0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #40 -: Април 19, 2013, 22:26:26 pm »
Здравейте момичета!
Благодаря на всички за съпричастността!
Ето ме следпроцедурата. Излязох от упойката. Казвам го, защото нощтта преди това сънувах, че мъжа ми ми казва, че се е случило най-най-лошото. Какво друго да си мисля, освен че няма да изляза от упойка. Така преди седмица когато ходих на прегледа и ембриона беше на "кантар" (с нисък пулс и изоставане) сънувах, че съм прокървила. Но този сън може да е показал и нещо друго... времето ще покаже.
Ами на продължаващите желая успех и щастлив финал!
Целувки!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #41 -: Април 19, 2013, 22:27:44 pm »
healthy  :bighug: Бързо се съвземай и те чакаме пак сред нас  :lol:


Re: Забременяване на 40+
« Отговор #42 -: Април 19, 2013, 23:30:43 pm »
Здравейте,момичета!Healthy ,възстановявай се бързо и отново с надежда продължавай напред,не се отказвай,Dess-Dess извинявай,объркала съм  те с друго момиче от форума.И така -имам въпрос;след хубави резултати от цветна снимка(проходими тръби) ,правена преди месец и половина и спрермограма(единствено като количество е малко -1мл),резултата излезе днес- ми предстои инсеминация, на41г съм. Може ли преди и след процедурата да пробваме по естествен начин или трябва  да се въздържаме?
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=p en p][/url]
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #43 -: Април 19, 2013, 23:47:44 pm »
Благодаря, du6ka! Прави ли някакви процедури в последната година?
Успех, dess!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #44 -: Април 20, 2013, 19:58:45 pm »
Не, Мarsi, ние се отказахме от процедури по принцип! Жалкото, обаче е, че се отказахме и от другите начини по лични причини. Не съм в играта от няколко години, но когато имам време влизам тук и много се радвам, ако прочета за някое успяло момиче, особено от отдавна борещите се... Целувки!
p en p, преди инсеменацията, ако е с пресен материал, както предполагам, е необходимо няколко дневно въздържание. Забравих точно колко вече, лекарят ще ви каже. Както за спермограмата. 2-3 дни, мисля, че повече не е необходимо, дано не греша. Но, след инсеменацията, даже е за предпочитане да пробвате по естествен начин! Успех!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #45 -: Април 20, 2013, 23:46:37 pm »
Прегръщам те, du6ka!
Ние продължаваме, засега, а успоредно си подготвяме документите за осиновяване, че и там чакането никак не е малко.
« Последна редакция: Април 21, 2013, 00:38:52 am от marsi »

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #46 -: Април 21, 2013, 11:17:54 am »
Здравейте,момичета!Healthy ,възстановявай се бързо и отново с надежда продължавай напред,не се отказвай,Dess-Dess извинявай,объркала съм  те с друго момиче от форума.И така -имам въпрос;след хубави резултати от цветна снимка(проходими тръби) ,правена преди месец и половина и спрермограма(единствено като количество е малко -1мл),резултата излезе днес- ми предстои инсеминация, на41г съм. Може ли преди и след процедурата да пробваме по естествен начин или трябва  да се въздържаме?

Преди година правихме инсеминация, която беше успешно, но с неуспешен край на бременността, та да споделя моя опит - за да е качествен мъжкия материал се препоръчва 4-5 дни въздържание. Аз бях на преглед в 5ти ден от цикъла и ме извикаха на 9ти ден да ме види доктора накъде отива овулацията. Не сме правили стимулация. Та на 9ти ден се зададе овулация в рамките на 24 часа и веднага направихме инсеминацията. Препоръката беше да НЕ правим секс в следващите дни до теста. А както се разбира и преди това не трябваше да сме правили няколко дни (за спермограма препоръката е 5 дни въздържание - ни повече, ни по-малко). На следващия ден след инсеминацията отидох за контрола за да видим дали се е спукал фоликула. Ако не се беше спукал щяхме да направим реинсеминация. Но не се наложи. Последва 2седмично чакане и резултата беше 2 чертички. СЛЕД което забраната за секс остана до критичната 12та седмица. Но ние така и не я достигнахме.

Колкото до количеството - не с епритеснявай  - и в това малко количество има достатъчно "плувци", годни да оплодят "царицата".
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #47 -: Април 21, 2013, 12:40:40 pm »
Хелти, аз пък съм правила едно инсе и следващите два дена трябваше да имаме полови контакти. Така каза лекарят. За въздържанието знам, че се препоръчва да е 3-5 дена, а не непременно пет.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #48 -: Април 21, 2013, 14:42:52 pm »
4-5 дни въздържание е прекалено много.
стандартно е от 3-5, но най-добре е не повече от 3 дни.

забраната за секс след инсеминация няма никакъв смисъл. никога не са ми забранявали, даже напротив.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #49 -: Април 21, 2013, 18:09:55 pm »
Ами значи зависи от лекаря и от начина, по който практикува.  При всеки е различно, както и при различните клиники. Като трябваше да правим спермограма това бяха указанията - 5 дни. В крайна сметка - важен е резултата - ако дава добър резултат, значи всичко е ОК.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #50 -: Април 21, 2013, 21:29:47 pm »
съжалявам, че се налага да оспоря, но не зависи от лекаря - това са си природни неща, физиология. не зависят от лекаря. при прекалено дълго въздържание, подвижността и останалите качества могат да намалеят.
а пък забраната за секс след инсеминация какво обяснение може да има рационално? след инвитро - да, ама след инсеминация...

доколкото знам, ти не ходиш при специалист по репродуктивна медицина, а при обикновен АГ? това също има значение по отношение на становищата...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #51 -: Април 21, 2013, 22:13:32 pm »
съжалявам, че се налага да оспоря, но не зависи от лекаря - това са си природни неща, физиология. не зависят от лекаря. при прекалено дълго въздържание, подвижността и останалите качества могат да намалеят.
а пък забраната за секс след инсеминация какво обяснение може да има рационално? след инвитро - да, ама след инсеминация...

доколкото знам, ти не ходиш при специалист по репродуктивна медицина, а при обикновен АГ? това също има значение по отношение на становищата...
Ако пишеш към мен, значи да припомня, че инсеминацията я правих в специализирана клиника по АРТ. И исках да кажа, че препоръките зависят от конкретния лекар, който ви води процедурите. Колкото до природните неща - колкото лекари, толкова интерпретации.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #52 -: Април 21, 2013, 23:27:16 pm »
доколкото знам, ти не ходиш при специалист по репродуктивна медицина
да припомня, че инсеминацията я правих в специализирана клиника по АРТ
Healthy, учудих се, че не си в репродуктивна клиника. Препоръчвам ти да отидеш при специалист по репродуктивна медицина, за да намерят, къде имаш проблем - генетичен в кариотипа, имунологичен, тромбофилия и др. Репродуктивните клиники само с това се занимават, дори АГ специалистът ти да е много добър. Могат да те следят постоянно и при естествено настъпила бременност.
« Последна редакция: Април 21, 2013, 23:29:47 pm от mammita2012 »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #53 -: Април 21, 2013, 23:30:25 pm »
Ама вие май не ме разбирате какво ви пиша!!! Клиника по АРТ какво е според вас?! Точно клиника по репродуктивна медицина. Освен това съм направила всички възможни изследвания и накрая ми откриха генетичната особеност - мозаечен кариотип. Освен това инсеминацията ми беше успешна, но просто не уцелваме вярната яйцеклетка! и прключи с мисед в 10та седмица.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #54 -: Април 23, 2013, 21:16:25 pm »
Отговорът ми на въпроса беше за p en p! Както виждам и блу, и джам, са на почти същото становище. И аз мисля, че 5 дни въздържание е много, особено, ако сте с мъжки фактор. А преди процедурата, то е ясно, ч ще има въздържание и за двамата. :) Аз съм правила много инсеменации, вече забравих точно колко - май 6 бяха. Само веднъж беше на неспукан фоликул и за по-сигурно док ми напомни да се опитаме да го спукаме вечерта. ;) Слушай си лекаря, на когото си се доверила, но щом искаш мнението ни - ние го споделяме. Успех ти желая!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #55 -: Април 24, 2013, 11:14:03 am »
Благодаря,Душка и на всички момичета,които са ми отговорили!Допитах се онлайн до лекар в България,каза че може да се води нормален полов живот,само няколко дни преди инсеминацията да се въздържаме,за да се понатрупа материал,защото при нас е малко -1мл.Иначе спермограмата е хубава.На 26.04 съм на преглед,за да видим кога ще има овулация и да започваме инсеминацията,вероятно около 29-30.04.Ще ми инжектира Прегнил 5000 в петък.Стискайте палци всичко да е наред!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=p en p][/url]
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #56 -: Май 08, 2013, 11:15:56 am »
p en p докъде стигна? Стискам палци на всички момичета, а аз ще имам нужда от Вашите също, чудя се на 3 ден замразени ембриони, кръвен тест на 10 ден (т.с утре), дали ще покаже? Че нещо :lol: не ми се чака излишно до съботата :(


*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #57 -: Май 08, 2013, 16:23:54 pm »
p en p докъде стигна? Стискам палци на всички момичета, а аз ще имам нужда от Вашите също, чудя се на 3 ден замразени ембриони, кръвен тест на 10 ден (т.с утре), дали ще покаже? Че нещо :lol: не ми се чака излишно до съботата :(
При мен показа положителен резултат на 9-тия ден от трансфера, но стойностите естествено бяха ниски. Уринния тест имаше мноооого бледа втора чертичка.
Успех и дано се похвалиш с положителен резултат.


*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #58 -: Май 08, 2013, 16:48:10 pm »
Дес,при всяко положение ще покаже кръвния тест!! Наистина,ще са ниски стойностите,но дай Боже,да ги има!!Стискам палци и аз!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #59 -: Май 08, 2013, 21:16:03 pm »
Дес, много силно ще ти стискам палци за теста и ще чакам хубавата новина!