане, трябвало да си търси на друго място АГ отделение!! Хах! е тва не бях чувала.. не знаех до този момент... Иначе преди 23 години съм раждала там и преди това и в 8ми месец 25 дни лежах за задържане, имаше си отделение като слънце.. но явно промените са засегнали и тази част на болницата...
Иначе ще искам да направят освен регулярната хистология, която се прави в случай на мисед, да направят и генетично изследване на клетки от ембриона. Да видим дали има генетични отклонения. Ако кариотипа е различен от нормалния - ясно (мозаечния ми кариотип ще е виновен са неуспеха), но ако е нормален, ще трябва да търся причината другаде...
Ами ей такива ми ти работи.
Утре сутрин ще ме терминират и ще се приключи с "моята бременност" част 4.
Не знам дали ще продължавам с опитите. Оказа се, че за 2 години и половина 4 аборта са доста за това време, имайки предвид че се прави под пълна упойка. Сега ми дадоха да пия антихистаминов препарат, а утре преди процедурата трябва да ми бият урбазон и алергозан за да не направя аергичен шок. Проявиха се някакви реакции към някакви препарати и това е предписанието на алерголога. Тя поне се оказа мила и жнимателна жена. Но ви пожелавам да не ви се налага среща с нея по какъвто и да било повод.
Е, много дълго стана, но пък изчерпателно.
Та имах нужда да споделя. Иначе съм добре физически и... може би психически... е, не знам, може и да опра до услугите на психолог. Ако започнат да ме преследват твърде много мислите по загубените неродени дечица.
Прегръщам ви всички.
Живота продължава ;-)
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #32 -: Април 17, 2013, 19:13:44 pm »
healthy :bighug:
Незнам :? какво да ти кажа, искам само сякаш тихичко да ти прошепна, не се отказвай от мечтата си :?


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #33 -: Април 17, 2013, 20:52:45 pm »
Ами честно казано бях си решила докато мога да продължавам да опитвам. Обаче сега малко ме дострашава, защото един след друг абортите и то през такъв период от време неминуемо ще ми се отразят... най-малко упойките. Няма гаранция на кой опит ще уцелим вярната яйцеклетка...
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #34 -: Април 17, 2013, 21:43:28 pm »
healthy, много съжалявам...

желая ти леко да мине утре процедурата и бързо възстановяване във всички възможни значения на думата!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #35 -: Април 17, 2013, 22:25:32 pm »
Ами честно казано бях си решила докато мога да продължавам да опитвам. Обаче сега малко ме дострашава, защото един след друг абортите и то през такъв период от време неминуемо ще ми се отразят... най-малко упойките. Няма гаранция на кой опит ще уцелим вярната яйцеклетка...

healthyако е с помощта на методите на асистираната репродукция :wink: имате шанс, друг е въпросът, дали можете да си го позволите :? Лека процедура и бързо да се съвземеш. Чакам те при  нас! :bighug:


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #36 -: Април 17, 2013, 22:41:04 pm »
Благодаря!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #37 -: Април 17, 2013, 23:06:24 pm »
healthy, топла прегръдка и от мен!
След моята лична трагедия дълго време не виждах как ще продължи животът.... и какво правя аз в него.....
Пък, ето ме сега, пак всеки месец в клиниката. В края на март станах на 44г. и вярвам, че все още има надежда, че не всичко е изгубено!
Желая ти бързо възстановяване!


Ако имаш нужда да разговаряш, може да ми пишеш на лични.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #38 -: Април 18, 2013, 02:40:24 am »
Marsi, голяма прегръдка от мен! Аз чак сега разбирам, че те е сполетяла трагедия! Много съжалявам за всичко, което си преживяла и силно се надявам да успееш и намериш отново смисъла и щастието си!  :bighug: :bighug: :bighug:
healthy, съжалявам...  :bighug:
Дес,влизам от време на време и се надявам да прочета хубава новина от теб!  :goodluck: :bighug:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #39 -: Април 18, 2013, 10:01:43 am »
Душка :bighug: надявам се и аз да мога да ви зарадвам  :lol:
marsi,  healthy колко добре ви разбирам  :bighug: