0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #80 -: Юни 18, 2013, 15:26:55 pm »
Аааа здравейте!
Не съм писала скоро.
Ами да, резултата е готов и сме щели да имаме генетично нормално момиченце!!! Което означава, че мозаечния ми кариотип НЕ Е причина за неуспеха. Ииии сега ще правя разни изследвания - днес например бях при ендокринолог, за да видим там как са нещата. Според нея след като забременявам щитовидната жлеза си е наред. Но ми пусна изследване за тироидни хормони, за прогестерон на 20ти ден и някакви антитела. Според нея може би прогестерона ми е нисък и той би трябвало да се коригира още преди забременяване, а не само след като се установи бременност. По-нататък ще направя и НК клетки. И май се изчерпват изследванията, които са нужни в моя случай. Разните проходимост на тръби и алабала няма да се прави, след като имам забременяване, значи тръбите са си наред. Трябва да се открие причината, защо така се отхвърля плода. Правила съм и антифосфолипиден синдром и генетично за тромбофилии (там нямаше отклонения)
Иначе събирам сили, но не знам дали мъжа ми ще иска да продължаваме с опитите. А си ходя по разни изследвания само за да си следя здравословното състояние. Иначе нямам повече амбиции, ако мога да така да се изразя, за бебе. Смятам да се грижа за здравето си - като спокойствие, спорт, добра проста  натурална храна. А пък ако ни е писано да имаме, то ще си стане.
Желая ви повече светлина и спокойствие в душите ви !!!
Целувки!
« Последна редакция: Юни 18, 2013, 15:39:19 pm от healthy »
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #81 -: Юни 18, 2013, 15:34:03 pm »
Радвам се да прочета написаното от някой, който е в мир и хармония със себе си. Може би от това имаме нужда всички, които по една или друга причина сме навъртели километри и прекарали часове в ходене по клиники и лаборатории...
Пожелавам на всички едно спокойно и безгрижно лято! Пък на който му е писано да стане родител след 40-те - ще похвали тук, така или иначе :)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #82 -: Юни 18, 2013, 16:31:10 pm »
Ами да, резултата е готов и сме щели да имаме генетично нормално момиченце!!!
Благодаря за бързия отговор! Дано скоро Бог се смили над вас и да довършиш това, което започваш вече четири пъти  :bighug:

Аз имах едномесечно (че и повече) кървене и сега имам назначени противозачатъчни (от които също кървя  :? ), като веднага след тях започвам опит. На някого случвало ли му се е подобно нещо? Имам доста притеснения относно опита в подобно състояние, но пък няма за кога да чакам- времето е срещу мен.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #83 -: Юни 27, 2013, 17:21:07 pm »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #84 -: Юни 27, 2013, 20:05:20 pm »
http://www.az-jenata.bg/g/879.html

Да, да... само дето не можем да се мерим с тях по възможности за инвестиране в мечтата си ...
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #85 -: Юни 27, 2013, 20:09:29 pm »
http://www.az-jenata.bg/g/879.html

Да, да... само дето не можем да се мерим с тях по възможности за инвестиране в мечтата си ...

Vazmognosti vinagi se namirat, a me4tite se sbadvat! Gelaq vi go ot cqloto si sarce, kogato bqh naj-ot4aqna, 4udoto se slu4i i na men :lol:


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #86 -: Юни 27, 2013, 20:25:18 pm »
http://www.az-jenata.bg/g/879.html

Да, да... само дето не можем да се мерим с тях по възможности за инвестиране в мечтата си ...

Vazmognosti vinagi se namirat, a me4tite se sbadvat! Gelaq vi go ot cqloto si sarce, kogato bqh naj-ot4aqna, 4udoto se slu4i i na men :lol:

Моя много добра приятелка след 6 опита инвитро вече е разорена и няма никакви възмжности да продължи напред... така че не казвайте възможности винаги се намират
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #87 -: Юни 27, 2013, 22:08:22 pm »
Моя много добра приятелка след 6 опита инвитро вече е разорена и няма никакви възмжности да продължи напред... така че не казвайте възможности винаги се намират

Съгласна съм. Ето и ние имаме мечти, ходихме до Турция - Мемориал и само ни стана много болно и тъжно, че тамошните лекари ни казаха, че сме лесен случай за тях и септември да стартираме.
Е да ама не - когато нямаш финансова възможност и се чудиш как да си платиш кредитите изтеглени точно за да имаме бебе няма как да се намери възмножност. И двата работим, но заплатите са ниски, плащаме и наем, нямаме собствено жилище.

Честно казано, мен статията само ме натъжи... не ме разбирайте погрешно. Ако имах пари и аз бих се борила.

Затова късмет на тези които могат да си позволят да се борят докрай за мечтите си и гушнат за финал своето чудо.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #88 -: Юни 28, 2013, 07:49:54 am »
http://www.az-jenata.bg/g/879.html

Да, да... само дето не можем да се мерим с тях по възможности за инвестиране в мечтата си ...

Vazmognosti vinagi se namirat, a me4tite se sbadvat! Gelaq vi go ot cqloto si sarce, kogato bqh naj-ot4aqna, 4udoto se slu4i i na men :lol:

Моя много добра приятелка след 6 опита инвитро вече е разорена и няма никакви възмжности да продължи напред... така че не казвайте възможности винаги се намират

S 4 invitro proceduri sam, s donorski qjcekletki (skapi i preskapi proceduri :?), razoreni sme otvsqkade, NO tova ne mi pre4e6e da prodalga da se borq i da namerq na4in za da uspeq!


*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #89 -: Юни 30, 2013, 17:22:18 pm »
Дес, всички много се радваме за теб и да ти призная, аз само заради няколко момичета, като теб, влизам за да ви следя. Но, съм на мнението на stoeka. За съжаление, не за всички се намират начини. Когато бяхме млади, нямаше достъп до литература, медицина и какво ли още не. После, медицината напредна, но нямахме пари. След това, теглихме кредити, но не станаха нещата. Сега има нови методи и клиники, които могат да помогнат сигурно на почти всички семейства, но не вече не ставаме. Всеки знае себе си и не е само финансовия фактор, с който се борим. И на нас ни дадоха шанс и за опит, а и за осиновяване, но преценихме, че никъде не можем да се класираме. (Не искам да изпадам в подробности и да се извинявам, но при положение, че не работи някой в семейството или че е болен или че се грижи за такъв...)
Надявам, се, че не съм обидила никого с мнението си! Много се радвам за всички успели момичета и стискам палци те да стават все повече! Но има и мечти, които завинаги си остават такива...

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #90 -: Юни 30, 2013, 18:14:03 pm »
Ех Душка, като те прочетох ревнах  :?
Много ми е мъчно и се чудя, как мога да ви помогна :? Само мога да ви дам кураж (не, че той е достатъчен) да не се отказвате въпреки всичко и въпреки трудната ситуация :oops:
Прегръщам ви всички и се моля един ден (надявам се, че такъв ще дойде и при всички вас) и вие да бъдете мами, по един или друг начин, но ЩЕ БЪДЕТЕ!  :youwoman: :bighug: :bighug: :bighug:


*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #91 -: Юни 30, 2013, 18:17:38 pm »
du6ka :hug2:

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #92 -: Юни 30, 2013, 18:28:15 pm »
Дес, Марси -  :bighug: :bighug:! Дес, извинявай, миличка, не исках да те натъжавам. Не мисли как да ми помогнеш, вече не търся помощ. Лошото е, че когато имах нужда от такава, не я получих и то от "най-близките" си хора.  Знам, че си чувствителна в това състояние, но се пази и мисли за себе си и бебките! И вие двечките сте изстрадали не по-малко от мен, особено Марси! Още веднъж, прегръдки и за двете ви. Ще продължа да влизам тук и ще чакам да прочета за щастието ви! Написах това, повече, като подкрепа за думите на stoeka, не толкова за себе си. Въпреки, че знам, че всички мостове са изгорени вече, аз пак си позволявам по някога да мечтая, макар и да знам, че това някак си няма как да стане... Приела съм си съдбата вече, но човек е жив, докато са живи мечтите му и за това продължавам да мечтая, но вече само за живот и здраве! Знам, че ще бъдете прекрасни майки, а децата ви - благословени с такива родители!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #93 -: Юли 02, 2013, 21:31:15 pm »
вече не търся помощ, когато имах нужда от такава, не я получих и то от "най-близките" си хора
За моите "близки" ми е гадно да си спомня, когато и да било, чудя се, как може да има такива отровни индивиди. Ако стигна до донорска яйцеклетка, детето няма да ми напомня  за т.нар. "близки".
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 21:37:30 pm от mammita2012 »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #94 -: Юли 22, 2013, 11:09:14 am »
du6ka  :youwoman:
няма да забравя моите ангелчета...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #95 -: Юли 25, 2013, 13:38:05 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Crystal

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #96 -: Юли 29, 2013, 14:17:34 pm »
Първото си дете родих на 38, заченато по напълно естествен начин. Малката ми дъщеря е зачената също така, точно на шестия месец от опитите ни. Родих я няколко дни преди да навърша 41. Така че вярвайте и не спирайте да се борите!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #97 -: Август 02, 2013, 13:17:47 pm »
Здравейте, момичета!

Отдавна не съм писала, но ви следя и се радвам много за онези, които успешно са поели пътя към майчинството и стискам палци на всички, които продължават да търсят начин да станат майки - за първи път или отново. Аз от 8 г.с. пристъпвам плахо и предпазливо по този мечтан път и се моля това чудо да не свършва.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #98 -: Август 02, 2013, 23:10:44 pm »
Поздравления, beata! Успех! Ти, Crystal и  другите ни давате надежда! 
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #99 -: Август 21, 2013, 00:24:57 am »
Здравейте момичета,
От много време ви чета и страдам и се радвам заедно с вас. Чак сега се осмелих да пиша. Ще се опитам накратко да ви разкажа моята история. Имам голям, прекрасен  син на 15 г. 7 г. не помисляхме за второ дете -тежко раждане, трудни години, кариера (между другото съм лекар, но това не ми помогна особено в борбата със стерилитета). И така от осем години се боря с него.Направихме две инсеминации и 3 ин витро. Чак последната беше за кратко успешна. Завърши с мисед в 10 седмица. Много трудно се съвзех, до голяма степен благодарение на всички вас, които сте семейството на зачатие. Прекланям се пред силата и куража на много от вас. Моята мъка и преживяното от мен  са нищожни в сравнение с тези на много от вас. И така неусетно, казвайки си има време и отказвайки се много пъти (все пак имам едно дете) стигнах до 41 с ИЯР. Интересно, че точно сега забременях за първи път след толкова много години, но пък естествено - мисед. И сега не знам на къде. Може би, ако не бях забременяла щях да се откажа. Но сега за първи път бях толкова близо до мечтата за второ дете. Все още имам спонтанна овулация, правила съм си всички изследвания и общо взето всичко е наред, но явно яйцеклетките са с лошо качество. Може би ще пробвам на естествен цикъл. Благодаря на тези, които изчетоха дългия ми пост и че ви има. На всички желая от сърце да сбъднат мечтата си!