0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« -: Декември 03, 2012, 12:11:01 pm »
Брех, обяд стана, а още тема няма(даже и го римувах) :D

Здраве за малки и големи пожелавам!
Успешна седмица на всички :D

И честит първи сняг в София :D Не, че вали и трупа, ама прехвърчаха първи снежинки :D
« Последна редакция: Декември 03, 2012, 12:40:27 pm от Ники »

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #1 -: Декември 03, 2012, 14:46:44 pm »
Успешна и здрава седмица и от нас :P

Честит да ви е снега,чакаме го и ние  :D
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #2 -: Декември 03, 2012, 16:30:16 pm »
Иде Никулден и замириса на снежец!

Честит първи сняг на софиянци,преди минути се чух с мъжа ми който е в столицата нещо беше на замръзване,милия :D.У Филибето сме в очакване на снежеца.

Днес глава не мога да вдигна от бумажки,а колегите милите,правят всичко възможно да ми е още по голям гърча.

Хубава седмица от мен!
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #3 -: Декември 03, 2012, 16:40:16 pm »
Снежна и здрава седмица на всички!!!

Момичета, коментирахте Хепатит А скоро и затова тук питам. Знаете ли колко време е карантината? Писах вече, че сина ми е контактен на Хепатит А. Ваксинирах, т.е. и срока за изграждане на имунитет след ваксината ме интересува, ако дава някаква сигурност това. Никой не може да ми каже еднозначно колко дни е карантината, а с оглед на предстоящите празници ми се щеше да знам дали да се събираме с други хора. Друго, което ме озадачава е, че в градината ще имат общо тържество (около месец след установяването на болното детенце), а само нашата група е под карантина. Редно ли е да ги събират?

*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #4 -: Декември 03, 2012, 17:40:57 pm »
Весела и здрава седмица и от нас и честит първи сняг! :)

midge, мисля, че казаха 40 или 45 дена е карантината. И при нас само групата на Ели е под карантина и не ги събират с другите групи. Преди седмица имаше театър и тях не ги водиха, сега не е ясно дали ще могат да присъстват на коледния спектакъл и ако не могат, говорихме с учителките, него ден да им направят маскенбал. Иначе, за момента друго болно дете няма.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #5 -: Декември 04, 2012, 11:30:07 am »
Да му се невиди и работата. Вчера се разривах 40 минути. Добре, че колата имаше аларма, за да локализирам, кой точно куп сняг е тя. Нали, далеч съм от мисълта да разрия 10 коли, за да разбера коя е моята  :lol:. След това пълзях час и половина с 20 км в час и 7 метра дистанция за да се прибера. Някъде към 20:30 финиширах, предвид тръгването ми в 18:30  8O. Чудя се София ли прекосих или до Пловдив го докарах  :?. Имаше снегорини, които си седяха под моста на Подуене на сухичко и гледаха опитите на шофъорите да спрат все пак на сфетофарите по бул Ботевградско шосе. И тази година схегът ги изненада в началото на декември месец... :lol: То вече не смешно, ами и аз незнам какво  :lol:. Сутринта опита в този лед на вълни да го докарам до най-близкия булевард беше просто  :lol: истинско приключение. След час отново го докарах до работното си място, и определено нямах нужда от кафе... Поне булевардите бяха изчистени, да изтъкнем положителното...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #6 -: Декември 04, 2012, 14:22:57 pm »
Оле,толкова ли много сняг имате аз днес го чаках в Русето,ама на то какво слънце пече от сутринта.
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #7 -: Декември 04, 2012, 15:12:28 pm »
Здрава седмица и от нас!В нашата група пак има скарлатина.Всеки месец по едно дете се разболява и всеки месец карантина пфуу.Дано и тоя път ни размине.
Бина,трагедията е там че няма толкова много сняг,то оставаше да има-катастрофално положение.

Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #8 -: Декември 04, 2012, 15:39:42 pm »
Имам молба към мамите на по-големи дечица. Препоръчайте ми книжки за самостоятелно четене от начинаещи. По възможност да са с големи и печатни букви, защото другите я затрудняват.
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #9 -: Декември 04, 2012, 16:02:22 pm »
Имам молба към мамите на по-големи дечица. Препоръчайте ми книжки за самостоятелно четене от начинаещи. По възможност да са с големи и печатни букви, защото другите я затрудняват.
Заповядай: http://booktrading.bg/1008521%20Житената%20питка%20и%20други%20приказки?keyword=мога да чета
Цялата поредица е предназначена за самостоятелно четене от деца.
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #10 -: Декември 04, 2012, 21:08:11 pm »
Гери, благодаря! Дано няма други болни!

Лиде, вчера бях от последните минали по Симеоновско шосе за следващите 2-3 часа. Не бяха минали изобщо да опесачат или чистят, а за шофьорите с летни гуми не ми се говори. Само казвам, че взех 5 (пет) броя от градината, защото родителите не могат да се приберат  :wink: нататък е ясно... за разкош нямахме и ток час поне. Ще кажеш, че е навалял 2 метра сняг през септември, такава изненада беше отново.
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #11 -: Декември 04, 2012, 22:25:55 pm »
В Сливница сняг вече почти няма. Аз да се похваля и тук - в събота бяхме на консултация и се оказа, че сме 3950 гр. Наддаваме добре - явно си хапва достатъчно. Биха й ваксината. Оказа се, че плаче много повече докато я обличаме, отколкото като я боцнаха. Не обича шапки и ръкавички детето. От онзи ден забелязах, че на лявото й оченце се събира секрет. Почистваме с физиологичен разтвор и нищо не правим. Събира се, докато е будна. Притеснява ме количеството - след като го почистим, за 3-4 часа пак се събира.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #12 -: Декември 05, 2012, 00:04:38 am »
с много обич към всички: http://www.youtube.com/watch?v=7iheCrwQQlI
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #13 -: Декември 05, 2012, 08:45:55 am »
В Сливница сняг вече почти няма. Аз да се похваля и тук - в събота бяхме на консултация и се оказа, че сме 3950 гр. Наддаваме добре - явно си хапва достатъчно. Биха й ваксината. Оказа се, че плаче много повече докато я обличаме, отколкото като я боцнаха. Не обича шапки и ръкавички детето. От онзи ден забелязах, че на лявото й оченце се събира секрет. Почистваме с физиологичен разтвор и нищо не правим. Събира се, докато е будна. Притеснява ме количеството - след като го почистим, за 3-4 часа пак се събира.


Вероятно е запушен слъзен канал. Просто почиствай, ако се зачерви и започне да залепва много обаче ще трябва да вземеш капки. Д-р Бърди беше писал преди години - 2007 четох за моето детенце. Няколко месеца беше така оченцето, след това се оправи!   
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #14 -: Декември 05, 2012, 15:57:27 pm »
Мими26, благодаря ти!
Яна-в, за съжаление запушеното слъзно каналче не винаги успява да се отпуши, въпреки масажите и капките. При нас накрая се стигна до сондаж, въпреки че изчаках достатъчно дълго.
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #15 -: Декември 05, 2012, 16:26:30 pm »
И при нас имаше запушено слъзно каналче,по съвет на Бърди,чаках ме , признавам си на моменти се притеснявах и ме обхващаше паника, но нещата при нас от раз се оправиха с времето.

Днес се надявам да стигнем до елхата,да започнем украсяванет,че то ще мине декември :)
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #16 -: Декември 05, 2012, 17:19:44 pm »
Я, станало сряда а аз не съм се записала :lol:

Ние вече украсихме голяяяяма елха. До сега имахме малка сложена на плота, поради обясними причини. Но вече си имаме големи деца и решихме да купим голяма елха. Украсихме я още на 30.11 вечерта, нищо че вече няма нищо общо подредбата с първоначалната, Еленка я пренареди около 1214235 пъти, но пак е много красива :lol:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #17 -: Декември 05, 2012, 18:30:48 pm »
:)И от нас хубава и празнична седмица:)

Децата са си все така леко сополиви и кашлящи и реших до 15-ти да не ги пускам на градина, че да не ми спретнат нова изненада:)

Всеки ден ме карат да сме ходели на тавана да взмеме елхата и аз на ден по 300 пъти обяснявам, че първо ще я занесем в София и тогава ще я украсим:) Сега се тревожат, че другите деца щели да ни я вземат:) Хич не им се дава нищо на милите:)

Дано и снежните виелици се задържат още малко, че да пътуваме спокойно. То далече още но мен вече ме тресе голямо вълненние, че ще видя много приятели:)

И може ли софиянки да ми препоръчат от къде да мина за да стигна до Хотел Витоша влизайки от Ботевградско шосе. Познавам добре София, но не съм идвала доста време и затова моля за помощ:) Живот и здраве около 10-11.00ч предполагам ще пристигнем. Предпочитам да заобиколя но да не стоим в задръствания защото предполагам децата вече ще са изморени и знервени от пътя и стоенето в столчетата им. А като спре колата по светофари започват да крещят да тръгвам:)))))))
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #18 -: Декември 05, 2012, 20:05:47 pm »
Весела седмица на всички и да са здрави децата до 15 ти,
че търпение нямам вече, ама никакво!

Лис, вие в хотела ли ще отседнете?
Иначе, по южната дъга у нас и после отиваме заедно...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #19 -: Декември 05, 2012, 21:02:49 pm »
Весела седмица на всички и да са здрави децата до 15 ти,
че търпение нямам вече, ама никакво!

Лис, вие в хотела ли ще отседнете?
Иначе, по южната дъга у нас и после отиваме заедно...


:)Мише, в хотела ще останем тази година, че не сме за гости:) Не мога си го причиня това:)

Така няма да се притеснявам и за децата, кой му се доспало, кой нещо друго...:)
Нямам търпение да минават тези дни:)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #20 -: Декември 06, 2012, 08:39:15 am »
Честит имен ден на всички малки и големи Никета!!!

Много да са здрави, щастливи, името им да ги направи много пробивни и късметлии!

Весел празник!!![/
color]

 :balk_7: :balk_14:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #21 -: Декември 06, 2012, 09:01:35 am »
Честит празник и от нас

Да вие живо и здраво името,много щастие,успехи и само поводи за усмивки :balk_5:
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #22 -: Декември 06, 2012, 09:17:44 am »
Добро утро и Честит Празник на всички,да сме живи и здрави,да се раждат и растат деца в България,на именниците да са много късметлии,хубав да им бъде празника.

Вчера купих първият си шаран в живота,до сега така се е случвало,че мама ми е пращала сготвен,или сме били при тях на този празник.Та така днес ще готвя шаран,то ще ми е мъка ама и да го ям ще е мъка,но в името на традициите и на това дъщеря ми да не е толкова залюхана като майка си ще се постарая детето и семейството да усетят празника :)

За тези които следят,одисеята ми с елхата да дам отчет и вчера не стигнах до нея.Обаче се замислих,че не знам в гаража ли е или на тавана елхата,и дано не загубя време и да я търся.Очаквайте продължение  :wink:
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #23 -: Декември 06, 2012, 09:23:14 am »
Честит празник на всички именици, малки и големи, да сте много здрави и щастливи :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #24 -: Декември 06, 2012, 10:14:01 am »



Да почерпя за именичката. Която от днес е на градинка и тръгнахме с рев - „кога ще ми земи татиииии“. Аз даже не съм включена в схемата.  :lol:
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #25 -: Декември 06, 2012, 13:45:30 pm »
Честито на всички именици и на всички празнуващи!
Да ми е здрав и моя банкер!
Днес докато се рових за нещо в сайта на общината Общината попаднах на статия за нашата градинка:
http://www.obrazovanie-varna.com/news.php?extend.643.5
Отново сме медийни звезди  :lol:
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #26 -: Декември 06, 2012, 14:44:43 pm »
Честит имен ден на малки и големи. Да са живи и здрави, и много щастливи. :balk_7:


*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #27 -: Декември 06, 2012, 14:53:08 pm »
Ох, аз тези седмични теми докато се усетя да ги потърся и тя седмицата свършила!  :D :D
Честит Имен Ден на всички  малки и големи. Също на всички риболовци, банкери и бургазлии. Дали не пропуснах някой. Да сте живи и здрави!
Ние пак ще се вредим на гости за да хапнем рибка. То се е видяло, че от мен нищо не може се очаква.  :lol:

Весел празник


*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #28 -: Декември 06, 2012, 15:03:49 pm »
Честит празник на всички именници и малки и големи!Със здраве да си носите името!
Пеше,преди години,когато Ива ходеше на ясла беше единственото дете в групата,което плачеше за баща си.Лелката все ми казваше,че другите деца питат и плачат за ''мама и тати'' само моето питало за ''тати и мама''.
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #29 -: Декември 06, 2012, 15:33:30 pm »
ааа моля ви се, и ние сме от тази порода. Деси като тръгна в началото и тя, не че е плакала, но на какичките им правеше впечатление, че само за тати питала, не че майка й не я водеше и взимаше, но детето обяснявало как тати ще я вземе :lol:
и сега е така, просто е очевидно че си има предпочитания към него, докато еленка е обратно, тя търси повече мен :)
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #30 -: Декември 06, 2012, 17:08:39 pm »
И нашто "зайче" навремето в яслата ломотело по някакъв въображаем телефон: "ало, тати, къе си, ела ме зими". После чак лелята ги беше научила да казват всички "камбанката бие, майките идват" и това беше рефрена. /Има църква на близо и в 17 часа бие много продължително и силно камбаната, та за това/
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #31 -: Декември 06, 2012, 17:17:58 pm »
Честито на всички именници, малки и големи, със здраве да си носят името и само с добро да ги споменават! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #32 -: Декември 08, 2012, 09:35:35 am »
Вчера купих първият си шаран в живота,до сега така се е случвало,че мама ми е пращала сготвен,или сме били при тях на този празник.Та така днес ще готвя шаран,то ще ми е мъка ама и да го ям ще е мъка,но в името на традициите и на това дъщеря ми да не е толкова залюхана като майка си ще се постарая детето и семейството да усетят празника :)
Ама трбява ли да е точно шаран? Аз знам само, че трябва да е риба.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #33 -: Декември 08, 2012, 09:48:22 am »
защото такава е традицията, Боби
освен че трябва да е шаран, трябва да е с люспи, всяка люспа е пари за дома


Цитат
Според преданието Свети Никола спасява една лодка от потъване като запушва дупката и с шаран.Затова тази риба е основно ястие, заедно с постни гозби - сарми, чушки, фасул, царевица. Хорото, което се изпълнява, се нарича "сглядно", защото в него участват неомъжени моми. Светецът е пазител на семейството и рода.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #34 -: Декември 08, 2012, 09:52:14 am »
защото такава е традицията, Боби
освен че трябва да е шаран, трябва да е с люспи, всяка люспа е пари за дома


Цитат
Според преданието Свети Никола спасява една лодка от потъване като запушва дупката и с шаран.Затова тази риба е основно ястие, заедно с постни гозби - сарми, чушки, фасул, царевица. Хорото, което се изпълнява, се нарича "сглядно", защото в него участват неомъжени моми. Светецът е пазител на семейството и рода.
Ясно, не знаех. У нас дядо ми правеше шаран, ама все си мислех, че било понеже той друга риба никога не ядеше и без това.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #35 -: Декември 08, 2012, 09:53:42 am »
еййй, не мога да повярвам, че допълвам енциклопедичните ти познания под някаква форма 8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #36 -: Декември 08, 2012, 10:40:03 am »
еййй, не мога да повярвам, че допълвам енциклопедичните ти познания под някаква форма 8)
Защо пък не? Този форум е такъв, че доста от темите  са ми близки та отстрани изглеждам за теб и други хора вероятно като взезнайко. Обаче ако ме познаваше лично щеше да видиш, че по повечето въпроси, аз обичам да питам и да получавам информация от тези, които знаят и активно я търся. Почти няма ден, в който да не се съветвам с някого за нещо свързано с тези теми, за които говоря. На какво щях да приличам, ако спра да се уча.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #37 -: Декември 08, 2012, 11:19:20 am »
Мини, а ако няма люспи, няма пари да има ли? Щото тук изобщо не е познат шарана като риба, ядат само сьомги и подобни риби, дето люспи не съм виждала :? Ся кво, разминах ли се с парите? Знаех си аз, че съм се прекарала :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #38 -: Декември 08, 2012, 22:41:22 pm »
Ще споделя и тук защото ми разтърси душата......

 
ЕДНО ПО РАЗЛИЧНО ПИСМО

Едно дете, в ръце моливче стиска,
на дядо Коледа то пише писъмце.
Със четири букви е това което иска,
а пълни с обич цялото сърце.

Мама–написа бавно, сякаш да не сбърка
и от окото стече се сълза.
Огледа се и бързо я преглътна,
не искаше да знаят за това.

Научило се бе да бъде силно,
приело някак своята съдба,
но бе дете и вярваше наивно,
на Kоледа, че стават чудеса.

Не искаше играчки, дрехи хубави,
че те не стопляха сиротната душа.
То искаше моментите изгубени,
със свойте близки, майка и баща.

То искаше прегръдка нежна, чиста,
във своят дом безгрижно да расте.
Поредната сълза преглътна бистра,
поредната надежда му отне.

На листът бял стоеше само Мама,
а в мислите рисуваше небе.
Как да замести болката голяма,
която носи в малкото сърце?

Прибра писмото и го адресира,
с таз дума се изчерпваше света
и дядо Коледа, ти чуй, ако те има,
дари със майки клетите деца.

...И тука и поета се разплака,
от краткото, но тъжно писъмце,
а ТО,остана в ъгъла да чака,
жадуваните майчини ръце.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #39 -: Декември 08, 2012, 23:44:50 pm »
Чистят им люспите, не че нямат :-).


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #40 -: Декември 09, 2012, 00:09:32 am »
А може, не споря, аз щото дори и като са с кожата, не съм виждала люспи по тях и се чудех дали имат :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #41 -: Декември 09, 2012, 00:18:37 am »
А може, не споря, аз щото дори и като са с кожата, не съм виждала люспи по тях и се чудех дали имат :oops:
То и аз така си мислех или по скоро въобще не се бях замсиляла,докато не тръгнахме да ходим на риба и трябваше да ги чистим.


  
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #42 -: Декември 09, 2012, 00:21:56 am »
Е аз за сьомга няма как да ида :oops: затова и не съм ги виждала живи. Не че не съм била по северно море, ама пак не съм ги виждала директно извадени от водата :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #43 -: Декември 10, 2012, 05:31:54 am »
към всички, които ме обвиняват като неразумен родител- у нас снощи прецедент, Стефания заспа в 9:30, след като не беше спала цял ден- резултата, наспана в 5 сутринта- сигурно отново аз съм виновна и трявба да я натисна да спи в момента
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #44 -: Декември 10, 2012, 06:42:20 am »
Е аз за сьомга няма как да ида :oops: затова и не съм ги виждала живи. Не че не съм била по северно море, ама пак не съм ги виждала директно извадени от водата :lol:
То и аз няма как, но за океанска пъстърва примерно ( не знаех че има такова чудо като соленоводна пъстърва, но се оказа, че имало) или за разни бели риби, които в магазина са иначе много гладички :-).



  
*
Re: Седмицата на Никулден :) 03-09.12.2012
« Отговор #45 -: Декември 10, 2012, 08:30:13 am »
към всички, които ме обвиняват като неразумен родител- у нас снощи прецедент, Стефания заспа в 9:30, след като не беше спала цял ден- резултата, наспана в 5 сутринта- сигурно отново аз съм виновна и трявба да я натисна да спи в момента
:jump12: