0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« -: Декември 03, 2012, 12:11:01 pm »
Брех, обяд стана, а още тема няма(даже и го римувах) :D

Здраве за малки и големи пожелавам!
Успешна седмица на всички :D

И честит първи сняг в София :D Не, че вали и трупа, ама прехвърчаха първи снежинки :D
« Последна редакция: Декември 03, 2012, 12:40:27 pm от Ники »

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #1 -: Декември 03, 2012, 14:46:44 pm »
Успешна и здрава седмица и от нас :P

Честит да ви е снега,чакаме го и ние  :D
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #2 -: Декември 03, 2012, 16:30:16 pm »
Иде Никулден и замириса на снежец!

Честит първи сняг на софиянци,преди минути се чух с мъжа ми който е в столицата нещо беше на замръзване,милия :D.У Филибето сме в очакване на снежеца.

Днес глава не мога да вдигна от бумажки,а колегите милите,правят всичко възможно да ми е още по голям гърча.

Хубава седмица от мен!
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #3 -: Декември 03, 2012, 16:40:16 pm »
Снежна и здрава седмица на всички!!!

Момичета, коментирахте Хепатит А скоро и затова тук питам. Знаете ли колко време е карантината? Писах вече, че сина ми е контактен на Хепатит А. Ваксинирах, т.е. и срока за изграждане на имунитет след ваксината ме интересува, ако дава някаква сигурност това. Никой не може да ми каже еднозначно колко дни е карантината, а с оглед на предстоящите празници ми се щеше да знам дали да се събираме с други хора. Друго, което ме озадачава е, че в градината ще имат общо тържество (около месец след установяването на болното детенце), а само нашата група е под карантина. Редно ли е да ги събират?

*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #4 -: Декември 03, 2012, 17:40:57 pm »
Весела и здрава седмица и от нас и честит първи сняг! :)

midge, мисля, че казаха 40 или 45 дена е карантината. И при нас само групата на Ели е под карантина и не ги събират с другите групи. Преди седмица имаше театър и тях не ги водиха, сега не е ясно дали ще могат да присъстват на коледния спектакъл и ако не могат, говорихме с учителките, него ден да им направят маскенбал. Иначе, за момента друго болно дете няма.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #5 -: Декември 04, 2012, 11:30:07 am »
Да му се невиди и работата. Вчера се разривах 40 минути. Добре, че колата имаше аларма, за да локализирам, кой точно куп сняг е тя. Нали, далеч съм от мисълта да разрия 10 коли, за да разбера коя е моята  :lol:. След това пълзях час и половина с 20 км в час и 7 метра дистанция за да се прибера. Някъде към 20:30 финиширах, предвид тръгването ми в 18:30  8O. Чудя се София ли прекосих или до Пловдив го докарах  :?. Имаше снегорини, които си седяха под моста на Подуене на сухичко и гледаха опитите на шофъорите да спрат все пак на сфетофарите по бул Ботевградско шосе. И тази година схегът ги изненада в началото на декември месец... :lol: То вече не смешно, ами и аз незнам какво  :lol:. Сутринта опита в този лед на вълни да го докарам до най-близкия булевард беше просто  :lol: истинско приключение. След час отново го докарах до работното си място, и определено нямах нужда от кафе... Поне булевардите бяха изчистени, да изтъкнем положителното...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #6 -: Декември 04, 2012, 14:22:57 pm »
Оле,толкова ли много сняг имате аз днес го чаках в Русето,ама на то какво слънце пече от сутринта.
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #7 -: Декември 04, 2012, 15:12:28 pm »
Здрава седмица и от нас!В нашата група пак има скарлатина.Всеки месец по едно дете се разболява и всеки месец карантина пфуу.Дано и тоя път ни размине.
Бина,трагедията е там че няма толкова много сняг,то оставаше да има-катастрофално положение.

Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #8 -: Декември 04, 2012, 15:39:42 pm »
Имам молба към мамите на по-големи дечица. Препоръчайте ми книжки за самостоятелно четене от начинаещи. По възможност да са с големи и печатни букви, защото другите я затрудняват.
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #9 -: Декември 04, 2012, 16:02:22 pm »
Имам молба към мамите на по-големи дечица. Препоръчайте ми книжки за самостоятелно четене от начинаещи. По възможност да са с големи и печатни букви, защото другите я затрудняват.
Заповядай: http://booktrading.bg/1008521%20Житената%20питка%20и%20други%20приказки?keyword=мога да чета
Цялата поредица е предназначена за самостоятелно четене от деца.
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #10 -: Декември 04, 2012, 21:08:11 pm »
Гери, благодаря! Дано няма други болни!

Лиде, вчера бях от последните минали по Симеоновско шосе за следващите 2-3 часа. Не бяха минали изобщо да опесачат или чистят, а за шофьорите с летни гуми не ми се говори. Само казвам, че взех 5 (пет) броя от градината, защото родителите не могат да се приберат  :wink: нататък е ясно... за разкош нямахме и ток час поне. Ще кажеш, че е навалял 2 метра сняг през септември, такава изненада беше отново.
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #11 -: Декември 04, 2012, 22:25:55 pm »
В Сливница сняг вече почти няма. Аз да се похваля и тук - в събота бяхме на консултация и се оказа, че сме 3950 гр. Наддаваме добре - явно си хапва достатъчно. Биха й ваксината. Оказа се, че плаче много повече докато я обличаме, отколкото като я боцнаха. Не обича шапки и ръкавички детето. От онзи ден забелязах, че на лявото й оченце се събира секрет. Почистваме с физиологичен разтвор и нищо не правим. Събира се, докато е будна. Притеснява ме количеството - след като го почистим, за 3-4 часа пак се събира.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #12 -: Декември 05, 2012, 00:04:38 am »
с много обич към всички: http://www.youtube.com/watch?v=7iheCrwQQlI
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #13 -: Декември 05, 2012, 08:45:55 am »
В Сливница сняг вече почти няма. Аз да се похваля и тук - в събота бяхме на консултация и се оказа, че сме 3950 гр. Наддаваме добре - явно си хапва достатъчно. Биха й ваксината. Оказа се, че плаче много повече докато я обличаме, отколкото като я боцнаха. Не обича шапки и ръкавички детето. От онзи ден забелязах, че на лявото й оченце се събира секрет. Почистваме с физиологичен разтвор и нищо не правим. Събира се, докато е будна. Притеснява ме количеството - след като го почистим, за 3-4 часа пак се събира.


Вероятно е запушен слъзен канал. Просто почиствай, ако се зачерви и започне да залепва много обаче ще трябва да вземеш капки. Д-р Бърди беше писал преди години - 2007 четох за моето детенце. Няколко месеца беше така оченцето, след това се оправи!   
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #14 -: Декември 05, 2012, 15:57:27 pm »
Мими26, благодаря ти!
Яна-в, за съжаление запушеното слъзно каналче не винаги успява да се отпуши, въпреки масажите и капките. При нас накрая се стигна до сондаж, въпреки че изчаках достатъчно дълго.
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #15 -: Декември 05, 2012, 16:26:30 pm »
И при нас имаше запушено слъзно каналче,по съвет на Бърди,чаках ме , признавам си на моменти се притеснявах и ме обхващаше паника, но нещата при нас от раз се оправиха с времето.

Днес се надявам да стигнем до елхата,да започнем украсяванет,че то ще мине декември :)
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #16 -: Декември 05, 2012, 17:19:44 pm »
Я, станало сряда а аз не съм се записала :lol:

Ние вече украсихме голяяяяма елха. До сега имахме малка сложена на плота, поради обясними причини. Но вече си имаме големи деца и решихме да купим голяма елха. Украсихме я още на 30.11 вечерта, нищо че вече няма нищо общо подредбата с първоначалната, Еленка я пренареди около 1214235 пъти, но пак е много красива :lol:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #17 -: Декември 05, 2012, 18:30:48 pm »
:)И от нас хубава и празнична седмица:)

Децата са си все така леко сополиви и кашлящи и реших до 15-ти да не ги пускам на градина, че да не ми спретнат нова изненада:)

Всеки ден ме карат да сме ходели на тавана да взмеме елхата и аз на ден по 300 пъти обяснявам, че първо ще я занесем в София и тогава ще я украсим:) Сега се тревожат, че другите деца щели да ни я вземат:) Хич не им се дава нищо на милите:)

Дано и снежните виелици се задържат още малко, че да пътуваме спокойно. То далече още но мен вече ме тресе голямо вълненние, че ще видя много приятели:)

И може ли софиянки да ми препоръчат от къде да мина за да стигна до Хотел Витоша влизайки от Ботевградско шосе. Познавам добре София, но не съм идвала доста време и затова моля за помощ:) Живот и здраве около 10-11.00ч предполагам ще пристигнем. Предпочитам да заобиколя но да не стоим в задръствания защото предполагам децата вече ще са изморени и знервени от пътя и стоенето в столчетата им. А като спре колата по светофари започват да крещят да тръгвам:)))))))
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #18 -: Декември 05, 2012, 20:05:47 pm »
Весела седмица на всички и да са здрави децата до 15 ти,
че търпение нямам вече, ама никакво!

Лис, вие в хотела ли ще отседнете?
Иначе, по южната дъга у нас и после отиваме заедно...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #19 -: Декември 05, 2012, 21:02:49 pm »
Весела седмица на всички и да са здрави децата до 15 ти,
че търпение нямам вече, ама никакво!

Лис, вие в хотела ли ще отседнете?
Иначе, по южната дъга у нас и после отиваме заедно...


:)Мише, в хотела ще останем тази година, че не сме за гости:) Не мога си го причиня това:)

Така няма да се притеснявам и за децата, кой му се доспало, кой нещо друго...:)
Нямам търпение да минават тези дни:)